2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
:21::21::21:bende hamileyim...çok mutluyum...inşallah tutunmayı başarır bebeğim... bugün kadın doğum hastanesine gittim...doktor yönlendirmesi olmadan..beta hcg bakmıyolarmış...bende doktora gittim o test verdi ama yarın alıcam sonucu..geç gittğim için....hayırlısı
Gectımı canım adet günün tebrik ediyorum idrar testınde mı ögrendin ilk gebeliğin mi?

Canlar ben nasil beslenmem gerektigini bilemiyorum. Normalde bi kahvalti bi aksam yemegi yiyen birisiyimdir.neler yemem lazim yardim edin

aralarda muhakkak bişeyler yemelisin öğün araların çok geniş az az sık sık beslenmelisin böylece kiloda almazsın

ben henüz dr a gitmedim bunu ona da danışacağım ama temel bilgiler var

haftada 2 gün yüzey balığı ( dip balıklarında ağır metal var ve bebekler ilk aylarda bunlardan etkileniyor)
her gün süt içilmeli
haftada 4-5 tane yumurta iyi pişirilmiş ( varsa bakterilerin ölmesi için)
zeytin & zeytin yağı çok sağlıklı omega 3 vs var
peynir kalsiyum oranı süte nazaran daha yüksek
her gün meyve sebze yenilmeli
bol su içilmeli
çiğ badem çiğ fındık ceviz gibi kuru yemişler yenilmeli ( her birinden 5-6 adet hatta cevizden 1-2 tane fazlası kilo yapar )

Canlar ben nasil beslenmem gerektigini bilemiyorum. Normalde bi kahvalti bi aksam yemegi yiyen birisiyimdir.neler yemem lazim yardim edin

aralarda muhakkak bişeyler yemelisin öğün araların çok geniş az az sık sık beslenmelisin böylece kiloda almazsın

ben henüz dr a gitmedim bunu ona da danışacağım ama temel bilgiler var

haftada 2 gün yüzey balığı ( dip balıklarında ağır metal var ve bebekler ilk aylarda bunlardan etkileniyor)
her gün süt içilmeli
haftada 4-5 tane yumurta iyi pişirilmiş ( varsa bakterilerin ölmesi için)
zeytin & zeytin yağı çok sağlıklı omega 3 vs var
peynir kalsiyum oranı süte nazaran daha yüksek
her gün meyve sebze yenilmeli
bol su içilmeli
çiğ badem çiğ fındık ceviz gibi kuru yemişler yenilmeli ( her birinden 5-6 adet hatta cevizden 1-2 tane fazlası kilo yapar )

kırmızı eti unutmuşum
ekmekte tam buğday etmeği olmalı

X