2016 Nisan Anneleri

Bebeklerimizin Cinsiyetleri

• Ankete Katılan
    380
aralarda muhakkak bişeyler yemelisin öğün araların çok geniş az az sık sık beslenmelisin böylece kiloda almazsın

ben henüz dr a gitmedim bunu ona da danışacağım ama temel bilgiler var

haftada 2 gün yüzey balığı ( dip balıklarında ağır metal var ve bebekler ilk aylarda bunlardan etkileniyor)
her gün süt içilmeli
haftada 4-5 tane yumurta iyi pişirilmiş ( varsa bakterilerin ölmesi için)
zeytin & zeytin yağı çok sağlıklı omega 3 vs var
peynir kalsiyum oranı süte nazaran daha yüksek
her gün meyve sebze yenilmeli
bol su içilmeli
çiğ badem çiğ fındık ceviz gibi kuru yemişler yenilmeli ( her birinden 5-6 adet hatta cevizden 1-2 tane fazlası kilo yapar )
kırmızı eti unutmuşum
ekmekte tam buğday etmeği olmalı

Kızlar acil de beta hcg baktırabiliyor muyuz. Bir arkadaş devletin aciline gitmiş bakmamislar. Burası kadın doğum hastanesi değil demiş dr:KK62:

Canim ben acilde ogrendim.şiddetli kasik agrim baş dönmem vardi.Kötüleşince aksam gittik.Dr hamilelikten supheleniyomusun dedi bilmiyorum dedim..cunku adet olmama 1 gun vardi. Emin olmadan ilac veremem deyince napcaz dedim? O zaman bakalim dedi yoksa agrini kesen bisey veririm dedi. 1 saate aldim sonucu mutlulultan agrim kalmadi :-) Bunlari anlatma nedenim beklemek ve para vermek istemiyorsan ağrı bahanesiyle git belki yaparlar hatta gunum gecti ama bilmiyorum falan de :-)

kızlar bende bebeğin bi tarafında leke olmaması için ne yapmalı o konuları bilmiyorum ne kadar batıl inanç olarak düşünsem de içten içe korkuyorum da

:21::21::21:bende hamileyim...çok mutluyum...inşallah tutunmayı başarır bebeğim... bugün kadın doğum hastanesine gittim...doktor yönlendirmesi olmadan..beta hcg bakmıyolarmış...bende doktora gittim o test verdi ama yarın alıcam sonucu..geç gittğim için....hayırlısı
Tebrikler allah saglikla kucaginiza almayi nasip etsin
Kızlar bugün keseyi görmeye gittim iki kese vardı ikizlerim olucakkkk
Ne guzel 2. Ikiz bebek haberi Tebrikler
Benimde kan testim yarın çıkacak inşallah ben de aranıza katılacağım :)
İnşallah bekliyoruz guzel haberler
kızlar bende bebeğin bi tarafında leke olmaması için ne yapmalı o konuları bilmiyorum ne kadar batıl inanç olarak düşünsem de içten içe korkuyorum da
Dusunmemeye calis desem inşallah olmaz hicbir fikrim yok bu konuda
kızlar bugün 5 gün geçti kan testim 959 çıktı
Tebrik ediyorum

Canım o lekeler bebeğin deri pigmentlerindeki bir bozukluktan kaynaklaniyor. Ya da vücudundaki damarlarla alakali. Sen sadece duzenli beslen bol su iç. Annem de bu konuda ısrarla kırmızı et elleme,ciğere dokunma diyor. :) Bu tamamen batıl ve mantiksiz. Düşünsene her ellediğimizden bulaşsa neye benzerdi : D
Rahat ol yediğinle asla bulaşmaz! :-)

kızlar benim bugün değerim 664 çıktı arttı geçen haftadan çok şükür keseyi görmedik ama daha sizce hamile takvimi yapayım mı peki kaç haftalık değer bu doktor 5 haftalık dedi ama pazartesi bi dhaa bakalım dedi kesin konuşmadı hiç benimki geç döllenme regl tarihime göre gidemiyor

Merhaba kizlar ben bugun doktora gittim doktor keseyi gordu 5hafta 4gunluk ama bebegi goremedi normalmidir bu bebek kucuk acaba ondan mi goremedi yada bos gebelikmi allahim insallh bidahaki kontrolde bebegimi gorur doktr

kızlar benim bugün değerim 664 çıktı arttı geçen haftadan çok şükür keseyi görmedik ama daha sizce hamile takvimi yapayım mı peki kaç haftalık değer bu doktor 5 haftalık dedi ama pazartesi bi dhaa bakalım dedi kesin konuşmadı hiç benimki geç döllenme regl tarihime göre gidemiyor
Canım kac gun gecti regl tarıhının üzerinden ve kan degerlerın iki günde bir ikiye katladı mı

Merhaba kizlar ben bugun doktora gittim doktor keseyi gordu 5hafta 4gunluk ama bebegi goremedi normalmidir bu bebek kucuk acaba ondan mi goremedi yada bos gebelikmi allahim insallh bidahaki kontrolde bebegimi gorur doktr
Canım zaten ilk kese olusur sonra yolk sac (bebegın beslendıgı yer) sonra bebıs sonrada kalp atısı yanı hepsı yavas yavas olusuyo o yuzden göremediniz bebegini inş bir dahakıne görürsünüz bos gebelık olarak düşünüp de üzme kendini vardır bebeğin biraz daha gecsin zaman görürsün inş

X