2016 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    323
O bizde de vardı aynı kaygı kızımı daha küçük bize çok alıştı diyordu ona zor olacak diyor başka birşey demiyor
Ben hamile olduğumu kayınvalidemlere söylediğimde hüzünlü gözlerle oğluma bakıp, harcamayın bu çocuğu demişlerdi :)))) Sanki yenisi gelince eskisini çöpe atıyormuşuz gibi, tövbe yarabbim :)) Hala gülüyorum hatırladıkça..

Kimseye yazık olmayacak, herkes yeni düzene alışacak hiç merak etme :) Allah sağlık versin, gerisi hiç önemli değil.

İşin aileye söyleme kısmından tirsiyorum k. Valide ile olan durum malum beli agriyorsu şimdi başı karnı heryer ağrır herhalde benim tek derdim midem kizimda istifra eder yerdim tekrar duzeltirim bunda çıkmıyordu bulantı gün boyu geçmiyor da yoksa dediğin zaten uykularim duzenli degil hala ikinci gelse bı iki sene daha düzensiz olur sonra da kolay olacak herşey himm birde hedef 3 tu

Insallah saglikli az mide bulantili :) kolay bir gebelik gecirirsin canim.
Ben oglum tam 12 aylikti hamile kaldim ama maalesef son buldu. Cok uzuldum o zaman tabi .
Hala etkisindeyim birazda ondan.
Korkularimi yenemiyorum.Subat ta dogmus olcakti dursaydi

Rabbim herseyin hayirlisini versin insallah
Ser gordugumuzde hayir aramak lazim

Bakman gereken bir çocuk varken o ilk 3 aydaki bulantılı halsiz dönem biraz zor geçiyor ama geçiyor :) Bak, doğuma 50 günüm kaldı bile.. Diğer arkadaşlar kucaklarına aldılar bebişlerini :)

Ben de diyorum hep, ne zamanki kızım 2 yaşına gelir, oğlum da 4 olmuş olur.. O zaman azcık rahatlarım diye umuyorum :)

Teşekkür ederim canım insanın içini rahatlatiyorsunuz kizimda erken başlamıştı 6 ay devam etmişti şuan değerle haftam tutuyorsa 7. Hafta bitiyor ve kızıma göre daha iyiyim kizimda e ogun biraz yer biraz çıkarır sonra devam ederdim d vitamini çok düşük cikti emzirmeye devam ediyorum pembelokumda vitamin eksikliğinden olmuştu degilmi sorun

Amin canım rabbim sabır versin zor durum bende oncesinde dört düşüğüm vardı doğum sonrası rutin kontrolde Kasım'da Dr ikinciyide düşün ara verme bir iki kaybınız daha olabilir demişti

Yaşım ilerlemeden ve hazır çalışmıyorken bende istiyorum canım ama benimde eşim istemiyor
Ah bu eşler ah iş yükü çoğalacak diyemi yapıyorlar acaba halbuki emziren anne alt değiştiren uykusuz kalan anne ev işi yemek bulaşık ütü kustu koş hastalandı koş bayrağı en önde götüren biziz tamam haklarını yememek gerekir bazen ama sorumluluğun yüzde 80 i bizdeyken onlar neden istemiyor acaba

O moddayim ben de artık ve gerçekten zor geliyor ama gene de ikinci plandaysa istek oluyor işte :) ama çatışma yaşıyorum (olsun, yok olmasın, olsun olsun, aman olmasın vs ). Sonuç olarak en iyisi seninki. Seneye birlikte oyun oynicaklar inşallah. Var mı bundan guzeli :))

Aklının bir kenarında varsa inşallah en hayırlı zamanda sen de tekrar hamile kalırsın canım :) Ben artık geri sayımda bekliyorum.

Oğluna kıyamıyor canım. Oğlum çok düşkün bana saniye ayrılmaz, ben yoksam ortamda hemen anne diye aramaya başlar, babası işten gelince kıskanır, kız kardeşimden kıskanır o yüzden çocuk hazır değil diyor tabi bahanede olabilir :)

Senin kızın nasıl canım? Her şey yolunda mı? Hislerin nasıl? Oğlun ile kıyaslandığında...
Çok şükür herşey yolunda canım, kızım sağlıklı, haftasıyla uyumlu şekilde büyümeye devam ediyor. Ben artık iyice ağırlaşmaya başladım, günlük hayat zorlaşmaya başladı ama normal yani, rutin sıkıntılar bunlar :)

Ne yalan söyleyeyim gebelik boyunca çok fazla hamile moduna giremedim sorumluluklarımdan dolayı. Şimdi sonuna gelirken heyecanlanmaya başladım. Hazırlıklar filan.. özlemişim :) Muhtemelen son olacağı için hazırlıkların, bekleyişin tadını çıkarmaya çalışıyorum.

Ancak bir taraftan endişeliyim doğumda birşeylerin ters gitmesinden.. Evde bana ihtiyacı olan bir bebeğimin daha olması geriyor beni. Ya yetemezsem, ya eksik kalırsam..

En son kontrolde doktorla pazarlığa oturdum beni gece yatırmasın doğumdan sonra diye :))) Bakanlık bir gece yatırılmasını (normal doğumda) zorunlu tutuyor ama sabah saatlerinde olursa doğumun herşey de yolundaysa belki yatırmam gönderirim dedi. Biliyor evimin hastaneye çok yakın olduğunu.. Neden yatmak istemiyorsun dedi.. Oğlum yalnız uyusun istemiyorum dedim. Tamam dedi :)

Bilmiyorum, ikinci bebeği hayatımda hiç bir yere oturtup sığdıramadım daha.. Ama biliyorum ki kızım geldiği zaman kendi alanını çatır çatır açacak ve bambaşka bir hayat sunacak bize. Umutsuz ya da depresif gelebilir yazdıklarım ama sadece endişeliyim bu tarz konularda. Yoksa heyecan ve keyifle bekliyorum kızımı.

Kusura bakma çok uzun oldu, bir dokun bin ah işit dedikleri bu olsa gerek :)

kızlar 6+2 görünüyor kalp atışımız başlamış dr 4. aya kadar devam edebilirsin emzirmeye dedi 21,5 aylık olduğunu duyunca senden alacağını almış artık diğeri için sağlıklı beslenmek gerekiyor dedi nasıl bıraktırıcam kızımı

AA hamile misin sen de hayırlı olsun çok güzel :)
Memeden kesme konusunda hiçbir fikrim yok Zaten 2 yaşa doğru en sıkıntılı dönemlerdeuiz bu dönemde zor olur herhalde

kızlar merhaba,
3 ay oldu. oğlum koltuk tepelerinde geziyor. yaptığının yanlış olduğunu söylemekten dilimizde tüy bitti. duvarlardaki tablolar için çıktığını düşünüyorduk. tabloları, aksesuarlı duvarlardan aldık. eliyle vurup bildiğiniz uçuruyordu. yine çıkmaya devam ediyor. kaydırak misali kullanıyor. kendini kaydırıyor. bir yerine bir şey olacak diye korkuyoruz. anlamıyor ya da anlamak istemiyor. o kadar dar ki yürüdüğü yer anlatmam. parmak ucunda durarak yürüyor. sizler de var mı koltuk tepelerine çıkmak nasıl vazgeçirebiliriz.

2 yaş sendromu dedikleri bu mu

-Bez değiştirmiyor, her yere tuvaletini yapıyor
-Kıyafet giydirmiyor hep çıplak dolaşmak istiyor
-Çorap giymiyor, dışarı çıkacağımızda ayakkabı gitmiyor hadi es kaza giydi diyelim eve girince ayakkabıyı çıkarttırmıyor
-Ağlayarak istiyor her şeyi misal su isterken bile ağlayarak istiyor sanki vermiyorum istediğinde
-En ufak şeye aşırı tepki veriyor misal otururken azıcık bir elim çarpsa bir şey olsa hemen kıyamet
-Arabaya binmiyor binse inmiyor
-Banyoya girmiyor girse saçını yıkatmıyor vücuduna su döktürmüyor sadece eline döktürüyor sonra da çıkmak istemiyor çıkmak bilmiyor banyodan sonra kesinlikle giyinmiyor
-Evin kapısı açıldı mı es kaza kesinlikle geri içeri girmiyor apartmanda çorapla dolaşıyor üzerine ceket de giydirmiyor ayakkabı da giydirmiyor artık kapı önüne çöp bırakamaz oldum kapıyı açtığım gibi fırlayacak çünkü
-Haliyle hasta oluyor
-Ayakları üşüyor gece karnı ağrıyor hiçbir şey yapmama izin vermiyor masaj yapayım diyorum azıcık bir dokunsam kıyamet koparıyor
-Bir şey verdiğimde hemen itiraz ediyor suluk veriyorum atıyor telefon veriyorum atıyor bisküvi veriyorum atıyor (sonra alıp yiyor ve içiyor ama mesela)
-Sürekli tekme atıyor ve vuruyor bana sürekli anneye vurulmaz diyorum üzüldüğümü gösteriyorum ama

Bu durum ne zaman geçecek bir de küçük bebeğim var ya çok bunaldım artık bu durumdan

Hadi gözün aydın canım :) Meme bıraktırma konusunda inan hiç bir fikrim yok, malum benim süt danası da hala emiyor. Hatta kolostrum gelmeye başladı azar azar, iyice düştü memeye. Olgun süt gelince hiç bırakmaz artık.. Bence oluruna bırak boşver.. Beslenmene, takviyelerine özen göster yeter.

Koltuk tepesine çıkma YOk da başka inatları var tek bildiğim anlamıyorlar ne kadar anlatsan da kâr etmiyor

Canım galiba iki yaş sendromu bu.. Senin dediğin değil benim dediğim olacak, ben de artık bir bireyim karmaşası.. Benim oğlumda daha hafif geçiyor bu durum. Ben eğer kendine zarar vermeyecek birşeyse huyuna gidiyorum. Yok zararlı olacak birşeyse "kusura bakma, ben ağlayacağıma sen ağla, dilediğin kadar bağırabilirsin ama bunu yapmayacaksın/yapacaksın. Çünkü kendine zarar verebilirsin" şeklinde konuşuyorum. Ve arkamı dönüp gidiyorum. Biraz ağlıyor, sonra uyuyor lafıma.

Yani bu yaptığım doğru mu bilmiyorum. Ama bizde çok fazla kriz olmuyor böyle yapınca.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…