2016 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    323
Anne yanı aldım fakat odasını da hazırlamak zorundayım anneanne babanne baskısı büyük. Park yataktan bile tırmandı demek:KK57: 3-4 yaşına gelmeden evde benim gözetimim dışında dolaşması fikri de bana pek sıcak gelmiyor biraz evhamlıyım sanırsam.
cnm sağlıkla al bebeğini kucağına inşallah. ince ayrıntılı düşünürsen, yer yatağı dışında tüm yataklar tehlikeli. ben de büyüyen yatak aldım. o alt açma yeri varya o alt açma yeri. o kadar tehlikeli ki anlatamam. hele de erkek çocukları tırmanmayı çok sever. benim oğlum 9,5 - 10 aylık koşmaya başladı yürüyordu. yatağında uyudu 10 aylık olana kadar. taki bir gün alt açma yerinin üstüne çıkıp cama uzanana kadar. yatağı verdim ihtiyaç sahibine. çift kişilik yatak aldık odasına. yatakta uyuyor. ben kullandım büyüyen beşik ama çok tehlike arz ediyo bebek büyüdükçe. sürekli tırmandı o bölüme. cama da uazandığını gördükten sonra vaz geçtim. yatağın yerini duvar tarafına da koyduk. yine çıkıp üzerine aşağı atlama riski vardı. bence odasına yer yatağı yaptır. modellere bak. çok güzel modeller var. anne yanı yeterli bence. bizimkiler de baskı yapmıştı. hatta almıcam dedim diye benim kendi babam aldı bebek odasını :)

kedikedi84 kedikedi84 bende büyüyen beşik aldım kızma söylediğin markalardan birisi değil ama baktığım b. beşiklerden 10 cm civar daha geniş kızım da hiç bir sorun yaşamadık korkuluğynu kaldırıyorum hareketlendiğinden beri kalkınca da ayağa dikelir anne diye seslenir çok şükür bi sorun yaşamadık şimdiye kadar yatak konusunda...

kızlar ben de yine gecikme var 15 gün kadar 3 haftadır atamadığım bi hastalığım var 5 tane penesilin yaptırdım yine aynıyım üç gündür mide sorunum var yanma ağrı şişkinlik ağzımın tadı yok sürekli uyumak istiyorum halim dermanım yok gibi bugün kan verdim bakalım sonuçlar ne çıkacak b2 folik asit d vit. ferritin ciğer böbrek fonksiyonları kan değerleri hepsine bakılacak birde gebelik niye geçmez bu hastalık anlamadım...

cnm sağlıkla al bebeğini kucağına inşallah. ince ayrıntılı düşünürsen, yer yatağı dışında tüm yataklar tehlikeli. ben de büyüyen yatak aldım. o alt açma yeri varya o alt açma yeri. o kadar tehlikeli ki anlatamam. hele de erkek çocukları tırmanmayı çok sever. benim oğlum 9,5 - 10 aylık koşmaya başladı yürüyordu. yatağında uyudu 10 aylık olana kadar. taki bir gün alt açma yerinin üstüne çıkıp cama uzanana kadar. yatağı verdim ihtiyaç sahibine. çift kişilik yatak aldık odasına. yatakta uyuyor. ben kullandım büyüyen beşik ama çok tehlike arz ediyo bebek büyüdükçe. sürekli tırmandı o bölüme. cama da uazandığını gördükten sonra vaz geçtim. yatağın yerini duvar tarafına da koyduk. yine çıkıp üzerine aşağı atlama riski vardı. bence odasına yer yatağı yaptır. modellere bak. çok güzel modeller var. anne yanı yeterli bence. bizimkiler de baskı yapmıştı. hatta almıcam dedim diye benim kendi babam aldı bebek odasını :)
Allah korusun canım en iyisini yapmışsın hiç denk gelmezdi benim kız hafta sonu camı açtım yatak odasının cam elini uzattı bakamıyor yatağa çıkmaya kalktı sakın dedim evin içinde sürekli kızım iyimisin nerdesin diye gezdim çok korktum...

seda222008 seda222008 OMRUMMMM OMRUMMMM L llally yorumlarınız için çok teşekkürler. Ben evde dolaşması daha riskli diye düşünürken tamamen bakış açımı değiştirdiniz. Çok sağolun.
Ne demek umarım faydamız olur. Büyükler oda konusunda ısrar ediyorsa dediğim gibi montessori yataklı oda yaptır birkaç ayda anne yanı beşikte yatırırsın sorun çözülür. Çocuğun büyüdükçe iyiki dersin emin ol. Beşikte çok uzun süre kullanılmıyor zaten. Benim oğlum eli kolu beşiğe çarptıkça uyanıyordu şimdi geniş yatağı bulunca sabaha kadar kesintisiz uyku çok şükür

Ne demek umarım faydamız olur. Büyükler oda konusunda ısrar ediyorsa dediğim gibi montessori yataklı oda yaptır birkaç ayda anne yanı beşikte yatırırsın sorun çözülür. Çocuğun büyüdükçe iyiki dersin emin ol. Beşikte çok uzun süre kullanılmıyor zaten. Benim oğlum eli kolu beşiğe çarptıkça uyanıyordu şimdi geniş yatağı bulunca sabaha kadar kesintisiz uyku çok şükür
BENİM OĞLUM DA ÇİFT KİŞİLİK YATAKTA (190*200)YALNIZ UYUYOR. BEN DE YANINDA YATARDIM DAR GELİYOR SIKIŞIYORMUŞ ADAM. 2 AYDIR YALNIZ YATAKTA TURLAR ATIYOR :):)

Hayırlı olsun canım gebesin yani :) inşallah sağlıklı ve kolay bir gebelik geçirir iki yavrunu da mutlulukla büyütürsün. Cesaretin için de tebrikler :))
Teşekkür canım amin insallah. Dr la henüz görüşemedik yoğunmus Messenger dan sonuçları gönder dedi gerekenleri yazdım akşam dönüş yapacak ins.

hayirli olsun canim Rabbim saglikla kucagina almayi nasip etsin
Bide ben korkularimi yenebilsem bir yanim cok istiyor
teşekkür ederim ben de senin gibiydim hem istiyor hemde istemiyordum en büyük korkum mide sorunum kızımda çok kötüydüm o yüzden cesaret edemiyordum hatta suan başka planlara yönelmiştim iki hedef koymuştum kendime bu süpriz oldu kızımda 4 haftalık 1700 değerlerdeydi öğrendiğimde acayip bulantı kusmam vardı bunu şimdi öğrendim mide sıkıntım başladı acaba safra ya ülsermi diye gittim değerim 13262 olmuş 7 hafta bitmek üzere gibi görünüyor dr daha randevu alamadım...

teşekkür ederim canım şuan biraz karışığım iki çocuk başka planlar yetebilirmiyim nasıl idare edeceğim ..... gibi gibi Allah isteyen herkese nasip etsin
Ay hadi gozun aydin canim :) o kaygilar hepimizde oldu cok normal.. su akar yolunu bulur sen icini ferah tut :)

Bizi de haberdar et doktorla gorusunce olur mu :)

Ben varım. Eşim istemiyor. Kızı kucukmus:63: bana kalsaydı M miumao ile yakın olurdu :)
Canım, hatırlarsan ben oğlum 14 aylıkken hamile kaldım ve oğlum yürümüyordu. Allahtan hamile kalmışım yoksa daha sittin sene çocuk yapmazdım :)) Yani tam herşey düzene oturuyorken tekrar başa dönmek bana çok zor gelirdi.

X