2016 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    323
Bizimki koltuk değil ama sandalyelere çıkıp ağırlığını yaslanma yerine veriyor.. Yapma etme derken yere kafaüstü çakılıyordu, ayağından yakaladım 13 kilo çocuğu, tavuk gibi havaya kaldırdım :))))) bu halimle nasıl yaptım bilmiyorum inan. Hiç bir yerini vurmadı, yaralamadı kendini Allahtan ama ben çok korktum. O da çok korktu. Hemen sarıldı bana tontişim.. O günden beri sandalyelerde daha temkinli.. Ben de daha yakın markajda tutuyorum tabi.

Benim oğlumdan gördüğüm, birşeyi yapma dedikçe ısrarla yaptığı ve bundan keyif aldığı. O yüzden yaptığı koltukta zıplamaksa yapma demek yerine, yakınımda tutuyorum. Lambaderi hunharca silkeliyor bazen, o zaman yanına gidip ayaklarını vs gıdıklayıp dikkatini dağıtıp başka oyuna yönlendiriyorum. Gibi gibi..

Ama bazen cidden tehlikeli işler beceriyor. O zaman kolundan tutup çıkarıyorum banyodan (tehlikeli ve pis işleri genelde banyoda beceriyor çünkü). Ağlıyor ilgilenmiyorum, susunca gelip sarılıyor barışıyoruz.

bu saydıkların bizde aylardır var. bir yaşına girdiğinden beri biz böyleyiz.
sadece vurmaktan vaz geçti. kapının önünden bir geçerken korkuyoruz. kapıyı çalacaklar ve siz bu çocuğa işkence mi yapıyorsunuz diyecekler diye.

Koltuk tepesine çıkma YOk da başka inatları var tek bildiğim anlamıyorlar ne kadar anlatsan da kâr etmiyor
Ben sana birşey söyleyeyim mi.. Öyle de güzel anlıyorlar ki.. Bazen bizi sınamak için bazen de canları öyle istediği için tam tersini yapıyorlar.

Oğlumu en son ben yıkadığımda oğlum bas derim, kendini salar..Otur derim ayakta dolanmaya kalkar.. Bunları yaparken de gözü gözümde sırıtıyor :) Tam gel de delirme durumu yani :)

bizim ki de sandalye olayını bıraktı. 3 aydır koltuklara odaklı. bizim evde banyo anılmıyor. ismi lazım değil odaya gidiyoruz diyoruz bir birimize. banyoyu duyunca hıhıhı deyip bizden önce giriyor oraya duşa kabin açıksa hele yandık eğilip giderden su içmeye çalışıyor. adı anılmayasaca yer orası.
tükürük oyunu var başımıza bela. ağzında biriktirip koltuğa tükürüyor ve köpüğünü alıp milletin üstüne siliyo. neler neler

Doğru bence ben de Önceden ağlarsa ağlasın modundaydım arkamı dönerdim bir süre sonra susup kalkıyor çünkü ama artık küçüğüm çok korkuyor çığlıklarına katlanamıyorum inatlaşmak kar etmez biliyorum o nedenle bırakıyorum çıplak dolaşıyor ama işte hasta oluyor işin kötü tarafı :/

Bize de komşular yakında şikayete gelir diye bekliyorum artık :/ Ee bu durum geçmeyecek mi ya peki küçüğüm çok korkuyor artık ablasından

Ay canım resmen biz de öyleyiz banyonun adını anmıyoruz kapısının önünden bile geçince kriz oluyor tüm kapılar sürekli kapalı biri açık unuttu mu kendimi camdan atasım geliyor

Başkaları anlatırdı da ay benim çocuğum öyle olmaz yaa derdim insanın inanası gelmiyordu çünkübaşkasının elinde olsa günde 3 kere dayak yer vallahi ben bağırmıyorum bile

Ay canım resmen biz de öyleyiz banyonun adını anmıyoruz kapısının önünden bile geçince kriz oluyor tüm kapılar sürekli kapalı biri açık unuttu mu kendimi camdan atasım geliyor
biz kilit taktık kapılara istediği gibi kapalı kapıyı açıyor çünkü cezalı gibi kendi odasında ve koridorda oynuyo. salona akşamları biz geldiğimizde giriyor. oda girince içini çekip gülüyo. özlüyo odayı.
kayınvalideme dedim çat kapı biri gelse sağlam düzgün oda yok. kesinlikle girmeyecek bu odaya diye. her yer kilitli maalesef.

Bu banyo hepimizin fobisi olmuş kızlar :))) Trajikomik yemin ediyorum.. Eşim gelmeden tuvaletim gelecek diye ödüm kopuyor.. Ben daha banyoya yürümeye başlamışken bizimki bacaklarımın arasından fırtıp benden önce dalıyor içeri..

PembeLokum canım senin ufaklığın ağlamalardan korkması normal ama bence alışmak zorunda o da.. Yani henüz doğurmadığım için belki ahkam kesmek kolay geliyordur ama nasıl ki ufaklık büyüğü uykusundan edecek ağlamasıyla, küçük de büyüğün sesine alışacak. Beraber yaşamaya alışacaklar. Yani şimdilik böyle düşünüyorum. Doğurduktan sonra lokum ben ne büyük laflar etmişim diye sana dövünürsem hiç şaşırma :)

Biz kapıları kilitleyemiyoruz da.. Kapalı kapıları açıyor diye kilitliyorduk, bir baktık anahtarlar yok. Nereye saklasak bulup yok ediyor.. ya da ağzında anahtarla koşuyor deli gibi.. :)

Başkaları anlatırdı da ay benim çocuğum öyle olmaz yaa derdim insanın inanası gelmiyordu çünkübaşkasının elinde olsa günde 3 kere dayak yer vallahi ben bağırmıyorum bile
Övünmemekle beraber ben bazen dayanamayıp bağırıyorum ne yalan söyleyeyim.. Mesela 40 kere yapma dedikten sonra 41. seferde elindeki cezveyi fırlatarak tabakları kırınca mutfaktan kovmuşluğum var çık dışarı diye.. Kabahatini biliyor ya, ağlamaya bile yeltenmedi o sabah ama yüzüme bakışı içime oturdu yani..

AA hamile misin sen de hayırlı olsun çok güzel :)
Memeden kesme konusunda hiçbir fikrim yok Zaten 2 yaşa doğru en sıkıntılı dönemlerdeuiz bu dönemde zor olur herhalde
teşekkür ederim canım bir hayli zor b12 d vitaminim düşük kan değerlerim sınırda o yüzden yavaş yavaş bırakıp sağlıklı beslenerek karnımdakine iyi bakmam gerekiyor. acı sos denedim kömür denedik yine yok araştırıyorum bakalım

o sendrom bu sendrommuymuş
-bez zaman zaman tuvalete gitmek istiyor bazen
-yaz çocuğu sıcağa gelemiyor diye düşünüyordum terledim diyor hep kaçıyor bazen
-ağlayarak istemesine uyuz oluyorum resmen ağlamadan yapıyorum zaten
-arabadan inerek 1 km yol yürümüşlüğü var inattan
-banyo seviyoruz çıkmak istemiyor ortam sıcaksa soğuksa ısrar etmiyor
-yeni yeni vurmaya başladık
c.tesi akşam kolonya şişesini yüzüme attı elmacık kemiğim kırıldı sandım

ay çok güldüm yaa tükürük oyunu çok şeker ve yaramaz bu çocuklar yaaa

Canim oncelikle hayirli olsun
Ben oglum 12 aylikken hamile kalmistim
Ogrendigimde 7 haftalikti
Benimde bunyem zayiftir hemde memeye cok bagimli oldugu icin birakma karari almistim doktorum emzirebilirsin demesine ragmen
Birden kestim o gece 8 kere meme diye uayndi 5 kez biberon ile sut verdim
Annecim artik meme yok sut burda artik
Hep ayni cumleyi tekrarladim
Sonra sonra gece sute 3 kez sonra 1 kez kalmaya basladi
Simdi sabaha karsi huysuz olup isterse veriyorum istemezse vermiyorum onuda

Benim gebeligim devam etmedi
Ama demekki oglumun kismeti bu kadarmis deyip uzulmedim memeden kestigime cunku bende istiyordum biraktirmak

Bu tabiki tercih meselesi
Cok saygim var hamile iken emzirenlere
Sen durumuna sartlarina ve annelik icgudune gore en dogru karari verirsin zaten

Rabbim saglikli kolay gebelik ve dogum nasip etsin insallah sevgiler

Koltuk tepesi banyo hepsi bizde de var ama birseyi yapmasini istemedigimde egilip onunla ayni hizaya gelip gozlerine bakip annecim bundan dolayi olmaz falan gel biz senle bunu alalim diye oyaliyorum.
Bunu yapmaya basladigimdan beri itiraz etmiyo cok
Ama bosta kaldimi yine aynisini yapiyor bende inatla tekrar ediyorum
Bu markette de boyle oluyo
Hatta simdi haftada iki gun anneli oyun grubuna basladik bir kres te
Ogretmenide diyo cok merakli heryere gidiyo istiyo ama anlatinca tutturmuyor diye
Bizde ki huyda beni isiriyor bunu oyun olarak da yapiyor istedigi olmayincada yapiyor bunu asamadik
Komsum geliyor onla otururuyorum niye onla oynamiyorum diye gelip isiriyor beni
Isirmayi bir cozemedim walla canimin acisina bagirmisligim bile var
Gecen gun niye yemek yapiyorum onla oynamiyorum diye ayak bilegimi isirdi

Sağol canim amin inşallah çok şükür yeme problemimiz yok bende yorgun düşüyorum halsizim ama süt iciremiyorum öyle bı tercihiniz yok şuan karnimdakini de düşünmem gerekir zaten ikilimdeydim bıraktırmak konusunda şuan yanda zamanı diye düşünüyorum hamile olmasam da iki ay sonra felan bırakacaktım artık rabbim sanada tekrardst nasip etsin inşallah

bizimki de çok ısırıyo. yaklaşana dikkat ısırır diyoruz. bence heyecanlandıkları için ısırıyorlar.

vurmaları kendilerini ifade edemedikleri zaman oluyormuş. genelde çok fazla konuşamayan çocuk vuruyormuş. bir yazıda okumuştum. örnek benim oğlum. konuşamadığı zaman vuruyor. gerçekten anlamadığım zamanlar oluyor ve anlamıyorum lütfen söyler misin ne demek istiyorsun dediğimde hemen vuruyo direkt ağzıma veya gözüme. bakışlarımından rahatsız oluyo kirpiğime saldırıyo koparmak için, onu anlamadığım zamanlar.

O zaman insallah yavrun bu sureci sıkıntisiz gecirir canim
Amin hayirli zamanda hayirlisi ile isteyen herkese nasip etsin Rabbim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…