2016 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    323
bizim doktorumuz da aynısını dedi. derdini el kol hareketleriyle anlatıyor. bir de çok erken yürüdük 10 aylık hiç bir yerden destek almadan tek başına sokakta yürüyordu. bunun öncesi tabi 9 aylık elimizden tutup yürüyordu çok çok erken. yürüdüğü için size hiç ihtiyacı yok herşeyi kendi halledecek dedi doktorumuz. beyni sadece yürümeye odaklandığı için konuşmayı geriye atabilir demişti o dönemlerde. öyle de oldu. emeklemedi de. 7 aylık sıralamıştı. öyle devam etti. konuşmaya hiç ihtiyacı duymuyor. eve giriyoruz montunu çıkarmak istiyorum. ıııh diyo. ben yapcam demek istiyo. kendi soyunabiliyor, çoraplarını ayakkabılarını şapkasını ve fermuarlı herşeyi üzerinden çıkarabiliyor, pantolonlar hariç. giyinmeyi beceremiyor daha.

hep aynı şeyler yani :) bende dün parmak boya yaptırdım tek renkle kulak çubuğuyla çizgiler çizdi hoşuna gitti
ama 3 gündür 39 dereceden düşmeyen ateşimiz vardı bugün düşmüş en etkili ateş düşürücüler iğneler vs fayda etmedi antibiyotik dirençli hastalık varmış bizimki larenjit olmuş

ben gündüz evde değilim ama eve gittiğimde gördüğüm kadarıyla sandalyeler sıralanmış sanırım trencilik filan oynuyolar :) oyun hamuruyla meyve yapıp tenceresine tavasına koyuyo ocak ta pişiriyomuş güya :) bebklerine yediriyo parmak boya aldım onunla boya yapmaya başladık kitapları var onları okuyup anlatıyoruz birbirimize parmak kukla öğrenmeye çalışıyorum youtube dan onları taklıit ediyo hoşuna gidiyo saklanbaç oynuyorum sarılmaca oynuyoruz önüne çorap döküayorum eşleme yapıyo bide bazen beşğine girip bacak bacak üsütne atıp yatıyo bana hikaye anlatıyomuş :) terliklerle oyunoy

Geçmiş olsun canım ufacık birşeyden kapıyorlar hemen iyi olurr inşallah biran önce

kızlar ya benimki gibi olan var mı aranızda merak ediyorum, benim kızım hiç babasına gitmiyo hep tepemde paçamda gelip sarılıyo bacağımda yürüyoruz evde babanla otur markete gidicem diyorum ağlıyo bırakmıyo beni ama sabah işe giderken sıkıntı yok güle güle görüşürüz diyo almam gerekenleri söylüyo kapıyı yüzüme kapatıyo

her bebek ne kadar farklı oğlunda kardeşine benzemiş demekki her biri çok güzel mucizeler her gün bana yeni bişey söylediğinde çok şaşırtıyo beni bizimki avukat söylemediği şey yok

uzun bır aradan sonra merhaba kızlar:) maşallah hepimizin kuzucukları buyumus. neler yapıyorsunuz biraz okudum benzer seyler bızde de var büyüdükce hersey degısyor farklılasıyor. kızlar aranızda cocugu krese giden var mı? veya bakıcı bakan? bizim babaannemiz bakıyordu ama artık memlekte yerleşıyorlar. bende bakıcı arayısına girdım ama nasıl olcek bilmiyorum. var mı fikri olan

Benim kızın konuşma konusunda maşallah var zaten onu gördükçe oğlum konuşamazsa diye çok üzülüyorum ama o da konuşacak inşallah güzelce

Kızım maşallah Türkçe ve İngilizce şarkı söylüyor mesela anlaşılır şekilde otobüsün tekerleği yuvarlak şarkısını beraber baştan sona söylüyoruz tek başına karıştırıyor İngilizce favorisi de twinkle twinkle little star

2-3 kelimelik cümleler kuruyor mesela anne Mustafa ağlıyor diye bana haber ediyor en şok hoşuma giden oyuncak bebeğini benim oğlumu sevdiğim gibi seviyor oğlum diyor paşam diyor uyu oğluşum diyor yavrum diyor filan

Telefonda dedesi ve anneannesi ile konuşuyor merhaba nasılsın diyor gördüğü çocuklara

geç emekledi geç yürüdü ama çabuk konuştu sayılar 1den 15e kadar, her türlü geometrik şekli(dikdörtgen yamuk beşgen filan) renkler, hayvanlar, eşyaları söylüyor r bazı kelimeleri kağıda yazdığımda okuyabiliyor mesela 1den 10a rakamları da kağıda yazdım mı biliyor, 10-20-30-40 böyle 100e kadar görünxe biliyor ama sırayla söylemiyor, İngilizce de 1den 10a kadar ve bazı kelimeler biliyor

Son düzenleme:
benim oğlum da aynısı. tepemde mıy mıy. gezmeye gittiğimizde bile kendini bana taşıttırıyo kollarım kopuyo eşime bağıra çağıra veriyorum. istemiyo taşımasını bile. ver geri ver dediğimde saniyeler içinde susuyo. işe giderken baybay yapıp kapıyı yüzüme çarpıyolar kayınvalidemle :) işe gitmemle marteke veya gezmeye gitmemi ayırt edebiliyo. mutfakta bir iş yaptırmıyo paçama yapışıyo veya kucağıma gelmek istiyo. diğer odalarda yapmıyo böyle, mutfakta kayınvalideme de rahat vermiyo. sabah başladığım yemek akşam tamamlanıyo diyo :)

Al işte aynısı ya valla aynı mutfakta hep naptığımı görmek istiyor
Gece yine ateşliydi bende rahatsızım babasına dedim git su ver ağlıyo anne versin diye
Gerçekten işle marketi ayırt ediyo bu güzel bişey

Çok hızlı öğretmedin mi sayıları ilerde öğrenmeye bişeyi kalmıcak. Maşallah tabi ki ikinci bir dil öğrenmesi ayrıca sanada maşallah hem oğlun hem kızın çok güzel ilgileniyosun.

Kimi bebek anneye kimi babaya düşkün oluyor canım hatta bu zamanla degisebiliyormus bile. Yani bi dönem anneye takarken sonra babaya dönebiliyor. Seni işe güle oynaya ugurladigina göre gayet de sağlıklı bir ilişkiniz var gibi görünüyor :) sadece kalan zamanda senden maksimum verim almaya çalışıyor. Benim oğlum da babasına öyle. Anahtarla kapıdan girdiği anda hoopp peşine takılıyor yatana kadar tepesinden inmiyor. Ben de fişek gibi bekleyen işlere koşuyorum :)

Benim tecrübem yok fakat bir arkadaşım 18 aylıkken kreşe verdi sonra 2 yaşında bakıcı ya döndü. Çünkü çocugun sabah erkenden uyandirilmasi hazırlanması kreşe götür akşam geç saatte getir o yaş için çok ağır geliyordu. Bakıcı için mutlaka referansı olan bi tanidigindan falan ayarlamak gerekiyor kolay gelsin.

işte böyle bir ilişki bekliyorum

ama galiba biz hep yapışık ikiz gezicez gibi geliyo ama bi yandanda diyorum emdiği için olabilir memeden kesilince belki bırakır peşimi

Çok hızlı öğretmedin mi sayıları ilerde öğrenmeye bişeyi kalmıcak. Maşallah tabi ki ikinci bir dil öğrenmesi ayrıca sanada maşallah hem oğlun hem kızın çok güzel ilgileniyosun.

Aslında ben sayıları öğretmedim bende obsesiflik var her şeyi sayarak yapıyorum hem de dışımdan sayıyorum bir gün bir baktım kızım da oyuncaklarını kutuya koyarken sayarak koyuyor o zaman daha çok küçüktü şaşırmıştım renkleri filan da mesela elma vereceğim al kızım elma, kırmızı renk, yuvarlak, elmanın tadı çok güzel, şöyle böyle faydalı diye renkleri de hep bu şekilde sohbet içinde söylüyordum öğrenmiş şekilleri de yere mat seriyoruz ya yumuşak olsun diye orda soruyordu söylüyordum üçgen beşgen diye öyle öyle öğrendi yani ben de düşünüyorum mesela ben evde ses olsun diye hep çocuk şarkıları açtım gün boyu dinliyorduk hepsini öğrendi kreşe gidince napacak sıkılır mı diye düşünmüyor değilim

Teşekkür ederim bu arada canım:)

Bende öyle hem zaman geçmesi açısından hem zihin gelişimi açısından ufak birşeyi bile ayrıntılı anlatmalı faydalı buluyorum bizimki henüz renkleri bilmiyo anlatıyorum ama işine gelmiyo parmaklarını saymak hoşuna gidiyo 1 7 9 yada 3 5 diyo kreşte sıkılmaz ya çok değişik etkinlikler oluyo arkadaşımın oğlu başladı 22 aylık şuan çok eğlenceli geçiyo günü

Emnin renkleri biliyordur da söylemek işine gelmiyordur :) şu oyun grupları oluyor ya anne çocuk gidiyorsun öyle bir şeye mi katılsak diyorum ben de oğlum ameliyat olup da biraz zaman geçtikten sonra belki kızımla giderim oğlumu da babasına emanet edip

22 ay aslında çok küçük ama eğleniyor demek ne güzel

onun ayları olduğu grupta olduğu için onun gelişimine uygun etkinlikler var
ben bahsettiğin şeeye katıldım çok zevkli oluyo inşallah kısa zamanda gidersin

Selam kızlar ‍
Canım maşallah çok iyi gülsima. Benimki şarkıların sonuna eşlik ediyor diye seviyiordum ben renkleride bilmiyor sanırım. Sayıda 5 6 9 10 bunları sayıyor sadece

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…