2016 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    323
Kızlar bebişlerinize maşallah :) hepsi dillenmiş vallahi özendim :)) bizimki henüz mağara adamı kıvamında, diyorum eğer biraz daha beklerse konuşmayı kardeşiyle beraber öğrenecekler :))

hep aynı şeyler yani :) bende dün parmak boya yaptırdım tek renkle kulak çubuğuyla çizgiler çizdi hoşuna gitti
ama 3 gündür 39 dereceden düşmeyen ateşimiz vardı bugün düşmüş en etkili ateş düşürücüler iğneler vs fayda etmedi antibiyotik dirençli hastalık varmış bizimki larenjit olmuş
geçmiş olsun canım bizde atlattık larenjit ben ağlatmamaya ve bağırmamasına özen gösterdim ne kadar çok ağlarsa sesi o kadar kısılıyordu ilaçsız biraz zor oluyor

kızlar ya benimki gibi olan var mı aranızda merak ediyorum, benim kızım hiç babasına gitmiyo hep tepemde paçamda gelip sarılıyo bacağımda yürüyoruz evde babanla otur markete gidicem diyorum ağlıyo bırakmıyo beni ama sabah işe giderken sıkıntı yok güle güle görüşürüz diyo almam gerekenleri söylüyo kapıyı yüzüme kapatıyo
bizde aynıyız inan tuvalete dahi gidemiyorum birlikte gidiyoruz kapı açık kalıyor beni izliyor yoksa çıkana kadar kıyametı koparıyor yemek hazırlarken kucakta bulaşık toplarken bile kucakta sabah ara ara problem yaşıyoruz gitme diyor bazende öpücük atıp by by diyor

Benim kızın konuşma konusunda maşallah var zaten onu gördükçe oğlum konuşamazsa diye çok üzülüyorum ama o da konuşacak inşallah güzelce

Kızım maşallah Türkçe ve İngilizce şarkı söylüyor mesela anlaşılır şekilde otobüsün tekerleği yuvarlak şarkısını beraber baştan sona söylüyoruz tek başına karıştırıyor İngilizce favorisi de twinkle twinkle little star

2-3 kelimelik cümleler kuruyor mesela anne Mustafa ağlıyor diye bana haber ediyor en şok hoşuma giden oyuncak bebeğini benim oğlumu sevdiğim gibi seviyor oğlum diyor paşam diyor uyu oğluşum diyor yavrum diyor filan:KK200:

Telefonda dedesi ve anneannesi ile konuşuyor merhaba nasılsın diyor gördüğü çocuklara

geç emekledi geç yürüdü ama çabuk konuştu sayılar 1den 15e kadar, her türlü geometrik şekli(dikdörtgen yamuk beşgen filan) renkler, hayvanlar, eşyaları söylüyor r bazı kelimeleri kağıda yazdığımda okuyabiliyor mesela 1den 10a rakamları da kağıda yazdım mı biliyor, 10-20-30-40 böyle 100e kadar görünxe biliyor ama sırayla söylemiyor, İngilizce de 1den 10a kadar ve bazı kelimeler biliyor
maşallah canım allah nazarlardan korusun bizimki erken yürüdü klçadan dolayı cihaz kulanmasaydık 7-8 aylık ayaklanacaktı 10-11 ay civarında yürüdü konuşmada var kelimeler kullanıyor iki kelime mitin(metin) detime(getirme) babaanneye geldik, yağmur bitti sayı ve renklere yeni başlıyoruz biy iti üc döyt bes gerisi ufak tefek

bizde aynıyız inan tuvalete dahi gidemiyorum birlikte gidiyoruz kapı açık kalıyor beni izliyor yoksa çıkana kadar kıyametı koparıyor yemek hazırlarken kucakta bulaşık toplarken bile kucakta sabah ara ara problem yaşıyoruz gitme diyor bazende öpücük atıp by by diyor
Canım eğer bu kadar kucak istiyorsa senden "learning tower" denen bir kule var. Bir internetten araştır istersen, belki sana faydası dokunur, rahatlatır. Sanırım pahalı bir şeymiş ama marangoza siparişle filan gayet ucuza da temin edilebilirmiş. Ben oğlum için düşünmüştüm ama benimki hayatta durmaz onda, o yüzden vazgeçmiştim.

kızlar maşallah ne güzel herkes hayatından memnun minikler çok şükür iyiler ben biraz sorunlu iki hafta geçirdim iş yerinde artık bitti çok şükür yükümden kurtuldum şimdi yeni biryere başladım biraz daha rahatım iş stresinden midir anlamadım 02.12.2017 ilk tarih şuanda tam 18 gün geciktim hadi diyorum 7 ila 10 gün arası geç geliyordu bi 10 daha geçti haftaya kadar gelmezse bi tahlil yaptırıcam geçen hafta sonu öyle sancım ağrım olduki hıh geldi geliyor derken iki gün sürdü ağrım hiç bişey yok ne akıntı ne başka bişey

Kızlar bebişlerinize maşallah :) hepsi dillenmiş vallahi özendim :)) bizimki henüz mağara adamı kıvamında, diyorum eğer biraz daha beklerse konuşmayı kardeşiyle beraber öğrenecekler :))
:) bizde de durum aynısı maymunlar gibi ses çıkartarak anlaşıyoruz. her istediği şeyi gidip kendi yapıyor. bizden hiç bir şey istemiyor bu yüzden de konuşmak istemiyor canı. dün ilk kez ağzından tam bir anne kelimesi çıktı. kafede otururken 3,5 yaşında bir çocuk geldi onla oynadı. anne anne diye sesleniyor annesini çağırıyor. kadın oğluma dedi ki senin annen nerede, dönüp direkt işaret parmağıyla anne anne anne diye 3 kez söyleyerek beni gösterdi. soğuk ter dökersin ya öyle etki yaptı üstümde. suratım kızardı birden. normalde kendi kendine nanne nanne diye konuşur ama bana asla seslenmezdi.
kadınla sohbet ettik. ne güzel çocukça konuşmuyor nasıl düzgün oldu böyle konuşması vs. diye. oğlu ilk kez 3 yaşına 1 ay kala sabah uyandıklarında anne acıktım demiş. ilk konuşması direkt iki kelimeyle başlamış. bu kadar geç konuştu oğlum ve şimdi susmuyor dedi. konuşamadığı için renkleri rakamları sorduğumuzda bile göstermiyordu, konuşmaya başladığı an sanki doğuştan tüm renkleri biliyormuş gibi oldu dedi.

:) bizde de durum aynısı maymunlar gibi ses çıkartarak anlaşıyoruz. her istediği şeyi gidip kendi yapıyor. bizden hiç bir şey istemiyor bu yüzden de konuşmak istemiyor canı. dün ilk kez ağzından tam bir anne kelimesi çıktı. kafede otururken 3,5 yaşında bir çocuk geldi onla oynadı. anne anne diye sesleniyor annesini çağırıyor. kadın oğluma dedi ki senin annen nerede, dönüp direkt işaret parmağıyla anne anne anne diye 3 kez söyleyerek beni gösterdi. soğuk ter dökersin ya öyle etki yaptı üstümde. suratım kızardı birden. normalde kendi kendine nanne nanne diye konuşur ama bana asla seslenmezdi.
kadınla sohbet ettik. ne güzel çocukça konuşmuyor nasıl düzgün oldu böyle konuşması vs. diye. oğlu ilk kez 3 yaşına 1 ay kala sabah uyandıklarında anne acıktım demiş. ilk konuşması direkt iki kelimeyle başlamış. bu kadar geç konuştu oğlum ve şimdi susmuyor dedi. konuşamadığı için renkleri rakamları sorduğumuzda bile göstermiyordu, konuşmaya başladığı an sanki doğuştan tüm renkleri biliyormuş gibi oldu dedi.
Ay ben bile heyecanlandım yemin ediyorum, kalp atışlarım hızlandı :) Bir de ağzından anne kelimesini duysam herhalde kalp krizi geçiririm :))) Darısı bizimkilerin başına ne diyeyim :)

kızlar maşallah ne güzel herkes hayatından memnun minikler çok şükür iyiler ben biraz sorunlu iki hafta geçirdim iş yerinde artık bitti çok şükür yükümden kurtuldum şimdi yeni biryere başladım biraz daha rahatım iş stresinden midir anlamadım 02.12.2017 ilk tarih şuanda tam 18 gün geciktim hadi diyorum 7 ila 10 gün arası geç geliyordu bi 10 daha geçti haftaya kadar gelmezse bi tahlil yaptırıcam geçen hafta sonu öyle sancım ağrım olduki hıh geldi geliyor derken iki gün sürdü ağrım hiç bişey yok ne akıntı ne başka bişey
Bu ne sabır :)) ben olsam 50 kere yapmıştım şimdiye testi valla. Hayırlısı olsun canım, gönlünden geçen neyse o olsun :)

Bu ne sabır :)) ben olsam 50 kere yapmıştım şimdiye testi valla. Hayırlısı olsun canım, gönlünden geçen neyse o olsun :)
Normalde olsa bende yapmıştım da hem duzensizim 40 45 günü buluyor hemde eşime söyledim tahlil yaptırayım diye geçen günde geç oldu acilde yapılmıştı gelmediği için hamilelik çıkmıştı yine çıkar deyince hevesim kırıldı biraz gönülsüz ☹️

Normalde olsa bende yapmıştım da hem duzensizim 40 45 günü buluyor hemde eşime söyledim tahlil yaptırayım diye geçen günde geç oldu acilde yapılmıştı gelmediği için hamilelik çıkmıştı yine çıkar deyince hevesim kırıldı biraz gönülsüz ☹️
Anladım canım, için nasıl rahat edecekse öyle yap o zaman :) Belki bir kaç güne güzel haberlerle gelirsin buraya

ya bunları duymak iyimi kötümü bilmiyorum artık

geçmiş olsun canım bizde atlattık larenjit ben ağlatmamaya ve bağırmamasına özen gösterdim ne kadar çok ağlarsa sesi o kadar kısılıyordu ilaçsız biraz zor oluyor
geçmiş olsun sizede canım atlattık gibi aynen ağladıkça daha çok sümük akıyodu içi oluyodu çocuğun

şimdi ben baya kötüyüm gözüm akıyo su gibi burnum akıyo

Kızlar gerçekten salgın var dikkat edin bebişlerede kendinizede.
Birkaçgündür hastaydım öyle burun akıntısı hapşırık fln yok kas ağrısı öksürük. Maske taktığım halde oğlumada bulaştı iki gündür sıksık ateş düşürücü kullanmama rağmen düşmüyor ateşi. Doktoru kan testi yaptı virüs çıktı ona göre ilaç verdi ama bugün birde kusma eklendi, olabilir demişti doktor ama yinede el kadar yavrum, benim çektiğim gibi vücut ağrısı çekiyor, ateşten yanıyor uyku uyuyamıyor düşündükçe kendime kızıyorum.
Bu aralar avm fln gitmemek lazım dedi doktor bilginize

Kızlar gerçekten salgın var dikkat edin bebişlerede kendinizede.
Birkaçgündür hastaydım öyle burun akıntısı hapşırık fln yok kas ağrısı öksürük. Maske taktığım halde oğlumada bulaştı iki gündür sıksık ateş düşürücü kullanmama rağmen düşmüyor ateşi. Doktoru kan testi yaptı virüs çıktı ona göre ilaç verdi ama bugün birde kusma eklendi, olabilir demişti doktor ama yinede el kadar yavrum, benim çektiğim gibi vücut ağrısı çekiyor, ateşten yanıyor uyku uyuyamıyor düşündükçe kendime kızıyorum.
Bu aralar avm fln gitmemek lazım dedi doktor bilginize
Geçmiş olsun cnm bı haftadır burun akıyor tıkalı zor nefes alıyor öksürükte var Dr götürnedi henüz alerjik gıdada yedik vücudunuzda kabardi hem nezle hem alerji grip göstergesi ikiye katladi

X