2016 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    323
Maşallah cnm. benim oğlum 8 aylık başladı pipisini fark etmeye artık canına okuyo onu çıplak yakalayınca. :) sünnette olduk iyice elliyo. eliyle bastırıp elini yavaş yavaş çekiyo eline yapışıyo ya hoşuna gidiyo ya da çok rahatsız olduğu için dokunuyo sertleşiyo ve uzun süre o sertleşme geçmediği için bezinin üstünden elini çekmiyo sürekli sıkıyor. doktor gayet normal ereksiyon dönemi uzun sürüyor ve hoşuna gitmediği için sürekli elliyor dedi doktor. yara yapabileceği için dikkatini başka yerlere çekin dedi. bir yere çıplakken pipisi değsin hemen başlıyo sertleşmeye. ve çok ellediği için kızarıklık bile dönem dönem oluyor
Ben de fark ettim canım. Cok hızlı etkileniyorlar temastan. Bebek işte her şeyleri hassas.

içecekte sıkıntı yok ama zaten biz hep birlikte oturuyoruz sofraya karıştırdım herşeyi yemedi karıştırmadım yemedi kilı sıkıntımız yok o yüzden takmıyorum bu hafta arı mama aldım akşamları 2 tatlı kaşığı ondanyapıyoum acaba kahvaltısınadamı alsam
Ben hiç mama kullanmadım canım. Kilosuda iyi ise boşver bence canım.

Canım ben 3 haftadır aynı dediğin gibiyim. Burnunu temiz tutup yüksek yastikta uyut. Geçmiyor ya. Hem kızım hem ben aynıyiz. Geçmiş olsun.
Saol canım, size de geçmiş olsun. Mümkün mertebe serum fizyolojik damlatmaya çalışıyorum. İnşallah yakında rahatlar biraz.

Kızlar ya melisin cildi çok hassas atopik dermatit teşhisi kondu 1 ay önce kremler şampuanler vs geçmedi. Bugün başka bi doktora göründük büyüdükçe geçer dedi. Ama hassas koruyun cildini demiş sizler bebeklerinize nemlendirici yağ vs ne marka kullanıyosunuz
Bizim kzıınde öyle söylediğin ne bilmiyorum ama kupkuru oluyodu cildi dr linola kullanın dedi şampuan duş jeli ve losyon gerçekten işe yaradı

Canım yiyebileceğin şekilde dilimleyip önüne koyuyorum kendisi yiyor. Yumurtayı bazen haşlama bazen omlet yapıyorum sıkıntı olmuyor. Patates omleti dene kendisi yiyebilirim için seviyor, kaşarlı domatesli omlet yapıyorum bayılıyor benden daha çokyiyor. Seninkide sever belki bir dene
ah neler yapmadım ya hatta ona yaptırdım yesin diye kendi yiyip içiyo benden de yiyo ama kahvaltı sıfır yani resmen çocuk kahvaltıya karşı bende artık baktım da meyve filan veriyim dedim bide artık kesin karar verdim gece emmesini bitiricem

Saol canım, size de geçmiş olsun. Mümkün mertebe serum fizyolojik damlatmaya çalışıyorum. İnşallah yakında rahatlar biraz.
Canım damlatmak yetmiyor. Her hafta bir paket burun ucu bitiriyoruz bu hastalıktan bu yana. Yoksa nefes alamıyor ve hiriltisi cok fazla. İştahı da azaltıyor. Bir de bize serum fizyolojik değil de Xlear diye bi şu önerdiler. Alışkanlık yapmiyormus bu okyanus suyu.

Bir öksürüyor için gidiyor. Aynı ben de öyleyim tabi. Bir türlü geçmiyor. Değişik bir şey. Su için bol bol. Cok iyi geliyor hem de burun akıntısı su gibi. Cok sıvı kaybediyorlar.

Cok sağol.

Canım damlatmak yetmiyor. Her hafta bir paket burun ucu bitiriyoruz bu hastalıktan bu yana. Yoksa nefes alamıyor ve hiriltisi cok fazla. İştahı da azaltıyor. Bir de bize serum fizyolojik değil de Xlear diye bi şu önerdiler. Alışkanlık yapmiyormus bu okyanus suyu.

Bir öksürüyor için gidiyor. Aynı ben de öyleyim tabi. Bir türlü geçmiyor. Değişik bir şey. Su için bol bol. Cok iyi geliyor hem de burun akıntısı su gibi. Cok sıvı kaybediyorlar.

Cok sağol.
xleardan ben çok memnunum öksürük içinde tereyağıyla pekmez karıştır ısıt ver

Kızlar ya melisin cildi çok hassas atopik dermatit teşhisi kondu 1 ay önce kremler şampuanler vs geçmedi. Bugün başka bi doktora göründük büyüdükçe geçer dedi. Ama hassas koruyun cildini demiş sizler bebeklerinize nemlendirici yağ vs ne marka kullanıyosunuz

Cnm bizde oyleyiz cok cok hassas cildi. Yani kolunu sıkıca biraz tutsan kizarir hemen oyle yani. Yazin hep isilik oldu hemen kizarir heryeri
Doktorumun verdigi devamli kullandigim urun roche cicaplast b5
Muhtesem bir krem pisikte kizariklikta vucuttaki her yere kullanabiliyosun aninda rahatlama sagliyor.
Ama kuzariklik yoksa ben vucuduna hic nemlendirici falan kullanmiyorum kizariklik oldugunda bunu kullaniyorum
Sampuanda sebamed degistirmedim dogdugundan beri. Zaten bir kutusu 6 ay gidiyor:)

Cok sağol.
bize de sterimar baby burun spreyini önerdi doktor. 6 aydır kullanıoruz. bitmiyo çabuk 50 tl'e aldık. internette daha ucuz

X