2016 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    323
Sen ona ikinirken çiş mi geldi oğlum dersen bu kaç defa, onun geldiğinde haber verdiğini göreceksin. Haber verince de öpücük alırsa her zaman haber eder...
Biz annem sen bekle benim cisim geldi diye diye tuvaletin yerini öğrendik şimdi tuvalete gidince çiş çiş diyor büyüğünü yaptığı zaman eeg eeg diyor ama bez değiştirme ağlaya ağlaya istemiyor kaçıyor gerçi üstünü çıkarınca da aynısını yapıyor giymek istemiyor

Biz annem sen bekle benim cisim geldi diye diye tuvaletin yerini öğrendik şimdi tuvalete gidince çiş çiş diyor büyüğünü yaptığı zaman eeg eeg diyor ama bez değiştirme ağlaya ağlaya istemiyor kaçıyor gerçi üstünü çıkarınca da aynısını yapıyor giymek istemiyor
Aynı benim kızım :) ayy her defa canım çıkıyor valla.

Selamlar tek tek alıntı yapamıyorum beni çok duygulandırdınız öncelikle teşekkür ederim :KK200:

Oğlum maalesef daha iyileşememiş daha yoğunbakımda kalacak solunum desteğinden ayıramıyorlarmış tek başına nefes alamıyormuş ve ağzındaki hortumu da çıkaramıyorlarmış ordan besleniyor..

Emzirme olayı olmadığı için oğlumu göremiyorum emziren anneler hiç değilse günde bir kere görüyor kucağına alıyor

Benim görme iznim haftada iki gün sadece

Ya ne deyim ben bilemiyorum İnan’ın ki dayanamıyorum ne kollayabildim ne kucaklayabildim o kadar çok ağrım vardı ki kendimden geçmiştim.. oğlumu bir götürdüler gidiş o gidiş biz öyle bakacaklar geri getirecekler sandık şimdi eşimle içimiz yanıyor anlatamam göremiyoruz da
Canım iyi olacak inşallah. Yakında yanına daha sık alırlar seni. İnşallah öpüp koklayacaksın yavrunu. sevildiğini beklendiğini biliyor o annesi merak etme. Küçücük ama büyük bir savaşçı oluyor bebekler. İnşallah bu günlerde geçecek

pcfl pcfl M miumao OMRUMMMM OMRUMMMM
Kızlar hakikaten bir dönem geçiriyoruz anladığım kadarıyla :)
O ne derse o aksini yapmak mümkün değil zaten.
Tuvalet alışkanlığı için uğraşmıyorum henüz erken bence yaz başında başlamak daha doğru olacak.
Ama kaka yapınca kaka der haber verir yada annii diyerek elini poposuna götürür. Bez değiştirirken sorun yaşamıyoruz artık ama değiştirmeden önce kaçıyor:KK66:
Annecim bezini değiştirelim der demez başlıyor koşmaya

Kızlar iki sorum var:

Birincisi, bıngıldak kapandı mı sizde? Bizim kavuklu fındık büyüklüğünde hala açık. 18.aya kadar kapanır mı bilmiyorum. Günde 5 damla d vitamini alıyor ama!..

İkincisi de TV den çocuklarınızı nasıl korkuyorsunuz ya da belli bir süre izin veriyor musunuz? Benim kız bir haftadır farkına vardı TV nin ve izlemek istiyor. İki yaşına kadar bari koruyabilsem!..

PembeLokum PembeLokum canim gecmis Olsun rabbim evladina acill sifalar versin,sana 've esine de buyuk sabirlar.insallah biran once iyi olur 've oglusunla kavusursunuz birbirinize.dualarim sizinle bizleride haberdar et minik adaminin durumuyla ilgili.a e o

pcfl pcfl mrb canim bizim bingildak bir yasinda kapanmisti.Dr ne diyor acikligi konusunda
Tv konusunda hic ilgilenmiyor oglum tv Ile,ama bizimde telefona cok takmis durumda.bazen nereye saklayacagimi sasiriyorum,aklina telefon geldigi zaman giygiy diye agliyor susturmak imkansiz.gunluk en fazla 20dk yarim saat Ali baba cevi z Adam gibi videolar izliyoruz

Kızlar iki sorum var:

Birincisi, bıngıldak kapandı mı sizde? Bizim kavuklu fındık büyüklüğünde hala açık. 18.aya kadar kapanır mı bilmiyorum. Günde 5 damla d vitamini alıyor ama!..

İkincisi de TV den çocuklarınızı nasıl korkuyorsunuz ya da belli bir süre izin veriyor musunuz? Benim kız bir haftadır farkına vardı TV nin ve izlemek istiyor. İki yaşına kadar bari koruyabilsem!..
Canım bizimkisi iki hafta öncesine kadar küçücük vardı kapandı. Biz vitaminleri 1 yaşında bıraktık tahlilleri normal çıkınca. Küçükmüş sizinkide zamanla kapanır.
Tv açıksa bile dönüp bakmaz taki reklam çıkana kadar. Çok seviyor. Etipuf reklamı başlayınca elleri kaldırıp oynamaya başlıyor. İki üç reklam izletip değiştiriyorum oyuna geri dönüyor. Telefonda video ben değil ama dedesi çok söylememe rağmen izletiyor sinir oluyorum. Çocuğu bağımlı hale getirmedikçe sıkıntı olmaz diye düşünüyorum artık anlıyorlar herşeyi çünkü.

Kızlar iki sorum var:

Canım, bizim bıngıldak kapanalı epey oldu, sanırım yaşında kapanmıştı..

Gündüz hiç izlemiyor bakıcıyla ama biz eve geldiğimizde ya da haftasonları illa ki açıyoruz. Şimdiye kadar hiç çok dikkatli izlemedi. İzlese de baby tv tarzında programları izledi. Ama yarım saatten fazla devamlı bir şekilde izletmiyorum.

Selamlar iki evlat ikiye bölünmek değil bin parçaya bölünmekmiş oğlumun ciğerinde su varmış bir de küçük dili olmadan doğmuş Doğum yaptığım gece yoğunbakıma alındı çıkmasını bekliyoruz
Canım çok çok geçmiş olsun Rabbim evladını sana bağışlasın gebelikte fark edilmedi mi su topladığı. Benimde bebeğimn yumurtacığında su toplanması var dedi doğumdan sonra cocuk doktoruna belirt dedi. Bide acaba erken doğmasıyla alakalı olabilir mi takviminde yedi gün kaldı yazıyo.. İnşallah en kısa sürede kucağına alırsın yavrunu

E Erenokcu seda222008 seda222008 M miumao 18 aylık olunca kapanmış olması gerekiyormus. D vitaminine devam dedi Dr. 16 aylik kızım. Tam 2 ayimiz var inşallah kapanır. TV olayı bizim de gündüz izlemiyor. Ben de izletmiyorum da baba olunca o açıyor. Sanırım TV yi iptal etmeyi teklif etmişti eşim, öyle yapmak mantıklı.

E Erenokcu seda222008 seda222008 M miumao 18 aylık olunca kapanmış olması gerekiyormus. D vitaminine devam dedi Dr. 16 aylik kızım. Tam 2 ayimiz var inşallah kapanır. TV olayı bizim de gündüz izlemiyor. Ben de izletmiyorum da baba olunca o açıyor. Sanırım TV yi iptal etmeyi teklif etmişti eşim, öyle yapmak mantıklı.
Icin oyle rahat edecekse iptal edin canim. Soruna kokten cozum :))

Canım çok çok geçmiş olsun Rabbim evladını sana bağışlasın gebelikte fark edilmedi mi su topladığı. Benimde bebeğimn yumurtacığında su toplanması var dedi doğumdan sonra cocuk doktoruna belirt dedi. Bide acaba erken doğmasıyla alakalı olabilir mi takviminde yedi gün kaldı yazıyo.. İnşallah en kısa sürede kucağına alırsın yavrunu
Hidrosel diyorlar yanlis hatirlamiyorsam, ayni seyden bahsediyoruz degil mi? Benim oglumda da vardi, her muayenede bakildi. 2-3 ay sonra normale donuyor.

Kızlar iki sorum var:

cnm bizim bıngıldak 14 aylık kapandı. Türk sayfalarında pek denk gelmedim. ama 24 aya kadar normal diye yazan web sayfaları da mevcut. Yurt dışında yaşan akrabamız var. onların doktoru 2 yaşına kadar(24 ay) açık kalması gerekiyor. erken kapanmamalı demiş. Kayınvalidem de habire 24 aya kadar kapanmamalıydı demişti, 14 aylık kapandığında. benim annem de 24 aydan önce kapanmamalı diye biliyor. eltimin kızının 20 aylıkken kapanmış. 2 yaşa kadar normal yani endişelenme.

cnm bizim bıngıldak 14 aylık kapandı. Türk sayfalarında pek denk gelmedim. ama 24 aya kadar normal diye yazan web sayfaları da mevcut. Yurt dışında yaşan akrabamız var. onların doktoru 2 yaşına kadar(24 ay) açık kalması gerekiyor. erken kapanmamalı demiş. Kayınvalidem de habire 24 aya kadar kapanmamalıydı demişti, 14 aylık kapandığında. benim annem de 24 aydan önce kapanmamalı diye biliyor. eltimin kızının 20 aylıkken kapanmış. 2 yaşa kadar normal yani endişelenme.
Cok teşekkür ederim canım. İçimi rahatlattın...

Kızlar benim bıdık sanki son zamanlarda evde sıkılıyor gibi geliyor bana. Devamlı kapı ağzında bir dışarı çıkma çabası..

Acaba diyorum, günlük 2 saat filan olmak üzere bir oyun grubuna filan mı yazdırsam ya da yarım gün kreşe versem?? Daha mı mutlu olur? Yoksa kaş yapayım derken göz mü çıkarmış olurum??

Çok da evcimen bir çocuk aslında, misafirliğe ya da gezmeye gitsek çok keyif alır ama eve dönüşümüzde apartman girişinden evin kapısına kadar alkışlarla gülücüklerle geliyoruz. Resmen mutlu oluyor eve döndüğümüz zaman.

Ne yapsam doğrusu nedir bilemedim..

İçim yanıyor ya dayanamıyorum hadi erken doğmuş olsa belki bu kadar zoruma gitmeyecek sanki Hale’n daha tek çocuk annesiyim sanki orda yatan bebek başka bir bebek sanki 9 ay hamileliği o sezaryeni ben yaşamadım çok boşlukta hissediyorum haftada 2 gün görmek için ve süt sağıp vermek için otelde kalıyoruz çünkü ben yaşadığım şehirden başka şehirde Doğum yaptım.. Kızım da Otel odasına hapsolmuş durumda çocuk ne park görüyor kaç gündür ne güneş off offf

X