2016 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    323
Çevre söyler canım insanlar konuşuyor öyle bilmiyorlar ki sen ne özveride bulunuyorsun. Bana bayramda önüne gelen hiç bakamamışsın çocuk zayıf dedi yapıştırdım lafı geçtim takma.
Boyuna gelince genetik önemli bu konuda en büyük rolü o oynuyor. Ama süt, yoğurt, kefir en faydalısı. Hangisini daha kolay tüjetiyorsa ona yüklen faydası olur

Dün normal biberon denedim olmadı iki ağzında geveleyip bıraktı iki kulplulara bakayım ben de

Epeydir gelmiyordun buraya sanki 28 haftaya girmişsin sen de maşallah :) cinsiyeti neydi bebişin

Benim kız da 74 cm canım kilo da 8 civarı umudum her gün yoğurt yemesiydi ama onu da biraktı 1 haftadır filan

Biraz büyüsünler bol bol zıplamalı aktiviteler yapmalıyız sanırım cimnastik filan yapsalar iyi olur

Kızlar benimki de 600 Gr verdi son bir ayda. Hareketlendigi için. Kilolarını korusunlar yeter bence. Kilo ve boyu takmayin derim. Sağlıklı olsun, uzarlar daha...

Evet genetik önemli babası 175 ben 165. Bu aralar yoğurt süt bayağı veriyom kefiri hiç denemedim. Çevreye gelince söylüyolar bende takıyorum sonra kendimi teselli ediyom sağlıklı olsun da gerisi boş annelik işte

Dün normal biberon denedim olmadı iki ağzında geveleyip bıraktı iki kulplulara bakayım ben de

Epeydir gelmiyordun buraya sanki 28 haftaya girmişsin sen de maşallah :) cinsiyeti neydi bebişin
Nuk un damaklısı var belki onu sever birde onu dene. Aslında SAT a göre 30 haftalık ama geç döllenme olmuş benimki ultrasonda da 29 haftalık görünüyo biraz karışık. Bebişte oğlan iki oğlan annesi olcam inşallah nasip artık kız hisseyordum ama erkek oldu.

Evet ya balık falan da bayağı uzatıyormuş bol bol yedirmek lazım ama bizimki hiç bişey yemiyo maalesef çok zor bir oğlum var

Ah be canım ya şu haftada sen bebeğini bırak uğrasa uğrasa uyutmayi sevmek için bile kucağına kolay kolay alamazsın ki keşke daha erken hallolabilseymiş. Şu anda yapabileceğin en gerçekçi şey bir uzmandan online yardım almak olabilir. Biraz masraflı bir iş ama benim gördüğüm çoğunluk sorunlarını çözüyor. İnşallah bir an önce insafa gelir bebeğin :)

Çalışan anneler, bebeğinize süt bırakıyor musunuz? Ben cok kararsızım. Zaten 120 cc süt bırakıyorum. 8 ile 4 arası onu iciyor. Bilemedin...

Çalışan anneler, bebeğinize süt bırakıyor musunuz? Ben cok kararsızım. Zaten 120 cc süt bırakıyorum. 8 ile 4 arası onu iciyor. Bilemedin...
Canım ben sanırım 10 aylık olduğundan beri süt bırakmıyorum eve. Ben yanında olduğum zaman emiyor, onun dışında mama.

kuruntu yapma canım kendi kendine benim kızımda 72 cm 30 mayıs doğumlu 11 kilo (dr anne karnındayken minyon bir bebek olacak demişti)

Ben mama hiç vermedim canım. Su saatten sonra vermek istemiyorum. O zaman sagmaya devam edeyim. Demekki ihtiyac duyuyorlar...
Benim verme sebebim emerek uyumasi. Uyumadan once muhakkak meme ya da biberon ariyor. Baktim sagdigim zaman sut 120cc den az, bizim bidik en az 180 iciyordu, biraktim sagmayi. Gunde iki sefer mama iciyor uykularindan once.

yaklaşık 3,5 aydır çalışıyorum nadiren 100 cc yi buluyordu sütüm genellikle 50 cc bırakıyordum 1 aydır hiç bırakmıyorum normal kahvaltı yemek meyve yiyor gün içinde akşam gidince sabaha kadar 5-6 kere emiyor duruma göre değişiyor tabi (hiç mama kullanmadık)

Benim verme sebebim emerek uyumasi. Uyumadan once muhakkak meme ya da biberon ariyor. Baktim sagdigim zaman sut 120cc den az, bizim bidik en az 180 iciyordu, biraktim sagmayi. Gunde iki sefer mama iciyor uykularindan once.
Maşallah bebeğine. Yesin de aç kalmasın...

Maşallah bebeğine. Yesin de aç kalmasın...
Sanirim bana cekmis, hayatta ac kalacagina inanmam.. gecen disarda yemek yedikten sonra misafirlige gittik, orada da sofra kaldirilmamisti daha.. mammamma diye sofraya saldirdi bizimki ac gibi.. ilk kez utandim resmen :)) adam hic usenmedi acili lahmacun yedi, ben saskin..

Ben sagmaya devam edeyim en iyisi. Benim kız bayramdan önce hastalandi o zamandan bu yana anne sütunu artırdı. Zor oluyor ama sabır...

Maşallah kuzuya bende şoka girdim. Acılı lahmacun ben yiyemem mesela canım sofra ilgilerini çekiyor çeşit çeşit olunca. Bizimki bizle beraber çok güzel yer ama gün içinde sadece ona çorba fln vermeye kalktığımda kırk takla atıyorum resmen. Bizimki bayramda dedeme gitmiştik. Kaburgaları görünce kaptı bir tane resmen bir kaburgayı bitirdi kemik tertemiz kaldı. Kalabalıkta yapıyorlar öyle

Ben sagmaya devam edeyim en iyisi. Benim kız bayramdan önce hastalandi o zamandan bu yana anne sütunu artırdı. Zor oluyor ama sabır...
Varsa neden olmasın ben sağdım k.valide icirmedi unutsun diye bende bıraktım aç kalmıyor aciktigi zamanda istiyor o yüzden üzerine dusmedim meme saatinede alıştı saati gelince istiyor Dayana bildiğin kadar sağ canım faydası olur zararı olmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…