2016 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    323
Selam Canlar hani süt sağayım diyordum Ya kızım çok ısırıyor diye, bugün denedim 1 damla süt gelmedi

Kızım benim boş boş mu emiyormuş.. Böyle bir şey yaşayan oldu mu

Selam Canlar hani süt sağayım diyordum Ya kızım çok ısırıyor diye, bugün denedim 1 damla süt gelmedi

Boş değildir canım ama çok az olabilir. Belkide ısırması da bu yüzdendir. Az geldiği için sinirlenip yapıyor olabilir

Ben sağmaya korkuyorum ne kadar süt aldığını yutkunmasindan biraz anlayabilirsin. Pompadan daha fazla çeker bebeğin evet. Ama artık sütün azalması da normal. Süt az olsa bile o memeyi emmek ister karnının doymasını beklemiyordur. Benimki bazen yarım saat sonra bile tekrar emmek istiyor ve uzun uzun da emiyor. Sut falan gelmiyor.
Kendisinin ilk söylediği kelime "aç" oldu. 10 aylıktan beri aç diyor. Hadi diyor bi de. Gün içinde memeye sürekli aç aç hadi aç aç diye beni darlıyor. Süt sadece birkaç lokma geliyor. Adamın derdi meme.
Kızın artık seni büyük ölçüde ruhsal ihtiyaçları için emiyor. O yüzden sütün olmamasını hiç dert etme.

Onlar bir şekilde çekiyor. Bende benzer durum oldu canım. Boş emmiyor yani...

Umarım öyledir Ya boşuna mı bu kadar sıkıntıya katlanıyordum diye üzüldüm bugün epey

Boş değildir canım ama çok az olabilir. Belkide ısırması da bu yüzdendir. Az geldiği için sinirlenip yapıyor olabilir

Isırması çok fena her gece sütten kesmeye karar vermeme rağmen bugün sağınca tek damla gelmemesi Zoruma gitti ne garip annelik Ya hem ısırınca hüngür hüngüe ağlıyorum hem de süt Yok diye üzülüyorum

Kızım da sürekli üstümü çekiştirip aç aç diyor şimdi ne yapsam karar veremedim ben anlamıyorum süt geliyor mu emerken gelmiyor mu emiyor yani normal uzun Uzun hem de süt iyice azalmış deyip sütten mi keseyim yoksa yavrum ruhsal da olsa ihtiyacını gidersin deyip devam mı edeyim bilmiyorum of dün gece 4buçukta uyudu şu an da saat 2yi geçiyor ısıracak korkumdan emziremiyorum farklı şekillerde uyutmayı deniyoruz olmuyor çok bağırıyor ağlıyor eşim zaten ağlamasına dayanamıyor bana kızıyor hemen ne yapacağımı şaşırdım dün en son 4buçukta pes edip meme verdim gene dayanamıyorum gerçekten ama öyle ısırdı ki uykuya iyice daldığında ağzından alamadım memeyi resmen kenetledi çenesini mahfoldum

-
Kurban olduğum Allahım karnımdakinin hatrına biraz bana yardım et nolur

Son düzenleme:
Evet canım kızın tamamen sana yakın olmak için emmek istiyor şu an ama buna bir çözüm bulmak zorundasın sanki. Annelik çok garip bir duyguymuş. Ne yaparsam yapayım eksik kalıyormuş gibi hissediyorum mesela ama biliyorum ki elimden geldiği kadar tam yapıyorum herşeyi.
Tabi senin bir bebeğin daha olacak o doğduktan sonrasınıda düşünmelisin. Eğer kardeşi doğduktan sonra sütten kesilirse bunu jardeşinin gelmesine bağlayabilir ve daha büyük sorun olur. Bence bir an önce kesmelisin. Biberon alıyor mu bilmiyorum kızın ama devam sütü, inek sütü, kefir ne bileyim işte kızın için bir alternatif bulmalısın. Hem belki birkaç gün sonra meme için kalmaz sende bebiş gelene kadar kızının uykusunu düzenlemiş olursun

Dediğin gibi oğlum doğduktan sonra memeden kesemem, şimdi de kesersem 1.5 ay kaldı Doğuma kardeşini görünce Ya tekrar isterse Ya boşuna uğraşmış olursam? Gece 2buçuğa kadar denedim bu sefer uyutamayınca meme verdim yine hemen gözlerini kapadı. Zaten meme meme deyip duruyordu. 3 yaşındaki çocuklar bile anneden meme istiyor kardeş gelince

Kızım bağırsak düğümlenmedi geçirmişti inek sütü içmemeliymiş düşünüyoruz Ne yapsak, keçi sütü deneyebilir miyiz diye soracağım doktora

Doğru canım inek sütü hazmı zor olduğu için zarar verebilir. Keçi sütü olabilir belki bir sor yada devam maması. Haklısın tabi öyle bir ihtimalde var kardeşini kesin kıskanır ama sen çok yorulursun. Belkide oğluşum kıyamaz sana daha kolay bir bebek olur iyi düşün iyi olsun tabi artık ilk de değil tecrübelerinde işini kolaylaştırır biraz. Akışına bırak gitsin o zaman

1.5 ay bizler için kısa bir zaman olabilir fakat bir bebeğin bir düzene alışması için fazlasıyla yeterli. Kardeşinden görüp istese bile şimdiki gibi düzenli olarak emmez sanki. Bir iki fırt çeker bırakır genelde öyle yapiyolar :) Koşullar uygunsa iki bebeği de emzirmek çok güzel bir şey fakat kızın gibi emerek uyuyan bebeklerde ikinci bebek geldiğinde anneyi çok yıpratır. Biliyorum bunu çok istiyorsun fakat o zaman uğraşacağına şimdi uğraş memeyi bıraksın. Sen çok özverili bir annesin kızına kendinden fedakarlıklar yaparak arkadaş gibi bir kardeş verdin. Ama en azından hayatta kalacak kadar sabrın ve enerjin olmalı ki her ikisiyle de ilgilenebilesin :)

Gelmediği için ısırıyordur canım benimde oğlum bıraktığında göğüslerimde birikme rahatsızlık falan olmadı çünkü süt yokmuş. Ama neden yoktu onu anlamadım sürekli emyordu gece gündüz.

Biberon vermeyi denedin mi canım benfe senin gibi çok zorlandım ağır grip gecirdiğim için bıraktırmak zorunda kaldım tandem yapmayı çok istiyordum ama olmadı.. biberon verince meme istemez oldu

Bakalım oğlan kolik olmazsa o bile bizi epey rahatlatır kızım çok ağladı akşam 8 sabah ezanı arası çok çektik kolikten ya

Sağol canım peki nasıl başka şekilde uyutacağım denedim işte ilk gece sabah 4buçuğa kadar dayandım ikinci gece de 2byçuğa kadar dayandım artık dayanamıyorum kızımı kucağıma zor alıyorum aklımıza gelen her şeyi deniyoruz memesiz uyutmak için

Biberon vermeyi denedin mi canım benfe senin gibi çok zorlandım ağır grip gecirdiğim için bıraktırmak zorunda kaldım tandem yapmayı çok istiyordum ama olmadı.. biberon verince meme istemez oldu

Yok denemedim canım biberon ile ne içirdin? Süt sağıp alıştırma bardağı ile verecektim süt çıkmadığı için olmadı

Yok denemedim canım biberon ile ne içirdin? Süt sağıp alıştırma bardağı ile verecektim süt çıkmadığı için olmadı
Biberon dene canım bence bırakacak memeyi zaten sütünde azalmış. Ben süt yada yoğurt koyup veriyorum iki kulplu biberon ile rahat etti oda bende. artık hiç meme istemedi bi kaç defa verdim ağzına alıp bıraktı bizimkide çok düşkündü memeye tam bir yasında tamamen bıraktı. İnşallah seninde kolay olur artık ağırlaştık çok zor oluyor

Ya kızlar oğlumun boyu hiç uzamıyor kafaya takmaya başladım sanki çevreden de çok söyleniyor sanki daha çok küçük bebek gibi diye. Oğlumdan uç ay küçük kuzenim var kız olmasına rağmen daha uzun. Uzaması için ne yapabilirim fikri olan var mı. Boyu 74 cm kilosu 10 çok zor yemek yiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…