2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Canım benim de ayrıntılı ultrasonda HİPEREKOJENİK bağırsak yani parlak bağırsak çıktı. (beyaz da deniyor) Doktorlar tek başına birşey ifade etmiyor 2-3 haftaya geçebilir dediler ama benim yaşım 37 o yüzden risk faktörüm ikiye katlandı bu sebeple yaşınız da var amniyosentez yapalım dendi. Aynı gün yaptırdım, çok şükür sonuçlar temiz çıktı, herhangi bir problem yok...Yarın randevum var yeniden bakacaklar, büyük bir ihtimalle bağırsaktaki parlaklık gitmiş olacak inşallah. :nazar:

Parlak bağırsak, parlak kalp bunlar genetik hastalıkların belirteci olarak görülüyor. Yalnız tek başlarına birşey ifade etmiyorlar, yanına bir risk daha gerekiyor mesela bendeki gibi yaş... Yada parmaklarda anamoli, ense kalınlığı vs. Zaten yeterince doktora görünmüşsün, için rahat etsin bir şeyi yoktur. Ayrıca bu sık rastlanan bir durumdur, yani doktorlar istemediyse endişe etmeni gerektirecek bir durum yok için rahat olsun:nazar::nazar:

Ne güzel amniyosentez yaptırıp rahatlamışsın çok iyi olmuş bence :nazar: bana bu kadar doktor gerek yok deyince korktum açıkçası ısrar edip olmicak bişeye sebep olmaktan. Bende çok küçük değilim 32 yaşındayım aslında:) internette okudukça- ki en büyük hatamız bu oluyo- bazılarının doktorlarının ek marker olmadan amniyosentez önerdiğini gördüm daha da bir evhamlandım. Neyse çok teşekkür ederim canım sana. Sağlıkla doğsun bebişlerimiz inşallah. :nazar:

Ne güzel amniyosentez yaptırıp rahatlamışsın çok iyi olmuş bence :nazar: bana bu kadar doktor gerek yok deyince korktum açıkçası ısrar edip olmicak bişeye sebep olmaktan. Bende çok küçük değilim 32 yaşındayım aslında:) internette okudukça- ki en büyük hatamız bu oluyo- bazılarının doktorlarının ek marker olmadan amniyosentez önerdiğini gördüm daha da bir evhamlandım. Neyse çok teşekkür ederim canım sana. Sağlıkla doğsun bebişlerimiz inşallah. :nazar:

Canım doktoruna guven amniyosentez sonuç olarak yaptırması çk zor riskli bide gerek duymamış doktorun bence bebeği:nazar:n iyi

Canım doktoruna guven amniyosentez sonuç olarak yaptırması çk zor riskli bide gerek duymamış doktorun bence bebeği:nazar:n iyi

Umarım çok teşekkür ederim canım.
Çok sık rastlanan dedikleri durum biraz nadir bişeymiş gibi görünüyor banada o yüzden belki bu kadar stres yaptım kendime.
Çok teşekkürler tekrar:KK66:

Bende haber bekliyordum senden, sevindim iyi haberine. Hatta gece yatarken eşime de anlatmıştım, inşallah birşeyi yoktur yavrucağın demişti o da. Burada herkes aynı anda aynı şeyleri yaşadığı için hissiyatlar çok kuvvetli edilen dualarda öyle bence :nazar::nazar:

Bende bel ağrısından iki kez yattım. Hatta hareket edemediğim için birgün annemi çağırdım. Bebeğe geçecek diye ağrı kesici krem de süremedim haliyle... Eşime bebek yağı ile masaj yaptırdım hafif hafif... Birde sıcak su torbasının üstüne yattım, belimi uzun yün atkı ile sardım filan ancak geçti :KK14:

Başın sağolsun canım, Allah kalanlara uzun ömür versin...

Kayınvalide mesajlarını okuyunca üzülüyorum. Evi satıp sana yerleştiyse bence gitmeye niyeti yok demektir. Sende iyi davranıyormuşsun zaten, belki de sizinle kalmasının iyi olacağını düşünüyordur kendince... Gelin hamile doğum yapacak, tecrübesiz olduğu için ona yardım edeceğim diyordur içinden, en iyi niyetle düşünürsek...

Elbette sen üzülürsen bebekte üzülür, Allah korusun bebeği strese sokmanın hiç gereği yok. Bebek doğana kadar ve büyük ihtimalle diğer yaza kadar kaynananın gideceğini sanmıyorum. Hizmet beklemiyorsa, ev işlerinde ve bebeği bakmakta sana yardımcı olacaksa kalması gözüne o kadar batmaz belki de... Ama yok gezip tozup hizmet bekleyen tiplerdense ona göre tekrar düşünmek lazım...

Bir daha ev konusu açıldığında... Bankada duran para değerini kaybediyor, her geçen gün iyi bir ev alma şansı gidiyor mutlaka parayı değerlendirmek lazım diye söyle, bir şeyin olmasını istemiyorsan asla senden şüphelenilmeyecek yollar bulmalısın doğruculuk her zaman işe yaramaz. Dolaylı yoldan istediğini almalısın. :nazar:
amin canım çok sağol teşekkür ederim:KK43:

Birazdan tetanoz aşımın 2.dozunu vurmaya gelicekler eve.umarım ağrı olmaz..sağlık o cağındakiler diyo ki ooobir ay ne çabuk geçti...gelsinler bi de bana sorsunlar onu...Allah'ım sabır ver yarabbim...

herkese hayırlı günler olsun kızlar...
geceleri garip ağrılardan dolayı ve rahat pozisyona bi türlü ulaşamadığım için uyuyamıyorum.
üstüne bir de stres yaşıyorum. ev taşınacak, taşınmaya yakın kayınvalide meraktan yaşadığımız yeri görmeye gelecek.
oğlu yardıma gelecek sanıyo ama ben o gelene kadar toplamış olucam zaten o da yapma etme beni bekle demiyo.
bebeğin bütün eşyalarını almış kendi evinde ve doğumdan sonra 2 ay kadar orada kalacağımı planlıyorlar.
yok küçücük bebekle yola mı çıkılımış felan diyo.kendini toplar bebek öyle gidersin diyo.

kızlar bebeğin yeni doğmuş olması arabayla 5 saatlik yola çıkmaya engel mi sizce???
ben doğumdan 10 gün sonra evime gitmeyi planlıyorum.

mucar başın sağolsun canım Allah rahmet eylesin...

NEBA senin de gözün aydın canım.çok sevindim.. senin bu bebiş inatçı olacak azıcık :)

kızlar bide bu emzirme sütyenini şimdiden alan varmı?
doğumdan sonra beden değişir diye ben almadım ama bi beden büyük alsam olur heralde değil mi?

göğüs ucu kremini de alayım mı şimdiden? zeytinyağı sürün daha doğal bebeğe de zarar vermez diyenler var kafam karıştı :44:
konu kayınvalide olunca arada kaynadı kızlar:KK53:
yanıtlayacak olanlar var mı acep:KK17:

canım ben eşimin işinden dolayı ilçedeyim doğru düzgün dr bile yok eşimde 10 gün falan kalalım diyor bense hemen evime gelmek istiyorum evimde rahat ederim tek orda kalırsamda derim artık müsade edin diye çünkü ben babamın yanında bile uzanıp yatan biri değilim eşimin ailesinin yanında hiç yapamam

senin eşin yine 10 gün kalalım diyormuş balım benimki 2 ay kadar çocuk kendini toplasın annem haklı diyor saçımı başımı yolucam :KK35::KK35:
doğumdan sonra bi on gün kal ama eşinde yanında olabilecek mi?
sonra doktor çok lazım olmuyor zaten bebeğin aşılarını felan aile hekimliğine gideceksin. evim evim güzel evim valla paşa konağı olsa 40 hizmetçi olsa orda, yine kendi yatağım,banyom,mutfağımı isterim. napıcaz biz ya...:KK5:

Birazdan tetanoz aşımın 2.dozunu vurmaya gelicekler eve.umarım ağrı olmaz..sağlık o cağındakiler diyo ki ooobir ay ne çabuk geçti...gelsinler bi de bana sorsunlar onu...Allah'ım sabır ver yarabbim...

kızz eve hizmet mi yapıyorlar size kıskandım :KK19:
benide aradılar sabah gel ikici dozu vuralım diye. bende naz yapıyorum yarın gelirim diye. meğer hizmetin alası varmış sizde :KK9:

Ben emzirme sutyenlerine gicik oluyom anane isi gibi bide daha cok sarkitacak gibi geliyor o yüzden almadim sonuna kadar da almaya yanasamicam sanirim ama istediğim gibi böyle toparlayicilar var onlardan alirim alirsamda yinede hastanede doğumdan sonra rahatlik bakimindan olması gerekli gibi de düşünüyorum kararsizim yani

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Ben emzirme sutyenlerine gicik oluyom anane isi gibi bide daha cok sarkitacak gibi geliyor o yüzden almadim sonuna kadar da almaya yanasamicam sanirim ama istediğim gibi böyle toparlayicilar var onlardan alirim alirsamda yinede hastanede doğumdan sonra rahatlik bakimindan olması gerekli gibi de düşünüyorum kararsizim yani

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

ay bende dantelli ve tül severim onlarda ne çirkin öyle bir iki tane almak gerek sanırım :)

canım senle aynıyız ya bebek bugün tam göbek deliğimin oralarda hareket ediyor azıcık üstü bile ama daha dün delikten altındaydı bide sanki sol böbrek tarafıma

dogru gidiyor..senin bebişte göbek deliğinde mi yoksa hep mi oradaydı..

senin eşin yine 10 gün kalalım diyormuş balım benimki 2 ay kadar çocuk kendini toplasın annem haklı diyor saçımı başımı yolucam :KK35::KK35:
sonra doktor çok lazım olmuyor zaten bebeğin aşılarını felan aile hekimliğine gideceksin. evim evim güzel evim valla paşa konağı olsa 40 hizmetçi olsa orda, yine kendi yatağım,banyom,mutfağımı isterim. napıcaz biz ya...:KK5:

canım sen ankarada mı yapacaktın doğumu ayarlardın mı bir yer ?

Yaptırdım evet ama operasyon kendi riskli olduğu gibi, sonuçları bekleme dönemi çok yıpratıcı. Bana ilk başta yaşım için yaptırmamın iyi olacağını söylediler ama istemedim, ortada sebep yokken sağlam bebeği niye riske atacaktım? Sonra tarama da parlak bağırsak çıkınca yapalım dedim. Operasyon iyi geçti ama ben hep korkuyla yaşadım. Hareket etmiyor, birşey oldu diye geceleri durup durup ağladım. Test sonucu gelmeden önce iki gün hiç uyumadım. Test sonucuna bakamadım eşime baktırdım. O birşey yok normalmiş deyince yine katıla katıla ağladım. Benim doktorlar ısrar ettiği için yaptırdım ben, senin hele doktorlar gerek yok diyorlarmış. Hiç endişelenme :nazar::nazar:

Biz amniyosentez için kağıt imzaladığımızda belge içerisinde kan testi de (harmony) alternatif olarak yazıyordu. Doktora sorduk, anneden kan alınıyor ve kanın içinde bebekten gelen hücreler test ediliyor dedi. Yalnız bu testin doğruluk oranı %80 civarı ve fiyat olarak 1500-2500 arası ve sadece down sendromu ve trizomi 13 genetik bozukluğunu tespit edebiliyor. Oysa amniyosentez birçok genetik hastalığı tespit edebiliyor. Allah korusun Harmony testinde olumsuz bir sonuç çıkarsa emin olmak için yine amniyosentez yapılması gerekir dedi. (zaten ben 19. hafta sonundaydım, harmony testi bekleyecek vaktim yoktu)... O sebeple amniyosentez oldum... Bunları da fikrin olsun diye yazdım. Herşey yolundadır merak etme :KK34:

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

evet duruşu öyle gerçekten. ama ben kayınvalidede kalacağım için çok soyunmadan halletmem lazım emzirme işini:KK1:
bu toparlayıcı dediğinin linki var mı canım?

canım sen ankarada mı yapacaktın doğumu ayarlardın mı bir yer ?

evet canım ankarada yapıcam inşallah. hayır hiç bi yer ayarlamadım. herkes başka bi yer tavsiye ediyor. kafam çok karışık.
bazı hastaneler belli bi aydan sonra almıyor zaten. özel hastane olarak lokman hekim ve koru hastanesini söylediler. hiç bi bilgim yok ikisi içinde.

benim gögüsler hamilelik öncesi 85 idi zaten, istanbula gitmişken havuzluhana gitim bebek alışlverişi için ordan aldım XL olarak geçiyordu beden, olur diye umur ediyorum.

gögüsucu kremi de 1 ay önceden kullanmaya başlayın diyorlar ama bana mantıklı gelmiyor o yüzden öyle yapmıycam, lansinoh aldım en küçük boyundan, yara olunca kullanmaya başlayacağım. hem krem sürülü iken bebek emebiliyor, bir zararı da yokmuş

işte bende evim evim diyorum başka da bişey istemiyorum eşim yanımda olur ayrılmam ondan :))

evet canım ankarada yapıcam inşallah. hayır hiç bi yer ayarlamadım. herkes başka bi yer tavsiye ediyor. kafam çok karışık.
bazı hastaneler belli bi aydan sonra almıyor zaten. özel hastane olarak lokman hekim ve koru hastanesini söylediler. hiç bi bilgim yok ikisi içinde.

özeller alır sanırım...ben gazi tıpa başlayacam haftaya rica minnet hocalara mail filan attım ,telefonla görüstüm öyle aldılar..

ben orada prof. var diye sezeryan olursa o yapsın istedim kuzenim orada doğum yaptı o özele güvenmedi illa bu olsun dedi benimde bilgim yoktu kabul ettim..

daha hocaya ne kadar verilecek doğum parası bilmiyorum inşallah 3bın üstü olmaz..

X