2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

herkese hayırlı günler olsun kızlar...
geceleri garip ağrılardan dolayı ve rahat pozisyona bi türlü ulaşamadığım için uyuyamıyorum.
üstüne bir de stres yaşıyorum. ev taşınacak, taşınmaya yakın kayınvalide meraktan yaşadığımız yeri görmeye gelecek.
oğlu yardıma gelecek sanıyo ama ben o gelene kadar toplamış olucam zaten o da yapma etme beni bekle demiyo.
bebeğin bütün eşyalarını almış kendi evinde ve doğumdan sonra 2 ay kadar orada kalacağımı planlıyorlar.
yok küçücük bebekle yola mı çıkılımış felan diyo.kendini toplar bebek öyle gidersin diyo.

kızlar bebeğin yeni doğmuş olması arabayla 5 saatlik yola çıkmaya engel mi sizce???
ben doğumdan 10 gün sonra evime gitmeyi planlıyorum.

mucar başın sağolsun canım Allah rahmet eylesin...

NEBA senin de gözün aydın canım.çok sevindim.. senin bu bebiş inatçı olacak azıcık :)

canım inşallah engel değildir yolculuk benimde şuanda bir evim olmadığından doğumdan sonra ablamın yanına gideceğim annem gelecek

oda 5 saat gibi hayırlısı olsun bakalım..

hah aynen canım bende aynı senin gibiyim. ben annemden dahi utanan bi insanım. kaldı ki kayınvalidenin,görümcenin yanında nasıl emziricem şimdiden onu düşünüyorum zaten. ki söylediğin gibi acıktım, şunu getirir misin demeye bile zorlanırsak iyice kendimize ruhen zarar vericez ve belki ilişkiler kötüleyecek.
ben eşime anlatıyorum ben utangaç biriyim acıktım bile diyemem diye ama, o da sen bana telefon aç söyle ben anneme söylerim diyo deli ya.:KK19:
ozaman daha kötü sen eşini arayacaksın eşin annesini arayacak annesi bana niye söylemiyo aynı evdeyiz diyecek falan da filan olmaz ya iki ucu b..lu deynek

NERDEN BASLASAM BILMIYORUM GECENDE BAHSETMISTIM.kv ıle 1 sene bırlıkte kaldık aramız ıyıdır severım kendısını.snra bız kıraya cıktık sımdıde kendı evımıze yaklasık 3 senedır evlıyız..ama durumlar ıyı degıldı ılk tatılıme bıle kv geldı.bende bırsey demedım..kendı evımıze cıkma surecımzde kv evını sattı daha ıyı bır yerden daha ufak bır ev almak ıstıyordu müşteri cıkıncada sattı..bızde kalıcaktı bır süre snra kızının yanına gıdıcektı yazın gelıp ev bakıcaktı ama kıs gectı ev bakılmalar hep ertelendı bakılan evlere kusur bulundu sonuc olarak 4aydır bızde kalıyor..kalmasından yana derdım olmazdı eger parası olmasaydı ama o ev bakma ısını acelem yok deyıp bırdahakı yaza bırakıyor..cocukta olucak sımdı torun tatlı gelecek tabıı..ben acıkcası kokrtum..cunku esımle artık gercekten bır aıle olmak ıstedım..ben o bebegımız..ve aksam ılk defa laf arasında hayatım annenın ev bakmasına yardımcı ol kendı basına bulmakta zorlanıyor dedım..hemen ters anladı o benım annem dedı..annenın basımın ustunde yerı var bılırsınkı annnenı severım ama konu bızız bu surec uzayacakve annen parası varken ev bakmıyor dedı..senmısın böyle dıyen aldı basını gıttı dıger odaya anlamadım ben..yanına gıttım yüzüme bakmıyor..acıkladım yanlıs anladın senın annnenı ıstememek degıl kendı annemde olsa bırsure sonra ınsan esıyle kalmak ıstıyor dedım ama kes dedı attı konuyu bır kenara.ben annesı hakkında bu konuda konusamazmısım vs..benı dınlemedı bıle..ve ayrı yattı...ılk defa...okadar kavgalar ettık bır ara bunalıma gırmıstı bosanmak bıle ıstemıstı ben yatagımı hıc ayırmadım..ama o ılk defa ayırdı..cok üzüldüm yıkıldım...acıklama yapmak bıle gelmıyor ıcımden ne yapıcam bılmıyorum acıkcası..ona neolursa olsun yatagını ayırma gel dedım kac defa gıt yat dedım sana dıye bagırdı..aksam hıc uyuyamadım napıcam bılmıyorum lutfen herkez akıl versın bana...alttanmı almalıyım sabıtmi durmalıyım...gururum kırıldı..kendımı cok degersız hıssettım...

Ben olsam asla alttan almam çünkü sen haklisin muhtaç biri degilya bu kadin gitsin evini alsin orda kalsin istediği zamanda gelsin görsün seni ve torununu eşinin sana bu kadar tepki vermesini anlamadim hem sen hamilesin senin duygularından daha iyi anlamasi gerekirdi seni gaza getirmek gibi olmasin benim Esim değil ben ona kuserdim ve surunene kadarda yüzüne dahi bakmazdim biraz kinciyimdir ve bu dediğini yaptim daha önce yatmicakmis benimle hihhhhh cehennemin dibine yatsin üstüne bide yorgan ve yastik verirdim ben bide derdim doguma kadar gelme ben rahat rahat yatmak istiyorum artik diye cani isterse

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

hah aynen canım bende aynı senin gibiyim. ben annemden dahi utanan bi insanım. kaldı ki kayınvalidenin,görümcenin yanında nasıl emziricem şimdiden onu düşünüyorum zaten. ki söylediğin gibi acıktım, şunu getirir misin demeye bile zorlanırsak iyice kendimize ruhen zarar vericez ve belki ilişkiler kötüleyecek.
ben eşime anlatıyorum ben utangaç biriyim acıktım bile diyemem diye ama, o da sen bana telefon aç söyle ben anneme söylerim diyo deli ya.:KK19:

kızlar bende sizdenim annemden bile utanan biriyim ki başka insanların yanında asla emziremem bile şuan tek sıkıntım bu oldu doğum sonrasını düşünmek :KK43:eşime de sürekli anlatıyorum ama ikimizde gelme diyemeyiz annelerimize nsaıl olacak bilmiyorum

Topiği haddınden fazla kendı problemlerımle mesgul ettım ama hepınıze cvplarınız ıcınayrı ayrı cok tesekkur ederım...ıcım bıraz rahatladı..kızım ıcın ıyı olmak zorundayım...sımdi izninizle bıraz dınlenıcem uyumadım aksam..hepinizi opüyorum cok..

canım inşallah engel değildir yolculuk benimde şuanda bir evim olmadığından doğumdan sonra ablamın yanına gideceğim annem gelecek

oda 5 saat gibi hayırlısı olsun bakalım..

aynı durumdayız demk ki canım. bi an önce evime döneyimde kim gelecekse gelsin artık. insanın evi gibi yok çünkü. hele ki doğum gibi stresli bi süreci kendi rahatlığımızda geçirebilseydik keşke

MUCAR başınızm sağ olsun canm, ALLAH sabır versin mekanı cennet olsun.

KKİMSE tatlımsen haklısın belli süre sonra aranızda çatışmalar çıkar.. ana kız bile olsanız ki kaynana gelin..
ve eşin bu duruma izin verdiği için köpek gibi pişman olur çok afedersin..
bunu güzelce otur konuş ileriye yönelik olarak konuş..
annen zaman zaman gelsin kalsın başımın üstünde yeri var ama ben sürekli burada kalınca aramızın bozulmasından korkuyorum,
sonuçta anne kız bile bir süre sonra anlaşamaz de.
inş çözüme ulaşırsın ama baktın oluyor, aranız bozuldu eşinin ağzından burnundan getirirsin
şimdi sen uyumamışsın ya o zaman da o uyuyamaz..
yalnız kafaya takmamaya ve üzülmemeye çalış
bebek çok olumsuz etkileniyor ..

Kızlar günaydın,
Ben Eylül annesiyim aranızda benzr durum yaşayan varsa diye yazmak istedim biraz endişeliyim..
Geçen gün detaylı ultrasonum vardı. Detaylı ultrasonu yapan radyolog (Mustafa Salih) bebeğin kalbinde intrakardiyak odak gördüğünü bunun tek başına birşey ifade etmediğini sık görülen birşey olduğunu amniyosentez önermediğini amniyosentez yaptırmaya kalksam onun riskinin bile bundan fazla olduğunu söyledi ve ben kafam allak bullak çıktım tabi ordan. Sonra kendi doktoruma gittim ve bu durumun beni korkuttuğunu amniyosentez veya harmony testi yaptırmak istediğimi anlattım. Kendi doktorum bana güldü yine bunun çok sık rastlanan bişey olduğunu hiçbirşey ifade etmediğini amniyosentezi nerden çıkardığımı zorla sağlıklı bebeği rahatsız etmeye çalıştığımı eğer kendi ikna edemediyse bide istersem perinataoloğa görünmemi söyledi. Bende bu seferde Prof ve riskli gebelik uzmanı bir perinataoloğa gittim. Oda bakıp aynı şeyi gördüğünü ama bebeğimin turp gibi olduğunu söyledi.
Bu görünen şeyin farklı isimleri; kalpte intrakardiyak odak, kalpte hiperokojen fokus, kalp kalsifikasyonu, kalpte beyaz leke, kalpte kireçlenme olarak geçebiliyo. Farklı bulgularla birlikte görüldüğünde bir anomali belirtisi olarak algılanabiliyor. Perinatolog bununda eski bilgi olduğunu bir belirti falan kabul etmediklerinide söyledi gerçi. Kalpte olan bir rahatsızlıktan olmadığını hamileliğin son aylarında kendiliğinden kaybolacağını söylediler bana.
Merak ettiğim şey kızlar, bunu duyanınız yada yaşayanınız var mı??
Bizde olmadı sanırımda sizede sormak istedim..
Şimdiden çok teşekkürler ve güzel hamilelikler.

kızlar bende sizdenim annemden bile utanan biriyim ki başka insanların yanında asla emziremem bile şuan tek sıkıntım bu oldu doğum sonrasını düşünmek :KK43:eşime de sürekli anlatıyorum ama ikimizde gelme diyemeyiz annelerimize nsaıl olacak bilmiyorum

canım kendi evinde olursan çekinmezsin. üstüne emzirme örtüsü felan at. ben öyle yapmayı planlıyorum. gerçi o anlar insan bebeğinin yüzüne baka baka emzirmek ister ama buna başkalarının şahit olması zaten berbat eder bana göre. ben örtü atıcam valla tepemden :KK17:

canım kendi evinde olursan çekinmezsin. üstüne emzirme örtüsü felan at. ben öyle yapmayı planlıyorum. gerçi o anlar insan bebeğinin yüzüne baka baka emzirmek ister ama buna başkalarının şahit olması zaten berbat eder bana göre. ben örtü atıcam valla tepemden :KK17:

canım ben eşimin işinden dolayı ilçedeyim doğru düzgün dr bile yok eşimde 10 gün falan kalalım diyor bense hemen evime gelmek istiyorum evimde rahat ederim tek orda kalırsamda derim artık müsade edin diye çünkü ben babamın yanında bile uzanıp yatan biri değilim eşimin ailesinin yanında hiç yapamam

bende onu denedım ıste..konu zaten annesı degıldı ona acık acık söyledım kendı annem babamda olsa aynı evde olmaz dedım..ama o benı konu hakkında konusturmadı bıle dınlemedı yuzume bakmadı.gorseniz sankı annesıne kufretmısım..ona dedımkı annen benım kendı annemden daha cok yardım ettı bana..durumu olmasa basımın ustunde yerı var ama artık bız bır aıleyız deıdm...kes kes deyıp durdu konustırmadı..ki konuya gırıs yapmadan once bebegım sana bırsey söylıcem ama yanlıs anlama dıye basladım..kotu nıyetım olsa böylemı acarım konuyu..cok kırıldım.sanrım konusmuıycam..ya bana hıc deger vermıyormus kocamın bukadar annecı oldugunu bılmıyordum..demekkı bırsey olsa benım gözümün yasına bakmayacak annesıne destek olucak.ben hıcmısım onun hayatında

erkekler böyle canım onlara anneleri hakkında birşey söylesen küfür ediliyor sanıyorlar..

ben 4 ay kayınvalidemlerle kalacam kalıyorumda..eşim hergün ankaraya git-gel yapıyor..

ben başta kalmam dedim ,ağladım ankaradan ev tutacaktık ama şuanki evimizde 600 lıra kıra ikisi ağır gelir dedi bide bizim eşyalarda makemelik depoya koyar ev tutarız eşya ayarlarız filan ben geri düşündüm bebek olacak zaten yeni evliyiz borç harç var neyse dedim kalayım 4 ay nasıl olsa geçer dedim..
oda yaptılar iki kanepe aldılar bir gardolap tamam eyvallah dedim ..kendi akşama kadar yok ben bazen annesiyle oturuyorum ama genelde odamda oluyorum ders çalışıyorum oturuyorum vs vs..aksam oldu mu ben daha ağırlaşıyorum yürüyüş filan yapıyoruz illa bana gel otur az diyor

ben kapalıyım başım kapalı bekarkende,kendi evimdede oturmadım ha gidiyorum o şekil oturmamı istiyor babası filanla ama istemiyorum ben ben tamam geldimde ne zorluyorsun git otur sen oturacaksan benım hayret ettiğim bekarken hiç oturmayan adam illa oturacak filan ısrar ediyor
geçen dondurma almıştık beni çağırıyor bende kalktm ama çok ağrım vardı gitme dedim bana dediği heralde biri tabakları götürecek sen mitili iyice serdin hizmet beklıyorsun mecbur ben yapacam dedi, öküz adam anlamıyor ağrım var bende gelmiyorum dedim git ne yapıyorsan yap demek serdim yatıyorum dedim bu sefer lütfen lütfen gel ben gitmezdim ama aileyle oturunca anlaşılmasın istiyorum gittim surat astım konuşmadan geldim odama..

hani ben nasıl istesem öyle olacaktı yok..birde haftaya çarsamba doktor kontrolum var ona göre ayarlamiştim günü o tek çarşamba öğleden sonra boştu şimdi cumaya aldılar izin vermiyorlar eğitim olduğu için polatlı ankara yapacam ya bana annemle git diyor birde bu çıktı sankı annesi olmadan ben kendim gidemem..

günaydın güzel anneler
Allah hepinizden razı olsun,dün sabhahtan şimdiye kadar 5 defa ultrasona girdim,dün anlatmıştım ya dudaklar ve kalp problemli olabilir demişti doktor dün 4 defa gittim çocuk hep ağzını kapadı hiç göstermedi,şimdide doktordan geliyorum ve çok şükür gösterdi doktor bi anormallik yok dedi içim rahatladı

Bende haber bekliyordum senden, sevindim iyi haberine. Hatta gece yatarken eşime de anlatmıştım, inşallah birşeyi yoktur yavrucağın demişti o da. Burada herkes aynı anda aynı şeyleri yaşadığı için hissiyatlar çok kuvvetli edilen dualarda öyle bence :nazar::nazar:

günaydınn güzel anneler ,ne yapsam faydasu yok bel ağrım 2 gündür hiç geçmiyor birde geceden beri göbegimin etrafında çok farklı bir ağrı var:KK43:

Bende bel ağrısından iki kez yattım. Hatta hareket edemediğim için birgün annemi çağırdım. Bebeğe geçecek diye ağrı kesici krem de süremedim haliyle... Eşime bebek yağı ile masaj yaptırdım hafif hafif... Birde sıcak su torbasının üstüne yattım, belimi uzun yün atkı ile sardım filan ancak geçti :KK14:

canım benim çok sağol Allah razı olsun çok iyi bir insandı çok üzgünüm mekanı cennet olsun:KK43:

Başın sağolsun canım, Allah kalanlara uzun ömür versin...

ya ınan cocugun ıcımde kıpır kıpr hareket ettıgını hısseetım tartısınca okadar tekmeledıkı..sımdı sessız oda..:KK43: yatagını ayırması benı cok kırdı..

Kayınvalide mesajlarını okuyunca üzülüyorum. Evi satıp sana yerleştiyse bence gitmeye niyeti yok demektir. Sende iyi davranıyormuşsun zaten, belki de sizinle kalmasının iyi olacağını düşünüyordur kendince... Gelin hamile doğum yapacak, tecrübesiz olduğu için ona yardım edeceğim diyordur içinden, en iyi niyetle düşünürsek...

Elbette sen üzülürsen bebekte üzülür, Allah korusun bebeği strese sokmanın hiç gereği yok. Bebek doğana kadar ve büyük ihtimalle diğer yaza kadar kaynananın gideceğini sanmıyorum. Hizmet beklemiyorsa, ev işlerinde ve bebeği bakmakta sana yardımcı olacaksa kalması gözüne o kadar batmaz belki de... Ama yok gezip tozup hizmet bekleyen tiplerdense ona göre tekrar düşünmek lazım...

Bir daha ev konusu açıldığında... Bankada duran para değerini kaybediyor, her geçen gün iyi bir ev alma şansı gidiyor mutlaka parayı değerlendirmek lazım diye söyle, bir şeyin olmasını istemiyorsan asla senden şüphelenilmeyecek yollar bulmalısın doğruculuk her zaman işe yaramaz. Dolaylı yoldan istediğini almalısın. :nazar:

Kızlar günaydın,
Ben Eylül annesiyim aranızda benzr durum yaşayan varsa diye yazmak istedim biraz endişeliyim..
Geçen gün detaylı ultrasonum vardı. Detaylı ultrasonu yapan radyolog (Mustafa Salih) bebeğin kalbinde intrakardiyak odak gördüğünü bunun tek başına birşey ifade etmediğini sık görülen birşey olduğunu amniyosentez önermediğini amniyosentez yaptırmaya kalksam onun riskinin bile bundan fazla olduğunu söyledi ve ben kafam allak bullak çıktım tabi ordan. Sonra kendi doktoruma gittim ve bu durumun beni korkuttuğunu amniyosentez veya harmony testi yaptırmak istediğimi anlattım. Kendi doktorum bana güldü yine bunun çok sık rastlanan bişey olduğunu hiçbirşey ifade etmediğini amniyosentezi nerden çıkardığımı zorla sağlıklı bebeği rahatsız etmeye çalıştığımı eğer kendi ikna edemediyse bide istersem perinataoloğa görünmemi söyledi. Bende bu seferde Prof ve riskli gebelik uzmanı bir perinataoloğa gittim. Oda bakıp aynı şeyi gördüğünü ama bebeğimin turp gibi olduğunu söyledi.
Bu görünen şeyin farklı isimleri; kalpte intrakardiyak odak, kalpte hiperokojen fokus, kalp kalsifikasyonu, kalpte beyaz leke, kalpte kireçlenme olarak geçebiliyo. Farklı bulgularla birlikte görüldüğünde bir anomali belirtisi olarak algılanabiliyor. Perinatolog bununda eski bilgi olduğunu bir belirti falan kabul etmediklerinide söyledi gerçi. Kalpte olan bir rahatsızlıktan olmadığını hamileliğin son aylarında kendiliğinden kaybolacağını söylediler bana.

Ben de 19. Haftada gittim perinatologa bende de beyaz bir leke parlaklık görünüyor dedi ama ikili test ve diger bütün organlarda hiçbir sorun yok o yüzden bu anlam ifade etmez dedi kendi doktorum da gördü ve gösterdi bu olabilir hiçbir problem yok dedi için rahat etsin canım

Bana göre çocuk önemli bir gelişim yaşıyorsa ben fazlaca vücut ağrisi ve sıkıntı çekiyorum.Bebek de sessiz oluyor o arada.Ne zaman kötü olsam hamilelik takviminde o zamana dair önemli bir gelişim görüyorum.Seninki de böyledir belki.

bu yönden hiç düşünmemiştim olabilir evet. teşekkür ederim canım

Ben de 19. Haftada gittim perinatologa bende de beyaz bir leke parlaklık görünüyor dedi ama ikili test ve diger bütün organlarda hiçbir sorun yok o yüzden bu anlam ifade etmez dedi kendi doktorum da gördü ve gösterdi bu olabilir hiçbir problem yok dedi için rahat etsin canım

:KK9::KK9::KK9: beni ikinci bir aynı teşhis ve aynı reaksiyondan dolayı dünyalar kadar çok mutlu ettin. Bugün hiçbişey yemedim bunun üstüne gidip bişeyler yicem şimdi :):) çok sağol canım..:KK16:

günaydın güzel anneler
Allah hepinizden razı olsun,dün sabhahtan şimdiye kadar 5 defa ultrasona girdim,dün anlatmıştım ya dudaklar ve kalp problemli olabilir demişti doktor dün 4 defa gittim çocuk hep ağzını kapadı hiç göstermedi,şimdide doktordan geliyorum ve çok şükür gösterdi doktor bi anormallik yok dedi içim rahatladı

Cooook sevindim oh be aklim kalmıştı valla cok şükür :KK66: gecmis olsun canım

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

NERDEN BASLASAM BILMIYORUM GECENDE BAHSETMISTIM.kv ıle 1 sene bırlıkte kaldık aramız ıyıdır severım kendısını.snra bız kıraya cıktık sımdıde kendı evımıze yaklasık 3 senedır evlıyız..ama durumlar ıyı degıldı ılk tatılıme bıle kv geldı.bende bırsey demedım..kendı evımıze cıkma surecımzde kv evını sattı daha ıyı bır yerden daha ufak bır ev almak ıstıyordu müşteri cıkıncada sattı..bızde kalıcaktı bır süre snra kızının yanına gıdıcektı yazın gelıp ev bakıcaktı ama kıs gectı ev bakılmalar hep ertelendı bakılan evlere kusur bulundu sonuc olarak 4aydır bızde kalıyor..kalmasından yana derdım olmazdı eger parası olmasaydı ama o ev bakma ısını acelem yok deyıp bırdahakı yaza bırakıyor..cocukta olucak sımdı torun tatlı gelecek tabıı..ben acıkcası kokrtum..cunku esımle artık gercekten bır aıle olmak ıstedım..ben o bebegımız..ve aksam ılk defa laf arasında hayatım annenın ev bakmasına yardımcı ol kendı basına bulmakta zorlanıyor dedım..hemen ters anladı o benım annem dedı..annenın basımın ustunde yerı var bılırsınkı annnenı severım ama konu bızız bu surec uzayacakve annen parası varken ev bakmıyor dedı..senmısın böyle dıyen aldı basını gıttı dıger odaya anlamadım ben..yanına gıttım yüzüme bakmıyor..acıkladım yanlıs anladın senın annnenı ıstememek degıl kendı annemde olsa bırsure sonra ınsan esıyle kalmak ıstıyor dedım ama kes dedı attı konuyu bır kenara.ben annesı hakkında bu konuda konusamazmısım vs..benı dınlemedı bıle..ve ayrı yattı...ılk defa...okadar kavgalar ettık bır ara bunalıma gırmıstı bosanmak bıle ıstemıstı ben yatagımı hıc ayırmadım..ama o ılk defa ayırdı..cok üzüldüm yıkıldım...acıklama yapmak bıle gelmıyor ıcımden ne yapıcam bılmıyorum acıkcası..ona neolursa olsun yatagını ayırma gel dedım kac defa gıt yat dedım sana dıye bagırdı..aksam hıc uyuyamadım napıcam bılmıyorum lutfen herkez akıl versın bana...alttanmı almalıyım sabıtmi durmalıyım...gururum kırıldı..kendımı cok degersız hıssettım...
seni o kadar iyi anlıyorum ki canım. anladığım kadarıyla senin de kp yok. ben de seninle aynı durumdayım tabi senin gibi birlikte yaşamadım ama evlerimizin arası yarım saatlik mesafe benim annemlerse 10 saatlik mesafedeler. eşim sürekli annesini çağırır gelir 1 er hafta kalır bizde. o gelmese her hafta sonu biz gideriz şimdi de tutturdu bebek olunca annem gelip bakacak bakıcıya güvenemem diye. bu artık bundan sonra beraber yaşıycaz anlamına geliyor ve ben de katiyyen istemiyorum. kendime aileme ait bi hayatım olsun istiyorum her gittiğim yere onunla gitmek her gelen misafirimi onunla beraber ağırlamak istemiyorum ki daha 1 yıllık bile evli değilim ama erkekler anneleri söz konusu olduğunda çok çok kırıcı olabiliyorlar benim eşim de asla annesine laf söyletmez. ben de artıl Allah'a dua ediyorum inşallah eşim kendi kendine doğruyu görür diye.. bebişini yıpratma canım o sadece senin için çok çok değerli diğerleri emin ol babası da babaannesi de olsa senin kadar düşünemezler, şu an girdiğin en ufak stres o yavrucağı senden kat kat fazla etkiliyor. kafanı başka şeylerle meşgul etmeye çalış düşünmemeye çalış canım benimmm...

Kızlar günaydın,

Canım benim de ayrıntılı ultrasonda HİPEREKOJENİK bağırsak yani parlak bağırsak çıktı. (beyaz da deniyor) Doktorlar tek başına birşey ifade etmiyor 2-3 haftaya geçebilir dediler ama benim yaşım 37 o yüzden risk faktörüm ikiye katlandı bu sebeple yaşınız da var amniyosentez yapalım dendi. Aynı gün yaptırdım, çok şükür sonuçlar temiz çıktı, herhangi bir problem yok...Yarın randevum var yeniden bakacaklar, büyük bir ihtimalle bağırsaktaki parlaklık gitmiş olacak inşallah. :nazar:

Parlak bağırsak, parlak kalp bunlar genetik hastalıkların belirteci olarak görülüyor. Yalnız tek başlarına birşey ifade etmiyorlar, yanına bir risk daha gerekiyor mesela bendeki gibi yaş... Yada parmaklarda anamoli, ense kalınlığı vs. Zaten yeterince doktora görünmüşsün, için rahat etsin bir şeyi yoktur. Ayrıca bu sık rastlanan bir durumdur, yani doktorlar istemediyse endişe etmeni gerektirecek bir durum yok için rahat olsun:nazar::nazar:

X