2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

kizlar bana bi akil verin neolur...

asiri derecede kaburgalarimin karnima battigini hissediyorum...yerimde oturamiyorum.

ayni durumu yasayanlar varmi aranizda?

nefes almami da engelliyor bu durum...iyi hissetmiyorum kendimi

kızlar dün akşamdan beri kasıklarımda bi dolgunluk
bi kasılma
sanki çocuk aşagıda gibi
göbek deliğimin 3 4 parmak altında kasıklarımda şişkinlik var
sertlik var
siz de de oluyor mu böyle şeyler

ya çok korkuyorum
erken doğum belirtileri nelerdir
:26::26::26::26::26:
:18::18::18::18::18::18:
canım doktorunu bi arasan içini rahatlat bence..bi de benim de bazen çok aşağıda oluyo sanırım ayaklarını aşağı doğru uzatıyo o zamanlarda..geçen ayaklarıyla aşağı vuruyodu korktum..ayaklarımı diktimmtepeye.duruşunu değiştirdi bebeğim.ayaklarını yana koydu rahatlamıştım..bi dene istersen..

kızlar dün akşamdan beri kasıklarımda bi dolgunluk
bi kasılma
sanki çocuk aşagıda gibi
göbek deliğimin 3 4 parmak altında kasıklarımda şişkinlik var
sertlik var
siz de de oluyor mu böyle şeyler

ya çok korkuyorum
erken doğum belirtileri nelerdir
:26::26::26::26::26:
:18::18::18::18::18::18:

canim ayni 25. haftada ayni sorunu ben de yasadim!!! :KK1::KK1::KK1: Ertesi gün de biraz sürer gibi oldu ama gecti. Doktora gecen gitmem gerekti o arada sordum, yok sorun degil, bebegin kafasi yukarda ayaklariyla asagiyi vuruyordur, yer genis oldugu icin dolanip duruyor merak etme dedi. Ve asagilari vurunca tabi hos bir his olmuyor dedi.

siskinlik de büyük ihtimal artik bagirsaklarimiz ve midemiz asiri yavas islev gördügü icin. Ara ara tuhaf siskinlik problemleri ben de yasiyorum. Tuvalete oturunca cocuk gelecek gibi hissediyorum. :KK1:

Erken dogum kasilmalari, düzenli bir sekilde gelen kasilmalar, kanama vs. olmadikca korkma dedi doktor bana.

konu kayınvalide olunca arada kaynadı kızlar:KK53:
yanıtlayacak olanlar var mı acep:KK17:

Bende dün denedim bir iki tane ama hem sırt bedenim hem göğüs bedenim değişmiş, evdekilerde perişan oldu zaten. Daha ne kadar değişirim bilemedim, yarın annemle Eminönü yapacağız belki alırım iki tane filan. Memeler hassas olduğundan yumuşak bir kumaş tercih edeceğim. Dantel filan değerse hepten huylanırım ben çünkü :) Lansinoh kremi de alacağım mutlaka 40 gr'lık 30 tl'den aşağı değil mağazalarda şu an e-bebekte 21tl... Yarın aynı fiyata bulamazsam ordan sipariş edeceğim artık. :KK51:

Doğumdan sonra korse tak dedi ablam. Bak ben takmadım bu hale geldim dedi. Kendisi 49 kilo olup, göbeğini dert ediyor kendine... Kardeşimle bakıştık (ben 88 olmuşum o 73) ya bir yürü güt dedik kendisine hehe... Özel bir korsesi var mı? Yoksa benim evdeki korseler iş görür mü? Bir bel korsem var, bir külot gibi göbeğin oraya dek, bir çıtçıtlı body gibi bütün, bir de işte paçalı göğüs altı olan bunlar oluyor mu yoksa özel birşey mi alınmalı :?:KK49:

Korse konusunu ben de merak ediyorum her iki doğum şeklinde de korse takılıyor mu acaba bi de bildiğimiz korse mi yoksa özel bi çeşidi var mi

100 mü anam kaç..ya ssenin nasıl 90 dan fazla oluyor 90 cevresi a sı b sı c sı cupı

kız ben hamile kalmadan önce de zaten 49 kiloydum göbek möbek dğmdüzdü ama göğüslerim 80-85 di hep.Adnan hocanın kedicikleri gibi dolanıyodum:KK52::KK9::KK9::KK52:şimdi 95-hatta 100 takıyorum kendime yeni sütyen aldım sus çaktırma göğüs numaramı:KK52::KK52:

Bende dün denedim bir iki tane ama hem sırt bedenim hem göğüs bedenim değişmiş, evdekilerde perişan oldu zaten. Daha ne kadar değişirim bilemedim, yarın annemle Eminönü yapacağız belki alırım iki tane filan. Memeler hassas olduğundan yumuşak bir kumaş tercih edeceğim. Dantel filan değerse hepten huylanırım ben çünkü :) Lansinoh kremi de alacağım mutlaka 40 gr'lık 30 tl'den aşağı değil mağazalarda şu an e-bebekte 21tl... Yarın aynı fiyata bulamazsam ordan sipariş edeceğim artık. :KK51:

Doğumdan sonra korse tak dedi ablam. Bak ben takmadım bu hale geldim dedi. Kendisi 49 kilo olup, göbeğini dert ediyor kendine... Kardeşimle bakıştık (ben 88 olmuşum o 73) ya bir yürü güt dedik kendisine hehe... Özel bir korsesi var mı? Yoksa benim evdeki korseler iş görür mü? Bir bel korsem var, bir külot gibi göbeğin oraya dek, bir çıtçıtlı body gibi bütün, bir de işte paçalı göğüs altı olan bunlar oluyor mu yoksa özel birşey mi alınmalı :?:KK49:

canım lansinoh krem ben aldım bundan 1 ay önce internetten güzel ve sağlıklı diye bi site var ordan aldım,hemde kaç paraya biliyonmu 11 tl,kendimi parçaladım kızlar alın diye sen niye almadın,krem aynı gün kargoya verildi orjinal lansinoh geldi,sen yine bi o siteye bak bence

canım lansinoh krem ben aldım bundan 1 ay önce internetten güzel ve sağlıklı diye bi site var ordan aldım,hemde kaç paraya biliyonmu 11 tl,kendimi parçaladım kızlar alın diye sen niye almadın,krem aynı gün kargoya verildi orjinal lansinoh geldi,sen yine bi o siteye bak bence

evet evettt hatta biz beraber aldık dimi aynı siteden canım.Orjinal ürün gayet güzel geldi iyice araştırıp alınmalı biz ucuza aldık.

evet evettt hatta biz beraber aldık dimi aynı siteden canım.Orjinal ürün gayet güzel geldi iyice araştırıp alınmalı biz ucuza aldık.

evet biz ucuza aldık hemde güvenilir bi siteymiş,sipariş verdiğim gün hemen kargoya verildi hiç problem yaşamadım,senin demen gibi biz ünlülere ödül kazandırmaya çalıştıkki arkadaşlar ucuz ucuz alsınlar:KK52:
ya aslında bazı şeyleri alırken erken dememek gerek yoksa alınacak şeyler çok birikiyor

kız ben hamile kalmadan önce de zaten 49 kiloydum göbek möbek dğmdüzdü ama göğüslerim 80-85 di hep.Adnan hocanın kedicikleri gibi dolanıyodum:KK52::KK9::KK9::KK52:şimdi 95-hatta 100 takıyorum kendime yeni sütyen aldım sus çaktırma göğüs numaramı:KK52::KK52:

maşallah bende 85 tım once sonra zayıfladm 80 b oluyordu once c oluyordu valla şimdi eskileri kullanıyorum ama sıkmaya basladı benim sırtı yalnız kılo alınca :)

ya benim sütyen tarzım sırf tül olacak,dantel olacak onlarıda pek bulamdım yoksa onlara geeçcem simdi 5 tane var olan onalrı giyip duruyom ama arıtk iz oldu..

ya ben hamile kalmadan önce evde hiç takmıyordum şimdi sarkar diye takıyorum..bu arada maşallah kilonda ne güzelmiş

evet biz ucuza aldık hemde güvenilir bi siteymiş,sipariş verdiğim gün hemen kargoya verildi hiç problem yaşamadım,senin demen gibi biz ünlülere ödül kazandırmaya çalıştıkki arkadaşlar ucuz ucuz alsınlar:KK52:
ya aslında bazı şeyleri alırken erken dememek gerek yoksa alınacak şeyler çok birikiyor
evet canım katılıyorum sana.Ben bile okadar şey aldım hala birsürü eksik var.:18:

maşallah bende 85 tım once sonra zayıfladm 80 b oluyordu once c oluyordu valla şimdi eskileri kullanıyorum ama sıkmaya basladı benim sırtı yalnız kılo alınca :)

ya benim sütyen tarzım sırf tül olacak,dantel olacak onlarıda pek bulamdım yoksa onlara geeçcem simdi 5 tane var olan onalrı giyip duruyom ama arıtk iz oldu..

ya ben hamile kalmadan önce evde hiç takmıyordum şimdi sarkar diye takıyorum..bu arada maşallah kilonda ne güzelmiş

kız kadın dediğinin göğsü olur bende de hiç gögüs yok,üstelik 14 ayda bebek emzirdim ama hala yok,şişgoyum ama gögüs yok,düğünümde gelinlikliğin göğüs yerine ablamlar pamuk tıkamışlardı:KK34:

canım kilom ozamanlar güzeldi şimdi öyle değil 57 kiloyum hatta sanırım 58 oldum.Neyse veririz geri napalım.Ben sırf dantel giydiğimde uçları belli oluyor giyemiyorum maalesef.Ve dediğin gibi evdede takmak lazım sarkmaları önlemek için.Ben normalde eve girer girmez ilk işim sütyeni çıkarıp atmak olur hiç sevmiyorum ya:KK9:

evet canım katılıyorum sana.Ben bile okadar şey aldım hala birsürü eksik var.:18:

benim ikinci diye alınacak pek bişe kalmadı bide cinsiyet aynı olunca çok bişey almaya gerek yok,kendime lohusa pijama takımı almamıştım onuda aldım 2 takım eksikler tamam gibi,ben ilk çocukta şey yapıyordum çalışıyodum diye maaş alınca her ay 70 tl çocuğa ayırıp ona bişeyler alıyordum,1.aydan itibaren almaya başlamıştım o yüzden maddi olarak sıkıntı çekmedik,bundada öyle yapıyorum mesela geçen ay alacak bişey yok diye parasını yine ayırdım bu ay aklıma yatan bişe olursa bu ay alırım bişey almazsamda o para yine bebiş adına birikmiş olur

Biraz daha ıyıyım kalktım yemeye bısıler haızrlardım annesı carsıya cıkmıs gezmeye..hazırladım bırseyler bırlıkte yedık hıc konusmadık..evden cıkıyordu bende kontr olmadıgı ıcın annenı ararmısın bırsey sorucam dedım...aradı verdı teli..anne ben dısarı cıkıcam anahtarı bırakıyorum x kısınden alırsın dedım.tmm dedı.kocamda duymus olacakkı nereye gıdıyorsun dedı sahıle dedım..ben 1 saate gelıcem bırlıkte gıderız dedı..gerek yok ben gıderm uzaklasmıycam zaten dedım..gelıcem 1 saate dedı..aklınca bebege bırsey olucak dıye korkuyor..annesıyle gitsem hayatta demez..tek gıdecegım ıcın yanımda durucak sözde..gıtmıycem vazgectım..ben yanlız kalmak ıcın gıdıcektım kendımı dınlıycektım bıraz..buz gıbıyıım ona karsı 1 gecede ıcımdekı o dagı yıktı..o yatagı ayırmanın bedelını ödeyecek..daha ıyı olucam duzelıcem..bundan sonrada kendımden ve bebegımden baska kımsye hakettıgınden fazla deger vermıycem..ben ona geldıgım gun annemı babamı herkezı gerıde bıraktım onu aılem saydım herkezı karsıma aldım..herkeze ederı kadar deger bundan sonra...tekrar ayrı ayrı tesekkurler herbırınıze..gerı donemedıgım arkadaslarımın msjlarınıda okudum...tesekkurler yanımda oldugunuz ıcjn ınsan ne acıkıi kendı kocası yabancıyken hıc tanımadıgı yuzunu dahı görmedıgı ınsanları kendıne daha yakın hıssedebılıyor..hepinizeeee sevgıler :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

kız kadın dediğinin göğsü olur bende de hiç gögüs yok,üstelik 14 ayda bebek emzirdim ama hala yok,şişgoyum ama gögüs yok,düğünümde gelinlikliğin göğüs yerine ablamlar pamuk tıkamışlardı:KK34:

anam hele içi dolgulu filan hiç kullanamam sıkar boğar beni..
MUCAR dua et ucu var biz gibi olsan ne edecen sen kolay emzirirsin halamın kızı gösterdi geçen onunda yoktu memenın ucu yarılmış emzirirken bebe

3.5 yaşında nerdeyse öyle duruyor yarık izi..ben ne ederim bilmem.. bende şuanda çıkarmayı çok isterdim ama ev müsait değil..

ya birde benim adam bu aralar değişti hiç istemiyorum ben oda başta korkuyordu şimdi bana şey yapmaya çalışıyor ..doktora gidecem o gelemeyecek doktor yasak dedi diyecem vajinusmus gibi hissediyortum kendımı ilk zamanlara dödüm geçer mi doğumdan sonra

benim ikinci diye alınacak pek bişe kalmadı bide cinsiyet aynı olunca çok bişey almaya gerek yok,kendime lohusa pijama takımı almamıştım onuda aldım 2 takım eksikler tamam gibi,ben ilk çocukta şey yapıyordum çalışıyodum diye maaş alınca her ay 70 tl çocuğa ayırıp ona bişeyler alıyordum,1.aydan itibaren almaya başlamıştım o yüzden maddi olarak sıkıntı çekmedik,bundada öyle yapıyorum mesela geçen ay alacak bişey yok diye parasını yine ayırdım bu ay aklıma yatan bişe olursa bu ay alırım bişey almazsamda o para yine bebiş adına birikmiş olur
negüzel düşünmüşsün canım iyi fikir.Aslında hepimiz öyle yapsaydık hiç sıkışmazdık hemde kolay kolay öderdik.

X