2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Sen haklısın ama ben inan akıl veremem ben olsam konuşmam hani akıl verecek durumda değilim hala sevgili tipleri atip karşımdakini deli ediyorum daha akli selim kişiler yardimci olur. .mesela kayinvaliden aranızdaki soğuk rüzgarlarin farkında değil mi?bak sen iyisin kalsın sorun değil severim diyorsun ama insanın evinde kocasıyla başbaşa kalmasi başka. .Aile olmak ben açık konuşurdum.ne kadar etki ederdi bilmiyorum..bu erkeklere uyuz oluyorum bazen kayinvalidend yakın yerden alsın evi ama ayrı olsn benc

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

bende onu denedım ıste..konu zaten annesı degıldı ona acık acık söyledım kendı annem babamda olsa aynı evde olmaz dedım..ama o benı konu hakkında konusturmadı bıle dınlemedı yuzume bakmadı.gorseniz sankı annesıne kufretmısım..ona dedımkı annen benım kendı annemden daha cok yardım ettı bana..durumu olmasa basımın ustunde yerı var ama artık bız bır aıleyız deıdm...kes kes deyıp durdu konustırmadı..ki konuya gırıs yapmadan once bebegım sana bırsey söylıcem ama yanlıs anlama dıye basladım..kotu nıyetım olsa böylemı acarım konuyu..cok kırıldım.sanrım konusmuıycam..ya bana hıc deger vermıyormus kocamın bukadar annecı oldugunu bılmıyordum..demekkı bırsey olsa benım gözümün yasına bakmayacak annesıne destek olucak.ben hıcmısım onun hayatında

bende onu denedım ıste..konu zaten annesı degıldı ona acık acık söyledım kendı annem babamda olsa aynı evde olmaz dedım..ama o benı konu hakkında konusturmadı bıle dınlemedı yuzume bakmadı.gorseniz sankı annesıne kufretmısım..ona dedımkı annen benım kendı annemden daha cok yardım ettı bana..durumu olmasa basımın ustunde yerı var ama artık bız bır aıleyız deıdm...kes kes deyıp durdu konustırmadı..ki konuya gırıs yapmadan once bebegım sana bırsey söylıcem ama yanlıs anlama dıye basladım..kotu nıyetım olsa böylemı acarım konuyu..cok kırıldım.sanrım konusmuıycam..ya bana hıc deger vermıyormus kocamın bukadar annecı oldugunu bılmıyordum..demekkı bırsey olsa benım gözümün yasına bakmayacak annesıne destek olucak.ben hıcmısım onun hayatında

canım sen yerden göğe kadar haklısın bu konuda.Her kayınvalide kendi kayınvalidesine tahammül edemez ama kendi gelinine neyi sevmiyorsa aynısını yapar.Bence eşin aşırı tepki vermiş.Sen fazla üzerine gitme ve taviz verme bu konuda herkes yerini yurdunu bilmeli herkesin düzeni var kendine göre.Ben doğum yaptığımda kendi annemi bile yanımda istemiyorum huzurumuz kaçmasın diye.Kimseyi istemiyorum ben eşim ve oğlum olmalıyız ki aile olduğumuzu anlayalım

Canım benim ay sen aynı benim gibisin..yatak ayırmak konusunda aynen senin gibi düşünüyorum..kırgınlığını onun anlayabileceği şekilde belli etmelisin canım..

anlatabılıyomuyum...ya konu artık annesı ben bebek ev bunları gectı...ben yatak mevzusunda okdar hassasımki...bazıları kuser gıder yata vs.ben hıc ya hıc ayrı yatmadım arkamı dondum yastıgım sırılsıklam oldu bazen ama ayrı yatmadım..o tartısamadıgımız bır konuda gıttı..esım ınatcıdır ama genelde hep gelen taraf o olur..cunku ben haklı olurum..ama bu mevzuda boyle tavır koyması devam ettırecek anlamına gelıyor..ben konusmaya defalarca calıstım anlamadı...bılıoyormkı benımle konusmayacak bırkac gun..ben bırkere lafı acıp sen anlamak ıstedıgın gıbı anladın ben haksız olmadıgım bır konuda sana daha fazla acıklama yapmıycam sen neolursa olsun yatak ayırmıycaktın dycem ve bende konusmayacagım...o cıdden pişman olana kadar..

herkese hayırlı günler olsun kızlar...
geceleri garip ağrılardan dolayı ve rahat pozisyona bi türlü ulaşamadığım için uyuyamıyorum.
üstüne bir de stres yaşıyorum. ev taşınacak, taşınmaya yakın kayınvalide meraktan yaşadığımız yeri görmeye gelecek.
oğlu yardıma gelecek sanıyo ama ben o gelene kadar toplamış olucam zaten o da yapma etme beni bekle demiyo.
bebeğin bütün eşyalarını almış kendi evinde ve doğumdan sonra 2 ay kadar orada kalacağımı planlıyorlar.
yok küçücük bebekle yola mı çıkılımış felan diyo.kendini toplar bebek öyle gidersin diyo.

kızlar bebeğin yeni doğmuş olması arabayla 5 saatlik yola çıkmaya engel mi sizce???
ben doğumdan 10 gün sonra evime gitmeyi planlıyorum.

mucar başın sağolsun canım Allah rahmet eylesin...

NEBA senin de gözün aydın canım.çok sevindim.. senin bu bebiş inatçı olacak azıcık :)

canım sen yerden göğe kadar haklısın bu konuda.Her kayınvalide kendi kayınvalidesine tahammül edemez ama kendi gelinine neyi sevmiyorsa aynısını yapar.Bence eşin aşırı tepki vermiş.Sen fazla üzerine gitme ve taviz verme bu konuda herkes yerini yurdunu bilmeli herkesin düzeni var kendine göre.Ben doğum yaptığımda kendi annemi bile yanımda istemiyorum huzurumuz kaçmasın diye.Kimseyi istemiyorum ben eşim ve oğlum olmalıyız ki aile olduğumuzu anlayalım

aynısını düşünüyorum..kendı annem bıle 2 gun geldı kaldı ınan bırısı kırılıcak dıye ödüm patladı..esım rahatsız olacak eldır dıye..ben bukadar ınce düşünürken esımın annesıyle 1 sene yasamısım sonra evımız olmus 4 aydır yıne bırlıkteyız ve kv kendıne baza falan aldı..cocuk odasına koydu..basta bırsey demedım ben yatarım cocugun yanında orda dıye sonra dolap alsak fln dedı bende gerek yok anne ben cocuga oda yapıcam dedım almadı..zaten 2 artı 1 ev..ama o cocuga bakıcak zaten buna karar vermıs..ufffffffffffffff cıldırıcam ve ben esıme 3kısı olmaktan bahsedıyorum dıye gördugum tavra bak..o yasarmıydı aılemle degıl 1.5 sene 1 ay..sabah cıkıp aksam gelırdı eve yuzlerıne bakmazdı..ben 24 saat annesıyleyım..

anlatabılıyomuyum...ya konu artık annesı ben bebek ev bunları gectı...ben yatak mevzusunda okdar hassasımki...bazıları kuser gıder yata vs.ben hıc ya hıc ayrı yatmadım arkamı dondum yastıgım sırılsıklam oldu bazen ama ayrı yatmadım..o tartısamadıgımız bır konuda gıttı..esım ınatcıdır ama genelde hep gelen taraf o olur..cunku ben haklı olurum..ama bu mevzuda boyle tavır koyması devam ettırecek anlamına gelıyor..ben konusmaya defalarca calıstım anlamadı...bılıoyormkı benımle konusmayacak bırkac gun..ben bırkere lafı acıp sen anlamak ıstedıgın gıbı anladın ben haksız olmadıgım bır konuda sana daha fazla acıklama yapmıycam sen neolursa olsun yatak ayırmıycaktın dycem ve bende konusmayacagım...o cıdden pişman olana kadar..

canım anlattıklarını okudum. haklısın gerçekten. insan o anları sadece eşiyle paylaşmak ve duygusallığını sonuna kadar yaşamak ister.
yani bi emzirmeye kalkacaksın başında bekleyecek gibi şeylere sinir olurum ben. eşinin ayrı yatması evet saçma olmuş. kendince sana naz yapmış. bi anneyi savunmak hamile eşi üzerek olmaz. sen eğer küs kaldığın sürece bebeğini strese sokmayacaksan eşinin özür dilemesini bekle. yok eğer canın sıkılacaksa bu küslüğe bebişin için eşinle konuş barışın canım. yavruna yazık. öyle anlarda nasıl kasılıyor bilirim yaşadım çünkü.

Senin yerinde olsam aynını yapardım..kırgınlığını bu şekilde algılayabilecekse konuşma tatlım, hamile karısını üzmemesi gerektiğini bi şekilde öğrenmeli..annesi sorarsa ona da belli et..geçen gün ben de kayınvalidem ve eltim yüzünden sinir krizi geçirdim..iki gün sancı çektim sonra..kimsenin bebeklerimizi strese sokmaya hakkı yok..

aynısını düşünüyorum..kendı annem bıle 2 gun geldı kaldı ınan bırısı kırılıcak dıye ödüm patladı..esım rahatsız olacak eldır dıye..ben bukadar ınce düşünürken esımın annesıyle 1 sene yasamısım sonra evımız olmus 4 aydır yıne bırlıkteyız ve kv kendıne baza falan aldı..cocuk odasına koydu..basta bırsey demedım ben yatarım cocugun yanında orda dıye sonra dolap alsak fln dedı bende gerek yok anne ben cocuga oda yapıcam dedım almadı..zaten 2 artı 1 ev..ama o cocuga bakıcak zaten buna karar vermıs..ufffffffffffffff cıldırıcam ve ben esıme 3kısı olmaktan bahsedıyorum dıye gördugum tavra bak..o yasarmıydı aılemle degıl 1.5 sene 1 ay..sabah cıkıp aksam gelırdı eve yuzlerıne bakmazdı..ben 24 saat annesıyleyım..
erkekler bizim kadar anlayışlı olmuyorlar maalesef canım.Üzülme biraz zaman ver eşine ve bence o seninle konuşmuyorsa sende konuşma bırak gelip kendisi konuşsun.Taviz verme alıştırma kv resmen çocuğun odasına yerleşmeyi planlıyor çok enteresan bence izin verme eşin alınıyorsa alınsın sonra oda anlar yanlış yaptığını.Çünkü eminim beraber yaşamaya devam ederseniz ne huzurunuz kalır ne aile kavramınız.Mutlaka huzur bozulur sen üzülme düzelir.

Geceleri tum vucudum agriyor dun gece tum vucudum kasinip yaniyordu hic uyuyamadim en sonunda oturup agladim cok zor mus hamilelik

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

benimde suan asiri derecede kaburga kemiklerim karnima batiyor duramiyorum...ayni durum sizdede varmi?

kızlar bide bu emzirme sütyenini şimdiden alan varmı?
doğumdan sonra beden değişir diye ben almadım ama bi beden büyük alsam olur heralde değil mi?

göğüs ucu kremini de alayım mı şimdiden? zeytinyağı sürün daha doğal bebeğe de zarar vermez diyenler var kafam karıştı :44:

NERDEN BASLASAM BILMIYORUM GECENDE BAHSETMISTIM.kv ıle 1 sene bırlıkte kaldık aramız ıyıdır severım kendısını.snra bız kıraya cıktık sımdıde kendı evımıze yaklasık 3 senedır evlıyız..ama durumlar ıyı degıldı ılk tatılıme bıle kv geldı.bende bırsey demedım..kendı evımıze cıkma surecımzde kv evını sattı daha ıyı bır yerden daha ufak bır ev almak ıstıyordu müşteri cıkıncada sattı..bızde kalıcaktı bır süre snra kızının yanına gıdıcektı yazın gelıp ev bakıcaktı ama kıs gectı ev bakılmalar hep ertelendı bakılan evlere kusur bulundu sonuc olarak 4aydır bızde kalıyor..kalmasından yana derdım olmazdı eger parası olmasaydı ama o ev bakma ısını acelem yok deyıp bırdahakı yaza bırakıyor..cocukta olucak sımdı torun tatlı gelecek tabıı..ben acıkcası kokrtum..cunku esımle artık gercekten bır aıle olmak ıstedım..ben o bebegımız..ve aksam ılk defa laf arasında hayatım annenın ev bakmasına yardımcı ol kendı basına bulmakta zorlanıyor dedım..hemen ters anladı o benım annem dedı..annenın basımın ustunde yerı var bılırsınkı annnenı severım ama konu bızız bu surec uzayacakve annen parası varken ev bakmıyor dedı..senmısın böyle dıyen aldı basını gıttı dıger odaya anlamadım ben..yanına gıttım yüzüme bakmıyor..acıkladım yanlıs anladın senın annnenı ıstememek degıl kendı annemde olsa bırsure sonra ınsan esıyle kalmak ıstıyor dedım ama kes dedı attı konuyu bır kenara.ben annesı hakkında bu konuda konusamazmısım vs..benı dınlemedı bıle..ve ayrı yattı...ılk defa...okadar kavgalar ettık bır ara bunalıma gırmıstı bosanmak bıle ıstemıstı ben yatagımı hıc ayırmadım..ama o ılk defa ayırdı..cok üzüldüm yıkıldım...acıklama yapmak bıle gelmıyor ıcımden ne yapıcam bılmıyorum acıkcası..ona neolursa olsun yatagını ayırma gel dedım kac defa gıt yat dedım sana dıye bagırdı..aksam hıc uyuyamadım napıcam bılmıyorum lutfen herkez akıl versın bana...alttanmı almalıyım sabıtmi durmalıyım...gururum kırıldı..kendımı cok degersız hıssettım...

Canim bence kesinlikle haklisin. Elinden geldigince zaten yardimci olmussun kayinvalidene o da sana bir sekilde ama dedigin gibi artik aile olmanin zamani. Benim kendi annem bile bende kalsa uzun süre, bir süre sonra bir yerlere yerlesmesi icin ugrasirdim. Cünkü ev üstüne ev olmaz. Insanin esiyle paylasmak istedikleri, kendi evinde kendi cocuguyla bas basa kalmak istedigi oluyor. Bu da cok normal bir duygu. Zaten evlenirken de en büyük umudumuz kendi evimizde, eslerimizle bir bütün hissedecegimiz bir yuva kurmak degil mi?
Bence kayinvalidenin de anlamasi gerekiyor artik. Anlayabilecek düzeyde biri mi?
Bir de senin hakli oldugun bir nokta daha var, kayinvalide gelirken temelli gibi gelmemis ki, ev bulup cikacak gibi gelmis, sen de kapini acmissin. Dolayisiyla simdi ev isi ters yatiyor gibi görünüyorsa, senin endise duyman cok normal.
Esinin de duymasi gerekir aslinda.
Bence sen cok üzerine düsme, ne kadar alttan alirsan o kadar tepene cikar bunu unutma, senin kirgin oldugunu anlamali.

günaydın güzel anneler
Allah hepinizden razı olsun,dün sabhahtan şimdiye kadar 5 defa ultrasona girdim,dün anlatmıştım ya dudaklar ve kalp problemli olabilir demişti doktor dün 4 defa gittim çocuk hep ağzını kapadı hiç göstermedi,şimdide doktordan geliyorum ve çok şükür gösterdi doktor bi anormallik yok dedi içim rahatladı

NEBA canim cok sevindim.!!!! Bakkk gördün müüü??? :KK3::KK3::KK3::KK3: Icin rahatlamistir, cok sevindim. :KK3::KK3::KK3::KK3:

Kesinlikle kkimsee, ben de yatak ayirmak konusunda cok dikkatliyim. Esimle bastan anlastik. Yatak ayirdik mi sonu gelmez demistim daha ilk evlendigimizde. En firtinali dönemde bile yatak ayirmamali. Bence de esine aynen böyle tavir al. Zaten kesinlikle sen haklisin bu konuda da.
Hatasini anlasin, anlayana kadar sürdür. Hatta bu arada kayinvalide de anlarsa cok iyi olacak.

MUCAR BASIN SAG OLSUN!

Son düzenleme:
günaydın güzel anneler
Allah hepinizden razı olsun,dün sabhahtan şimdiye kadar 5 defa ultrasona girdim,dün anlatmıştım ya dudaklar ve kalp problemli olabilir demişti doktor dün 4 defa gittim çocuk hep ağzını kapadı hiç göstermedi,şimdide doktordan geliyorum ve çok şükür gösterdi doktor bi anormallik yok dedi içim rahatladı

günaydın canım, hadi gözünaydın :KK16: Allah başka dert sıkıntı vermesin, sağlıkla kucağımıza alalım inşallah. :nazar:

erkekler bizim kadar anlayışlı olmuyorlar maalesef canım.Üzülme biraz zaman ver eşine ve bence o seninle konuşmuyorsa sende konuşma bırak gelip kendisi konuşsun.Taviz verme alıştırma kv resmen çocuğun odasına yerleşmeyi planlıyor çok enteresan bence izin verme eşin alınıyorsa alınsın sonra oda anlar yanlış yaptığını.Çünkü eminim beraber yaşamaya devam ederseniz ne huzurunuz kalır ne aile kavramınız.Mutlaka huzur bozulur sen üzülme düzelir.

aynen tatlım...yınede hakkını yemem cok emegı var bende kendıne almadı bana aldı..ama sorun sadece bız olmak 3muz olmak:KK43:

canım anlattıklarını okudum. haklısın gerçekten. insan o anları sadece eşiyle paylaşmak ve duygusallığını sonuna kadar yaşamak ister.
yani bi emzirmeye kalkacaksın başında bekleyecek gibi şeylere sinir olurum ben. eşinin ayrı yatması evet saçma olmuş. kendince sana naz yapmış. bi anneyi savunmak hamile eşi üzerek olmaz. sen eğer küs kaldığın sürece bebeğini strese sokmayacaksan eşinin özür dilemesini bekle. yok eğer canın sıkılacaksa bu küslüğe bebişin için eşinle konuş barışın canım. yavruna yazık. öyle anlarda nasıl kasılıyor bilirim yaşadım çünkü.
canım bide şöyle bir durum var.Ben kayınvalidemi severim.İyi de anlaşırız.Çünkü bende iyiyim oda iyi.Ama aynı evde yaşamaya başlarsak bu bozulur işte herkes için geçerli bu.Yaşanmış örnekleri var etrafımda.Bide mesela ben kayınvalidemin yanında bebeğimi emziremem utanırım düşünsene ikide bir göğsünü aç emzir vs.ben yapamam.Anne biraz izin verirmisin bebeği emziricem de diyemem yanlış falan anlar.Hem de bişeye ihtiyacım olur mesela sezeryan olursam kalkamam yerimden anne bana su getirirmisin,anne ben acıktım,anne şu yastığımı düzeltirmisin vs.denmez yani belki diyebilenler olur ama ben yapı icabı diyemem utanırım çekinirim ayıp olur.Kendi annemi çağırsam bu seferde eşimle aralarında sıkıntı yaşarlarmı falan diye düşünmekten ben iyice strese girerim oyüzden en iyisi benim yalnız kalmam evimde kimse olmasın yanımda erkeklerin bizi anlaması lazım.

aynen tatlım...yınede hakkını yemem cok emegı var bende kendıne almadı bana aldı..ama sorun sadece bız olmak 3muz olmak:KK43:
Ben seni çok iyi anlıyorum canım üzme kendini düzelir kalmaz oda gider bence sonunda eşinde anlar huzursuzluk çıkmaya başlayınca.

sagol canım cok sagol..evet oyle yapıcam anlamak ıstemeyene nekadr kendımı anlatabılırımkı bak o uyuyor ben hıc uyumadım aglamaktan gozlerım sıstı

Senin yerinde olsam aynını yapardım..kırgınlığını bu şekilde algılayabilecekse konuşma tatlım, hamile karısını üzmemesi gerektiğini bi şekilde öğrenmeli..annesi sorarsa ona da belli et..geçen gün ben de kayınvalidem ve eltim yüzünden sinir krizi geçirdim..iki gün sancı çektim sonra..kimsenin bebeklerimizi strese sokmaya hakkı yok..

salaklık bende...ben ınsanlara guvenmezdım helekı erkeklere..bu adamı 10 sene sevdım ben platonık ılk askımdı..ve evlendım sankı zafermıs gıbı..üni 3te mımarlık okuyodum kactım..annemı babamı kıra parcalaya..1 sene ıssızdı annesıyle yasadım..balayına bıle cıkmadım ılk tatılde annesı ve kız kartdesı geldı..parasını kv verdı cunku..ben salagım ya

ya siz yine bi sekiilde iciyosunuz ben onu da icmiyorum hic yoktan iyidir.
?

aa hiç içmemek çok kötüdür :KK43:( sevmiyor musun tatlım, yoksa alerjin falan mı var?

hehh ayni biz:) bi farkla ben biraz daha kizarak cwp weriyorum bi guzel soylenip küsüyorum

yaa normalde ben de kızardım ama.. bu hamilelikte maşaallah diyim bişey oldu bana kızmaya üşeniyorum :KK1:
normalde iyi davranmalarına say gitsin bacım :KK9:

İçtim valla sağol :)

afiyet olsun canım :)

Genellikle aynı oluyorlar demek ki.:KK51: Eşim iyidir hoştur ama ev işlerinde aşırı yeteneksizdir. Epey zaman önce grip oldum yatıyorum yatakta bana bir tylol hot yapıp getirir misin dedim. Sen git mutfakta onca saplı kupa bardağı bırak, olabilecek en ince su bardağına yap ilacı :KK53: Bir de dikkat et sıcak diyor. :KK52::KK52:

Bir kere daha süpürcem dedi bekledim 3 gün süpürsün diye, -tamam işten gelince... -tamam şunu bitireyim de... hehe en son dedim aman boşver yavaş yavaş süpür gitsin. Yalnız süpürme işi gerçekten beli mahvediyor...:KK50:

benim ki de bu hamilelikte çok üzerime titriyor ev işleri gelmiyor adamın elinden napıyım yaa ben de ..
yavaş yavaş yapıyorum ama evet süpürge yaptığım gün bel ve sırt ağrısı beni mafediyor..

al benimkinden de o kadar çok tatlı dilliler ama faaliyet sıfır:KK52::KK52:

yağmasan da gürle demişler bizimkilerde öylee :KK9:

kızlar çok şükür ki bu geçiçi bir durum..
ALLAH sağlık sıhhat versin her zaman kendi işimizi yapalım
yoksa şekil a da görüldüğü gibi kimse kimsenin işini yapmaz
hele ömür boyu asla yapmaz..

canım bide şöyle bir durum var.Ben kayınvalidemi severim.İyi de anlaşırız.Çünkü bende iyiyim oda iyi.Ama aynı evde yaşamaya başlarsak bu bozulur işte herkes için geçerli bu.Yaşanmış örnekleri var etrafımda.Bide mesela ben kayınvalidemin yanında bebeğimi emziremem utanırım düşünsene ikide bir göğsünü aç emzir vs.ben yapamam.Anne biraz izin verirmisin bebeği emziricem de diyemem yanlış falan anlar.Hem de bişeye ihtiyacım olur mesela sezeryan olursam kalkamam yerimden anne bana su getirirmisin,anne ben acıktım,anne şu yastığımı düzeltirmisin vs.denmez yani belki diyebilenler olur ama ben yapı icabı diyemem utanırım çekinirim ayıp olur.Kendi annemi çağırsam bu seferde eşimle aralarında sıkıntı yaşarlarmı falan diye düşünmekten ben iyice strese girerim oyüzden en iyisi benim yalnız kalmam evimde kimse olmasın yanımda erkeklerin bizi anlaması lazım.

hah aynen canım bende aynı senin gibiyim. ben annemden dahi utanan bi insanım. kaldı ki kayınvalidenin,görümcenin yanında nasıl emziricem şimdiden onu düşünüyorum zaten. ki söylediğin gibi acıktım, şunu getirir misin demeye bile zorlanırsak iyice kendimize ruhen zarar vericez ve belki ilişkiler kötüleyecek.
ben eşime anlatıyorum ben utangaç biriyim acıktım bile diyemem diye ama, o da sen bana telefon aç söyle ben anneme söylerim diyo deli ya.:KK19:

için rahat olsun Allah başka dert vermesin ben ilk hamilelikte bunun için doktora gitmişti,böbreklerin ağrımadığı müddetçe karnında ağrı olmasında bi sıkıntı olmaz demişti,halının üstüne uzanıp ayaklarını kaldır kanepenin üstüne at,hamilelikte en iyi dinlenme pozisyonu budur

teşekkür ederim canım uygularım bunları

X