2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bende araba kullanmAk zorunda kaliyorum ki kullanmayip Yan yada arka koltukda da otursan emniyet Kemerini Baglamak zorundasin türkiye de fazla dikkat edilmiyor ama burada emniyet Kemerini takmamanin cezasi cok her halukarda takmak zorundasin ve Herhangi bi baglayis Sekli Yok ben gayet normal takiyorum.

Tesekkur ederim canim :)

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

walla mıııı
ohhh rahatladım:KK47:
:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
:KK76:

:)) hele ben nasil rahatim Sorma doymak nedir bilmez oldum 25 i gözden cikardim :) baslarda tuttum kendimi baktim her halukarda aliyorum yapicak bisey Yok biraktim bende artik dogumdan sonra spor yapicaz bi dokuz ay da ne yapalim bebekler saglikli olsun . Kendimi teselli ediyorum iste bende :)

Aç karnına ve tok karnına şekerini ölçsen bile gizli şekerin varsa bunu ortaya çıkarmıyor maalesef. En iyisi üç aylık şeker ortalamasına bakılması (Hemoglobin A1c yada glikolize hemoglobin deniyor) Kan veriyorsun ve kan değerinden son üç aydaki şeker ortalamana bakıyorlar, bir-iki günde çıkıyor sonuçlar.

Tablosu şöyle; (4-6 arası değerler normal)

HbA1c (%) Ortalama Kan Glükoz Değeri (mg/dl)
6 135
7 170
8 205
9 240
10 275
11 310
12 345

Mesela benim ilk değerim 8.6 idi, (yani şeker ortalamam 230 civarındaymış) sonradan diabet rejimi ve ilaç kullanımı ile 6'nın biraz altına indim ki doktor yeterli demişti. Bu perşembe gittiğimde yeniden bu testi isteyeceğim. Son üç ayda iyi idare edebilmişmiyim bakmam lazım...:nazar:

Doktoruna bunu da sor istersen, üç aylık şeker ortalamasını alsak diabet için risk taşıyıp taşımadığım belli olur mu diye. Gebeler de bu şekilde işe yarar mı bilmiyorum çünkü :)

Ya gerçekten mi? Üzüldüm.Bu kadar detay verdiğin için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Ya arkadaşlar almayın şu taç ın kristalini.20 tl daha koyun cottonbox filan alın.Kristal taç ın yan ürünü.İçinde polyester yoksa bile kalitesiz pamuk vardır.

Ya arkadaşlar almayın şu taç ın kristalini.20 tl daha koyun cottonbox filan alın.Kristal taç ın yan ürünü.İçinde polyester yoksa bile kalitesiz pamuk vardır.

Kız valla ben aldım çok güzellerdi dayanamadım..ama dur eve getirdiklerinde açıp bakıcam kötüyse geri yollucam..burdan paylaşırım..

bende yetişiyorum size 23+2 yiz ve en son 9 kiloydum az kaldı yakalayacağım sizleri :KK52:

Bende 77 ile başladım 88 oldum. Ama son bir ay kilo almamışım ne hikmetse :KK1: 93-95 arasına razıyım. 100 olmasam yani, yataklardan yuvarlanmayayım. :KK50:

Doğum videolarını izledim hepsi çok duygusal tabi ağlamamak mümkün değil. Yalnız hastanelerin 5 yıldızlı otel görünümünde olması, herkesin elindeki son model telefonlardan, babanın giydiği Lacoste tişörtten, özel isim etiketleri, doğum videocusu derken bu filmi çektirmeye bizim gücümüzün yetmeyeceği ortada :KK53::KK53:

İzlediğim iki video da Liv hastanesi doğum :10.000 tl.... Kadıköy Şifa da ise :8.500-9.000 civarı idi :KK53:

Ben başından beri Gata'da doğum yapmayı düşündüm, eşim yakında özel bir hastane seçelim dedi nedense istemedim. Aslında doğum parasını filan çoktan ayırmıştık ama parayla ilgili birşey değil herhalde benim ki. Hep oraya gittiğimden alıştığım için. Şimdi ayda bir gittiğimizden sorun değil de doğuma yakın üç günde bir nasıl gidilir Pendikten-Kadıköy'e bilmiyorum.:44:

Aslında eşimi doğum odasına sokmak isterdim.(Gata da böyle bir şansımız yok) Hoş ben girmem diyor zaten de, girse ne yapardı çok merak ediyorum.:KK9:

Bence sen de 11 -12 ile tamamlarsın canım ohhh miss :KK52:

Agzindan bal damlıyor ballll inş canim an sorun almak değil vermek valla etrafimda o kadar çok 20 25 kilo alip da sonradan tig gibi olan varki dun aksam bi komşuya gittik 8 aylik kizi var 10 kilo ile doguma girmis hic verememis ama bi gorsen sanki hala hamile inş öyle olmayiz önemli olan o

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Bende 23. Haftamdayim 4.5 kilo aldm doktor bu gidisle 10kiloyla doguma gideriz diyor :) cok şükür istahim hamile kalmadan önceki gibi canim ne istiyosa yiyorum ama öyle catlayana kdr değil Tabi önemli olan doğumdan sonra kilo almamak herkez emzirirken o kilolarin hepsi gider diyor ama ablam hamileyken almadigi kilolari emzirirken aldi :) bebek emdikce cok acikiyormuşuz

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bende 77 ile başladım 88 oldum. Ama son bir ay kilo almamışım ne hikmetse :KK1: 93-95 arasına razıyım. 100 olmasam yani, yataklardan yuvarlanmayayım. :KK50:

Doğum videolarını izledim hepsi çok duygusal tabi ağlamamak mümkün değil. Yalnız hastanelerin 5 yıldızlı otel görünümünde olması, herkesin elindeki son model telefonlardan, babanın giydiği Lacoste tişörtten, özel isim etiketleri, doğum videocusu derken bu filmi çektirmeye bizim gücümüzün yetmeyeceği ortada :KK53::KK53:

İzlediğim iki video da Liv hastanesi doğum :10.000 tl.... Kadıköy Şifa da ise :8.500-9.000 civarı idi :KK53:

Ben başından beri Gata'da doğum yapmayı düşündüm, eşim yakında özel bir hastane seçelim dedi nedense istemedim. Aslında doğum parasını filan çoktan ayırmıştık ama parayla ilgili birşey değil herhalde benim ki. Hep oraya gittiğimden alıştığım için. Şimdi ayda bir gittiğimizden sorun değil de doğuma yakın üç günde bir nasıl gidilir Pendikten-Kadıköy'e bilmiyorum.:44:

Aslında eşimi doğum odasına sokmak isterdim.(Gata da böyle bir şansımız yok) Hoş ben girmem diyor zaten de, girse ne yapardı çok merak ediyorum.:KK9:

Bende Insallah esimle gidicem doguma o simdiden heycanli bana cesaret veriyor Yok söyle böyle diye arastiriyor tuzu kuru tabi sanciyi cekecek olan benim acayip korkuyorum offff

Bende 23. Haftamdayim 4.5 kilo aldm doktor bu gidisle 10kiloyla doguma gideriz diyor :) cok şükür istahim hamile kalmadan önceki gibi canim ne istiyosa yiyorum ama öyle catlayana kdr değil Tabi önemli olan doğumdan sonra kilo almamak herkez emzirirken o kilolarin hepsi gider diyor ama ablam hamileyken almadigi kilolari emzirirken aldi :) bebek emdikce cok acikiyormuşuz

Masallah cok az Almissin hayret ediyorum inan almayanlara ben nasil bu kadar Hizli aldim bilmiyorum Genetik heralde Gerci arkadaslarim 25/30 arasi almislar hep bi ben degilim bu da Moral oluyo biraz :) sanirim sigarayi ve kahveyi birakmamin da etkisi büyük Hizli kilo almamda

Masallah cok az Almissin hayret ediyorum inan almayanlara ben nasil bu kadar Hizli aldim bilmiyorum Genetik heralde Gerci arkadaslarim 25/30 arasi almislar hep bi ben degilim bu da Moral oluyo biraz :) sanirim sigarayi ve kahveyi birakmamin da etkisi büyük Hizli kilo almamda

Evett bencede sigara yüzünden iştahın iyice açılmıştır :) bosver bebeklerimiz iyi olsun da kololari veririz Allahin izniyle :)

Bende Insallah esimle gidicem doguma o simdiden heycanli bana cesaret veriyor Yok söyle böyle diye arastiriyor tuzu kuru tabi sanciyi cekecek olan benim acayip korkuyorum offff

Zaten benim ki benden hamile :KK53: Durup durup birşeylere aş eriyor, yok ay çöreği, yok çağla, revani... Mesela henüz çocuğa isim seçmiş değiliz, her isme bir kulp takıyor. Bir saat önce olur dediyse, bir saat sonra yok olmaz diyor.. hehe

Evi süpürecek yani sözde bana iyilik yapıyor. Mutfaktan tee evin en sonundaki odaya geçti, koca ev 7 dakika da bitti.:KK37:. Onda da zaten çorabımın tekini çekmiş makinaya o kadar tozun içinden al şimdi o çorabı:KK53: Birde amniyosentez olduğum vakit güya bana iş yaptırmayacak bulaşık makinesinin alt rafını boşaltmaya çalıştı. Uff puff, dan dun neymiş efendim niye bu kadar tencere tavamız varmış kullanıyor muymuşuz? Başka zaman da "oh ne güzel bir düğmeye bas bulaşık yıkansın, bir düğmeye bas çamaşır yıkansın, evi süpürmek 5 dakika zaten, yemek desen yarım saat bütün işin bir saat sürmüyor" diyordu. hehe

Sırf o yüzden doğuma da sokmak istiyordum. Olmadı sancı geldiğinde boğazına sarılırım, anlasın ne acılar çektiğimi :KK47::KK47:

Ablam normal doğum diye başlamış, ancak o kadar bağırıp çağırmaya doğuramayınca sezeryana almışlardı. Kocasına sayıp duruyordu. "Senin yüzünden niye sende acı çekmiyorsun diye" hehe Bebeği kucağa alınca "yok ben demedim öyle birşey" dedi.:KK51:

X