2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

işallah canım bişey çıkmaz bide korkuyorum işallah bu defa doktor görebilir son 3 kontrolde gidiyorum doktor çok uğraşıyorki dudaklarını görsün ona rağmen bi türlü göstermedi işallah bugun görür

canım gönlünü ferah tut. doktorlar her zaman kötüye alıştırıyorlar bizi. bende doktoruma yarık dudak mı diye sorduğumda dudağı normal ama damağını göremeyiz tam olarak, hem damağı yarık olsa ne olacak aldıracak mısın bebeği deyince sinirlerim hoplamıştı. ancak doğunca anlayabiliriz demişti. o yüzden iyi düşünelim iyi olsun

Arkadaşlar,şeker yüklemesiyle ilgili bilgileriniz neler? Bebeğe zararlı mı gerçekten? Kayınvalidem sağlıkçı.Yaptırmamı istemiyor.Ben de bu fikre yakınım aslında.Sonuçta eskiden şeker yüklemesi mi varmış diyi düşünüyorum.Ama bir yandan da korkuyorum.Kararsızım.

ben yaptırıcam canım.
şöyle düşün şeker yüklemesiyle vücuduna bir kez zarar gelebilir.
ancak yaptırmayıp diyabet olduğunu öğrenemezsen bu bebeğe her zaman zararlı olacak.
Allah korusun bu diyabet çok tehlikeli. doğumunuzu bile etkileyebilir eğer var olup olmadığını öğrenmezseniz.
eskiden yokmuş ama bebek ölümleri de çok oluyor ve sebepleri bilinmiyormuş.

sağol canım sen mağazada mı yoksa evde kendin mi satıyorsun :)
var mı şuanda böyle bebeklere yönelik sattığın birşeyler

Bizim kendi dukkanimiz var çeyiz üzerine önceden daha çok bebek esyasi satiyoduk talep azalinca simdi biraktik canim soracaginiz şeylerde yardimci olurum ama

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Simdi netten biraz okudum da en az 1 yasina kadar yastik önermiyor doktorlar diyor herkes, yastiksiz yatiyormus bebekler.

Himmm ben pek arastirmadim acikcasi doktorlar öyle diyosa doğrudur ozaman hem nerden anlicak yastiktan daha o sonra dusunuruz ozaman :KK66:

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

ben yaptırıcam canım.
şöyle düşün şeker yüklemesiyle vücuduna bir kez zarar gelebilir.
ancak yaptırmayıp diyabet olduğunu öğrenemezsen bu bebeğe her zaman zararlı olacak.
Allah korusun bu diyabet çok tehlikeli. doğumunuzu bile etkileyebilir eğer var olup olmadığını öğrenmezseniz.
eskiden yokmuş ama bebek ölümleri de çok oluyor ve sebepleri bilinmiyormuş.

Güzel bir açıklama olmuş teşekkür ederim.
Önce bir şekerimi ölçtürmeyi düşünüyorum.Ondan sonra bakıcam inşallah.

Ya ama ben gecen emniyet kemeriyle ilgili soru sormustum simdi aklima geldi hic kimse yokmu bilen :KK43:(

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

canım gönlünü ferah tut. doktorlar her zaman kötüye alıştırıyorlar bizi. bende doktoruma yarık dudak mı diye sorduğumda dudağı normal ama damağını göremeyiz tam olarak, hem damağı yarık olsa ne olacak aldıracak mısın bebeği deyince sinirlerim hoplamıştı. ancak doğunca anlayabiliriz demişti. o yüzden iyi düşünelim iyi olsun

Allah öyle bir hataya düşürmesin hiç kimseyi.ben bebeğimi emzirirken tekrar hamile kaldım,öğrenince üzüldüm ama asla aldırmak aklıma gelmedi,çok tepkiyle karşılaştım acelenmi vardı yaşın küçük ömrünü çürütme daha bebeğin küçük vs ama hiç aldırma ne olursa olsun düşünmedim, burada el altından kürtaj filan yapan doktorlar var ama Allah korusun,sağlıcakla alırız işallah kucağımıza

walla mı
ne bu siddet bu celal:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
kaşla göz arasında kaptın 2 taneyi hı :KK1:
çok hızlı gördüm seni:KK9::KK9::KK9::KK9:
ben de onu mu alayım bunu mu derken elde avucta daha hiç bişey yok :KK53:

geçen bir mağazada senin kendiliğinden sallanan beşiği gördüm ..ama çok küçüktü minnacık birşeydi

Güzel bir açıklama olmuş teşekkür ederim.
Önce bir şekerimi ölçtürmeyi düşünüyorum.Ondan sonra bakıcam inşallah.
hadi bakalım sağlıklı sonuçlar olsun inşallah canım
Allah öyle bir hataya düşürmesin hiç kimseyi.ben bebeğimi emzirirken tekrar hamile kaldım,öğrenince üzüldüm ama asla aldırmak aklıma gelmedi,çok tepkiyle karşılaştım acelenmi vardı yaşın küçük ömrünü çürütme daha bebeğin küçük vs ama hiç aldırma ne olursa olsun düşünmedim, burada el altından kürtaj filan yapan doktorlar var ama Allah korusun,sağlıcakla alırız işallah kucağımıza

kendini hiç suçlama, bu güzel dönemin tadını çıkar. herkes konuşsun boş ver ne güzel çocukların arkadaş gibi büyüyecek.
ben hep planlama olarak iki evladımın arasını fazla açmayacağım diye yapıyorum. Allah kısmet etmiş ne güzel... sağlıkla büyüt inşallah ikisini de..

Himmm ben pek arastirmadim acikcasi doktorlar öyle diyosa doğrudur ozaman hem nerden anlicak yastiktan daha o sonra dusunuruz ozaman :KK66:

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

evet canim en iyisi düz yatirmak gibi görünüyor. önceden hep yastik kullanilirdi ama... Annelerin yorumlari bebegin cok rahat uyudugu, kafasini cevirebildigi ve yastiktan dolayi ölümleri azalttigi falan yaziyor nette.

bir bardak şekerli su :KK9::KK9::KK9: deliiii:KK9::KK9::KK9::KK37::KK53::KK53:
hee ama oyle yalan mi :) biraz masumlastirdim o kadar :)

Mucar arkadaşı ben de bayadır burda görmedim..iyidir inşallah..
ayy evet ben de onu sorucaktim haberi olan ar mi ?

Ya ben bir sey soracagim, benim 90*50 besigin ölcüsü. Bu nevresim takimlari hep 100*150... Sonra kücük bebek yastikta mi yatar, bu yastiklar cok büyük görünüyor?

Önerisi olan var mi???? :)
90 × 50 mi 90 ×150 mi ?

evet canim en iyisi düz yatirmak gibi görünüyor. önceden hep yastik kullanilirdi ama... Annelerin yorumlari bebegin cok rahat uyudugu, kafasini cevirebildigi ve yastiktan dolayi ölümleri azalttigi falan yaziyor nette.

Bana en son hamilelik eğitiminde bide hani bu bebek bogulmayi önleyici yastiklar varya onlardan da kullanmayin demişlerdi simdi aklima geldi bebegin sirt ustu yatmasi gerekiyomus

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Bana en son hamilelik eğitiminde bide hani bu bebek bogulmayi önleyici yastiklar varya onlardan da kullanmayin demişlerdi simdi aklima geldi bebegin sirt ustu yatmasi gerekiyomus

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

peki bebek sürekli sırt üstümü yatacak yoksa biz onu ara ara döndürcek miyiz yan pozisyona filan?? eğitimde belki söylemişlerdir :)

günaydın herkese .. :KK3::KK3::KK3:

bebeğimi görmeyeli 35 gün oldu :KK43: perşembe günü randevumuz var iple çekiyorum resmen... bu randevu aralıkları ne zaman kısalacak haberi olan varmı???

Benim bir daha ki 4 hafta aralikli randevumdan sonraki randevum iki hafta aralikli olucak artik 4 hafta cok uzun geliyor gercekden.

Eki Görüntüle 1102325

Eki Görüntüle 1102328

Biberonlari cam almaya karar verdim kizlar! Plastik de alsam mi diyordum ama vazgectim.

ben de tupperwear ın biberonu var mı diye bakıyordum ama sitesinde göremedim. tupper lens ten üretiyormuş plastikleri sağlıklı diye biliyorum ama biberonu yok. ben de cam alıcam plastikler yiyeceklerle kimyasal reaksiyona giriyorlar ve bebişimin bünyesi kaldırmaz..en iyisi cam cam sağlıktır

Ya ama ben gecen emniyet kemeriyle ilgili soru sormustum simdi aklima geldi hic kimse yokmu bilen :KK43:(

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Bende araba kullanmAk zorunda kaliyorum ki kullanmayip Yan yada arka koltukda da otursan emniyet Kemerini Baglamak zorundasin türkiye de fazla dikkat edilmiyor ama burada emniyet Kemerini takmamanin cezasi cok her halukarda takmak zorundasin ve Herhangi bi baglayis Sekli Yok ben gayet normal takiyorum.

Son düzenleme:
X