2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Inanmiyorum ne güzel!!! Özellikle kadinin dogurduktan sonra bebegi kucagina aldigindaki gülüsü... Hani bütün sancinin cilenin sona eris ani.. :)
Cok da güzel net videolar, begendim!!!!!
Tabi gözlerimden yaslar da hemen süzülüyor. :KK1:

ciseren fotografcıyı zaten takip ediom ama bunları görünce dahada çok bayıldım

Bana en son hamilelik eğitiminde bide hani bu bebek bogulmayi önleyici yastiklar varya onlardan da kullanmayin demişlerdi simdi aklima geldi bebegin sirt ustu yatmasi gerekiyomus

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

canım yastık kullanılamıyo zaten
kendileri yastık kadarlar :KK70:
minicik oluyorlar
ben ilk bebeğimde yastık kullanmadım sadece yan yatma yastıgı almıstık
sırtüstü kusarda genzine kacar bogulur diye asla sırt üstü yatırmayın dedi doktor
zaten saat bası kalkıp emzirdiğin için ilk bi ay ..her seferinde öbür tarafa yatırdım..bi saga bi sola..kafası toparlacık oldu kızımın :)

Kizlar ben de bugunlerde kilo aldigimi hissediyorum toplamda 4 kilo almisim.sizce diger aylar kac kilo alir ve kacla bitiririm.

canım yastık kullanılamıyo zaten
kendileri yastık kadarlar :KK70:
minicik oluyorlar
ben ilk bebeğimde yastık kullanmadım sadece yan yatma yastıgı almıstık
sırtüstü kusarda genzine kacar bogulur diye asla sırt üstü yatırmayın dedi doktor
zaten saat bası kalkıp emzirdiğin için ilk bi ay ..her seferinde öbür tarafa yatırdım..bi saga bi sola..kafası toparlacık oldu kızımın :)

İste bize o yan yatma yastigindan da almaniza gerek yok dediler sanki önceden varmiydi yatsin iste dümdüz ;p

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

toplamda 4 mü???:KK52::KK52::KK52:
kız sen bizi öldürecen mi :KK53:
burda 14 lerden 15lerden bahsediyoz :KK53:
sen de fasulye yemişte gaz yapmış gibi dolanıon ha etrafta :KK52:
kiz yok gobegim ciktiii dur az sonra foto koyim de gorrun siz.

Bence 8 kilo daha alırsın toplamda 12 ile bitiverir ne güzel :KK52:

Son zamanlarda cok alinio dimi zira agzim hic bos durmamasina ragmen 24 saat acim.

Güzel bir açıklama olmuş teşekkür ederim.
Önce bir şekerimi ölçtürmeyi düşünüyorum.Ondan sonra bakıcam inşallah.

Aç karnına ve tok karnına şekerini ölçsen bile gizli şekerin varsa bunu ortaya çıkarmıyor maalesef. En iyisi üç aylık şeker ortalamasına bakılması (Hemoglobin A1c yada glikolize hemoglobin deniyor) Kan veriyorsun ve kan değerinden son üç aydaki şeker ortalamana bakıyorlar, bir-iki günde çıkıyor sonuçlar.

Tablosu şöyle; (4-6 arası değerler normal)

HbA1c (%) Ortalama Kan Glükoz Değeri (mg/dl)
6................... 135
7................. 170
8................. 205
9................ 240
10............... 275
11............... 310
12............... 345

Mesela benim ilk değerim 8.6 idi, (yani şeker ortalamam 230 civarındaymış) sonradan diabet rejimi ve ilaç kullanımı ile 6'nın biraz altına indim ki doktor yeterli demişti. Bu perşembe gittiğimde yeniden bu testi isteyeceğim. Son üç ayda iyi idare edebilmişmiyim bakmam lazım...:nazar:

Doktoruna bunu da sor istersen, üç aylık şeker ortalamasını alsak diabet için risk taşıyıp taşımadığım belli olur mu diye. Gebeler de bu şekilde işe yarar mı bilmiyorum çünkü :)

Son düzenleme:
X