2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

benim ilki zaten sezeryan
doktor belki bişiler söyledi anlamadım sadece aşağıda olduğunu söyledi

Benim 13. Haftadan beri plesenta aşağıdaydı 22. Haftada yukarı çıktı dedi doktorum.ağır iş yapmayın , çok ayakta kalmayın , çok gezmeyin çıkıcaktır yukarı.

benim ilk defa bu ay gitiğmde söyledi :44:

Bilmem sezeryanda yikanilmiyor galibada normal doğumda da yikanmiyomuyuz iyyyyy insan o sicakta mahvolur beee

Normal doğumu bilemedim ama sezeryan olan bazı arkadaşlar sütleri gelsin diye duş alıyorlarmış. Yara yeri ıslanmasın diye büyük yara bantlarından kullanıyorlarmış. Bana da sezaryan derlerse çantama bu bantlardan koyacağım...

Daha almadım ama göğüs kremi Lansinoh, ıslak mendil, yıkanamazsam diye büyük medikal temizleme mendillerinden, en uzunundan iki paket ped, iki gecelik sabahlıklı... Saçımı başımı düzelteyim diye birkaç malzeme (ped isterse 1 metre olsun, illa bir kaçak veriyor gerçi, kullan at lohusa külodu almayı düşündüm ama altım bezlenmiş gibi dururum diye vazgeçtim)

Bebek için evde ne varsa koyarız artık gerekli gereksiz. Savaşa hazırlanır gibi giderim ben. Zaten tayinimizde çıktı. Mevlüt yapacaktık ne güzel, ablam süslemedir şekerdir hepsini halledecekti. Hatta bebek gelmeden önce baby shower yapıp, havamızı atacaktık ama bizim ev o zamana toplanmış olduğundan annemlerde 3-5 kişi ile dua okunacak sadece. Kısmet

sagol canim. moralmen coktum kendimi dinliyorum sanki simdi bebegin kalp atisini hissediyorum. ya da kücük hickiik tuttu. plesentanin yukari cikmamasi üzerine hikayeler okudum daha beter oldum. iki hafta sonra kontol. bakalim ins yukari cikar. dogumda cok kanama oluyomus yoksa. en iyisi okumayip hicbise rahatlamak biraz... ins 39.haftalara geliriz biz de...

bacaklarımda sıddıetlı kramplr oluyor,kalsyumda alıyorum ancak hala devam edıyor,benım gıbı aynı durumu yasayan var mı,bunu önleyecek bırseyler bılıyor musunuz??

Canım internetten hiç bişii okuma onlar insanın sinirini bozuyo...bebek büyüdüğü için aşağı tekmelemesi normal anca sığıyodur bebiş oraya..aklını meşgul etcek bişiiler yapmalısın , kafana takmamaya çalış.bak benim kaç haftadır öyle ama hiç bişii olmadı maşallah bişii olmaz kötü düşünme.plesente de çıkar yukar inşallah çıkmassa da bu şekilde sezeryanla doğum yapan çok kişi var herşey güzel olcak tatlım..

canım aslında çok bir bilgim yok fakat benimde bebişim bazen özellikle kendimi çok yorduğumda vajinama inanılmaz tekmeler indiryor. hatta bazen bağırıyorum acıdan. bence anne yeter artık dinlen demek:) hiç olumsuz düşünmemeye çalışıyorum. Allaha emanet. ağır iş yapma benim tek tavsiyem bu olacak. Allah yardımcın olsun. Allaha emanet olun...

sagol moonlight, cidden sinir bozuyo öyle hikayeler okudum ki aklim cikti desem yeridir. evet dogru diyosun büyüyor bebek sonucta daha kuvvetli olmasi normal, asagi vurunca da daha cok hissediyorumdur. evet baska bir sey düsüneyim en iyisi. evet cikar yukari insallah, cikmazsa da doktorlar önlemini alarak sezeryana sokarlar sonucta, sagol! :) Rahatladim!

senin de agriyor demek. :) haklisin ben de biraz fazla yürüdüm son günlerde ondan olabilir, bana da uzan artik abartma diyor olabilir. :) yok agir is yapmiyorum zaten, rahim agzim kisa, plasenta rahim agzini kapatiyo... bir sürü aksilik var, o yüzden dikkat ediyorum elimden geldigince. biraz da bu yüzden panik oldum. tesekkürler!

Ya benimde ne zamandır su karın degil ama şey var ya vajina onun üst kısmındaki kemik ağrıyor üst kısım derken off anlatamadım ama epilasyon yaparken üst kısım.cok hamlamis gibi yürürken ağrıyor. Otururken ya da uzanirken değil ama yürümeden gelince akşam uyurkende ayağımi kalırsam ağrıyor. .birkaç haftadır böyle hergün yürüyoruz ama cok ondan mi yoksa bende birşey mi var bilemedim..henüz doktorum yok varda ilk bir buçuk hafta sonra gidecem zaten anlatirken elimle göstermem lazım yoksa yerini anlatamıyorum kimsenin ağrısı yok gibi buna canım sıkılıyor normal dışı birşey mi diye

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Canım dinlen kendini yoruyorsun farkında olmadan demek ki..artık haftalarımız ilerledi..vücut dinlenmek istiyor hamilelik zor bişii.Allah hepimize kolaylık versin..

Ya kuzum okuma öyle şeyler unutma hepimiz birbirimizden farkliyiz sen kimseyle ayni şeyi yasamicaksin bunu sil kafandan kizdiriyosun beni ama yasaklıyorum sana buradan başka bi topige girmeni heeeee

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Cnm 2 hafta once ben de ayni seyleri yazdim buraya..hatta Utandim yazmaya buraya..vajinayla axka delik arasinda 5 10smlik yer var ya cidden ayaklarini orda hiss ediyordum oturdugum yerde okadar yuzeye yakin vuruyoduki sanki hemen derinin altinda...cok korkmustum su an dusecek diye karnimi bile sevemiyordum bu cocuk gobegimde degilki diye..ama 1hafta surdu cnm sonra ters dondu..dka sordum gittigimde dedi ayagi asagidaymis hem benim rahim boyu kisaligindan o kadar asagida hiss etmis ola bilorsin dedi ama suan kafasi asagida oldugu icin haraket hiss etmiyorum..bebis donunce o baskilar da gidecek cnm korkma ben aglamistim esime ki dusecek gibi wcye gitmeye korkuyorum
Bol bol dinlen cnm ayaklarini da yukari koymayi unutma plasentan da cikar o zaman..lutfen ne agir kaldir ne cok ayakta kalmaaa...

Herkesin biyerleri agriyor merak etme canim yürüyüş ne kadar yapiyosun biraz daha azaltmayi dene yavaş yavaş yürü bide yoga yapmani tavsiye ederim çünkü kaslari uzatiyor ve agrilara çok iyi geliyor

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Herkese mutlu mesut haftasonları :)

Kontrolümüze gittik cok şükür hersey yolunda ama suyum fazlalasabilirmis. Şekerden olur genelde dedi ve korktu doktorum. Seker yüklemesi 75 gr verdi. Pazartesi yaptiricam.
Toplamda 6 kilo aldım cok dedi meyve ve dondurma az yenecek yemek normal devam edilecek.

700 gr olmuş oğlum. Normal dedi ama. 24. Haftada sizlerinki ne kadar ?

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

ben de Ağustos annesi olacam inşallaaaaaaaahhhhh bugün 27. haftamız sıkıntılarım olsa bile çooookk güzel bi duyguymuşşş Allah herkesin yardımcısı olsun

Annisler bide nezamndir aklimda olan ama hep doktora sormayi unuttuğum bisey ben araba kullanıyorum mutlaka aranizda kullananlar vardır emniyet kemeri takma pozisyonu gibi bisey varmi biliyomusunuz :?

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Yazmaya utaniyorum hepinizden ozur dilerim ama cok kafama taktim soracak kimse yok..aksam tel.edicem dk.ma acarsa artik.. ona kadar catliycam..
Benim arka delikte 2tane et parcasi gibi bisey cikti kucuk kucuk..ustelik bu 3gun icinde 2cisini de bu sbh hiss ettim..benim kabizligim oldugu icin fitil vermisti dk.um ondan ola bilirmi ne bu yaaaa basima agri girdi dusunmektenn

Çok yürüyorum bazen farkında olmadan hızlı oluyor. .yogaya bakayım..platese gideyim dedim sonra ben zaten esnek biri değilim öncede yapamıyordum şuanda hiç yapamam..birde 6 aylık olacak şimdi böyleyse sonra ne olur halin diyorlar uyuz oluyorum sanki yalan söylüyoruz..

1 senedir yapmıyordum ondan önce 3 sene yapmıştım ama arkadaşım o zaman ben 52 kilo mankendim evlenince kocamın yoğun baskısıyla sigarayı bırakınca çok kısa sürede 61 kilo oldum bir de hamile kaldık ben şu an 66 kiloyum dev gibi hissediyorum tv değil esime aldırmıştım dvd sini ama ne mümkün 2 saat spor mu yapılır dur bakalım evet yoga bana daha iyi gelebilir sinirimide alır dimi

Birde ağrı eşiğim düştü sanirim az önce bacaklarımi makinayla aldım aman Allahım çok kötü canım yandı. cilt kurduğundan kaynaklids olabilir ama azıcık birşeyi alana kadar canım çıktı

Bence su ana kadar alti kilo alman fazla degil her ay bir kilo desen alti yapiyor iste zaten doktorun biraz abartmis sanki ben 22 +5 iken gittim kontrole 28 cm 530 gr cikti netten baktigimda gayet normaldir bence seninkide gayet iyi maşallah

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…