2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

canım ben tecrübeli değilim ama şöyle yapmayı düşündüm. bir gecelik bir pijama takımı bir sabahlık koyucam çantama.. yeter diye tahmin ediyorum.. ama tabi kaç gün kalınacağınada bağlı

günayddın hazır erken uyanmışken hamile platesi yapım dedim valla ben yoruldum yarım saattir oturup kadını izliyorum bu hala yapıyor sinir oldum ya bu karı hamile değil ya da benim hamilelik bozuk kolu bacağıda incecik yanımda olsa kolunu bacağını kırcam ay hamile platesi çok zararlıymış

benim başta o sorun halloldu evlenirken altınları görmedim bile hemen ertesi gün bozdurup borçlarını ödediler ben 1,5 yıl beraber yaşadım kvgille,aman napacaksın afedersin annem bir yerinden kötü yerin varmı onuda atamassın der.hiç bişi yapmazlar ama eşlerimizde üzerlerine toz kondurmazlar benim ilki doğduğunda bir küçük altın bile takmadılar neymiş zaten beraber oturuyormuşuz ha hoş gelen altınlarıda ev alınırken bozdurup ev için harcadık yinede evi onlar almış oldu benim verdiklerim hiç göze görünmedi.aman kafaya takacak olsak o kadar çok şey var ki

benimde en son kontrolumde isim olarak birşey söylemedi ama plesentam aşağıdaymış ağır iş yapmayacaksın kanaman olur yoksa dedi birde kalsiyum içme dedikalciyumu bıraktım sadece magnezyum iç dedi.

Seninki daha kotuymus ne diyim ki onlar senin ve eşinin hakki onlarda bu hakki senden aldiysa zaten obur tarafta misli misli öderler . dediğin gibi kafaya tak tak olan bize oluyor ama ben bu aralar cok acayip tahammül sinirim kalmiyor hiçbirşey hoşuma gitmiyor herşeye sinirleniyorum bu yüzden korkuyorum hamilelik depresyonu na falan girmiyorumdur dimi :?

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

bilmiyorumki bende çok sinirliyim bu aralar ben o depresyona çoktan girdim galiba

Gunaydin sen ne zamandir plates yapiyosun sakin onun gibi yapicam diye zorlama kendini onlar bu isi yapa yapa artik uzmanlasmislar vucutlarida ona gore tabi bizim gibi pasif degilki esnemisler lastik gibi sinir olma boşa yada bide hamilelik yogasi dene obiraz daha sakin bu arada bunları TV mi veriyor cdmi?

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Canim benimde henüz tecrubem yok ama netten okuduğum ve etraftan duyduğum hep kendimiz icin iki tane gecelik koymak hani birine kan vs bisey bulasirsa yedek olsun diye pijama almayi düşünmüyorum zaten sicak olucak bide hemşireler dikişlere falan bakacak olursa daha iyi oluyomus gecelik annem söyledi bunu da bebek için zaten hastane cikisi aliyoruz 11 li ama yedek olsun diye bu beşli olanlar varya onlardan da koyun diyorlar yine ayni sekilde bebek de kusar vs falan bide iki uç tane belki iç bady konabilir hani ne olur ne olmaz iste başka battaniye bez falan anne için daha başka terlik tarak makyaj malzemesi pamuk hirka çorap ped krem ayna iç camasiri şampuan duj jeli deodorant sarz makinesi göğüs pompasi falan olabilir başka aklima gelmiyor simdilik

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Kizlar günaydin!!!!!

Cok moralim bozuk. Dün aksam bebek cok acayip böyle 10dk boyunca tekmeledi, ama cok asagida, o kadar da kuvvetli ki, Allah`im sanki vajinamda diyordum, sonra actim baktim, cidden tekmeleyince vajinanin üst tarafinda oynamalar oluyodu. Bir de vajinada böyle garip incce sizilar hissettim vurdukca. sürekli orda gezindi mi napti sanki böyle pit pit pit patlayan baloncuklar hissettim bir süre...

Bu sabah da yine asagidan tekmeledi. Cok asagida ya... Tamam doktor plasentan asagida demisti de, uzun zamandir bu kadar asagida, vajinamin o üst kismini yirtacak cikacak gibi hissetmemistim.

Bilgisi olan anneler????

sampuani dus jelini napicaz cnm yikanmak yasak degil mi zaten ?

Hemen panik olma dinlen kalkma bence doktorun la konuşup anlattinmi? Belki gormek ister bisey söyler

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Bilmem sezeryanda yikanilmiyor galibada normal doğumda da yikanmiyomuyuz iyyyyy insan o sicakta mahvolur beee

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014
hastaneler klimali ya oyle vicik vicik terlemeyiz ama evde benim klimam yok islak bezle siliniriz artik napalim ben aliskinim transferden sonra da 10 gun yikanmamistim. Bunda 3 gun filandir heralde ya.

benimde en son kontrolumde isim olarak birşey söylemedi ama plesentam aşağıdaymış ağır iş yapmayacaksın kanaman olur yoksa dedi birde kalsiyum içme dedikalciyumu bıraktım sadece magnezyum iç dedi.

Plasentanın normal dısı duruş şekillerinden bi rahimi kapatanı var(totalis) bi de kapatmayan yakın duranı(marjinalis).Benimki yakın duranı ,ilerleyen haftalarda yukarı çıkıyormuş çoğunlukla...Hiç bi değişiklik yapmadı dr bende,bi sakınca teşkil etmiyo şu an,büyük ihtimalle yukarı çıkacak o dedi...Çıkmazsa normal doğum yapılamıyormuş

canım benimki en başından beri oralara vuruyo vajinama tekmeler yağdırıyo bazen ben de çok korkuyorum, sanki ordan çıkıverecekmiş gibi yada rahim ağzım açılıverecekmiş gibi geliyo korkuyorum.doktoruma sordum bu durumu çok yorum yapmadı sadece korkma stres yapma dedi.zaten benimkine bişii soramıyorum biliyosun.ama aşağı vurmasına alıştım gibi bişii artık , plesenta kaynaklı değil canım benim plesenta yukarı çıktığı halde aşağı tekmeliyo bebek.

Benim 13. Haftadan beri plesenta aşağıdaydı 22. Haftada yukarı çıktı dedi doktorum.ağır iş yapmayın , çok ayakta kalmayın , çok gezmeyin çıkıcaktır yukarı.

Himm.. Baslarda benim de asagidaydi tekmeler ama sonra göbek deligi etrafindaydi uzun süredir dün aksamki bir garipti ya böyle titresimli bir his, vuruyo sanki bütün vajinami titretiyo. Acaba büyüyo artik tekmeleri daha kuvvetli diye mi bu kadar korkutucu geldi bilmiyorum. Bu haftasonu sirf uzanacagim, birkac gündür yürümeyi abarttim sanirim. Rahim agzim kisa olmasa bu kadar korkmayacagim ama iste ay acaba ne oldu, erken doguma mi yaklasiyorum korkusu sariyo.

Hemen panik olma dinlen kalkma bence doktorun la konuşup anlattinmi? Belki gormek ister bisey söyler

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Canim haftasonu doktora ulasamam ama haftaya arayip sorarim.. Niye bu kadar asagi indi birden anlamadim..

Her geçen gün kuvvetleniyo büyüyo ve daha kuvvetli vuruyo diye düşünüyorum ben.bunu bi arkadaşıma sormuştum ben o da hep öyle olduğunu zaten ya yana ya da aşağıya vurduğunu söylemişti, 39 haftalık doğum yaptı arkadaşım.o zaman biraz içim rahatlamıştı.ama dediğin gibi bazen öyle bi tekme sallıyor ki korkuyorum zaten rahim ağzındanmproblemliyim.sen yine de doktoruna bi sor istersen için rahatlasın.

Ven totalisim benim durumumda yukari.cikma ihtimali sifira yakin ama senn sansin var fiziksel aktiviteni en aza indir bence

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…