2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

bana da tam büyümeyince göbek gibi geliyor içime çekmeye çalışıyorum :))

bana da tam büyümeyince göbek gibi geliyor içime çekmeye çalışıyorum :))

valla işyerimde filan saklamaya çalışıyorum ne yalan söleyim ama iş dışında haftasonları filan dışarda gezerken pek rahatım,,zaten gören kesin 4-5 aylık hamile der bende tadını çıkarıyorum

canım ebnde pıhtılaşma rahatsızlığımdan dolayı kullanıyorum iğneyi ama senin için bişey diyemiycem gerçi başka bir arkadaşım vardı 1 oğlu vardı hiçbir sıkıntı çekmemiş 2. çocuğu kalbi durmuş 3. ye hamileyken oda kullandı iğne ondada test yapılmamıştı..

valla bende aynı şekildeyim daha pek kimse bilmiyor benim hamile olduğumu hatta komşular geçenlerde sordu ilaçlarını gördük sen hamilesin dediler aaa nerden çıkardınız dedim kıvırana kadar canım çıktı 3 aylık olana kadarda pek söylemeyi düşünmüyorum hatta annemler kayınvalidemler işyerindekiler kimse bilmiyor

pembetoka arakadaşım bende aynıymcanım hiçbişe çekmio sadece çiğköfte çekmişti 2hafta kadar önce hemde deli gibi zaten bende ne mide bulantısı ne göğüste hassasiyet ne de başka herhangi bi belirti yokki.hala kalp atışlarınıda duyamadım en son gittğimde 6haftalıktı nokta şeklindeydi c.tesiye randevu alayım dedim dr.izindeymiş ta çarşambaya verdilr zaten tahlil sonuçlarımda var onlarıda göstercem .. açıkçası korkuorum büyük bi korku içindeyim rüyamda balkonuma kar yağıo gördüm

ben çok zayıfım,karnım biraz biraz çıktı çıkmasından ziyade sertleşti.bide ağrı oluyo aşağılarda bastırınca sizdede oluyomu:44:

o ağrı bende var ama çok istifra ettiğimden dolayı karın kaslarım ağrıyo zannediyorum ki

ayyyyy dumannn ben de öleee hattaa bazen dahada böle şişiriyorum o önden gidince yani göbüşüm çok mutlu oluyorumm :))) bende öle istiyorumm hemen büyüsünlerrrr

cnm bende korkuyorum oyuzden ya ters etki yaparsa diye ama araştırıyorum bakalım ne karar vericem hakkımda hayırlısı :))

günaydınlar herkese mutlu huzurlu bir gün olur inş... herkes için :) kızlar benim mide bulantılarım azalmıştı ama 2 gündür yine çok şiddetlendi ((( bir da ha hiç iştahla yemek yiyemeyeceğim sanırım bu arada mide bulantılarımın bir sebebi de idrar yollarımda iltihap çıktı suprax antibiyotik kullanıyorum başka antibiyotik kullanmak zorun da kalan var mı????

benim de iki gün bulantım kesilmişti ama bu sabah yine başladı
idrar yollarında bir iltihab olduğunu nasıl farkediyosunuz, ben baktırmadım hiç
benim bu kadar şiddetli bulantı yaşamamın sebebi bu olabilir mi acaba

cnm çok çok geçmiş olsun benimde acayip mide yanmalarım vardı Allaha şükür geçti ama geri gelirse naparım bilmiyorum sabah mide bulantım oluyodu tuzlu kraker ve leblebi çok iyi geliyo :)) inşallah hemen geçer ve rahat rahat yemek yemeğe devam edersin diger konuya gelince bende de mantar çıktı doktor ilaç veremem dedi sadece krem vermişti 3 aydan sonra ilaç veriyoruz demişti ama bi zararı yoktur heralde olsa vermezdi diye düşünüyorum sen içini rahat tut bol bol su iç cnm olurmu çünkü ne kadar çok tualete çıkarsan okadar çabuk temizleniyo bu idrar yolları

cnm idrara çıkarken bi yanma falan hissediyomusun ?? bide ilk rutin tahliller yapılıyo ya idrar ve idrar kültürü orda çıkıyo sen yaptırmışmıydın ?

cnm idrara çıkarken bi yanma falan hissediyomusun ?? bide ilk rutin tahliller yapılıyo ya idrar ve idrar kültürü orda çıkıyo sen yaptırmışmıydın ?

yok hiçbir şikayetim yok, ama yine de merak ettim, bulantılarımın bu kadar şiddetli olmasının bir sebebi var bence
doktor bana tahlil falan yapmadı, benim isteğimle tiroid tahlili yaptı sadece, o da yüksek çıkınca ilaç verdi bir aydır kullanıyorum

o ağrı bende var ama çok istifra ettiğimden dolayı karın kaslarım ağrıyo zannediyorum ki

hmm evet seninki o yüzden olabilir.
bende rahmim büyüdüğü için elleyince ağrıdığını düşünüyorum.normalde ağrı yok.
nasılsın psikolojin düzeldimi hastane faciasından sonra.
yaa bende mecbur riskli gebelik olduğum için izmit te tıp fakültesinde doğum yapıcam.ilk kızımda orda olmuştu.
Allahtan sadece doktorlarla muhatap olmuştum genelde.sezeryandı çünkü.ama doğumanede çok kaldım erken doğum tehlikem olduğu için.
sancı çeken kadınlara bağırdıklarınıda görmüştüm.tırsmıştım inşallah sezeryan olurum die dua ediyodum valla.kızım tersti öylede oldu.
bide çok küçüktüm 19 yaşına yeni girmiştim.
bakalım yine iyi doktorlara denk gelirim inşallah.
valla özel hastanelerde bebek gibi muamele yapıyolar.

günaydın canım senin yazdıklarını da okuyorum baya zor geçiyor sanırım seninkide Allah kolaylık versin. iltihap olduğunu akıntının rengi baya koyu sarı oldu bir anda ve yanma hissi vardi idrar testi ve idrar kültürü tahlili yaptırdım lökosit 24 olmuş ve kültürde de bakteri çıktı ondan anladık canım idrar yaparken yanma varsa tahlil yaptır bence çünkü gebelikte en çok görülen rahatsızlıklardanmış....

aa normalde genel rutin testler istiyolar rubella eliza idrar kan sayımı falan neden istemdiki acaba bunlar önemli testler diye biliyorum çnkü sen yine bi sor istersen bide mide bulantısını çok kafaya takma cnm çünkü bir çoğu sebepsiz oluyomuş benim annem bende 9 ay ne yemek yapabilmiş ne yemek yiyebilmiş sebepsiz yani inşallah en kısa zamnda geçerde rahat bi hamişlik geçirirsin :))
bu arada geçen bi hastane ile ilgili bişiler yazmışsın en korktugum şey okudum ve kanım dondu şuanda iyisin atlattın dimi ?

cnmm yaaa Allahım seni iyi doktor iyi hemşirelerin eline düşürsün inşallahhhhh bende çok duydum arkadaşlarımdan sırf onlar yüzünden devlet hastanelerinden soğuduk aslında en iyi doktorlar ssk larda

çok sağol canım kimse antibiyotik kullanmak zorunda kalmaz inş... çünkü prospektüsün de hamileler üzerinde araştırma yapılmamıştır filan yazıyor ama mecbur kullandım yoksa iltihap keseyi zayıflatıyormuş erken doğuma filan sebep oluyormuş bende su içmeye çalışıyorum bol bol bugün akşam üzeri tekrar tahlil vericem 4 gündür kullanıyorum inş.. temizlenmiştir.......

daha iyim hamdolsun, düşünmemeye çalışıyorum hayatım düşününce kramplar giriyo bana
dünden beri hiç atak yaşamadım o yüzden çok mutluyum
salı gününden beri de mide bulantım kesilmişti, "heralde bitti" dedim ama yine başladı bu sabah
riskli gebelikse fakulte hastahanesinden vazgeçme tabi ki, Allah iyilerle karşılaştırsın

ya ben bunu doktora söyledim biliyo musun?
bakın dedim bende demir ekskliği var, b vitamini eksiklği var, tiroid problemim var. Bunların hepsi mide bulantımı tetikliyor olabilir tedavi etmeyecek misiniz dedim
"sen herşeyi kafana takıyosun bunları düşünme, daha kötü olursun kafanı rahat tut" dedi. Eee doktor sonuçta ben de bişey diyemedm
doktorumu değiştirmek de istemiyorum gayet memnunum ama ilaca çok uzak bakıyor, vitamin de vermedi
9 ay çekmekten çok korkuyorum ben ya

ewt en iyi doktorlar orda dedğin gibi ama işte(
bana o bahsettiğin testlerin hiçbirisini yapmadılar hem de bir buçuk aydır hastahanelerden çıkamadığım halde
ben toparlanınca kendi isteğimle gidip yaptırıcam o halde
mide bulantısı 24 saat benimle canım ya kafaya taksam da benimle takmasam da benimle
yapacak bişey yok:)
ilk günlerdeki gibi değilim zaten biraz hafifledi rahatsızlıklarım

inşallah temizlenmiştir cnm bırakırsın ilacı hemen :)) ama suyu yanından ayırma bol bol su :))

ya ben bunu doktora söyledim biliyo musun?
bakın dedim bende demir ekskliği var, b vitamini eksiklği var, tiroid problemim var. Bunların hepsi mide bulantımı tetikliyor olabilir tedavi etmeyecek misiniz dedim
"sen herşeyi kafana takıyosun bunları düşünme, daha kötü olursun kafanı rahat tut" dedi. Eee doktor sonuçta ben de bişey diyemedm
doktorumu değiştirmek de istemiyorum gayet memnunum ama ilaca çok uzak bakıyor, vitamin de vermedi
9 ay çekmekten çok korkuyorum ben ya
[/QUOTE]

canım bildiğim kadarıyla vitaminleri filan 12. haftadan sonra veriyorlar belki o tarihi bekliyordur bende ki iltihap mide bulantısı yapıyordu ama antibiyotik kullandım hala geçmedi bizlerin bünyesinden sanırım hassasiyetimiz...... bende beğeniyorum dr umu ama tam kafama görede değil uçağa binicez diye boş yere 3 tane iğne verdi şimdi vurulucam bakim.... tammmm kafamıza uygun dr bulmak zor sanırım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…