2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
aynı ağrıları bende çekiyorum ve doktor normal dedi ben unutmuşum sanırım yada oğlumda olmamıştı ama adet sancısı gıbı hatta bağırsaklarım bozulmus gıbı ağrılarım var bebek hızlı gelişiyor kendine yer açıyor dedi

evet bende aynı agrıları çekiyorum doktorum rahim büyümeye çalışırken böyle ağrılar olur dedi bir de sürekli uyku halim var eve gelir gelmez uzanıyorum yatıncaya kadar da kalkmıyorum neredeyse wc ye bile gidemiyorum sizlerde de oluyormu

sen şanslıymışsın canım hemen gelmiş
benim 4.gün geldi ama maşallah boldu sütüm
banada çevremden diyorlar bu kez kız olsun onuda tad
allah allah diyorum o nasııı bişey ne farkı var:KK70:

ay bu arada az önce alt yazı geçti atv haber
kadın kaldırımda doğum yapıp bebeği bırakıp kaçmış:KK43:((
nasıl anneler var:KK43:(

ayyy çok kotu bebek kıymetı bılmemek:KK43: valla kız yıyenlerımden bılıyorum onun tadı baska:):KK52: erkek ayrı guzel kız ayrı guzl ıkısınınde guzel yanları var ama madem oğlumuz var bırde kız olsun dımı:)

evet bende aynı agrıları çekiyorum doktorum rahim büyümeye çalışırken böyle ağrılar olur dedi bir de sürekli uyku halim var eve gelir gelmez uzanıyorum yatıncaya kadar da kalkmıyorum neredeyse wc ye bile gidemiyorum sizlerde de oluyormu

bende uyumak istiyorum ama mağlum oğlan izin vermior ne zaman uyusam erken uyanıyor bebeklıkten berı boyle bu :) sonrada uykulu oluyorum kendıme gelemıyorum uyanık durmaya calısıyorum oyuzden. cok mıde bulantım var benım bırde acayıp çişim geliyor sreuklı wcdeyım ben:)

kızlar geldim ben doktordan güzel haberlerle herşey normal Allaha şükürler olsun kalbi atıyo hatta biz 8+2 diye beklerken 8+5 çıktı kuzum :)) kanama için progestana devam dedi 3 günde rapor aldım cumaya kadar dinlenicem :)) bide benim ilk bebeğimin kalbi durduğu için kaybetmiştim ozaman doktora ne gerekiyosa yapın demiştik ama ilk gebelikte olur böle dediler ve hiç bişi yaptırmadılar bu olaya kızdı nie böle yapıyo bu doktorlar anlamıyorum nie hep aynı şeyleri yaşamak zorunda bırakıyolar sizi diye kızdı önlem olarak cleoxan adında bi iğne verdi kan pıhlaşması varsa önlesin diye hiç bir zararı yok dedi ama ben yinede araştırmadan yaptırmak istemedim bu konuyla ilgili bilgisi olan varmı kızlar ??

ayyy çok kotu bebek kıymetı bılmemek:KK43: valla kız yıyenlerımden bılıyorum onun tadı baska:):KK52: erkek ayrı guzel kız ayrı guzl ıkısınınde guzel yanları var ama madem oğlumuz var bırde kız olsun dımı:)

sağlıklı olsun birde kız olsun bakalım o nassııı bişiymiş:KK70:D

kızlar geldim ben doktordan güzel haberlerle herşey normal Allaha şükürler olsun kalbi atıyo hatta biz 8+2 diye beklerken 8+5 çıktı kuzum :)) kanama için progestana devam dedi 3 günde rapor aldım cumaya kadar dinlenicem :)) bide benim ilk bebeğimin kalbi durduğu için kaybetmiştim ozaman doktora ne gerekiyosa yapın demiştik ama ilk gebelikte olur böle dediler ve hiç bişi yaptırmadılar bu olaya kızdı nie böle yapıyo bu doktorlar anlamıyorum nie hep aynı şeyleri yaşamak zorunda bırakıyolar sizi diye kızdı önlem olarak cleoxan adında bi iğne verdi kan pıhlaşması varsa önlesin diye hiç bir zararı yok dedi ama ben yinede araştırmadan yaptırmak istemedim bu konuyla ilgili bilgisi olan varmı kızlar ??

cnm ben dr güvenmeyi tercih ederdim bu konuda

doktoruna güven canım...ben çokk kişiyi biliyorum o iğneyi kullanıyorlar..sadece kan sulandırıcı o ..bebeğin rahat beslenebilsin diye

çok şükür canım ne güzel bir haber bu...
hiç duymadım cleoxan ı ama dr.un önerdiyse düşünebilirsin
ben butun koca karı hurafelerıne bakıyorum suan:) cınsıyet belırleme namına:)

bende çin takvimine baktım :KK70:birde canım tatlı mı ekşimi çekiyor diye kendimi yokluyorum ama tık yok:KK43:

hamişler
ben 10. haftayı bitirmek üzereyim, cinsiyetini ne kadar sonra öğreniriz?
eşim ve ablam deli gibi bebiş alışverişi yapmak istiyor:)))
ya benim mide bulantılarım iki gündür çok azaldı ALLAHIM BOZMASIN
bu yüzden daha yeni heyecanlanmaya başladım bebeğim için
6. haftadan beri bulantılardan hayatım durmuştu sevinemiyodum

korkma canım ınslalah bi sorun yasamıycaz bu sefer :)

ya benım patron iyi de bi yerde patlar yanı adam bu ne 10 gunde bi dr dr der die tırsıyorum doğrusu

ben doğum ıznımı kullanıp paramı almadan surdan suraya gıtmem :) yanı ıns cok ciddi bi sorun olmadıkça

doğurana kadar calsımayı dusunuyorum zaten eylül-ekım gibi benıdme senelık ıznım gelmıs oluyo

bu yaz görumcemın düğünü var senelık ıznım eskısehrı konya ıstanbul üçgenınde gecıcek bakalımm

ben doğumdan sonra çalışmayı dusunmuyorum su an cunku çalışsam bile çalışmamın bı faydası olmıycak

çalışınca bakıcı tutmam gerekıcek istanbulda bakıcı parası + emziremıycem için mamaıs devam sütü

derken benım maaş tamamne bebege gıdıcek eve gec gelıp gittiğim için bi de bebekel ugrascam için

hazır yıyecege yonelıcez gene bi gider ama evde olsam hem bebegıme kendım bakarım hem emzırırım

hem kendım ılgılenırım ohh ne güzel diye dusunuyorum yanı calıssam maastan kalan bıseye yaramıycak bı de

bebegım baskalarının ellerınde hazır mamalarla kalıcak die düşünüyorum öle olunca çalışmamak en ıyısı sanırım

ayy neyse bakıcaz ya o gun gelsınde...biz ev kredisi ödüyoruz ve onun ıcın sıkıntı ıste ev kredısı olmasa relaxx
off bızdede var o kredıden 2015 nısan bıtecek ama cok zaman var nasıl gecıcek hıc bılmıyorum :KK14: :KK14:
merhaba canım, o sancılar genellikle gaz sancısı oluyormuş, bende de çok vardı bu hafta azaldı biraz. benim kanamam hiç olmadı şükür ama hem sancılar hem bulantım yok pek, hem de dün keseyi boş görünce senin gibi düşündüm bende ama boşunaymış stresimiz, normalmiş ve erkenmiş daha çünkü :) sadece biraz sabırlı ve huzurlu olmaya çalış :KK16:

yaa benim de aynen öyle 4 aydır düzensizdi 1 hafta geç / bi hafta erken geliyodu hem de hayatımda hiç düzensizliğim olmamıştı o zamana kadar. biz de beklemiyorduk bu gebeliği (aman bunu söylemeye bile korkuyorum bir şey olur diye). sakın ha öyle deme ve düşünme sen de, istenmediğini hissedermiş bebek ve bu yüzden psikolojik ve zihinsel sorunu olurmuş doğduktan sonra. allah hayırlısını versin, hayırlıysa herkes için gelsin, değilse zaten allahım en iyisini bilir. dualarımız hep birbirimiz için merka etme :KK34:

a-aaa:26: ama ben çatlıyorum hava ısınsa da denize gitsem diye? :KK25:

allah yardımcın olsun tatlım zor tabi ama aynı zamanda da en kutsal görev annelik. neden erkekler değil de kadınlar doğurup bakıyor?çünkü yaradılış gereği kadın güçlüdür, sabırlıdır, dayanıklıdır; bu yüzden de "ana"dır.

ben de folibol alıcam bugün, evet geç kaldım biraz ama anca işte napiyim. daha nasıl kullanacağımı bile bilmiyorum gerçi ama :KK1:
iştah açma etkisi herkes için geçerli değildir di mi yaa:26:

off kıyamam çok geçmiş olsun ya. iş yerinden izin alsan da sonraları yinelenebilir rahatsızlıkların, o yüzden en iyisi aslında çalışmamak.

sağol canım, inşallah bekletip de strese sokmaz beni. dün eşim arabayı getirtemedi diye az daha gidemiyorduk dr.a ve inanır mısın çocuk gibi bağırdım çağırdım ağladım, en sonunda araba geldi ve gittik dr.a :)) o derece sabırsızım yani ama napiiym çok stres yapıyorum.

kraker falan yiyemiyorsan leblebi de çok iyi geliyormuş, duymuşsundur gerçi ama hatırlatayım ben.
bendeki bu kabızlık var olduğu sürece ne kraker ne leblebi yiyemem sanırım. :26:
ama zaten bulantım da yok.
niye yok yaa:KK25: (evet deliyim galiba bulantım olmadığına üzüldüğüm için ama daha bebişi ve kalp atışını duyamadık ya ondan herhalde:KK34:)
sagol canım . haklısın
canim kayıp yaşayan hepimizde o korku var bende tam geçen sene buzmanlar sevinemiyordum bile şimdi keseyi gördük doctor güzel bi hamilelik dedi ama içim düşünmücem desemde her dakika gelişiyormu duruyormudur bebek varmıdır kesede hep bunla meşgul aslında engüzel geçmesi gereken günlerimiz hep korkuyla geçicek inşallah kucağımıza alınca diner ben şuan geçen yıl beraber hamiş kaldığım iki komşumun bebişlerini sevipte geldim biriyle 2haftamız vardı benimkide bukadar olcaktı diye kokladım rabbim inşallah bu sefer boş bırakmaz ellerimizi çok zor ama daha da kötülerini yaşayan hiç hamile kalamayanlar var bak hamile kalabiliyosun demişti doktorum bile kısmet artık ve inşallah vardır kısmetimizde bizede anne dicek bi evladımız
ınsallah canım bende 2 bebek kaybettım oncekı bebegın 7+2 de kalbi durdu sımdı de hep aynı korku acaba kalbı atıyormu? hersey yolundamı dıye dusunup duruyorum
ustelık bu ay sonunu beklemem gerekıyor. :KK43:
oğlum 4 kilo küsürat doğmuştu 53 cm di genetik ewt ama şekerde genetik benim annem ve babam şeker hastası o yuzden sımdıden bakalım dedı doktor. oğlum şuan 2 yaş 7 aylık yas farkı olsun ıstemedım fazla basımıza neler gelıcek bılmıyorum ama
benım de bır kızım var nerdeyse 3,5 yasında kız kardesımın oglu var pek gecınemıyorlar bakalım bebek gelınce nasıl olucak.
ıns kolayca uyum saglarlar

masallah bebısıne canım. bence kullan ne olur ne olmaz onlem almakta fayda var
bende aspırıne baslamıstım sonra dr kestırdı bılmıyorum sımdı bırsey ıcmıyorum zatende ıcemıyorum
bırsey yıyemıyorum oyle ac ve bulantılı bır sekılde dolasıyorum ortada
ne yesem yarım saat sonra gerı cıkıyor maalesef :KK14:

hamişler
ben 10. haftayı bitirmek üzereyim, cinsiyetini ne kadar sonra öğreniriz?
eşim ve ablam deli gibi bebiş alışverişi yapmak istiyor:)))
ya benim mide bulantılarım iki gündür çok azaldı ALLAHIM BOZMASIN
bu yüzden daha yeni heyecanlanmaya başladım bebeğim için
6. haftadan beri bulantılardan hayatım durmuştu sevinemiyodum

gunlerımız cok yakın canım benımde 5 ocak :) kızımın dogum tarıhı yanı:)
12. hafta bıtınce cınsıyet bellı oluyor dıyorlar ben bu ay sonu nasıpse ogrenecegım 25 hazıranda randevum var
tabı bır sorun olmaz ve gorebılırsek

gunlerımız cok yakın canım benımde 5 ocak :) kızımın dogum tarıhı yanı:)
12. hafta bıtınce cınsıyet bellı oluyor dıyorlar ben bu ay sonu nasıpse ogrenecegım 25 hazıranda randevum var
tabı bır sorun olmaz ve gorebılırsek

inşaAllah hiçbir sorun olmaz ocakta bebişini sağ salim kucağına alırsın
canım biz büyük ihtimalle aralığın son günnlerinde doğum yapabilirz sanırım, bu biraz düşündürüyor beni

inşaAllah hiçbir sorun olmaz ocakta bebişini sağ salim kucağına alırsın
canım biz büyük ihtimalle aralığın son günnlerinde doğum yapabilirz sanırım, bu biraz düşündürüyor beni

evet canım Aralık ayında dogmakta yıl kaybına sebep olucak
bence tam gununde dogmaları cok zor ıhtımal bırde benım oncekı sezaryan bunu normal yapmak ıstıyorum
eger sancım gelırse tabı

iyi akşamlar tatlı hamişler benim de bugün devlete ait üniversite hastanesinde randevum vardı bugüne kadar hep özele gittim özel olmasına rağmen bugünkü kadar ilgi görmedim bugün doktor gebelik için olan bütün tahlilleri istedi özelde istememişlerdi ve 20 hazirana ikili test için gün verdiler özelde yaptırsaydım para da verecektim doktordan da çok memnun kaldım tek sorun hastanın çok olması ve sıranın biraz geç gelmesi oldu devlet ne de olsa işi daha ciddiye alıyor galiba bebişim de gayet sağlıklı maşallah Allah herkese sağlıklı bebişler nasip etsin...

iyi akşamlar tatlı hamişler benim de bugün devlete ait üniversite hastanesinde randevum vardı bugüne kadar hep özele gittim özel olmasına rağmen bugünkü kadar ilgi görmedim bugün doktor gebelik için olan bütün tahlilleri istedi özelde istememişlerdi ve 20 hazirana ikili test için gün verdiler özelde yaptırsaydım para da verecektim doktordan da çok memnun kaldım tek sorun hastanın çok olması ve sıranın biraz geç gelmesi oldu devlet ne de olsa işi daha ciddiye alıyor galiba bebişim de gayet sağlıklı maşallah Allah herkese sağlıklı bebişler nasip etsin...

bende devlete gıdıyorum gayet ilgili buldum ben.
Dr bana tarıh soylemedı ama 12. haftada gel dedı oda 25 hazırana denk gelıyor 12+2 fılan oluyorum
cınsıyetı belkı ogrenırım dıye cok heyecanlanıyorum tabı ondan once kalbı atıyormu sorusu aklımı kurcalıyor

off bızdede var o kredıden 2015 nısan bıtecek ama cok zaman var nasıl gecıcek hıc bılmıyorum :KK14: :KK14:

sagol canım . haklısın

ınsallah canım bende 2 bebek kaybettım oncekı bebegın 7+2 de kalbi durdu sımdı de hep aynı korku acaba kalbı atıyormu? hersey yolundamı dıye dusunup duruyorum
ustelık bu ay sonunu beklemem gerekıyor. :KK43:

benım de bır kızım var nerdeyse 3,5 yasında kız kardesımın oglu var pek gecınemıyorlar bakalım bebek gelınce nasıl olucak.
ıns kolayca uyum saglarlar

masallah bebısıne canım. bence kullan ne olur ne olmaz onlem almakta fayda var
bende aspırıne baslamıstım sonra dr kestırdı bılmıyorum sımdı bırsey ıcmıyorum zatende ıcemıyorum
bırsey yıyemıyorum oyle ac ve bulantılı bır sekılde dolasıyorum ortada
ne yesem yarım saat sonra gerı cıkıyor maalesef :KK14:

çok çok saol cnmmm bende öle düşünüyorum ama ya kanım fazla sulanırsa ozamanda düşük oluyomuş çünkü oyyy bilemedim yaaa...
yaaa bende öleydim midem öle kötüydüki şimdi daha iyiyim herşeyi yiyorum ama az az hemen doyuyorum iştahla bi yemek yiyemiyorum galina 12 haftaya kadar böle sürücek aman olsun hiç problem diil sağlıklı sıhatli olsunlarda hepsini çekerim ben

evet canım Aralık ayında dogmakta yıl kaybına sebep olucak
bence tam gununde dogmaları cok zor ıhtımal bırde benım oncekı sezaryan bunu normal yapmak ıstıyorum
eger sancım gelırse tabı

benim vertgo hastalığım var normal doğum yapabilir miyim bilmiyorum
herşeyde tetikleniyor çünkü
ama kesinlikle sezeryan istemiyorum o duyguyu kesinlikle yaşamak istiyorum bir de sağlıklı olan bu sonuçta
neyse bakıcaz şu zor süreçleri atlatalım da bunları konuşacak vaktimiz olur inş
ikili test için
ben de 24-25 hazirana gün alıcam nasipse

X