2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
gunaydın guzel anne adayları :KK24:
bulantım yok diodum baslarda ama benim de var bi suredir. ama oyle aman aman degil, cok fazla rahatsızlık veriyo yalnız :KK50: sabah bos bos ogurdum. azıcıkta safra cıkardım :26:

günaydıınn :)

öfff bende gunde 4-5 kez öğürüyorum yaa :S :S :S çok fecı boğazlaırm acıo

cnm bende oraya gitmeyi planlıyodum testler için yeni buldugun yer neresi banada söleyebilirmisin şu kan pıhtılaşması olayını halletmem lazım

canım okmeydanı eğitim araştıtrma hastanesi yüksek rtiskli gebelik bölümü açmış ben abska hastaneelrde görmedım

kadın doğum için riskli gebelık bölümü.....onun ıcın hosuam gitti bakalım daha once aratırma sonuclarımı göstermek cıın gıtmsıtım

doktorların ıglısınden memnun kalmsıtım veli mıhmanlı ıdı snaırım doktor baya ılgılenmsıtı alternatıflerı anlatmsıtı vs

inşallah bu bölümden de memnun kalırım zaten hamtolojıde var okmeydnaında ıkı doktorum aynı yerde olur

rahat olurum hem sezeryan olursam eger hematolojı uzmanı oldugu ıcın baska hastaneye göndermezler benı die düşünüyorum

canım hakkımızda hayırlısı olsun ınsallah aydın kılınça son randevuyu ben aldım :) yarın ıcın ızın alamazsam iptal edicem

simtende hala boş yer var.....simtenden de randevu aldım duruma göre birini iptal edicem :) sende alırsan karıslasırız belkı :KK70:

simten genç ve aydın kılınç doktorlar ben yorumalrı okudum en çok aydın kılınçtan memnun kalmıslar

aydın kılınç Opr.Dr. AYDIN KILINÇ - Doktor Hakkında Bilgiler & Hasta Değerlendirmeleri - İstanbul

simten genç Uzm.Dr. SİMTEN GENÇ - Doktor Hakkında Bilgiler & Hasta Değerlendirmeleri - İstanbul

günaydın arkadaşlar ben pztesi günü bebeğimin kalp atışını görmüştüm allaha şükür ama dün ve bugün o kadar belim ağrıyorki korkuyorum bişeymi oldu acaba diye belağrısı yaşayan varmı? öğleden sonra dr amı gitsem acaba diyorum

bir sey olmaz. bi sabah kalkamadım yataktan. o kadar zorlanmıstım ki bel agrısından kıvranıodum resmen... doktorumu aradım gebelikle alakalı degil dedi. ilginctir ertesi gun kendiliginden gecti

ya ben bunu doktora söyledim biliyo musun?
bakın dedim bende demir ekskliği var, b vitamini eksiklği var, tiroid problemim var. Bunların hepsi mide bulantımı tetikliyor olabilir tedavi etmeyecek misiniz dedim
"sen herşeyi kafana takıyosun bunları düşünme, daha kötü olursun kafanı rahat tut" dedi. Eee doktor sonuçta ben de bişey diyemedm
doktorumu değiştirmek de istemiyorum gayet memnunum ama ilaca çok uzak bakıyor, vitamin de vermedi
9 ay çekmekten çok korkuyorum ben ya:KK43:

canım bildiğim kadarıyla vitaminleri filan 12. haftadan sonra veriyorlar belki o tarihi bekliyordur bende ki iltihap mide bulantısı yapıyordu ama antibiyotik kullandım hala geçmedi :KK43: bizlerin bünyesinden sanırım hassasiyetimiz...... bende beğeniyorum dr umu ama tam kafama görede değil uçağa binicez diye boş yere 3 tane iğne verdi şimdi vurulucam bakim.... tammmm kafamıza uygun dr bulmak zor sanırım[/QUOTE]

Anlamıyorum valla bu doktorları bende Demir eksikliği var ferro sanol alıyorum. Bı arkadaş daha söylemişti 12.aydan sora veriliyor diye özellikle Dr arayıp sordum devam et dedi.kullanmanin ne gibi bı sakıncası var acaba?

Bunu okuyunca komik geldi size de yazayım dedim. :p

Çocuğun biri parkta oturan hamile bir kadına sorar:
Kadının karnını işaret ederek:
-O ne teyze? der. Kadın da:
-O benim çocuğum, der.
-çocuğunuzu seviyor musunuz?
Kadın cevap verir:
-tabiki hem de herşeyden çok.
Bu sefer çocuk sinirlenerek:
-Madem çok seviyorsunuz neden onu yediniz... :)))

Son düzenleme:
kızlar günaydın ilk 5 haftada kahverengi lekelenme olmuştu progestan fitil kullanıyordum 20 gün aradan sonra bugün yine bir damla geldi moralim çok bozuldu 9 haftalığım benim yaşadığım sorunu yaşayan oldu mu

bir sey olmaz. bi sabah kalkamadım yataktan. o kadar zorlanmıstım ki bel agrısından kıvranıodum resmen... doktorumu aradım gebelikle alakalı degil dedi. ilginctir ertesi gun kendiliginden gecti

saol canım inş öyledir ve geçer çünkü ağrı devam ettikçe korkuyorum allah bu sefer aynı acıyı yaşatmaz inş.

selam ben de olmuştu 6 haftamda kanama progestan ve iğne vuruldum 2 hafta sonra progestanı bıraktım kesede kan gözükmediği için ama 2gün kahverengimsi bir leke geldi sonra durdu takmamaya çalışıyorum çok sık olursa dr gidicem

günaydıınn :)

öfff bende gunde 4-5 kez öğürüyorum yaa :S :S :S çok fecı boğazlaırm acıo

canım okmeydanı eğitim araştıtrma hastanesi yüksek rtiskli gebelik bölümü açmış ben abska hastaneelrde görmedım

kadın doğum için riskli gebelık bölümü.....onun ıcın hosuam gitti bakalım daha once aratırma sonuclarımı göstermek cıın gıtmsıtım

doktorların ıglısınden memnun kalmsıtım veli mıhmanlı ıdı snaırım doktor baya ılgılenmsıtı alternatıflerı anlatmsıtı vs

inşallah bu bölümden de memnun kalırım zaten hamtolojıde var okmeydnaında ıkı doktorum aynı yerde olur

rahat olurum hem sezeryan olursam eger hematolojı uzmanı oldugu ıcın baska hastaneye göndermezler benı die düşünüyorum

canım hakkımızda hayırlısı olsun ınsallah aydın kılınça son randevuyu ben aldım :) yarın ıcın ızın alamazsam iptal edicem

simtende hala boş yer var.....simtenden de randevu aldım duruma göre birini iptal edicem :) sende alırsan karıslasırız belkı :KK70:

simten genç ve aydın kılınç doktorlar ben yorumalrı okudum en çok aydın kılınçtan memnun kalmıslar

aydın kılınç Opr.Dr. AYDIN KILINÇ - Doktor Hakkında Bilgiler & Hasta Değerlendirmeleri - İstanbul

simten genç Uzm.Dr. SİMTEN GENÇ - Doktor Hakkında Bilgiler & Hasta Değerlendirmeleri - İstanbul

ayyy baktım şimdi aydın kılıç a hiç yer yok simten genç te en erken 22 sini veriyo :KK43:( ayy yarına bulsam giderdim valla yaaa sen nasıl aldın telefonlamı ? bide ben oraya gitsem kan pıhtılaşma testi istesem yaparlarmı acaba ?

kızlar günaydın ilk 5 haftada kahverengi lekelenme olmuştu progestan fitil kullanıyordum 20 gün aradan sonra bugün yine bir damla geldi moralim çok bozuldu 9 haftalığım benim yaşadığım sorunu yaşayan oldu mu

günaydın canım doktoruna ulaş bence bi damla bişey değildir ama sen yinede bi sor telefonlada olsa...

kızlar devlet hastanesine gidince randevu mu alarak gidiosunuz? olmazsa bi kac kez ben de gideyim devlete

evet canım bu linke tıklatarak MERKEZİ HASTANE RANDEVU SİSTEMİ

hastane doktor bölüm seçerek randevu alabilirsin :) artık tüm randevular bir noktadan alınıyor :)

özellıkel tahlıller ıcın en ıyısı devlet valla ben özelde troid ve toksoplazma tahlıllerı yaptırmak ıstedım

benden 360 tl istedıler sadece troid 25 tl kalanı toksoplazma imiş dedim yaptırmıyorum hacı devlette bedava Allah Allah :KK70:

biz yapamıyrouz dısarı yolluyoruz zaten dedi ii o zaman hadi bays dedım :KK9: :KK9: :KK9:

günaydın kızlar.2 gündür int.kesikti giremedim ama sizi çok merak ettim.aklım hep sizdeydi.alışmışım pkula geldiğim gibi açıp okuyorum.şimdi fırsat bulursam geçmişi okuyacağım.umarım herkes iyidir.benim bulantılarım hafifledi çok şükür.dün küçük kızımın mezuniyet partisi vardı.4.sınıfı bitirdi.çok eğlendiler ama benim kafam şişti tabii.bu akşamda doğum günü var aynı kızımın.kayınvalidemleri yemeğe çağırdım hem doğum gününü kutlarız.yarın karne telaşı ve cumartesi günü büyük kızımın sbs sınavı var yoğunuz yani bu günlerde.

günaydın canım doktoruna ulaş bence bi damla bişey değildir ama sen yinede bi sor telefonlada olsa...

hastane doktor bölüm seçerek randevu alabilirsin :) artık tüm randevular bir noktadan alınıyor :)

özellıkel tahlıller ıcın en ıyısı devlet valla ben özelde troid ve toksoplazma tahlıllerı yaptırmak ıstedım

benden 360 tl istedıler sadece troid 25 tl kalanı toksoplazma imiş dedim yaptırmıyorum hacı devlette bedava Allah Allah :KK70:

biz yapamıyrouz dısarı yolluyoruz zaten dedi ii o zaman hadi bays dedım :KK9: :KK9: :KK9:

ikili test i yapıyor mu devlet hastaneleri biliyormusunuz ? o da dışarı da pahalı. yada tavsiye edeceğiniz bir yer var mı ? araştıralım..

ayyy baktım şimdi aydın kılıç a hiç yer yok simten genç te en erken 22 sini veriyo :KK43:( ayy yarına bulsam giderdim valla yaaa sen nasıl aldın telefonlamı ? bide ben oraya gitsem kan pıhtılaşma testi istesem yaparlarmı acaba ?

canım bende sımtene 22 sine aldım aydına son randevuyu ben aldım yok canım telefonal değil

siteden aldım online orlk zaten sitede ne varsa telefonda da onu söyluyoalr yanı farklı farklı değil..

canım pıhtılaşma tetsleırmı benım genelde kadın doğum yapıyo ve ben sonucları hematologa gösterıyorum gecenkınde

öle olmsutu yanı heralde bu seferde öle olur....hematologda eksık goruklerını eklıyo o kadar

şu test bana kaıdn doğumun yaptıgı ılk tarama idi orada anti trombin antijenı var 35 çıkmıs goruyomusun

benım devamlı dusuyo bu testten 3 ay once 90 flndı bu testte 35 sonrasında yapılan testlerıdme

yükseldi gene ama devamlı kontrol edilmesı gerekıo...bu testte birde faktör 10 ve 11 düşük

4545.jpg

Son düzenleme:
canım bende sımtene 22 sine aldım aydına son randevuyu ben aldım yok canım telefonal değil

siteden aldım online orlk zaten sitede ne varsa telefonda da onu söyluyoalr yanı farklı farklı değil..

canım pıhtılaşma tetsleırmı benım genelde kadın doğum yapıyo ve ben sonucları hematologa gösterıyorum gecenkınde

öle olmsutu yanı heralde bu seferde öle olur....hematologda eksık goruklerını eklıyo o kadar

şu test bana kaıdn doğumun yaptıgı ılk tarama idi orada anti trombin antijenı var 35 çıkmıs goruyomusun

benım devamlı dusuyo bu testten 3 ay once 90 flndı bu testte 35 sonrasında yapılan testlerıdme

yükseldi gene ama devamlı kontrol edilmesı gerekıo...bu testte birde faktör 10 ve 11 düşük

4545.jpg

ayy ozaman ben kadındoğumamı gitsem testleri yaptırmak için ya istesem hemen yaparlarmı acaba offf ya ne zor işler bunlarr

ikili test i yapıyor mu devlet hastaneleri biliyormusunuz ? o da dışarı da pahalı. yada tavsiye edeceğiniz bir yer var mı ? araştıralım..

yapıyolar canım ben yenımhallede yaptırmıstım hoş orası tasındı

ama tüm hastaları hem normal hem doppler hemde renklı boyutlu ultrasnda

incelemişlerdi kan da almıslardı ücretsiz yaptırmsıtım...

bazı hastanelrde tek ultrasonda bakıp ense kalınlıgı ölçüyorlar sadece...tam teşekküllü olanalrda pahalı oluyor

500 tl ye fln yaptıran vardı o zaman arkadaslardan...

ayy ozaman ben kadındoğumamı gitsem testleri yaptırmak için ya istesem hemen yaparlarmı acaba offf ya ne zor işler bunlarr

canım olayı bastan anlatırsın böle böle die onlar gerekenı yapıyolar zaten....

ama clexane kullanıosn ya hıc korkma o arada bişe olmaz bana zöeldekı doktorum söelmsıtı

bu clexane öle bi ilaçkı açamadıgı pıhtı yok bunu kullanıyosan ıcın rahat olsun demıstı :)

sana bu testler yapılıp teshıs keısnlıkle konsa bile sonucta kullanacagın gene bu iğne baska bişey yok he

ne olur belkı dozu değişir o kadar....bir de hematolog bana senın sık sık dopplera girmen lazım demsıtı

pıhtılaşma yasadıgım ıcın...busenın ıcınde gecerli snaıyorum canım :) gene ılk haftaalr sorun değilde

hafta ilerleyıp bebek büyyüp bziim hareketlerımzı kısıtlandıkça pıhtılasma artabılıyo

tesekkur ederim. olmazsa alayım randevu ikili taramaya yakın.. benim doktorum artık devlet hastanesinde calısmıyo. bu yuzden ilk testlerimi anlasmalı oldugu ozel bi laboratuvarda yaptırdım.. ama devlet hastanesine guveniyorum ben de ... nasıl olacak bilmiorum

bende normal dogumu cok ıstıyorum ama hıc ısrarda etmıyorum :)
sezaryan oldum ben ve cok rahat gectı yanı ılk hafta sorun oluyor sorun cok hızlı ıyılesıyorsun
ben hıc sorun yasamadım belkı dr baglıdır cook memnun kaldım tek sorun bebkle hemen ılgılenemıyorsun ama normal dogum ypıncada o kadar acıdan sonra
cok ılgılenılemeyecegını dusunuyorum
bır tanıdıgım normla dogum yaptı sabah yattı hastaneye tam 12 saat sonra dogum oldu
o kadar yorulmustukı emzıremedı hemsıreler baktı sabaha kadar su verdıler bebege. sonrasındada mesanesı zedelendıgı ıcın sorun yasadı
canım çok doğru yazmışsın
ağrı eşiğiyle yada dr.la alakası var zaten
bende spinal doğum yaptım belden aşağısını uyuşturdular
hem bebeğimi gördüm hemde acı çekmedim
ve birkaç saat sonra ayağa kaldırmışlardı :)
ertesi günde evime çıktım ve çok rahattım
normal doğum gerçekten isteyenlerin panik yapmayanların seçeceği bir yöntem
Herkese Merhaba,

Allah kısmet ederse bende ilk bebeğimi Ocak ayında dünyaya getireceğim.Benimle aynı süreçleri yaşayan sizlerle burada paylaşımda bulunmak güzel.Ben şu an Amerikadayım,bu süreci memleketten uzakta tek başıma geçireceğim.İnşallah hepimiz sağlıkla bebişlerimizi kucağımıza alırız.Herkese sevgiler
hoşgeldin canım.tek başına olur musun hiç,bak bu topikte bir sürü arkadaşın var
ben çok zayıfım,karnım biraz biraz çıktı çıkmasından ziyade sertleşti.bide ağrı oluyo aşağılarda bastırınca sizdede oluyomu:44:
bastırınca o ağrı bendede oluyor.

ben ilk doumumda çok uğraştım normal olsun diye kilosu çok dediler dr deiştirdim ve catın musaıt 8 kıloluk bebek dogurursun dedı dr ama dogumum 1 hafta geçikti tansiyonum yuksektı son zamanlar suni sancı veremediler sonum sezeryan oldu hee bende 6 saat zorunlu yatıstan sonra hemen ayaktaydım ertesı sabahta erkenden taburcu oldum dahada yatmadım ama normal doğum isterdim gerçi normal olsaymışta sanırım alt kısmım çok fena olurmuş
6 saat boyunca yatırmadılar ama canım dimi.hastanede gezindin oturdun emzirdin,wc ye gittin
yoksa sondayla yatmanımı istediler

ocak anneleri baya bi tombiş olucaz biz demekkii:KK1::KK1: benimde suanda bile karnım 4 aylık gibi..bende hiç bozuntuya vermiyorum ohhh kocaman bebiş taşıyomuşum gibi dar giyinip gerine gerine geziniyorum :))ama daha 2 aylığızzz hemen büyüsün istiyorumm yaa...
hahahaa benimde var olan göbeği bazı durumlarda içime çekme yöntemim vardı
şimdi saldım gitti hamile misin derlerse evt.der veririm cvbımı:KK70:DD
pembetoka arakadaşım bende aynıymcanım hiçbişe çekmio sadece çiğköfte çekmişti 2hafta kadar önce hemde deli gibi :KK1: zaten bende ne mide bulantısı ne göğüste hassasiyet ne de başka herhangi bi belirti yokki.hala kalp atışlarınıda duyamadım en son gittğimde 6haftalıktı nokta şeklindeydi c.tesiye randevu alayım dedim dr.izindeymiş ta çarşambaya verdilr zaten tahlil sonuçlarımda var onlarıda göstercem .. açıkçası korkuorum büyük bi korku içindeyim rüyamda balkonuma kar yağıo gördüm :KK43:
ne güzel canım hamileliğini rahat geçiriyorsun
bu rüya olayı hamileyken çoğu kişide olur
bende karmakarışık rüyalar görüyorum
inş.kalp atışınıda duyucaksın canım.senin duyduğun korkular normal hepimizde oluyor.
ve inan sağlıklı bir şekilde kucağımıza alınca başka korkular olucak içimizde
bu endişeler korkular hiç bitmiyor:KK70:
Bunu okuyunca komik geldi size de yazayım dedim. :p

Çocuğun biri parkta oturan hamile bir kadına sorar:
Kadının karnını işaret ederek:
-O ne teyze? der. Kadın da:
-O benim çocuğum, der.
-çocuğunuzu seviyor musunuz?
Kadın cevap verir:
-tabiki hem de herşeyden çok.
Bu sefer çocuk sinirlenerek:
-Madem çok seviyorsunuz neden onu yediniz... :)))

çok güzelmiş:KK70:DD

bende 10. haftadayım bugünden itibaren canım. 25 haziranda ikili testimiz var bizimde ama daha çok var nası dayanıcam hiç bilemiyorum. benim doğum tarihide 01.01.2013 gözüküyor ama inşallah aralık son günlerinde ya da yılbaşında doğurmayız:)

ewt ya inş. aralıkta doğmazlar:)
ikili testi nerde yaptıracaksın

ewt bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum
ya bilgim yok aslında ikili test yaptırmakta da pek emin değilim

X