2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
ewt en iyi doktorlar orda dedğin gibi ama işte:KK43:(
bana o bahsettiğin testlerin hiçbirisini yapmadılar hem de bir buçuk aydır hastahanelerden çıkamadığım halde
ben toparlanınca kendi isteğimle gidip yaptırıcam o halde
mide bulantısı 24 saat benimle canım ya kafaya taksam da benimle takmasam da benimle
yapacak bişey yok:)
ilk günlerdeki gibi değilim zaten biraz hafifledi rahatsızlıklarım

yaptır cnm en azından için rahat eder :)) bak aalmış ama ne güzel zaten hep diyolarya 12 haftaya kadar geçiyo diye azalmaya başladıysa bence geçerde :))

canım bildiğim kadarıyla vitaminleri filan 12. haftadan sonra veriyorlar belki o tarihi bekliyordur bende ki iltihap mide bulantısı yapıyordu ama antibiyotik kullandım hala geçmedi :KK43: bizlerin bünyesinden sanırım hassasiyetimiz...... bende beğeniyorum dr umu ama tam kafama görede değil uçağa binicez diye boş yere 3 tane iğne verdi şimdi vurulucam bakim.... tammmm kafamıza uygun dr bulmak zor sanırım

ewt 3. aydan sonra vericem dedi zaten. Çok tatlı bir doktorm var ama biraz fazla kendinden emin, hiç tahlile gerek duymadı
bu arada antibiyotiklerin bazısı mide bulantısı yapar biliyosun, belki bu yzden ilaç tetiklemiştir, ilacın etkisi geçince geçer inş bulantın

günaydınlar herkese mutlu huzurlu bir gün olur inş... herkes için :) kızlar benim mide bulantılarım azalmıştı ama 2 gündür yine çok şiddetlendi :KK43:((( bir da ha hiç iştahla yemek yiyemeyeceğim sanırım :KK43: bu arada mide bulantılarımın bir sebebi de idrar yollarımda iltihap çıktı suprax antibiyotik kullanıyorum başka antibiyotik kullanmak zorun da kalan var mı????

Merhabalar, bende uzun zamandır idrar yolları iltihabı var.
Biraz fazla terlesem, tuvalete gidemiyorum. O da yanma yapıyordu bebeğim yokken.
Şimdi de oluyor zaman zaman aynı şekilde.
Ama tahlilde çıkmadı. Sanırım tam yanma olduğu esnada tahlil vermek lazım.
Acaba benim mide bulantılarım da mı bu yüzden....

ewt 3. aydan sonra vericem dedi zaten. Çok tatlı bir doktorm var ama biraz fazla kendinden emin, hiç tahlile gerek duymadı
bu arada antibiyotiklerin bazısı mide bulantısı yapar biliyosun, belki bu yzden ilaç tetiklemiştir, ilacın etkisi geçince geçer inş bulantın

inş... canım bayılmayacak kadar yiyorum zorla o da şimdilik yeterli 12. haftadan sonra inş...... hiçbirimizde kalmzda rahat rahat besleniriz

Merhabalar, bende uzun zamandır idrar yolları iltihabı var.
Biraz fazla terlesem, tuvalete gidemiyorum. O da yanma yapıyordu bebeğim yokken.
Şimdi de oluyor zaman zaman aynı şekilde.
Ama tahlilde çıkmadı. Sanırım tam yanma olduğu esnada tahlil vermek lazım.
Acaba benim mide bulantılarım da mı bu yüzden....

günaydın canım tahlil temiz çıktıysa yoktur inş... bir sorun benim değer 3 den 24 e yükselmiş o yüzden antibiyotik başladım ama kullanmak iyi değil zaten keseye geçiyormuş sanırım... senin tahlil temiz çıktıysa içini ferah tut canım yoktur inş....

yaptır cnm en azından için rahat eder :)) bak aalmış ama ne güzel zaten hep diyolarya 12 haftaya kadar geçiyo diye azalmaya başladıysa bence geçerde :))

inş dediğin gibi olur, bıçak gibi kesiliversin inş:)

inş... canım bayılmayacak kadar yiyorum zorla o da şimdilik yeterli 12. haftadan sonra inş...... hiçbirimizde kalmzda rahat rahat besleniriz

sofraya oturup istediğini yemek ne kadar güzel bişeymiş, ben bir buçuk aydır sofraya oturamıyorum:KK43:
inş. en geç 12. haftada biter de sağlığmıza kavuşuruz
hamileliğime sevinip mutlu olmak istiyorum:KK43:

Günaydınar. :)
Bulantısız, ağrısız, güzel haberlerle dolu mutlu bir gün geçiririz umarım.

Herkese Merhaba,

Allah kısmet ederse bende ilk bebeğimi Ocak ayında dünyaya getireceğim.Benimle aynı süreçleri yaşayan sizlerle burada paylaşımda bulunmak güzel.Ben şu an Amerikadayım,bu süreci memleketten uzakta tek başıma geçireceğim.İnşallah hepimiz sağlıkla bebişlerimizi kucağımıza alırız.Herkese sevgiler

merhaba canım hoşgeldın hayırlı olsun :)

ben haftalardır bişey yemediğim için karnımın tahta gibi olması gerekirdi, zaten dümdüzdür karnım normalde
ancak şimdi yan yatınca şişkinlik çıkıyo ama sert değil yumuşak:)
çok mutlu oluyorum onu görünce

ehehe ben de çok az yıyebılıyorum ya bı de acıkıyorum hemen mesela midem bualnıo öğürmeye baslıorm sadece

midesuyu gelıo yemek yok hemen eriyomu yemekler noluo ben anlamadım yemekten 1-2 saat sorna bomboş oluo mıdem

bebişkom çok acıkıyosa demekki :KK9: :KK9: :KK9: dün akşam aklıma geldi önckeı hamılelıgım sımdı elımı koyyorum bebıs uslu uslu duruo

amann büyyünce öle mı oluo hep bi hareket bı oynama :KK1: :emir_bebek:

ayshecim sen baya sancı çekmişsin çok şükür benim o kadar sürmemişti . inşallah bu sefer hayırlısıyla alalım kucaklarımıza :emir_bebek::nazar:
bu arada göbeği çıkanlara maşallah benim iç karnım baya bi geniş 5 aylıkken bile hiç karnım yoktu :) şimdide çıkmaz sanırım

evet canım uzun sürdü çünkü damardan vermedıler sunı snacıyı alttan ılac koydular bölece yataga baglı kalmadım

benım beş aylıkken karnım vardı ama koccaman değildi ufak yollu :KK70: ama serttı bi de kızlarda yaygın oluo erkeklerde dik sivri oluo

onun ıcın erkek akrnı daha cabuk cıkıo :)

benim de iki gün bulantım kesilmişti ama bu sabah yine başladı
idrar yollarında bir iltihab olduğunu nasıl farkediyosunuz, ben baktırmadım hiç
benim bu kadar şiddetli bulantı yaşamamın sebebi bu olabilir mi acaba

canım idrar yolu ıltıhabını ben hamıle kalamdan reglıme 10 gun kala leke gelıodu ve kasıgımda batamalr oluodu dr a gittim dr

rahıdme sorun yok idrar yolu ıltıhabıudır dedı ilaç verdı hemen egctı ama iltihapiçin idrar tetsıde yapılıyo hemde heemn cıkıo sonuc

gebelıkte idrar yolu ıltıhabı çok ama çok önemlı gereksız kasılmalar yapıp düşükelre sebep oluyoo birde dün yazmıstın galıba adet

agrısına benzer agrım oluo die aynı öle agrıalrda yapıyo aksılmaya sbeep oldugu ıcın sağlık ocagıdna bile yapıoalr idrar testını

bence bi koşu yaptır tedavısde basıt bi tane antıbıyotuık ıcıosn toz o kadar :) inşallah yoktur canım

birde canım bebeği görünce ultrasonda ayrıntılı check up a alıyoalr sana tüm testlerın yapılmadımı hıv den tut toksoplazmaya

ve diğer enfeksıyonalara kadar hespını belrıleyıcı testler kan değerleri testleri kan şekeri idrar şekeri yanı tam idrar tetsi tam kan tahlılı

hepsi ama hepsi yapılıyor ben cıkan testlerımı bı ekleyım istersenız bakın

işte bana yapılan testler ve sonucları bi ksımım daha var ama onalrın çıkma süresi uzun oldugu için henüz listede yoklar

11.jpg

22.jpg

33.jpg

canım idrar yolu ıltıhabını ben hamıle kalamdan reglıme 10 gun kala leke gelıodu ve kasıgımda batamalr oluodu dr a gittim dr

rahıdme sorun yok idrar yolu ıltıhabıudır dedı ilaç verdı hemen egctı ama iltihapiçin idrar tetsıde yapılıyo hemde heemn cıkıo sonuc

gebelıkte idrar yolu ıltıhabı çok ama çok önemlı gereksız kasılmalar yapıp düşükelre sebep oluyoo birde dün yazmıstın galıba adet

agrısına benzer agrım oluo die aynı öle agrıalrda yapıyo aksılmaya sbeep oldugu ıcın sağlık ocagıdna bile yapıoalr idrar testını

bence bi koşu yaptır tedavısde basıt bi tane antıbıyotuık ıcıosn toz o kadar :) inşallah yoktur canım

birde canım bebeği görünce ultrasonda ayrıntılı check up a alıyoalr sana tüm testlerın yapılmadımı hıv den tut toksoplazmaya

ve diğer enfeksıyonalara kadar hespını belrıleyıcı testler kan değerleri testleri kan şekeri idrar şekeri yanı tam idrar tetsi tam kan tahlılı

hepsi ama hepsi yapılıyor ben cıkan testlerımı bı ekleyım istersenız bakın

benim gebeliğimde herhangi bir risk olmadığı için heralde o tarz tahlillere hiç gerek duymadı doktorcuğum
şuan annemde kalıyorum, burdaki sağlık ocağı benimle ilgilenmiyor, kendi bulundugum yere gitmem gerekiyomuş:KK37:
nasıl olsa hastahaneye sürekli düşüyorum, gittiğimde yaptırıcam inş aklımda kalmasın en azından

benim gebeliğimde herhangi bir risk olmadığı için heralde o tarz tahlillere hiç gerek duymadı doktorcuğum
şuan annemde kalıyorum, burdaki sağlık ocağı benimle ilgilenmiyor, kendi bulundugum yere gitmem gerekiyomuş:KK37:
nasıl olsa hastahaneye sürekli düşüyorum, gittiğimde yaptırıcam inş aklımda kalmasın en azından

canım hayır bu risk olsun olmasın her gebeye yapılıyo :S

tam idrar ve kan tahlilleri yapılamsı lazım bebek görülünce bu benım 4. gebelık bılıyosun ılkınde de yapılmsıtı yanı

özellerde bu testler çok fazka tuttugu için dr istemeyebılıyor veya sadece en önemlilerini istiyor

ama ben hem devlet hem özel dr a gittiğim için

testlerımı devlette yaptırıyorum eksiksiz hepsini yapıyolar belli bi prosedür var...

Son düzenleme:
canım hayır bu risk olsun olmasın her gebeye yapılıyo :S

tam idrar ve kan tahlilleri yapılamsı lazım bebek görülünce bu benım 4. gebelık bılıyosun ılkınde de yapılmsıtı yanı

özellerde bu testler çok fazka tuttugu için dr istemeyebılıyor veya sadece en önemlilerini istiyor

ama ben hem devlet hem özel dr a gittiğim için

testlerımı devlette yaptırıyorum eksiksiz hepsini yapıyolar belli bi prosedür var...

gebelik tanısını ilk koyan doktor devletteydi hem de:KK37:
o halde ben bunu ertelemeyeyim ne gerekiyosa yapsınlar

gebelik tanısını ilk koyan doktor devletteydi hem de:KK37:
o halde ben bunu ertelemeyeyim ne gerekiyosa yapsınlar

evet canım ama keseyi görünce değil bebeği göünce yapıyoalr sadece :)

bencede yaptır canım hepsi önemli :) ben şu an dr sadi konuk hast. e gidiyorum

ama devlette riskli gebelik polk. olan bi hastane buldum oraya devam edicem bundan sonra inşallah

kızlar ben elevit kullanıyorum benim doktorum daha hamile olmadan önce vermişti bana bende devam ediyorum ilacın prospektüsüne baktım hamilelikten öncede hamileliğin ilk zamanlarında da kullanılıyomuş siz ne kullanıyorsunuz vitamin olarak?

Canım bendede Demir eksikliği var ferro sanol ve folidoce kullanıyorum.

evet canım ama keseyi görünce değil bebeği göünce yapıyoalr sadece :)

bencede yaptır canım hepsi önemli :) ben şu an dr sadi konuk hast. e gidiyorum

ama devlette riskli gebelik polk. olan bi hastane buldum oraya devam edicem bundan sonra inşallah

cnm bende oraya gitmeyi planlıyodum testler için yeni buldugun yer neresi banada söleyebilirmisin şu kan pıhtılaşması olayını halletmem lazım

gunaydın guzel anne adayları :KK24:
bulantım yok diodum baslarda ama benim de var bi suredir. ama oyle aman aman degil, cok fazla rahatsızlık veriyo yalnız :KK50: sabah bos bos ogurdum. azıcıkta safra cıkardım :26:

inşaAllah hiçbir sorun olmaz ocakta bebişini sağ salim kucağına alırsın
canım biz büyük ihtimalle aralığın son günnlerinde doğum yapabilirz sanırım, bu biraz düşündürüyor beni

bende 10. haftadayım bugünden itibaren canım. 25 haziranda ikili testimiz var bizimde ama daha çok var nası dayanıcam hiç bilemiyorum. benim doğum tarihide 01.01.2013 gözüküyor ama inşallah aralık son günlerinde ya da yılbaşında doğurmayız:)

günaydın arkadaşlar ben pztesi günü bebeğimin kalp atışını görmüştüm allaha şükür ama dün ve bugün o kadar belim ağrıyorki korkuyorum bişeymi oldu acaba diye belağrısı yaşayan varmı? öğleden sonra dr amı gitsem acaba diyorum

X