2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
merhaba anne adayları .bu aralar hava ne kadar sıcak
sorma Allahtan evın ıcı bıraz serın
saat 2 den sonra carsıya cıktık kardesım ve esıyle cok bunaldık
2 gun daha boyleymıs sonra serınleyecekmıs
kızlar selam nasılsınız ? ne güzel listemiz çoğalmış :)
3 ocak anneleride pek çok :)

bulantılar halsizlik devam ediyoruz çok şükür hepinizi iyisinizdir umarım

benımde dıkkatımı cektı 3 ocak baya yogun ama bence cogu Aralık annesı olucak :) bende dahıl:)
ılk dogum sezaryandı bu da buuk ıhtımal oyle olucak aslında normal dogum ıstıyorum o duyguyu yasamak ıstıyorum
ama cok ısrarcı olmam elbette bebegıde rıske atmam 4 yıl gecmıs olucak aradan o yuzden belkı bır ıhtımal dıyorum :)

kızlar merhaba. midem çok kötü benim mutfağa yaklaşamıyorum bile eşim yapıyo yemekleri kaç zamandır sağolsun. yediğim hiçbirşeyden zevk almıyorum, dün sabah çok çıkardım iki gündür mideme tek iyi gelen turşu. az önce de akşam yemeği turşu suyu ekmek yedim :44: bakalım ekşi tatlı işi tutacak mı bende. çok zor bir durum mide bulantısı, koku hassassiyet. Allah yardımcısı olsun herkesin

Merhabalar anneler:) benim bulantılarım 2 gündür sanki azaldı, bugün evde dinlendim üstüne süper oldu. Yeni haftaya hazırım

Ay_sheciğim beni eklemişsin listeye çok teşekkür ederim:)

evet cnm bencede çoğumuz aralığa sarkabiliriz :)
tabi hayırlısıyla alalım kucaklarımıza normal doğum sezeryan canlarını tehlikeye atmamak suretiyle hangisi kısmetse o olsun .

benimde kötü bir tecrübem var normal doğum oldu ama yine normal doğum olsun isterim inşallah .

offf benim gibi durmadan geğiren varmı offf her hamilelikte sıradışı şeyler yaşıyorum

ya yok mu bu bulantıların çaresi ya yok mu
mafoldum ben ya Allaha isyan etmekten sakınıyorum asla isyan etmiyorum

kızlar 24 saat bir mide bulanır mı ya? Yemek yemeyi çok özledim, meyva yemeyi çok özledim
hiçbişey ama hiçbişey yiyemiyorum serumlar olmasa napacaktım

çok sıkıldım çok yorldum çok bitkinim tam 1 aydır hayatım alt üst oldu, bebeğime sevinemiyorum artık
normal hayatımı çok özledim ben(
1 aydır mide bulantısıyla yaşıyorum daha ne kadar sürecek ya 9 ay bile sürebilirmiş Aman Ya Rabbim bana sabr ver

Listenin son hali kızlarr :) cuma ve cumartesı yazanları ekleyememıstım ekledım :)

Yaş:26 Kilo:67 İstanbul Bebişin nasip olursa doğum tarihi :13 Ocak 2013
beni de ocak anneleri konusundaki tabloya eklersen çok sevinirim. şimdiden teşekkürler.

canım soram ya tam bıttı derken benım gene baslıo evvleden bulanıodu da kusmaıyordum sımdı öğürtü kusma çok fena
hele koku hassasıyetım dahada arttı 8. hafta ıcındeyım ben de çok zor cidden yaa

ama gececegını dusun ve tetıkleyıcı şeyelre bulasm ane bıleım oda parfumu sabun şampuan vs vs
ben uzak duruyorum hposuam gıtmeyen koku olursa asla yanasmıyorum cok kötü yapio cunku ve mıdem
bulansa bile az az yemeye calsııyorum baya azlatıo ac olunca daha cok bulanıo

Allah yardımcımız olsun canım gecıcek ınan kı gecıcek 9 ay bulantısı surenelrınkı baska sebeplerden hromonal değil
öle düşünme annelik sabrı daha doğmadan baslıo ıste

cnm ben bir caresini bulamadım geçen hamileliğimde de bulamamıştım malesef .

benim 15-1 haftaya kadar sürmüştü çok şükür geçen seferki kadar zorlamasada arasıra çok fena oluyorum .
az kaldı cnm sabretmekten başka birşey yok ben az da olsa seviyorum bulantıları bebeişin varlığını gösteren tek şey şu an

Ben de aynıyım canım bazen hiç bitmeyecek gibi geliyo, sürekli hasta olma modundan sıkıldım.yemek yemeyi, yediğimden tat almayı, ve ağrısız bulantısız hayatı özledim...Hiç çare de bulamıyorum mideme..Ne yapacağımı bilmiyorum
Allah sabır versin hepimize...

Hamileliğin sık görülen rahatsızlıkları

Bulantılar

Çok sık rastlanır, bazan kusmayla birlikte görülür. Anne olacak kadınların %50'sinde bulantılar ortaya çıkar. Üçüncü haftadan itibaren başlarlar, fakat dördüncü aydan sonra ender olarak devam ederler. Bulantılar çoğu kez sabah uyanınca meydana gelir. Çünkü mide boştur ve yataktan kalkınca vücudun duruşu değişir. Eğer arkasından kusma gelirse bulantı safralı hale gelir. Yemeklerden sonraki kusmalar sindirilmemiş yemeklerin dışarı atılmasıdır.

Hafif Bulantı ve Kusmalara Engel Olmak İçin
□ Eğer mümkünse kahvaltınızı yatakta yapın, sonra kalkmadan 15 dakika yatakta uzanmış olarak kalın.
□ Yemekler arasında gazoz içebilirsiniz. İçindeki karbonik asid midenizi rahatlatır (*).
□ Gün boyunca iki büyük öğün yerine azar azar birkaç öğün yiyin. Böylece mideniz hiç boş kalmaz. Yapabilirseniz her yemekten sonra biraz uzanın.
□ Yağ. hele kızarmış yağ ve tereyağını mümkün olduğu kadar az yiyin. Şekerli maddelerin ölçüsünü biraz arttırın:
Ekmek, pasta, patates, pirinç, meyva vs.
Bu tedbirlere rağmen kusmalarınız devam ediyor veya çoğalı-yorsa doktorunuza danışın.
Dikkat: Kusmalara karşı hiç bir zaman sormadan ilaç almayın.

MİDE RAHATSIZLIKLARI

Hamilelikte gaz sorunu neden artar?
Hamilelikte hormonlar sindirim borusunun gevşemesine neden olur. Bu da sindirimi yavaşlatarak gaz birikmesine yol açabilir. Gaz birikmesi ise özellikle fazla yemek yendiği zaman, şişkinlik, geğirme, gaz çıkarma, karında rahatsızlık ve ağrılara neden olabilir.

Bazı yiyecekler gaz sorununu daha da kötüleştirir. Ancak bu yiyecekler kişiden kişiye değişir. Bazı kişilerde doğal olarak daha fazla gaz oluşur. Bazı kişilerde de, başkalarında gaz yapmayan yiyecekler gaz şikayeti yaratır.

Genel olarak nişastalı bazı yiyecekler (makarna ve patates gibi), liften zengin bazı yiyecekler (yulaf kepeği ve baklagiller gibi) ve bazı şekerleri içeren yiyecekler (lahana ve karnabahar gibi) çoğu kişide gaz yapar. Süt ürünlerini sindirmekte zorluk çeken kadınlar hamilelik sırasında bu yiyecekleri tükettiklerinde şişkinlik ve gaz sorununu daha fazla yaşayabilirler.

Ne yapabilirsiniz?
Aşağıdaki öneriler aşırı gaz sorunu yaşamanızı önlemekte yardımcı olabilir:

Yuttuğunuz hava miktarını azaltın. Gün içinde birkaç ana öğün yerine sık sık ve azar azar yemek yiyin. Yerken acele etmeyin. Yemeğinizi iyice çiğneyin ve yerken konuşmayın. Şişeden veya pipet ile içmekten kaçının. Sakız çiğnemeyin.

Sizde gaz yapan yiyecekleri belirleyin. Soruna yol açan yiyecekleri belirlemek için yediklerinizi bir yere not edin. Dengeli beslenmeyi aksatmadan sizde sorun yapacak yiyeceklerden uzak durmaya gayret edin. Kızartmalar ve yağlı yiyecekler uzak durun.

Midede ekşime, yanma gibi şeyler çok sık görülür. Bunlar hamiletiğin başında meydana gelir, fakat doğuma kadar sürebilir. Buna alınan fazla besin sebep olur. Bu rahatsızlığı dindirmek için:
□ Fazla yemek yemeyin veya bir süre daha az kalorili besinler alın. Izgara yemekler, tereyağ veya zeytinyağıyla karıştırılmış sebzelerle (çiğ olarak) beslenin.
□ Asitli, sindirilmesi zor, fazla yağlı olan salça gibi besinlerden sakının.
□ Bütün sindirim bozukluklarında tavsiye edildiği gibi azar azar birkaç öğün yemek yiyin.
Mide bozuklukları, yemeklerden sonra bir ağırlık ve mide şişkinliği yapar. Mide ve bağırsaklar havayla doluymuş gibi gelir, gaz çıkarmaya ve geğirtiye yol açar.
Bu durumda hafif birkaç öğün yemek yiyin, mümkünse yemeklerden sonra uzanın, lahana, kurufasulye, soğan gibi gaz yapan besinlerden kaçının, en çok da bağırsakların düzenli bir şekilde boşalmasına dikkat edin.

Kabızlık

Hamilelikte kabızlık çok görülür. Hatta daha önce kabızlık çekmeyen kadınlarda dahi rastlanır.
Bunun nedeni rahmin büyüyerek bağırsakların normal çalışmasına engel olmasıdır. Diğer yandan kabızlık, sık sık tekrarlanan kusmalar sonucu yeteri kadar besin alamamaktan da olur. Halbuki her gün bağırsakların düzenli bir şekilde, boşalması bilhassa hamileliğin sonuna doğru çok önemlidir.
Kabızlığa Engel Olmak İçin
□ Açık havada yürüyüşler yapın. Her gün yanm saatlik bir yürüyüş bağırsakların normal çalışmasını sağlar.
□ «Serinlik veren» rahatlatıcı besinler alın, bilhassa sebze yiyin. Yaş sebze, meyva (özellikle üzüm, erik, incir).
□ Yağlı maddelerden, taze tereyağ ve nebati yağları tercih edin. Şeker yerine bal yiyin.
□ ihtiyaç hissetmeseniz bite düzenli olarak tuvalete gidin. Gliserini! fitil kullanabilirsiniz. Bazan etkili olur. fakat doktorunuza sormadan müshilden kaçının. Kabızlığınıza iyi gelmeyecek, fazla tahrik edici bir ilaç alma ihtimaliniz vardır. Müshillerin çok çeşidi vardır, çünkü kabızlık birçok sebeplerden olur.
özellikle hamileliğin sonuna doğru doktorunuza sormadan lavman yapmayın. Lavman doğum hareketlerini başlatabilir.

Gazoz içilsin denmiş.gazoz yerine maden suyu tercih edilmeli,doktor karatay gebeler özellikle tereyağı yesin çok faydalı onlar için diyor. Bilginize

cnm ya benimkiler şu anda varis değil kılcal damar çatlamaları bunlarda sanırım ilerde varise dönüşecek ve kan pıhtılaşmasından oluşuyomuş (( önlemimi almaya çalışıyorum bakalım ne kadar başarılı olabilirim

kuzum seni çok çok ii anlıyorum evet bağzı hamiellikler doğum yapana kadar sürüyo benim ilk oğlumda öle olmuştu canımdan bezmiştim her hafta 3 kilo serum takılıyodu ve normal doğum yapmıştım hem sancı çekiyodum bas bas bağırıken bi yandan kusuyodum ( ama senin 10 hafta olmuş biraz daha sabret genelde 12 haftalık veya 16. haftaya kadar bitebiliyo hee bu arada ben geçtiğimiz sayfalarda bulantılara faydalı olabilecek şeyleri paylaşmıştım bak istesen geçmiş olsun unutmadannn benim arkadaşım şu anda 7 ayını bitirmek üzere ve ilk 4 haftalıkken başlayıp 5. ayına kadar inan su bile içemiyodu ve resmen aşırı kilo verdi oda çok yakınıyodu şimdide yakınıyo ben bu kadar kiloyu sonra nasıl vericem die :))) 5. ayında bitti bulantıları ve şimdi taşı bile yiyesi geliyo doymuyoooooo :)))

günaydın kızlar cumartesi doktora gittim çok şükür bebeğimin kalp atışlarını duydum normelde 7+1 olması gerekiodu ama orda 6+6 olarak gözüktü doktor 1 hafta onayması normel dedi mide bulantılarım için emedur verdi gerçekten işe yarıyor fakat çok uyutuyor progestanı çok şükür artık bıraktırdı şu anda bebeişin boyu 1 cm miş çok şükür herşey yolunda çıktı darısı sizin başınıza yalnız bi sıkıtım var
dünden beri 1-2 damla su gibi bişeyler gelio korktum bi fikri olan varmı

selam kızlar.ne var ne yok.hafta sonu giremedim ama cepten okumaya çalıştım biraz.dün çok hafif midem bulandı,bir aydan sonra ilk defa çarşıya çıktım hatta.1 saat kadar.çok mutlu oldum.1 aydır evden işe işten eve.çocuklar bile çok sevindi.aa anne sen bugün hasta değilsin yatmıyosun dediler.ama gezerken nefes nefese kaldım.zaten hemen nefesim kesiliyo artık.3.çocuğumdada böyleydi.ilk 2-3 ay nefesim kesiliyodu,sonra rahatlıyodum ve son 2 ay falan yine öyle oluyodu.bugünde şimdilik midem bulanmıyor.inşallah başlamaz.çoook mutluyum anlatamam.sanki hiç geçmicek,ömür boyu bu bulantıyla kalcakmışım gibi geliyodu.zaman geçmek bilmiyodu.inşallah bidaha başlamaz ve ben bu dönemi böylece atlatmış olurum.ay maşallah diyeyimde kendi kendime nazar değdirmeyeyim:))

bendende geliyor ama ben akıntı diye düşündüm ayrıca benimkide 2 gün geriden geliyor 3 düşük yapmış biri olarak bende çok endişeliyim ama olacak olana çare gerçekten olmuyor bol bol dua et iyi geliyor. sağlıkla tamamına erdirsin Allahım inşallah.

kızlar ben bide kendimde şunu farkettim.folbiol bende bulantı yapıyor.çünkü akşam içiyodum yatana kadar ölüyodum bulantıdan.artık tam yatmadan önce içiyorum ve hemen uyuyorum sabah kalktığımdada bulantım olmuyor.uykuda geçiriyom yani o süreci.içinizde folbiolün bulantı yaptığı başka kimse varmı merak ettim.

amin canım hepimiz sağlıklı olarak kucaklarımıza alırız inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…