2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
günaydın kızlar cumartesi doktora gittim çok şükür bebeğimin kalp atışlarını duydum normelde 7+1 olması gerekiodu ama orda 6+6 olarak gözüktü doktor 1 hafta onayması normel dedi mide bulantılarım için emedur verdi gerçekten işe yarıyor fakat çok uyutuyor progestanı çok şükür artık bıraktırdı şu anda bebeişin boyu 1 cm miş çok şükür herşey yolunda çıktı darısı sizin başınıza yalnız bi sıkıtım var
dünden beri 1-2 damla su gibi bişeyler gelio korktum bi fikri olan varmı

günaydın canım sanırım o normal birşey genellikle gebelerde oluyor bu kadar canını sıkma endişelenme bak ne güzel bebişinin kalp atışlarını da duymuşsun Allah sağlıcakla kucağına almayı da göstersin...

kızlar adana yanıyor napıcaz bu yaz bilmiyorum haftasonu çok sıcak geçti neyseki doğum kışa geliyor ordan yırttık :KK1:

kızlar günaydın,
benim gibi çalışan anne adaylarına kolay gelsin.evdekilerede iyi dinlenmeler diyorum.

bir soru sormak istiyorum.hamileliği öğrendikten sonra Cinsel hayatınız etkilendimi?azalma oldumu?yani nesıl gidiyor? bunun bir normali varmı acaba?

ya yok mu bu bulantıların çaresi ya yok mu
mafoldum ben ya Allaha isyan etmekten sakınıyorum asla isyan etmiyorum

kızlar 24 saat bir mide bulanır mı ya? Yemek yemeyi çok özledim, meyva yemeyi çok özledim
hiçbişey ama hiçbişey yiyemiyorum serumlar olmasa napacaktım

çok sıkıldım çok yorldum çok bitkinim tam 1 aydır hayatım alt üst oldu, bebeğime sevinemiyorum artık
normal hayatımı çok özledim ben:KK43:(
1 aydır mide bulantısıyla yaşıyorum daha ne kadar sürecek ya 9 ay bile sürebilirmiş Aman Ya Rabbim bana sabr ver

ayy canım seni okadar iy anlıyorumki benimde tam tamına 1 ay sürdü.inan yaşama sevincimi yitirmiştim.hiç bişey yapmak istemiyor,kimseyle konuşmak bile istemiyodum.hatta eşim bak senböyle giderse depresyona gireceksin diyodu.bide benim 3 tane çocuk var.hepsinin ayrı ayrı derteleri.anne noolur artık yatma deyip duruyolardı.ne gezmeye gidebildim onlarla nede doğru dürüst yemek yapabildim.ama bak dün birden düzelmeye başladığımı hissettim.bugünde sanki iyiyim.yani bakarsın sendede birden bi mucize olur ve bi bakarsın geçmiş.ben kendimi 12 haftaya kadar böyle olacağıma alıştırmıştım nedense.şuan bana sürpriz oldu bu düzelme.tabii inşallah tekrar başlamaz.ama inan yeni doğmuş gibiyim.hamileliğimi 2 gündür sevinerek kabullenebildim diyebilirim.darısı başına.sakın ümitsizliğe kapılma.

kızlar günaydın,
benim gibi çalışan anne adaylarına kolay gelsin.evdekilerede iyi dinlenmeler diyorum.

bir soru sormak istiyorum.hamileliği öğrendikten sonra Cinsel hayatınız etkilendimi?azalma oldumu?yani nesıl gidiyor? bunun bir normali varmı acaba?

günaydın canım.sanada kolay gelsin.valla benimki çok olumsuz etkilendi.azaldı yani ciddi derecede.hormonal heralde diye düşünüyorum.bide bulantılarında etkisi vardı tabii.

kızlar günaydın,

günaydın canım evet malesef etkilenmez olur mu zaten doktorlar ilk üç ay nolur nolmaz diye yasaklıyorlar benim geçen haftaki kontrolümde yasak kalktı ama yine de çok dikkat etmelisin dedi

günaydın kızlar cumartesi doktora gittim çok şükür bebeğimin kalp atışlarını duydum normelde 7+1 olması gerekiodu ama orda 6+6 olarak gözüktü doktor 1 hafta onayması normel dedi mide bulantılarım için emedur verdi gerçekten işe yarıyor fakat çok uyutuyor progestanı çok şükür artık bıraktırdı şu anda bebeişin boyu 1 cm miş çok şükür herşey yolunda çıktı darısı sizin başınıza yalnız bi sıkıtım var
dünden beri 1-2 damla su gibi bişeyler gelio korktum bi fikri olan varmı
canım ben son adet tarihimi tam hatırlayamıyorum.
ama eşim 14 nisandı diye ısrar ediyor ve eşimin tahminiyle 7 haftalık hamile olmam gerekiyor
ultrasonda 6 haftalık çıkıyor
kısaca ultrasonda 1 hafta geri gösterebiliyor
eee doğum tarihinide dr.ultrasondaki duruma göre ayarlayınca benimde kafamı epey karıştırmıştı:KK43:
ben allahıma dua ediyorum sağlıklı olsun,zamanında gelsin....
kızlar adana yanıyor napıcaz bu yaz bilmiyorum haftasonu çok sıcak geçti neyseki doğum kışa geliyor ordan yırttık :KK1:

tekirdağda çokk sıcak.
oğlumla kendimizi yazlığa atıcaz çokk yakında
kışın bebişler büyücek ve yaza ele avuca gelmiş olucaklar rahat edicez.

Günaydın kızlar.

günaydın canım evet malesef etkilenmez olur mu zaten doktorlar ilk üç ay nolur nolmaz diye yasaklıyorlar benim geçen haftaki kontrolümde yasak kalktı ama yine de çok dikkat etmelisin dedi

kızlar çok teşekkürler yorumlarınıza.sana da diğer arkadaşımada bizim de birden haftada bire düştü.ben korkuyorum bebeğe birşey olur diye.siz böyle dediniz biraz içim rahatladı.kendimi eksik hissediyorum yoksa cinsel yönden :KK43:

Günaydın kızlar...
Midem bulanıyor. Bulanıyor. Bulanıyor...
Ve huzursuzluk var... İçime fenalık geliyor.

Son düzenleme:
kızlar ben bide kendimde şunu farkettim.folbiol bende bulantı yapıyor.çünkü akşam içiyodum yatana kadar ölüyodum bulantıdan.artık tam yatmadan önce içiyorum ve hemen uyuyorum sabah kalktığımdada bulantım olmuyor.uykuda geçiriyom yani o süreci.içinizde folbiolün bulantı yaptığı başka kimse varmı merak ettim.

canım genelde folic plus ı öneriyor doktorlar mide bulantısı da yapmıyor folbiol gibi. ben folic plus hamile kalmadan öncede kullanıyordum hamile kaldıktan sonra doktor 3 e çıkardı.şöyle bir durum var bende bulantıda yok 6+1 deyim.

canım ben son adet tarihimi tam hatırlayamıyorum.
ama eşim 14 nisandı diye ısrar ediyor ve eşimin tahminiyle 7 haftalık hamile olmam gerekiyor
ultrasonda 6 haftalık çıkıyor
kısaca ultrasonda 1 hafta geri gösterebiliyor
eee doğum tarihinide dr.ultrasondaki duruma göre ayarlayınca benimde kafamı epey karıştırmıştı:KK43:
ben allahıma dua ediyorum sağlıklı olsun,zamanında gelsin....

amin canım normelmiş 1 hafta işte beni korkutan 1-2 damla su gelmesi

Günaydın kızlar...

allah yardımcın olsun canım.o haftalarda benimde çok kötüydü.şuan 8.haftam bitmek üzere ve biraz azaldı.biraz daha sabret canım.geçicek bu günler merak etme

günaydın canım sanırım o normal birşey genellikle gebelerde oluyor bu kadar canını sıkma endişelenme bak ne güzel bebişinin kalp atışlarını da duymuşsun Allah sağlıcakla kucağına almayı da göstersin...

haklısın canım ama herşeyden korkar oldum şimdi temmuzun 10 da çağırdı o zaman kadar nasıl dayanıcam nasıl beklicem bilmiyorum sık sık ultrasonada girmek ii değilmiş ooyyy oyyyy Rabbim gönlümüzde olanı hakkımızda hayırlı eyle hakkımızda hayırlı olanı gönlümüze razı eyle... ( Amin )

allah yardımcın olsun canım.o haftalarda benimde çok kötüydü.şuan 8.haftam bitmek üzere ve biraz azaldı.biraz daha sabret canım.geçicek bu günler merak etme

Geçecek değil mi...
Yemek yemek istiyorum. Açım.
Bu saatler yine iyi saatlerim.
Siz beni akşam ve gece görün...
Birde bişey de çıkmıyor midemden. Boş öğürtü sürekli.
Doktor bana Dramamine verdi ama bir faydasını görmediğim için içmiyorum.
Birde Rennie verdi. Başta iyi geliyordu şimdi oda iyi gelmiyor...
Öyle işte.

canım genelde folic plus ı öneriyor doktorlar mide bulantısı da yapmıyor folbiol gibi. ben folic plus hamile kalmadan öncede kullanıyordum hamile kaldıktan sonra doktor 3 e çıkardı.şöyle bir durum var bende bulantıda yok 6+1 deyim.

sağol canım.olmazsa bende folic plus alayım.bence şükret bulantın olmadığı için.herkeste olacak diye bişey yok.benim diğerlerinde bu kadar değildi ama bunda çok oldu.yani hiç bi hamilelik başkasına benzemiyor.

Günaydın kızlar...

canım dayanması zordur eminim ama bende keşke mide bulantısı olsa diyenlerdenim çünkü şimdi kalbi durdumu yine düşük yaparmıyım diye korkuyorum midem bulansa orda olduğunu bilirdim. her güzelliğin bir zorluğu var

Merhaba kizlar
Gecen sali doktora gittigimde hem bebegimi gorebilmis hem kalp atisini duyabilmistim
Cok sevincliydim ama cuma durduk yerde hic sanci agri sizi olmadan kanamam basladi tuvalete girdigimde fark ettim
Doktorumu aradim hemen cagirdi allaha sukurler olsun ki bebekte sikinti yoktu ama buyuk bir kanama odagi olusmus dedi dusuk tehlikesi medeniyle hastaneye yatirdi progestan igne vurdular . Tuvalete dahi kalkmadim. Cumartesi tekrar bakti ultrasonda kanama odagi kuculmus dedi gunde 3 defa 200 mg progestan hap verdi artik evdeyim ve gene tuvalet haric yataktan kalkmam yasak bu cuma tekrar kontrole gidicem , 2 hafta boyunca kanamasiz gecmedigi surece risk altindaymisim . Hala kanamam var ama ilginc bicimde gunde 1 defa ama baya kaniyor sonra duruyor. Boyle yattigin yerde bi sey yapamadan beklemek moral bozuyor . Bir de ustune hareketsizlikten kabizlik cabasi . Keske midem bulansa da o yuzden yatsam diyorum. İnsallah sorunsuz atlatabiliririm , bu tarz kanamalar yasayaniniz oldu mu ?

canım bende bulantı falan yok olmaması iyi bişey değilmiş diye duymuştum ama annemde de bulantı yokmuş bugün 6+1 oldum seninki kaçta ne zaman başladı

canım dayanması zordur eminim ama bende keşke mide bulantısı olsa diyenlerdenim çünkü şimdi kalbi durdumu yine düşük yaparmıyım diye korkuyorum midem bulansa orda olduğunu bilirdim. her güzelliğin bir zorluğu var

Kızlar ikinize birden cevap vereyim.
Benim bulantılarım 4-5 gündür başladı. Yani 5+1 diyebilirim belki.
Bir arkadaşım 2. kez hamile. ikisinde de midesi bulanmadı. Biri gayet sağlıklı. Diğeri de hala göbüşünde o da sağlıklı maşallah :)
Diğer bir arkadaşım da da mide bulantısı hiç olmamış. Bebeği de çok iyi şükür.
Yani mideniz bulanmıyorsa sorun etmenize gerek yok. Biraz genetik olabilir. Annenize sorabilirsiniz.
Benim annem bana hamileyken 9 ay midesi bulanmış :KK43:
Hatta doğum sancısı çekerken bile öğürüyormuş.
Herkeste aynı şey olacak diye bir şey yok.
Canımızı sıkanlara inat huzurlu bir hamilelik geçirelim...
Ben çalıştığım için biraz zor oluyor. Uzanmak istiyorum uzanamıyorum. Uykusuzluk bir yandan... Sabır işte..

X