2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
sizlerede iiyi pazarlar taze anneler.
nasıl gidiyor hamişlik.
bizde herşey yolunda çok şükür.
bir dahaki doktor randevum 1 ay sonra ama belki dayanamz 20 gün sonra giderim:KK1::KK1:

Tünaydın kızlar bulantım geri geldi yaa bulantım az aslında birden öğürtü gelıo yalnız bu sefer mutfaga asla yanasamıyorum daha oncekıelrde gene gırıodm bısı olmuody
ama sımdı acaip kokuyo :S kociş kahvaltı hazırlıo su an 1 mt yakınından gecemıyorum maalesef yapcak bişi yok :)

selam hamişler:KK49::KK49::KK49:
bu sabah uyandığımda kendimi şiş hissettim sanki yüzümün üstünde bir yüz daha varmış gibi. malum havalar sıcak tuza dikkat etmeye başlamalı şimdiden ve bol bol su içmek gerek ilk gebeliğimde 6. aydan sonra başlamıştı hafif hafif bu sefer erkenden önelem almalıyım . eğer siz de kendinizi şiş hissediyorsanız tuza ve suya dikkat:KK9::KK9:

Canım yüz şişmesi önemli yaa benimde ellerim ayaklarım daha çok ayakalrım şişiyo ama benım yazın hep olur...çok tulzuda yemıyorum ama
neden oldu anlamadım dr a gidicne sölicem gebelıkte şişlık çok ama çok önemlı cunku sıslık gordugum an korkuyorum cunku öncekını
çok fazla şişliğim oldugu zaman kaybetmsıtım resmen ayakkabı fln mumkun değil olmuyordu ben el ayak şişlikleırm ıcın
sabah kalkınca buz gibi suyla yıkıyorum sonra ayakalrımı duvara dayıyorum ıı oluyo ::) hem bel agrım varsa o da gecıo :) bacakalrı kaldırınca

off iyi demişte kol bacaktan çok korkuyorum ben yaaaa:KK43:( özellikle bacaktan nerden yapılcagını da bilmiyorum...
ay_she kızzzz dezenfekte et vuracağın bölgeyi önce bi kolonyayla sil aman mikrop kapar filan dikkat et:KK66:

ayy canım ınan hıc akıl edemedım kadın bana dırek sapla bişeye ıhtıyac yok deınce bundan sonra kolonya ile yaparım cok sağolun
zaten ben saplayamıyorum yaa kocıse vurdutuyom :KK70: hıc kıyamıyorum kendıme eheuehuehe :KK9: :KK9: :KK9:

off ya az önce banyoya girdim sölemesi ayıp yarın kuzenin düğünü var bacaklarımı makinayla alıyım dedim bide baktım sol bacakta kan pıhtılaşma belirtileri sinyal vermeye başlamış :18::18::18::18::18::18: mor mor kıcal damar çatlamaları yani bi nevi varisler :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52: hemen gidip bana ameliyatta giydirilen ve yolcuk yaparken aynı zamanda hareketsiz yatmama gereken durumlarda giydiğim çorabı buldum hemen 2 bacağımımada giydim çok sıkıntı veriyo ama artık katlanıcaz :KK43:(

bende de var varıs özellıkle dizimin arka tarafından totoya kadar alt bacagımda hiiç yok pıhtılaşmayla alakesı var mı bılmıyordum ama mantıklı dusununce :)

Herkese mutlu pazarlar. :-)

sanada canım sağol :)

sizlerede iiyi pazarlar taze anneler.
nasıl gidiyor hamişlik.
bizde herşey yolunda çok şükür.
bir dahaki doktor randevum 1 ay sonra ama belki dayanamz 20 gün sonra giderim:KK1::KK1:

iyi pazaralr canım oh ne güzel eevt dayanmak çok zor ben en fazla 15 gun dayanıyorum ehehe :)

Son düzenleme:
Listenin son hali kızlarr :) cuma ve cumartesı yazanları ekleyememıstım ekledım :)

:nazar::KK69:Hoş geldiniz 2013 ocak anneleri
hepimize hayırlı uğurlu olsun güzel paylaşımlar dilerim..
aşağıda bulunan listeye isminin ve bilgilerinin dahil edilmesini isteyenler bana özelden mesaj atabilirler
bana ulaşamayanlar ay-she ye mesaj atabilirler :KK54:

anne:KK49:yaşıkilosubebişin doğumu:KK69:kaçıncı bebişcinsiyetiismison durum yaşadığı il
MakaraKukara255301 ocak ilk bebiş??:emir_bebek:istanbul
rokanane287203 ocakilk bebiş??:emir_bebek:İstanbul
ocwmays 244803 Ocak ilk bebiş??:emir_bebek:
Btkubra227503 ocakilk bebiş??:emir_bebek:
sebnemm27??03 ocak ilk bebiş??:emir_bebek:bursa
kayazelha227003ocak ilk bebiş??:emir_bebek:Ankara
sahra_211283287003 ocak ilk bebiş??:emir_bebek:adana
Khena28??03 ocak ilk bebiş??:emir_bebek:istanbul
Reputable246604 Ocak ??:emir_bebek:
derennnnn294904 ocak ilk bebiş??:emir_bebek:istanbul
candost17276405 ocak ilk bebiş??:emir_bebek:sivas
Yesim8329555 ocak 2. bebiş??:emir_bebek:Yurtdışı
haydibaby267006 ocakilk tüp denemesi??:emir_bebek:
yaprak_275607 ocakilk bebiş??:emir_bebek:İzmit
yarenahsen365109 ocak 4. bebiş??:emir_bebek:Elazığ
YorgunPenguen25??09 ocak ilk bebiş??:emir_bebek:Manisa
kokopelli376309 ocak ilk bebiş??:emir_bebek:??
ekinoxg365509 ocak ilk bebiş??:emir_bebek:izmir
melekce88247510 ocakilk bebiş??:emir_bebek:İstanbul
fikir delisi316812 ocak 2. bebiş??:emir_bebek:Ankara
pandoo306313 ocak??:emir_bebek:Beyrut
piraye84285013 ocak ilk bebiş??:emir_bebek:Balıkesirl
mbp285314 ocak ilk bebiş??:emir_bebek:izmir
tugbaemrah256714 Ocak ilk bebiş??:emir_bebek:İstanbul
kkuzum327514 ocak 2 bebiş??:emir_bebek:sivas
BaBLe248315 ocak 2 bebiş??:emir_bebek:İstanbul
sudenazeren 255515 ocakilk bebiş??:emir_bebek:İstanbul
mehdu 246015 ocakilk bebiş??:emir_bebek:kayseri
ayheka305415 ocak ilk bebiş??:emir_bebek:istanbul
zeynep_sare266215 ocak ilk bebiş??:emir_bebek:istanbul
papatya3559306015 ocak ilk bebiş??:emir_bebek:istanbul
elfida1789316715 ocak ilk bebiş??:emir_bebek:??
fbetuly254417 ocak 2 bebiş??:emir_bebek:yalova
aperpil296717 ocak 2 bebiş??:emir_bebek:ankara
zeynepfaz 277617 Ocak ilk bebiş??:emir_bebek:
wen285217 ocak ilk bebiş??:emir_bebek:edirne
ay-she+247318 ocakilk bebiş??:emir_bebek:İstanbul
suay295218 ocakilk bebiş??:emir_bebek:Ankara
dulger256418 ocakilk bebiş??:emir_bebek:Bursa
mathematician286519 ocakilk bebiş??:emir_bebek:Malatya
teacher0 276119 ocakilk bebiş??:emir_bebek:Bursa
gulru090 315819 ocakilk bebiş??:emir_bebek:amasya
iadara82305919 ocak ilk bebiş??:emir_bebek:İstanbul
lotf254920 ocak ilk bebiş??:emir_bebek:Van
brnyns335822 ocak 3. bebiş??:emir_bebek:istanbul
ipek41284623 ocak ilk bebiş??:emir_bebek:Manisal
duman35????23 ocak ilk bebiş??:emir_bebek:Ankara
NewArch287024 ocak ilk bebiş??:emir_bebek:izmir
rose012749 25 ocak 2 bebiş??:emir_bebek:Adana
Arzuum_79326025 ocakilk bebiş??:emir_bebek:İstanbul
34moni53307225 ocak ilk bebiş??:emir_bebek:istanbul
pembetoka277825 ocak ikinci bebiş??:emir_bebek:tekirdağ
demet35379026 ocak ilk bebiş??:emir_bebek:izmir
Ozfer228526 ocak ilk bebiş??:emir_bebek:izmir
yedirenk286026 ocak ilk bebiş??:emir_bebek:??
sevil01275827 ocak ikinci bebiş??:emir_bebek:Van
ilk_ay_ilk28??27 ocak ilk bebiş??:emir_bebek:bursa
ilkincim335428 ocak ilk bebiş??:emir_bebek:istanbul
ecrnnaz325330 ocak 2. bebiş??:emir_bebek:istanbul
eylemsevcan316530 ocak 2. bebiş??:emir_bebek:tekirdağ
derugur318430 ocak ilk bebiş??:emir_bebek:istanbul
sensiblegirl29??31 ocak ilk bebiş??:emir_bebek:tekirdağ
??:emir_bebek:

Bu arada

ocakanneleri.com ve ocakbebekleri.com Her yaşta ocak bebeklerinin rehber sitesi....

takip çizelgesi yapmak isteyenler;
Lilypie - Pregnancy ticker scene selection
1-siteye giriş yapın..
2-karşınıza çıkan sayfada, sol taraftan bir arka plan beğenin,sağ taraftaki şemaya next deyin..
3-yine sol taraftan bir resim seçin ve next leyin..
4-sol tarafta bulunan Event date bölümüne beklenen doğum tarihinizi..
5-hemen altındaki Optional settings bölümüne de son adet tarihinizi yazın
6-yine altındaki Optional text to display above the ticker: bölümüne eklemek istediğiniz yazıyı türkçe karakter kullanmadan yazın.. next leyin
7-çıkan sayfada hazır olan resmin altında yazan For Websites:in karşısındaki Image URL ye basın.
8-alt tarafta Code snippet: Image URL bölümünde bunun gibi; http://lbdf.lilypie.com/sWrIp2.png bi link çıkıyor kopyalayın
9-kendi profilinize gelip-çizelge bölümüne girin.. kaleme basarak kopyaladığınız linki yapıştırın..

ayşecim mrb nasılsın sadece sen burdasın sana sorman lazım da canm.Biliosun benim durumu ya.Kahvarengi lekeler devam ediodu ya kanamadan sonra hani.2 gündür çok şükür kahverengi gelmio artık koyu sarımtırak bi renk oldu az az.İyiye gidiyomu canım sen tecrübelisin ya soruym dedim hayatım.Ama bu progestan 200 mg olan acayip sersem yapıo beni başım filan dönüo etkisiz hala geliorum sanki demekki diğerinden daha etkiliymiş.Bu yüzden günde 2 tane demiş demekki dr.

Canimmm arkadaslarimmmmmm dualariniz icin Allahim binlerce kez razi olsun.. Sizinleyimmm bebegimizi gordukkkkkkkkk mutluluk buymus.. Ask buymuss.. Ucuyorum kizlarrrrrr Allahim herkese nasip etsiiiiinnnn insallahhh..

amin canım inşallah hep güzel haberlerini alırız.hiç bişeyi kafana takma herşey güzel olacak inşallah :)

ayşecim mrb nasılsın sadece sen burdasın sana sorman lazım da canm.Biliosun benim durumu ya.Kahvarengi lekeler devam ediodu ya kanamadan sonra hani.2 gündür çok şükür kahverengi gelmio artık koyu sarımtırak bi renk oldu az az.İyiye gidiyomu canım sen tecrübelisin ya soruym dedim hayatım.Ama bu progestan 200 mg olan acayip sersem yapıo beni başım filan dönüo etkisiz hala geliorum sanki demekki diğerinden daha etkiliymiş.Bu yüzden günde 2 tane demiş demekki dr.

selam canım benimde 2 gündür sütlü kahve akıntım var 5+4 üm daha önce bir düşşüğüm olduğu için tedirginim senin kaçıncı haftada oldu lekelemen progestana başladım bende ama bu lekelenmenin rengi açılarak mı kesilecek acaba

kızlar takip edemiyorum bu ara ama aklım sizde iyisinizdir umarım benim güzel annelerim:) cuma dr a gittim kesemizi gördük 5+5 ken bugün 6+0 olduk bakalım.haftaya kalp atışını duyarız dedi haftaya cuma 6+5 olucak kalp atışı ultrasonda duyulur mu ?

kızlar takip edemiyorum bu ara ama aklım sizde iyisinizdir umarım benim güzel annelerim:) cuma dr a gittim kesemizi gördük 5+5 ken bugün 6+0 olduk bakalım.haftaya kalp atışını duyarız dedi haftaya cuma 6+5 olucak kalp atışı ultrasonda duyulur mu ?

evet canım bence duyabilirsin:)) :KK66:

iyi pazarlar annişler :KK16::KK16:veeeeeeee :KK49::KK49::KK49:

canım ben keseyi 4+3de gördüm 3hafta sonraya Verdi görürüz dedi 7olacam yani 6da da göbişten görülmüyebiliyor inşallah duyar ama duymazsa sorun yapma erken 8haftaya kadar sarkabiliyor ultrason kalitesi diyelim göbiştense

ben öncekinde keseyi bile devlette 6cı haftada özelde renklide görememiştik kürtaj için özele gittiğimde keseyi görmüş ve ben bile bebişin şeklini anlamıştım ama kese bozuluyordu yani ult farkettiriyor o yüzden sakın üzülüp takma sonucu inşallah ta görürsün

evet canım bence duyabilirsin:)) :KK66:

tşk ederim canım benim içimi rahatlatacak sözlere ihtiyacım vardır belkide :)
ilk ki düşük olduğu için korkuyorum biraz çünkü ilk önce onun kalp atışlarını almıştık ama azdı 1 hafta sonra hiç alamadık kürtaj olmak zorunda kalmıştım inşallah canımın içinin minik kalbinin atışını duyarım ve sizinle paylasırım..

bide fıstılar Sabah ta girdim ama utandım ay ben 1kayıpla bişeymi olcak die yerimde duramıyorum sanki anlıyacakmış gibi kendimi dinleyip duruyorum ama size okuyup çektiklerinizi yaptıklarınızı duydukça rabbim kolaylık versin hepinize ve inşallah sağlıcakla alalım bebişlerimizi ay bu listeye girip sonrasında çıkmak nekadar zor inşallah tekrar üzülmeyiz

bizde belirtide yok bazen bulantıyı bile orda olduğunu bilmek için istiyorum sade kahvaltıyı zor yaptık 3saat ayakta durup gazete okucam diyip uyumuşum kocişte kaçtı bizden ama sağolsun pazarı yapıp gelir bu sıcakta bide pazarla uğraşmayız

listemiz oldukça kabarık.hepsi sağlıkla doğar inşallahh.bakalım en çok kızmı olucak erkekmi acaba:KK1:

Listenin son hali kızlarr :) cuma ve cumartesı yazanları ekleyememıstım ekledım :)

ay_she benim eksik olan bilgilerimide eklermisin sana zahmet olacak ama :) 27 yaşındayım, 61 kiloyum...4.bebişim ama kısmetse ilk kez alıcam kucagıma:) birde benim nickim duman85:KK17:

selam taze anne adaylarııııı güzel bi pazar diliyorum hepinize...

canım ıyıyee gıdıyo demek cok sukur :) yanı basındann beri benıdme sarı koyu skeılde gelıo olması gereken o yanı :)
ay evet progesteron öle yaa ben gunde 3 kez kullanıordm kanamam varken
cidden sarhoş gibi kafamı kaldıramıyordum yan etkısı ıste.....aman bebıs ıı olsudna
ee progesteronu ne zaman bırakıcaksın ? artık kanamna bıttı gerek kalmadı aslıdna dımı dr bişi dedımı

canımcım benide tabloya eklermisin yaş 28 kilo 59 istanbuldanım ilk bebeğim 27 ocak 2013 inşallah:)

ok eklerım cnım hoşgeldın :)

Beni de ekleyiin. Dun bebegimi gorduk ve kalp atislarini duyduk cok sukur.!!! İnsallah boyle devam eder

bilgilerını yazman alzım ılk sayfada lıste var :)

ay_she benim eksik olan bilgilerimide eklermisin sana zahmet olacak ama :) 27 yaşındayım, 61 kiloyum...4.bebişim ama kısmetse ilk kez alıcam kucagıma:) birde benim nickim duman85:KK17:

selam taze anne adaylarııııı güzel bi pazar diliyorum hepinize...

tamam canım duzelteım :)

listemiz oldukça kabarık.hepsi sağlıkla doğar inşallahh.bakalım en çok kızmı olucak erkekmi acaba:KK1:

ehehehe ben de merak edıyorum yaa .D

merhaba anne adayları .bu aralar hava ne kadar sıcak

merhaba canım hıcc sorma yaa hazıran böyle isee

kızlar selam nasılsınız ? ne güzel listemiz çoğalmış :)
3 ocak anneleride pek çok :)

bulantılar halsizlik devam ediyoruz çok şükür hepinizi iyisinizdir umarım

selam hamişler:KK49::KK49::KK49:
bu sabah uyandığımda kendimi şiş hissettim sanki yüzümün üstünde bir yüz daha varmış gibi. malum havalar sıcak tuza dikkat etmeye başlamalı şimdiden ve bol bol su içmek gerek ilk gebeliğimde 6. aydan sonra başlamıştı hafif hafif bu sefer erkenden önelem almalıyım . eğer siz de kendinizi şiş hissediyorsanız tuza ve suya dikkat:KK9::KK9:
benimde ilk hamileliğimde son aylarımda ödem olmuştu,çok rahatsız edici:KK43:en başından dikkat etmekte yarar var.
off ya az önce banyoya girdim sölemesi ayıp yarın kuzenin düğünü var bacaklarımı makinayla alıyım dedim bide baktım sol bacakta kan pıhtılaşma belirtileri sinyal vermeye başlamış :18::18::18::18::18::18: mor mor kıcal damar çatlamaları yani bi nevi varisler :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52: hemen gidip bana ameliyatta giydirilen ve yolcuk yaparken aynı zamanda hareketsiz yatmama gereken durumlarda giydiğim çorabı buldum hemen 2 bacağımımada giydim çok sıkıntı veriyo ama artık katlanıcaz :KK43:(
varislere dikkat bendede azda olsa mevcut.hamileliğin ilerleyen dönemlerde genital bölgeye sıçrama yapabiliyor:KK43:(
inş.sağlıkla kucağımıza alırız.bence kız yılı
merhaba anne adayları .bu aralar hava ne kadar sıcak

hemde nasıııılll dün ve bugün sıcaktan canım hiçbirşey yapmak istemiyor.
birde daha hafif olmamıza rağmen yürümek bile zor geliyor.
temmuz ağustos nasıl geçicek acaba

kızlar bide tek hamileliliği düşükle veya kürtajla sonlanıp 2ciye kalanlar ozaman da test yapıldımı
bizim bebiş patolojiye gitmişti ve doktorum her 5kadın dan birinde olur 3düşükten once inceleme yapılmaz demişti bende 1sürü komşum ilk düşük yaşamış olunca önemsememiştim ama şimdi şu kan pıhtılaşması olayı korkutuyor benide

bide kuppeye ne oldu 1şey okumadım 5teydi sanırım randevusu inşallah mutlu döner aramıza
benım bundan oncekı bebegımın kalp atısı 7h2g ken durdu kurtaj oldum dr dollenmede sorun olmus dedı
bundada dr aspırıne baslatmıstı sonra TR ye gelınce baska dr devam etme dedı.
kalp atıslarınıda en son 8h3g ken gormustum aklım hep bebıste kalbı atıyormu dıye 12. haftada gel dedı dr ben nasıl beklıcem bılemıyorum
canım bendede aynı sorun var ilk bebeişimi 5 aylıkkken kalbi durdu kaybettim şimdi ikinci için doktorum gen tahlili istedi
cok gecmıs olsun canım cok acı Allah kımseye vermesın.
kızlar bana kızıyorsunuz biliyorum belki aşırı tepki veriyorum ama 4 yıl önce bana insülin direnci ve reaktif hipoglisemi teşhisi koyulduğundan beri yediklerime dikkat ediyorum ana kurallara hep uydum iştahlıyım ve porsiyonlarım hep büyük oldu ama hiç beyaz ekmek, pilav, hazır çorba, konserve, bulyon falan yemedim.... yani yeme şeklim değişmişti son kontrollerim de değerlerim çok normal çıkmıştı, kilomda da azalma oldu doktorum sende ileride şekere çevirmesini beklemiyorum demişti, gebelik şekeri çoğu zaman geçici bir durummuş ama işte insülin vurulmak sanki geri dönülmez bir yola girecekmişim hissi veriyor korkuyorum dışarıdan alınan hormonlar insan vücudunun mekanizmasını bozuyor diye düşünüyorum çünkü ben insülin direncine doğum kontrol hapı almaya başladıktan sonra yakalandım onun için de zararı yok diyorlar ama ben bizzat yaşadım dışarıdan hormon alımına karşıyım....
tabiki eğer benim ve bebeğim için en doğru olanı yapacağım, ikimizi de tehlikeye atamam atmam. Ama benim şaşkınlığım şundan oldu tek bir açlık testi sonucu ilk muayenede "sana insülin verelim" demesine şok oldum, yani diyet yap bakalım düşecek mi falan demedi ben karşı çıkınca da kızdı biraz, bu durum beni tedirgin etti... Ama bir dr a daha gideceğim ve bu arada diyet yapacağım bakalım evde şekerimi ölçeceğim belki düşer :KK17:

canıııım çok sevindim inan ama ben çok umutluydum gerçekten sen de daha fazla kendini ve bebeğini yıpratma çok bile üzüldün... :KK16:

yaaa kızlar sürekli okuyorum yazdıklarınızı, herkeste nerdeyse bir sorun çıkmış yaa ne oldu bize nazar mı değdi nedir anlamadım dua edelim kızlar bol bol vallahi bize nazar değiyor çevremizden :KK1:
ıcın rahat etmeyecekse baska bır dr gorun canım hepsı ıyı olmuyor maalesef
Ben sımdı ssk hastanesıne gıdıyorum Dr bılgılı bırıne benzıyor gercı benımkı 3 aylık gecıcı bır sure oldugu ıcın cok arastrma yapmadım
cunku 3 ay sonra tekrar yurtdısına gıdıcem ve kendı dr devam edıcem zaten dogumuda orda yapıcam nasıp olursa ınsallah

bugun hıc cıkarmadım Allaha sukur azaltıyor sanırım
arada donuyor mıdem tabı bır koku gelıyor burnuma ah dıyorum alsam yesem sonra bakıyorum mıdem donuyor vazgecıyorum
tatlıyada hıc ıstek duymuyorum ben ya normalde tatlı yıyen ınsanım ama hıc canım ıstemıyor

Kızlar merhaba,
Dünden bugüne kadar olan gelişmeler...

Dün akşamdan başlayıp gece devam eden mide bulantım yüzünden acile gittim.
Doktor önce ultrasonla baktı, keseyi görü ama bebeği göremedi.
Korktum tabi bende...
Sordum. Olabilir dedi 1 hafta sonra gelin falan dedi.
Dayanamadım bu sabah gittim başka bir doktora.
O da göremedi karından ultrasonla.
Vajinal ultrasonla baktı sonra. Orada göründü çok şükür. Kalp atışını da duydum. 5+5 miş :) Rabbim dileyen herkese versin bu mutluluğu...
Ama hala bulantılarım devam ediyor... İş yerinde zor duruyorum. Bu gidişle iş hayatım sonlanacak sanırım.

gozun aydın canım bulantılara dayanmak cok zor benımkı gecıyor sanırım yavas yavas ama u seferde grıp oldum ılac kullanamıyorum
ıhlamurla papatya ıcıyorum sımdı ıns ıyı gelır

X