doğum çantası hazırlanmalımı artık ?

bende yanıma çok fazla şey almayı düşünmüyorum kızlar evim çok yakın zaten hastaneye.
bişey lazım olursa eşim alır getirir. zaten herşeyin yerini biliyo..

kızlar benimde cantamın tüm eksikleri tamam sadece toparlanması gerek dün size dedigim gibi gittim eminönüne bayagı bişi aldım

kendime ic camaşırı aldım 5 tane hastane cantasına koymak icin bir tane emzirme südyeni aldım ama diger aldıgıma benzemiyor desenli cok güzel digeri kumaş sadeydi sadece ama bu şık duruyo emzirme sütyeni gibi degil markası yeni inci 27 ytlmiş ama ben pazarlıla 20ytl aldım :dance:

gecelige gelince okadar gezmeye sadece bir yerde begendim logusa geceliymiş ve sadece o dükkan yapıyormuş bedenini ve kısa kolusunu bulamadım ama haftaya gelicek görümcem gidip alıcak parasınıda verdim oda tamam sayılır

kısacası bizim cantamız hazır kızlar haftaya tam tamamına hazır olur kapının kenarına koyar hazır olda bekletirim :dance:

çantası hazır olanlar neler koydugunu yazsın da diğer unutan yada hiç almayan arkadaslara yardımcı olsun...yazan kişi normal dogummu sezeryanmı oldugunu da yazsın...
ben bugun doktoruma sorucam hastane neler veriyor benim neler getirmem gerekli diye...bakalım ne eksikler çıkacak

ya valla tamamladım alacaklarımı da yıkanacaklar daha ama bi üşengeçlik var nedense bir türlü çantayı hazırlamak gelmiyor içimden .... hazırlarsam hemen doğuma gideceğim sanıyorum....

çantayı hazırlamam için ilk önce cicilerimizi yıkamam gerek ütülemem gerek... daha geceliğim bile yokk... zaten hazırlasam ne olcak daha 2 ay var....
ben yıkayıp ütüledikten sonra hastaneye gidicek malzemelerimi bi çekmeceye dizicem. eğer acil bişey olursa eşim çantaya dizer hastaneye getirir. yoksa bide çanta ortalıkta yer kaplamasın..

Dün cantamı hazırladım kızlar...

kızım icin.

hastane cıkışlarını 2 üst 2 alt altın birtanesi ayaklı olanlarından
2 corap koydum
10 tane prima yenidogan bezi koydum
bataniye koydum
tulum takımı koydum hastaneden cıkışta evimize giderken giydirmek icin
2 eldiven 2 şapka
3 tane agız mendili koydum
bitane ne olur ne olmaz diye cıtcıtlı zıbından koydum
birde yazlık lcw aldıgım yelek koydum ince

şimdilik kızım icin koyduklarım bunlar eksik bişi bulursam koyarım icine

kendim icin:

pijama takımı
gecelik + sabahlık üstüne
ped koydum 10 tane (belki daha sonra bir kac tane daha koyarım bilmiyorum)
birde hasta pedi alıcaktım vazgectim orkidin büyük uzun gece pedini aldım 8 adet var yeterli bence yogun kanama icin
gögüs pedi
4 tane ic camaşırı
1 tane emzirme südyeni
(terlik alıcam koyucam bide)
corap koysammı diye düşünüyorum sıcak havalarda aslında ama birtanede corap koyarım ne olur ne olmaz belki üşüme basar yerimseniben

valla benim şuan koydugum ve hatırladıgım bunlar unutugum olursada koyarım fazla abartmaya gerek yok diyorum doldurmıycam okadar cantayı..

Son düzenleme:
benim cantam da hazir..

1 bebek hastane cikisi
1 (bebek kilolu dogarsa hastane cikisi kücük gelirse) bebek tulumu ve sapkasi

2 pijama 1 e$ofman
tarak
sampuan
büyük havlu
kücük havlu
ovunma bezi
sampuan , sackremi
kirmizi kurdele,kirmizi küpe,fondoten,ruj,rimel :)
terlik
emzirme sütyeni
gögüs pedi

islak mendil,ped,bebek bezi,yagli mendil ve bayanlara günlük kilot (bi giymelik ince bisee)
bebek bakim ürünleri gibi seyler hastanede mevcut oluyor..odalarda..ayrica orda kaldigim müddetce bebegi onlar giyidiriyor ..yani ek olarak kiyafet gerekmio kuzuma-

birde dogumdan sonra göbegin toplanmasi icin bir kemer aldim durun resmini koyayim .. onuda koydum hastane cantama..:asigim:

anam naptın sen,tatilemi gidiyosun

şaka bir yana tabii kendi bakım ürünlerimizde gerekli ama ben fırsat bulupda fondoten,rimel,ruj falan kullanabileceğimizi sanmıyorum.hastane çantasına koymayı tercih etmiyorum ben.bebişede fazla yakın olacağımız için bu tür kimyasallar zararlıdır bence.hele parfüm ve deodorant bebişlerinizin yanında sakın kullanmayın kızlar.astıma yol açıyormuş.allah korusun...

kızlar bugün markette gittim hasta pedlerine baktım yaa bana cok büyük ve kaba geldiler ve vazgectim almaktan bende orkidin büyük uzun gece pedini aldım daha iyi olucagını düşündüm en azından benim acımdan öyle valla

bencede orkid gece en ideali.çevremde doğum yapıpda hasta bezi kullanan hiç kimse yok.bende kullanacağımı sanmıyorum.onlar bence tuvalete gidemeyen altına yapan hastalar için.biz hasta değilizki...sadece her zamanki gibi adet olucaz,belki kanama biraz fazla olabilir ama hasta bezi kullanacak kadar olacağını sanmıyorum...

kızlar orkid işini bence bi düşünün kardeşimin doğumunda hastanede başında kaldım. orkid koyanların hepsinin üstüne başına yataklarına kan bulaştı. ve hiç hoş değildi.allahtan annem hasta bezi almışta kardeşim rahat etti temiz temiz valla. ben yinede nolur nolmaz almayı düşünüyorum. çünkü ilk gün kan çok geliyo. yinede siz bilirsiniz. ama 2 tane koyun yinede derim ben kimse görmücek sonuçta altınızda dimi ama.yerimsenibenyerimseniben:1closedeyes::1closedeyes:

yha bizim burda yeni dogum yapanlarin fotolarini cekiolar bebisleriyle..gazetede cikiyo..:))) ben iki ara bi derede süslenmeye firsat bulurum kesin :roflol:

valla ilk günler en ideali hasta bezi ben kullandım hiç biryerime bişey geçmedi,orkit kullananlarda vardı hep arkalarına kan geçti benden istediler bi kaç kişiye verdim hasta bezi,genede siz bilirsiniz kimseyi zorlayamayız degilmi

bende aldım hasta bezii ne olur nolmaz diye bide doğum yapan arkadaşım vardı o normal hasta bezi almış yanları cırtcırtlı hemşire doktor bunu görmesin kızar demiş bunların yanlarının bağcıksızı var demiş onlardan alsaydın keşke demiş oda bilmediği için hemşire yanlarındakini koparıvermiş bende o yüzden hastabezinin anatomic yazıo sanırım yanları bağcıksızlarda onlardan aldım kızlar aklınızda bulunsunn belki sizin oralardada öledir...

canım bagcıklımı alıcaz...anlamadım da

doktor ne karisiyoki anlamadim :uhm: ister bagcikli giyersin ister bagciksiz
..sacma yani.. giyidigin sütyenede karissinlar bari ..dantelli dantelsiz die :roflol:
nerde sorun cikaracagini sasiriyo milletimiz yaa

doktor ne karisiyoki anlamadim :uhm: ister bagcikli giyersin ister bagciksiz
..sacma yani.. giyidigin sütyenede karissinlar bari ..dantelli dantelsiz die :roflol:
nerde sorun cikaracagini sasiriyo milletimiz yaa

vallaha ne bicim orasi yahu demi kizsırnaşık şey
bizim burda kimse karismaz karisirsa bile kizarim ne karisiion die:1shok:
ped benim degil mi ben takmicam mi sanane be Kötü Kazen

benim canta hazirlamak istemiyorum yahu
delircem ben bayilcak gibi oluyorum
beni hastaneye yatirinnnnnnnnnnnnnnnnnlaelaelaelaelae

ay kızlarr yaaa ben bi tuhaf oluyorum hasta bezi dusundukcetatlicadiarzu
psikolojim bozulur benim o seyi baglarsam yaaaa
aldım ama şok oldum gorunce bebek bezi gibi kafamçokkarıştı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…