Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    139
P payedar canım kardeşim beraber verdik bu mücadeleyi. Her pes edişimde sen tuttun kaldırdın beni. Muhteşem bir annesin. Kendi hayatını bile tehlikeye atıp sonuna kadar savaşmak kolay değil. Sen bunu yaptın. Can bu dünyanın acılarına maruz kalmadan cennete gitti. Allah sabrını metanetini cennete gidip oğluna kavuşmana vesile eylesin.

Kızlar bebişlerinizi tam olarak nerede hissediyorsunuz ? Ben daha göbek deliğinde hissedemedim hep kasıkta :)
Göbek deliği hemen altında hissediyorum ara sıra daha altında vuruyor sanırım oralardada pıt pıt hissediyorum farklı yerlerde hissediliyor pozisyonundan bebeğin sanırım canim

Kızlar bebişlerinizi tam olarak nerede hissediyorsunuz ? Ben daha göbek deliğinde hissedemedim hep kasıkta :)
Başlarda hep göbek değili etradında hissediyordum şimdi sol kasığa atmış yatağınu döşeğini :) dün dr a dedimki göbek deliğinin üstünde bile hareketini hissediyorum evet dedi ayakları orada

Kızlar ne yesem aşırı şişkinlik hissediyorum son 1 haftada göbeğim 2 katına çıktı resmen ve aldığım kilo 3, fazla mı yiyorum diyorum ama yok normal yiyorum her öğün sonrası sanki dünyaları yemişim gibi şişkinlik hissediyorum, oğluş benim mideyi abluka almış sanırım

Aynen ben de öyleyim hatta yemeklerden sonra çarpıntım dahi oluyor. Normalde ben çok fazla su tüketirim. 3 gündür su tüketimimi normal seviyeye çektim. Beyaz ekmek, pilav, makarna, vb beyaz un mamüllerini kestim bir tik rahatladım. Öğünlerimi de ikiye böldüm az az yiyorum. Mesela öğlen bir kase çorba içip 1 saat sonra ana yemeğimi yiyorum porsiyonları da mecbur küçülttüm. 3,5 ay nasıl geçecek hiç bilmiyorum

Evet bende öyle yapacağım az az sık sık besleneceğim, öbür türlüsü mide boşalana kadar çok rahatsız oluyorum çarpıntım da oluyor

Kızlar kütüphaneye geldim bir kitap keşfettim. Kitap tam ihtiyacım olan kitapmış. Prof Dr. Haluk Yavuzer Çocuğunuzun İlk 6 Yılı.

Gobegimde bazen kasığımda .değişiyor sürekli geçenlerde sadece 1gun karnimda dolaştığını gördüm onun dışında hep tekme tokat daliyor bnm kizce bı ara bı iki gün hiç hissetmedim mesela.ama genel olarak sağ karın ve sol karında tekme olark

Kızlar benim ayrıntılıda suyum fazla çıkmıştı bir de rahim ağzımı da iki hafta önce 4,5 iken 3.3 çıkmıştı. Ben de işkillenip bir hafta sonra kendi doktoruma gittim. Rahim ağzım 2.8 e inmiş hunileşme başlamış. Serklaj yapmıyor pessar diye halka takarım daha kısalırsa dedi antibiyotik ilaç ve vajinal krem ve Prolüton verdi günde iki tane progestan. 23 haftadayım. Tuvalet dışında kalkmayacaksın dedi çok korkuyorum bebek çok iyi ama ben çok üzgünüm lütfen dua edin

Yolu yarıldık arkadaşım Allah'ın izniyle o bebek dünyaya gelecekse sen naparsan yap gelir. İçini ferah tut inşallah kucağına sağlıkla alacaksın

Bebisin büyümüş maşallah. Bence tedavilerle de vaktinde doğar. Sen doktorun dediğini yap. Sürekli uzan. Allah yardımcın olsun.

Bebisin büyümüş maşallah. Bence tedavilerle de vaktinde doğar. Sen doktorun dediğini yap. Sürekli uzan. Allah yardımcın olsun.
Amin canım inşallah ben 42 yaşındayım ve 8 tüp bebek o kadar büyük bir mücadeleden çıktım ki bu kadar ilerlemişken çok korktum

Çok sağol iyi bir cümle iyi öyle ihtiyacım vardı ki

Kızlar şeker yüklemesi hakkında ne düşünüyorsunuz 3 hafta sonra doktorum yüklemeye gel dedi ama ben çok istemiyorum. Sizlerin ve doktorlarinizin fikri nedir ?
Ben yaptırma kararı aldım. Çünkü doktorlar ve sağlık çalışanları bizler zararlı olsa kendimize ve eslerimize yaptırır miyiz diyorlar? Doğal olarak bir şey deyip itiraz edemez hale geliyorum. Zaten itiraz edecek bir bilgi birikimine de sahip değilim. Benim tek düşüncem acaba 3 aylık şekere ya da bir hafta boyunca açlık tokluk şekerine baktırsam kafi gelmez mi sorusu. Buna da yeterli bir cevap alamadım.

Canım doktorun gerekenleri yapmış zaten , inşallah yukarı çıkacaktır bebeğin. Doktorunun dediğini yap ve kalkma tuvalet dışında. Sağlıkla , zamanında doğsun inşallah doktorun kim bu arada ?

İnşallah bsy olmaz cnm.dr un dediğini yap.34 35i geçtin mi tmmdir.
Kızlar şeker yüklemesi hakkında ne düşünüyorsunuz 3 hafta sonra doktorum yüklemeye gel dedi ama ben çok istemiyorum. Sizlerin ve doktorlarinizin fikri nedir ?
Dun bana da dedi dr.2 hafta sonra aç gel şeker yüklemesi yapalım dedi.ben istemiyorum dedim.sen bilirsin dedi.oglumda da yaptırmadım.sabah akşam açlık tokluk baktım .tabi herkesin kendi kararı.kimseyi etklemek asla istemem.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…