Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    139
Doktorların her dediğini koşulsuz yapacak biri olarak ben de şeker yüklemesi konusunda korkutuldum. Tokluk şekeri ölçtüreceğim sağlık ocağına 5 gün sabah üst üste gidip. Ailemde ya da bende şeker geçmişi yok. Öyle bir semptomum da yok. Eğer tokluk sekerimde bir sorun çıkarsa ona göre beslenirim olur biter diye düşündüm. Kendimi böyle korkunca cahil gibi hissediyorum ama yapacak bir şey yok, korkutuldum bir kere.
Şeker yüklemesini kaçıncı haftada yapıyorlardı? Bende yaptırmak istemiyorum. Annem şeker hastası ama oğluma hamileyken yapılmıştı bi sıkıntı çıkmamıştı. Bu sefer yaptırmayı düşünmüyorum.

Kızlar bugün 1. Doz tetanoz aşısı olmuştum . Hiç iyi değilim sol tarafım çok ağrıyor uyuştu elim kolum ağrıyor midem de kötü . Halsizlikten ölücem 😟😟😞
Sizde böyle olmuş muydu. Eşim doktora gidelim diyor gerek var mı
Evet yapıyor maalesef, çok kötü kol ağrım olmuştu ateş ve halsizlikte yapıyor 2 güne geçiyor, extra belirtiniz varsa dra gidin tabiki geçmiş olsun 💐

Eklentiler

• IMG_9231.png
    IMG_9231.png
    198,7 KB · Görüntüleme: 43
Eşimle küstük yine, 4-5 gündür konuşmuyoruz. Geçen gün doğum da bana ne hediye alacaksın, ilk doğumda da almamıştın bunda istiyorum dedim. Sen bana al hediye, ayrıca bu kadar hediye istiyorsan, arabaya lastik alınacak 4 tane lastik al, borcumuz var onu öde, doğum parasını karşıla ondan sonra benden hediye bekle dedi. Sesimi çıkarmadım yattım uyudum. Ertesi gün sabah konuyu tekrar açtı, bende ona soylendim en son bana kullandığı cümle şu oldu " aylık 20.000 lirayı önüme atıyorsun bişeye karışmıyorsun, evi gecindirecek bir eşek bulmuşsun sen". Her ay maaşımdan 20.000 veriyorum, çocuğumun giyimi benim giyimim kendinin giyimi hepsini alıyorum, mutfak alışverişini yapıyorum ( büyük alisverisi o yapıyor), arabaların kasko sigortası bana ait, birine hediye alınacak ben alıyorum. O kadar agirima geldi ki kızlar bu lafı barışmayı düşünmüyorum, onunda adım attığı yok zaten. Bebekle ilgili test vermiştik eşime destek olayım demiyor, tam bi öküz
Genel olarak sorun var da şimdi mi patladı, yoksa anlık mı yükseldiniz? Sizin eve katkınızı küçümsemesi ve üslubu üzücü olmuş. Ödeyecek Durumu yoksa incitmeden açıklayabilirdi. Tüm o saydığı masrafları ödemeye gücü mü yok? Yoksa neden ikinci çocuğa kalkıştı? Lastik parası, doğum parası konuşulacaksa bu çocuğun sonraki masrafları ne olacak? Ama şöyle bir durum var, eşi hamile diye aşırı minnoş olan bir eş duymadım, biz zorlukları yaşıyoruz ve aslında beklentimiz şefkat, doğum hediyesi de eşine nazlanmak, iyi hissetmek için ama ne yaşadığımız anlaşılmıyor sanırım. Hormonal olarak anlamasalar bile ufak ufak şımartsalar iyi olur

Benim ablam da öğretmen 3 çocuğu var hepsinde de son ana kadar çalıştı iznini doğum sonrasına aktardı. Ben mühendisim çalıştığım şirketlerde hamileler hep son ana kadar çalıştı izinleri sonrasına aktardı. Çokta zorlanmıyorlardı. Bence o zamanki durumunuza göre karar verin 🌸

Kızlar bu ara alışveriş yapan yok mu ya 😅
Canım ben geçen ay coşmuşum, bu ara daha sakinim 😂 perşembe günü odası gelecek heyecanla yerleştirmeyi bekliyorum. En son dış kundak aldım Migie marka, bir de 2-4 ve 4-6 ay olarak 3’er alt üst takım yaptım h&m’den, kumaş kalitesini çok beğeniyorum hm’nin. 1-2 ay için de 3lü takım yaparım. Bir de Little Gusto’dan sıvı geçirmez önlük ve yelek aldım çok kaliteli geldi.

-alışverişi azalttım derken ben ahfksjsks-

Canım ben geçen ay coşmuşum, bu ara daha sakinim 😂 perşembe günü odası gelecek heyecanla yerleştirmeyi bekliyorum. En son dış kundak aldım Migie marka, bir de 2-4 ve 4-6 ay olarak 3’er alt üst takım yaptım h&m’den, kumaş kalitesini çok beğeniyorum hm’nin. 1-2 ay için de 3lü takım yaparım. Bir de Little Gusto’dan sıvı geçirmez önlük ve yelek aldım çok kaliteli geldi.

-alışverişi azalttım derken ben ahfksjsks-
Oh oh alınmış baya bir şey. Oda takımı gelsin daha da alırsın. Hm güzel , bir de yeni doğan kısmı çok kullanışlı bende oradan aldım.
Ya benim de yelek almam lazım ama bir türlü beğenemiyorum yelekleri 😅

Oh oh alınmış baya bir şey. Oda takımı gelsin daha da alırsın. Hm güzel , bir de yeni doğan kısmı çok kullanışlı bende oradan aldım.
Ya benim de yelek almam lazım ama bir türlü beğenemiyorum yelekleri 😅
Little gusto’ya bakabilirsin, kumaş organik pamuk beğendim ben. Düz beyaz bir de, ben de yelek sevmiyorum hiç bu hoşuma gitti

Yaaa alayım bende 1 tane 😅

Oyy uyku arkadaşını sevsinler 🤩🤩 çok tatlı 🥰
Ya de mi insan bir an önce doğsun da bebek adamını sevsin istiyor 🙃 Sonra duayı tam yapayım diyorum. Oğlum dur yerinde, yerin rahat, giyinmek, kundağa girmek derdin yok.Üşümek, terlemek, bezlenmek, emmek, ağlamak yok. Gelmeye heves etme hemen diye seviyorum, konuşuyorum minnakımla😀

Benim ablam da öğretmen 3 çocuğu var hepsinde de son ana kadar çalıştı iznini doğum sonrasına aktardı. Ben mühendisim çalıştığım şirketlerde hamileler hep son ana kadar çalıştı izinleri sonrasına aktardı. Çokta zorlanmıyorlardı. Bence o zamanki durumunuza göre karar verin 🌸
Ben lisede idareciyim okula gidip gelmek zorluyor aracımız sağlıklı değil bazen toplu taşımaya bile kalıyorum taksiler dolu geçiyor çoğunlukla nasip iyi olursam bende aktarırım

Genel olarak sorun var da şimdi mi patladı, yoksa anlık mı yükseldiniz? Sizin eve katkınızı küçümsemesi ve üslubu üzücü olmuş. Ödeyecek Durumu yoksa incitmeden açıklayabilirdi. Tüm o saydığı masrafları ödemeye gücü mü yok? Yoksa neden ikinci çocuğa kalkıştı? Lastik parası, doğum parası konuşulacaksa bu çocuğun sonraki masrafları ne olacak? Ama şöyle bir durum var, eşi hamile diye aşırı minnoş olan bir eş duymadım, biz zorlukları yaşıyoruz ve aslında beklentimiz şefkat, doğum hediyesi de eşine nazlanmak, iyi hissetmek için ama ne yaşadığımız anlaşılmıyor sanırım. Hormonal olarak anlamasalar bile ufak ufak şımartsalar iyi olur
Ayy ne simartmasi bildiğin bu adamlar öküz oluyor.bende konuşmuyorum dünden beri.sinir oluyorum eşime.ogluma hamileyken böyle değildi.benden daha çok heyecanliydi.herseyi yapardi.simdi bu hamilelikte çoğu şeyi umursamıyor bile.ne hamileliğimi ne bebeğin kontrollerini.
Oğlumda 37de ayrıldım ama o sıralar bide pandemi vardı uzaktan eğitim vs derken.bu hamilelikte daha çabuk kilo alimim oldu dagildim resmen.duruma göre bakcm.
Ben lisede idareciyim okula gidip gelmek zorluyor aracımız sağlıklı değil bazen toplu taşımaya bile kalıyorum taksiler dolu geçiyor çoğunlukla nasip iyi olursam bende aktarırım
Aman idarecilik daha zor.resmen düz memur gibi .8 -5.en azından ben eşimden öyle biliyorum.esimde bı sene vekaleten yapmıştı milli egitim dayatmisti.mdr yrd eksiği vardi vs.illallah etmiştik ya. Allah kolaylık versin hocam sana.🫡🫣

X