Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    140
Evet canım gerçekten korkutucu oluyor 🥹 inşallah atlatacağız bu günleri hep konuşuyorum onunla geçecek ben senin yanındayım sakın korkma sen orda büyümene bak annen seni çok seviyor diye inşalah hissediyordur
Atlatacaksınız Allahın izniyle 🎈 sen moralini iyi tut ☺️🌸

Kizlar şuan Alanya da tatildeyiz.hamile kalmadan ayarlamistik.asla havuza girmiyorum .çünkü aşırı kalabalık,günde 1 saat denize giriyorum.kiyida dalga flan da arada çarpıyor sıkıntı olmaz dimi.dun gece bı uyandım sag boslugum aşırı ağrıyordu.sola dondum uyumuşum.bugun Alanya da bı hastaneden randevu aldım gidicem.normalde tatlı yiyince bnm kizce çok seviyor abisi gibi maşallah kıpır kıpır.aksam yemkte kipirdadi.denize de giriyorum ya korkuom.tatile çıkmadan kontrolüm vardı ama Dr um izinliymis bı kaç hafta kontrole gitmeden tatile çıktık.
İçinizi ferah tutun ve tatilinizin tadini çıkarın en azindan orda bulunduğunuz dönemde kendinizi akışa bırakın. Her an acaba bisey mi oldu diye endişelenmek sizi çok yipratacaktir. Ne güzel akşam hissetmissiniz hareketini. Diger arkadaşlar da yazmış zaten üşütme ya gaz sebep olmuştur o ağrıya. Cunku denize girmenin hiçbir zararı yok hatta hamilelikte tavsiye edilen bir aktivite. Ayrıca 1 saat ile sınırlamaniza gerek yok sadece güneşin en dik geldiği saatlerde girmeyin yeterli. Doktorunuz bu süreçte ozel bir kısıtlama koymadığı müddetçe normal hayatınıza devam etmek lazım. Anin tadini cikarin🙏

Kizlar şuan Alanya da tatildeyiz.hamile kalmadan ayarlamistik.asla havuza girmiyorum .çünkü aşırı kalabalık,günde 1 saat denize giriyorum.kiyida dalga flan da arada çarpıyor sıkıntı olmaz dimi.dun gece bı uyandım sag boslugum aşırı ağrıyordu.sola dondum uyumuşum.bugun Alanya da bı hastaneden randevu aldım gidicem.normalde tatlı yiyince bnm kizce çok seviyor abisi gibi maşallah kıpır kıpır.aksam yemkte kipirdadi.denize de giriyorum ya korkuom.tatile çıkmadan kontrolüm vardı ama Dr um izinliymis bı kaç hafta kontrole gitmeden tatile çıktık.
Ben 1 aydır her gün giriyorum denize. Sadece kalabalık olmamasına ve temiz olmasına dikkat ediyorum bir de denizden çıkıp bikini degisiyorum ki mantar vs olmasın. Öğle saatinde 1 kez girdim ama ben her girdiğimde kocaman hasir sapkayla yüzüyorum ki yüzüme başıma hiç gelmesin

İyi yaptın , bende hafta sonu Stokke nin katlanır küvetinden aldım. Gelecek ay falanda ona ayak alacağım. Ayaklı bencede daha iyi 🩵

Ay hadi güzel haberlerle gel inşallah 🙏🏻 yüzünü gözünü de gösterir umarım , benim plesenta önde birde elini yüzüne kapadığı için beyfendi göremedik hiç bir şekilde 🥹

Yaaaa antibiyotik alerjisi çok kötü , geçmiş olsun tekrardan. Ben de gebeliğin başlarında olmuştum faranjit. Ihlamur içtim bol bol birde günde 4-5 bardak ballı limonlu sıcak su içiyordum. İyi geldi
Bende sıcak bisey görmek istemiyorum hava zaten sicak hiç sicak içecek içmeyi de sevmem 🤦🏻‍♀️ ihlamur kac bardak icebiliyoruz gunde canim
Denize girmek gayet saglikli canim neden tedirginsin ki havuz okey mikrop olabilir haklisin bence senin klima karsisinda boslugun üşümüş olabilir
Kızlar iştahsızlık yaşayan var mı aranızda?
Mide bulantım yok ama az bile yesem tıka basa doyuyorum, birşey yiyemiyorum pek.
Canım da hiç birşey istemiyor, bebeğimi besleyemiyorum diye korkuyorum açıkçası, iştah açmak için ne yapabilirim 🤷🏻‍♀️
Ben ogluma hamileyken kebapcidan eve gelmiyordum bunda 19 haftalik oldum verdigim 5 kilo ile duruyorum iştahim hiç yok depodan gidiyordur merak etme korkma bence benim 2. Gebelik oldugu için cok rahatim🤣

Olabilir 🤪😂
Sinir oldum kendime bugün hepten iştahsızlık yaşıyorum, eşim de burnuma burnuma dayıyor şunu bunu ye, bebebek vitaminsiz kalacak diye, daha çok geriyor beni, haberi yok ona çatacağım🤭
Benim eşim de ısrar ediyor yediğimi de çıkarırım bak ısrar etme diyorum etmiyor 😊

Ne zormuş böyle kv ile kalmak falan 1 hafta kalıp evimize dönücez bebiş yaşamadığı stresi yaşamıştır bu bir haftada .
Kadının iki lafından biri para . Üç oğlu var en son evlenen borcu olan biziz ama kadın hep bizden alıp onlara verme derdinde. Karışmıyorum ama zor tutuyorum kendimi .

Kızlar iştahsızlık yaşayan var mı aranızda?
Mide bulantım yok ama az bile yesem tıka basa doyuyorum, birşey yiyemiyorum pek.
Canım da hiç birşey istemiyor, bebeğimi besleyemiyorum diye korkuyorum açıkçası, iştah açmak için ne yapabilirim 🤷🏻‍♀️
İştahsızlık bende de var . Güya ikinci trimister da iştah çok açık olur diyorlardı ama . Bende tam tersi oldu🤣 sırf bebek beslensin diye zorluyorum kendimi

Benim de hiç iştahım yok zorla yiyorum mide bulantım da yok artık aslında .
Gerçi ben bir haftadır kayınvalidemdeyim ondan da iştahım olmayabilir 😅😅😅
Kendi evimde daha iyiydim
Senin istahsizligin kesin KV de olunca.🤣
Ben 1 aydır her gün giriyorum denize. Sadece kalabalık olmamasına ve temiz olmasına dikkat ediyorum bir de denizden çıkıp bikini degisiyorum ki mantar vs olmasın. Öğle saatinde 1 kez girdim ama ben her girdiğimde kocaman hasir sapkayla yüzüyorum ki yüzüme başıma hiç gelmesin
Şapka getirdim ama bı kere taktın mi die sor HAYİR🤣🤣
Bende sıcak bisey görmek istemiyorum hava zaten sicak hiç sicak içecek içmeyi de sevmem 🤦🏻‍♀️ ihlamur kac bardak icebiliyoruz gunde canim

Denize girmek gayet saglikli canim neden tedirginsin ki havuz okey mikrop olabilir haklisin bence senin klima karsisinda boslugun üşümüş olabilir

Ben ogluma hamileyken kebapcidan eve gelmiyordum bunda 19 haftalik oldum verdigim 5 kilo ile duruyorum iştahim hiç yok depodan gidiyordur merak etme korkma bence benim 2. Gebelik oldugu için cok rahatim🤣
Sanırım klima çarptı cnm.dr a gittim gayet iyi bebek dedi.
Benim eşim de ısrar ediyor yediğimi de çıkarırım bak ısrar etme diyorum etmiyor 😊

Ne zormuş böyle kv ile kalmak falan 1 hafta kalıp evimize dönücez bebiş yaşamadığı stresi yaşamıştır bu bir haftada .
Kadının iki lafından biri para . Üç oğlu var en son evlenen borcu olan biziz ama kadın hep bizden alıp onlara verme derdinde. Karışmıyorum ama zor tutuyorum kendimi .
Oğluma hamileliğimi KV lerde ogrenmistim.eltimde yeni gelmişti daha ulkesinden kaynima.ben hamileydim kasıklarım ağrıyordu kadın bana iş buyuruyordu sürekli.eltim de yeni gelin ya odadan çıkmıyordu kocasıyla iş pesinde🤣🤣🤣KV de sürekli bizden alıp kaynima verme derdindeydi.kendi mal varlıklarını hepsini yedirdiler ona hala daha bizden alıp ona verme derdindeydi. biz memuruz zenginiz ya..sukur şimdi ben konuşmuyorum öyle olunca da gidip gelme olmuyor.onlarda farkında hata yaptiklarinin herkes hatalarını yüzlerine söylüyormus halalar teyzeler vs.esimin hakkına bsy demem,bnm de hakkım yok zaten mallarında ama oğlum ve doğacak kızımın haklarını asla helal etmiyorum dedim ..ben hep derim hak yiyip gebe kalmadım ben.yarin mahşerde kaynım eltim ve kaynanam düşünsün 🤣

Kizlar bu eğitim araştırma hastanelerinde ki asistanlar ne ukala bsy oluyorlar ya.alanya da sadece eğitim araştırma varmış oraya MHRS den randevu aldim..kimlik unutmuşum otelde kasada.tekrar gelip aldık gittik.saatimiz geçti.neyse giriş yaptırdık fln.girdim muane olmaya.diyorum bebeğin hareketini akşamdan beri hissetmedim .yok bu haftalarda hissedemezsin o bebek hareketi değildir dio.ne desem ters cvb veriyor.boslugumun ağrısyla uyandım gece diyorum acile neden gelmedin diyor.biraz bekledim sonra uyumuşum dedim.demkki uykuya dalmissiniz o kadar ağır bı ağrı değilmiş diyor...şuan hareket etti hissettiniz mi dedi bende evet dedim .tam nerde dedi gösterdim orda değil iste bebek burda vs die gösterdi.beni illa yalancı cikarcak.he yaw he dedim.idrar kan verdim tmm.hayir hepi topu asistansin bukadar ukala bencil acımasız olmana gerek yok yani

Kizlar bu eğitim araştırma hastanelerinde ki asistanlar ne ukala bsy oluyorlar ya.alanya da sadece eğitim araştırma varmış oraya MHRS den randevu aldim..kimlik unutmuşum otelde kasada.tekrar gelip aldık gittik.saatimiz geçti.neyse giriş yaptırdık fln.girdim muane olmaya.diyorum bebeğin hareketini akşamdan beri hissetmedim .yok bu haftalarda hissedemezsin o bebek hareketi değildir dio.ne desem ters cvb veriyor.boslugumun ağrısyla uyandım gece diyorum acile neden gelmedin diyor.biraz bekledim sonra uyumuşum dedim.demkki uykuya dalmissiniz o kadar ağır bı ağrı değilmiş diyor...şuan hareket etti hissettiniz mi dedi bende evet dedim .tam nerde dedi gösterdim orda değil iste bebek burda vs die gösterdi.beni illa yalancı cikarcak.he yaw he dedim.idrar kan verdim tmm.hayir hepi topu asistansin bukadar ukala bencil acımasız olmana gerek yok yani
Bu haftalarda bebeğin hareketlerini her gün düzenli olarak hissetmemek normal kabul ediliyor. Pazartesi günü tüm gün hiç durmadı, dünden beri toplam hafif hafif 8-9 kere anca hareket etmiştir benim bebeğim de, 21.haftadayım bu haftada hala hiç hissetmeyen anneler dahi var. Tavır hoş olmamış tabi ama bu haftalarda normal dediğim gibi, zaten kanama ve şiddetli ağrı yoksa sorun olarak görmüyorlar genelde. Bizim memlekette burnu akan acile gittiği için doktorlara da daral geliyor, size patlamışlar maalesef.

Kızlar merhaba, sizi uzaktan takip ediyordum bugün dahil olayım dedim. En büyüğünüz benim sanırım. Sekizinci tüp bebek. Hepinize sevgiler

cinnabon cinnabon beni de listeye ekler misiniz güzelim
Kese: 5 hafta
Kalp atışı 6 hafta
Erkek
Sat 4 Nisan
Aynen canım bebek iyi olsun , sende doktor gözetimi altında ol her şey güzel olacak inşallah 🙏🏻 bebek yukarı çıktı mı biraz daha ? Keşke önlem amaçlı serklaj yapsalar
Gözetim altında olman iyi bir şey 🩵 Bebek iyidir bence senin vücudunla ilgili olmuştur olanlar. En kısa zamanda toparlarsın inşallah. Dualarımız sizinle 🙏🏻🐣
Tatlım araya mı kaynadım beceremedim mi

Öncelikle iyi tatiller dilerim benm gecen ay kanamam olunca tatilimiz bile iptal oldu. Doktoruma önceden sorduğumda ise deniz için kum kenarında çok yürüme deniz içinde çok yürüme dalgalarla savaşma demişti. İskeleden gir denize yüz sonra yine iskeleden çık kumda yürüyüp kuma karşı efor sarfetmeni istemeyiz demişti.

Tatile gidebilen, her gün spor yapabilen,ayrıca hamileyken çocuk bakan herkesi tebrik ederim, maşallah her birinize. Ben bugün ilk kez gardrobu düzenleyeyim dedim, pert oldum. Hamile olduğum için giyemedigim kıyafetlere bakıp içine girebilecek miyim bir daha diye baktım. Birçoğunu tatile gideceğim diye yeni almıştım, tatile de gidemedim. Ama bugün bebek adamın tekmelerini dışarıdan gördüm ve babası da hissetti. Yarın inşallah yüzünü gösterecek diye umuyorum.

Ayy kardeşimin eşi de hamile ve o da kebapçılardab eve gelmiyor 😂
Biz niye böyle olduk ya 🤷🏻‍♀️ depolarda gittiğinin o kadar farkındayım ki, kemiklerim ağrıyor geceleri uyuyamıyorum 🤭

Ben de öyle diyeyim de rahat bıraksın beni 🤭

Hiç aklıma almıyor benim bu bazı kayınvalidelerin hareketlerini😳 Allah kolaylık versin, siz hiç karışmayın, eşiniz versin cevabını
İştahsızlık bende de var . Güya ikinci trimister da iştah çok açık olur diyorlardı ama . Bende tam tersi oldu🤣 sırf bebek beslensin diye zorluyorum kendimi
Dimi ya hani nerede o iştah🤭 normalde iştahlı biriyimdir, hatta zaman zaman kilo problemim de olur ama gebelikte bana birşey oluyor yiyemiyorum 😬

Kızlar bebek hareketlerini ne kadar aşağıda hissediyorsunuz ? Birkaç gündür eğer doğruysa bir şeyler hissediyorum ama sanki aşağıda baya acaba pozisyonundan kaynaklı mı 🤔

Tatile gidebilen, her gün spor yapabilen,ayrıca hamileyken çocuk bakan herkesi tebrik ederim, maşallah her birinize. Ben bugün ilk kez gardrobu düzenleyeyim dedim, pert oldum. Hamile olduğum için giyemedigim kıyafetlere bakıp içine girebilecek miyim bir daha diye baktım. Birçoğunu tatile gideceğim diye yeni almıştım, tatile de gidemedim. Ama bugün bebek adamın tekmelerini dışarıdan gördüm ve babası da hissetti. Yarın inşallah yüzünü gösterecek diye umuyorum.
Ben de çok istiyorum darısı başımıza.Benim bulantılarımın beni terk etmeye niyeti yok gibi hele bu havalarda çok bayıyor yemek bile yapamıyordum eşim yardımcı oldu.Artık yavaş yavaş işlerimi görmeye başladım ama bulantım tamamen geçmeden enerjim dolmayacak gibi😕Yarın detaylı ultrason mu var yoksa rutin kontrol mi ? Benim 2 eylül detaylı randevum merakla bekliyorum 😍

Ben de çok istiyorum darısı başımıza.Benim bulantılarımın beni terk etmeye niyeti yok gibi hele bu havalarda çok bayıyor yemek bile yapamıyordum eşim yardımcı oldu.Artık yavaş yavaş işlerimi görmeye başladım ama bulantım tamamen geçmeden enerjim dolmayacak gibi😕Yarın detaylı ultrason mu var yoksa rutin kontrol mi ? Benim 2 eylül detaylı randevum merakla bekliyorum 😍
Yarın detaylı ultrason var hem heyecanlı hem gerginim. İnşallah güzel geçer hepimizin.

Kızlar bebek hareketlerini ne kadar aşağıda hissediyorsunuz ? Birkaç gündür eğer doğruysa bir şeyler hissediyorum ama sanki aşağıda baya acaba pozisyonundan kaynaklı mı 🤔
Göbeğimin bir iki parmak altında gördüm hareketini dışarı doğru bir çıkıntı oldu. Ama daha aşağıda hissettiğim de oluyor.

X