Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    155
Kızlar selam, şimdiye kadar bulantı dışında bi belirtim yoktu ama 11+4 üm 2 gündür karın ağrım ve meme dolgunluğum arttı , emzirdiğim için sanırım memelerim şişmemişti sadece arada bıçak batması oluyordu ama şimdi belirgin bi şekilde dolgunluk var, uygulamaya göre de adet dönemindeyim vücut kendini ona göre adapte ettiği için adet dönemlerimizde eskiye benzer sancılarımız olabiliyormuş..

Belirtilerim yok demeyim anın tanını çıkarın her an her şey olabiliyor

Sıvı aldırmam gerekiyormuş. Yaş riski çok yüksek dedi. İlk gebeliğimde 10 haftalıkken kalbi durdu. Bunda da böyle deyince alt üst oldum.
Merhaba sıvı kesinlikle aldırmayın bu cidden bebeğe zarar veren bir durum çünkü bildiğim birisinin bütün çocukları sağlıklı ilk defa taramaya girdiği bebeğinden sonucu durumunda sıvı alınması gerektiği söyleniyor ve çocuğun kalbi delik olarak doğdu ondan sonraki çocuk bile sağlıklı oldu sadece o çocukta belirli hastalıklar oluştu yani bu duruma bağlıyorlar tabi Allah’ın takdiri bilemeyiz ama maalesef ki durum bu

Ekleyeyim canım yaş ?

Evet cnm, böyle bu gibi durumda olabiliyormuş. Pazartesi tekrar başka bir doktora görüncem. Bu dedikleriniz de aklımda. Rabbime teslim oldm. Rabbim sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin

Bisi soracağım ben de ilişkimden dört ay geçti sonra hiç ilişki yaşamadım o ilişki de surtunme ile
Olmuştu zevk suyundan şüphelendim. Uktrason görüntüme bakar mısınız bir şey var mı. Bu ultrasonu üç gün önce çektirdim. Diğerini de iki hafta önce. Üç buçuk dört aylık gebelikte illa ki büyük olur çocuk ve gözükür dimi

Eklentiler

• IMG_0684.png
    201,6 KB · Görüntüleme: 72
  • IMG_0685.png
    624,3 KB · Görüntüleme: 70
Dalga geçtiğinizi umuyorum. Gidin kendinize yeni konu açın. Burada belki aylarca yıllarca deneyip çocuk sahibi olacak olan insanlara "üzerimden leylek geçti, karnım da bomboş, kan vermeyi de akıl edemedim 4 ay boyunca ama ultrason falan baktırdım hamile miyim ki" diye sormanız gerçekten akıl tutulması. Hiç kusura bakmayın daha kibar konuşamıyorum.

Dalga geçmiyorum gerçekten. 3 kez kan tahlili de verdim sadece ultrason görüntüme bakmanızı istedim bir şey var mı diye siz deneyimlisiniz

Dalga geçmiyorum gerçekten. 3 kez kan tahlili de verdim sadece ultrason görüntüme bakmanızı istedim bir şey var mı diye siz deneyimlisiniz
Ultrasonu evde kendiniz çekmediniz herhalde . Bir şey olsa doktor söylerdi biz doktordan iyi bilecek değiliz . Ayrıca 4 aylık diyorsunuz şaka mı bu ?
Kusura bakmayın burada çok farklı sorular gördük çoğuna da herkes sabırla cevap veriyor ama sizinkine bir anlam veremedim ben tuhaf yani.
Kanda çıkmayan rahimde doktorun görmediği çocuğu buradaki insanlar nasıl görecek ?

Meryem Ana değilseniz hayır bu şekilde hamile kalamazsınız. Bin tane tahlil ve boş ultrasona rağmen, daha önce açtığınız konularda herkesin defalarca demesine rağmen hatta doktorların da demesine rağmen hala ikna olmuyorsanız demek ki çok istiyordunuz çocuğu. Bir dahaki sefere sürtünerek falan değil düzgünce yapın, bir de öyle deneyin. Yine ikna olmayacaksınız biliyorum, 5 aya kadar doğurmazsanız korkmayın hamile değilsiniz. Lütfen yeter artık.

Kızlar 11 hafta 4 günlük gittiğim kontrol de perinatolog ile devam ettim direkt kendim istedim. Hoca bebeği göremiyorum ense ve burun için dedi git kanlari ve tekrar bakalım dedi teker baktı yine olcemedi kahvaltı et dolaş gel bakalım dedi teker baktı bebek dönmüyor hareket etmiyor hiç çok inat ya ne kadar ugrastirdi dedi. Bu arada karnıma bastırıyor kasiklarimi cekistiriyor cihaz ile cokuyor vuruyor dönmedi dedi vajinal bakicam dedi vajinalda epey Bi uğraştı hayır buradan fa göstermiyor dedi. Teker karına geçti enseyi 1.3 dedi ense normal dedi onu da çok zor olctugunu söyledi sonra peşine burun kemiği göremiyorum dönmüyor dedi bu pozisyonla da alakalı olabilir dedim lütfen bebeğim ve benim için de dua edin kızlar günler geçmiyor 2 hafta sonra kan tarama sonuclarim çıkacak ve teker muayene edilicem lütfen duanizda unutmayın yaş da ileri değil 30 yaşındayım. Tüp bebekte gebeyim

Doktorun gözünden kaçtıysa demek istedim aceleye gelir vs diye. Sonuçta burada çoğu insan hamile ve dolu boş rahmi anlar diye ümit etmişim

Tamam teşekkür ederimm

Arkadaşlar, anlayan varsa ikili testi yorumlayabilir mi? Kendi doktoruma bir türlü randevu alamıyorum. Başka doktorda morali mi bozdu. Anlayan olursa lütfen yorumlar mısınız?
Sıvı aldırmam gerekiyormuş. Yaş riski çok yüksek dedi. İlk gebeliğimde 10 haftalıkken kalbi durdu. Bunda da böyle deyince alt üst oldum.
Sadece yaştan çıkmış canını sıkma hiç. Eğer için rahat etmiyorsa fetal dna testi yaptır. İkili de riskli çıkıp direkt amniyosentez yaptıran hiç duymadım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…