Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Yok artıksizdeki sabrın yüzde biri bende olaydı keşkee yaaöldür bizi meraktanmınnosun ıyı olmasına cok sevındım kuzum

Ben en erken fetal dna da öğrenirim diye gittim fetal dna yaptırdım
Ahahh valla bende erkenden öğreneyim diye fetal yaptırdım hatta 9. Haftadan yaptırasım vardı doktor yüzünden zor dayandım 12 de yaptır dedi 11 de gitti direk kendi söyledi fetalden önce öğrendim önce görürseniz söylemeyin dedim sonra gördünüz mü dedim gördüm dedi bana söyleyin sadece dedim tamam dedi kız dedi içerdekilere söylemeyin dedim babasıgile daha doktorun kapısından çıkmadan kendim söyledim Böyle heyecanlar hiç bana göre değil tutamıyorum kendimi

Kızlar sağlık bakanlığı videosunu izlemedim ama anlattıklarınızdan dolayı bende sinir oldum size de hak verdim sezeryan bir seçim değil ki çoğu bebek nasıl geleceğini kendisi belirliyor kiminin çatısı dar oluyor kimi bebeğin kafası büyük oluyor benim mesela bebek tersten geldi kiminin acılması olmuyor sabaha kadar sancı çekip mecbur sezeryane alınıyor keyfinden karar vermiyor cogu kişi mecburiyetten ama keyfen de yaptırabilir kimseyi ilgilendirmez, herkes kendini ve vücudunu iyi tanır neyi yapıp yapamayacağına kendisi karar verir yani…

Biz de bugün doktora gittik görüş günümüzdü aslında haftayaydı ama idrar kültürü yüzüne bu hafta gittik iyi ki gitmişiz bebiş 15 cm 149 gr dedi 16+3 2 gün önden gidiyoruz dedi, ama kaç gündür karnım gerim gerimdi o da ultrasonda farketti zaten kasılmaların olmuş dedi magnezyum verdi bir 20 dk bayağı bayağı ölçüm yaptı her şeyi tek tek tekrar ölçtü sebebi de beynin de bir beyazlklar varmış ama bu tek başına bir anlam ifade etmiyor dedi bir şey var diyebilmemiz için 15 bulgudan en az 3 bulgunun bir arada olması gerekir dedi bu beyazlıkların kaybolmasını bekleriz dedi 10 gün sonra tekrar bakalım ne durumda diye dedi ama bir şey çıksa fetal de çıkardı dedi ama insan yine beyin diyince bir geriliyor umarım bir şey olmaz ultrason kağıdı verdi detaylı da gösterirsiniz dedi… Onun dışında o minnoş parmaklarını bile gördük özlemişiz mide yanması için rennie kullanabilirsin dedi haberiniz olsun sizinde ay geçen gün turp yedim kızlar sabaha kadar çayır çayır yandım uyuyamadım resmen… Karnımda acayip kasılıyor bakalım faydası olur inşallah sağlıcakla gelsin kuzular insanın içine dert oluyor

Canım korkma lütfen benimde çıktı. Gebelikte bir miktar çıkması çok normalmiş. İdrarda Protein ve şeker bir miktar bazen çıkabiliyor. Doktorum her ay idrar alıp bakarız demişti. Senin gibi bende internetten bakıp üzülmüştüm hatta. Kaç çıktı derecesi önemli? Birde idrar ve tiroid tahlilerini büyük devlet hastanelerinde vermeni öneririm. Çevremdekiler ve doktorum ve hatta sağlık ocağındaki hemşire öyle söylemişti bana çünkü kanlar sabahtan alınıyor ve akşama kadar kan aracı gelene kadar o idrar ve kan tahlilleri orada bekliyormuş bu yüzden bir miktar değişim olabiliyor idrar tahlillerinde. Tiroid için de aynı şekilde tiroid kanının da bekletilmeden hemen laboratuvara gönderilmesi gerekiyormuş beklediği zaman tiroid değeri de mesela yüksek çıkıyor Ben ilk sağlık ocağında vermiştim bütün kanları tiroid ve idrarımda benim de böyle şeyler çıkmıştı o yüzden git bir daha bence büyük bir hastanede ver derim.

Seninle beraberinde bizde heyecanla bekliyoruz keşke bizde senden önce ogrenseydik

Kızlar bir şey sorucam ya size Karnıma ne zaman elimi koysam hangi kısmına koysam pıt pıt bir şey atıyor bazen sağ da bazen solda damar mı atıyor anlamadım. Bu damar karnımın her yerinde mi

Aklınızda olsun sağlık ocağında karaciğer enzim değerlerine baktırmak istiyorum deyin bakılıyor
Evet canım sağol ilk orda verdim sonra hep acil de verdim bizim burda sağlık ocağında çok geç çıkıyor acilde 2 saate çıkıyor bir de eve hastane çok yakın diye onu tercih ettik sonrakilerde

Kızlar bir şey sorucam ya size Karnıma ne zaman elimi koysam hangi kısmına koysam pıt pıt bir şey atıyor bazen sağ da bazen solda damar mı atıyor anlamadım. Bu damar karnımın her yerinde mi
O bende de var, parmak ucundaki nabızı hissediyoruz mesela yastığa dokunuyorum orda da aynı nabız hissediliyor

Tekme mi atıyor acaba ya hhahah ay o his mükemmelllll. Her an bekliyorum atsın diyeee

Ya sağlık bakanlığının tanıtım filmini gördünüz mü? Benim içim ürperdi izleyemedim . Rezalet
şimdi izledim çok cringe olmuş :-D her şeyi yalan bunların zaten sezaryene ikna eden doktorlar çünkü bişey olsa neden sezaryen yaptırmadınız katiller diye saldırıyolar adamlara. hangi devlet hastanesinde eşinin yanına girmesine izin verip anneyi doğumhanede değil kendine özel odada hiçbi müdahele olmadan sadece doğru nefes almayı hatırlatarak doğurtuyolar ki ben de oraya gideyim lol.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…