Popüler Konu 2025 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Kizlar yuruyus yapmak tehlikelimi ilk aylarda, ben hafif tempolu yuruyus yapmak istiyorum ama endiseleniyorum duserse diye
Bana da aynı şekilde keseyi gördü yerleşimi iyi dedi ama bebeği görene kadar yasakladı her şeyi normalde yürüyüşü tavsiye ediyorlar bazı sporları tavsiye ediyorlar daha ilerleyen zamanlarda

Aynı durumdayım çok iştahlandım
Oğlumda 25 kilo almıştım.. bunda dikkat edeceğim dedim ama ağzımı durduramıyorum.
65 ile hamile kalmıştım oğlumda 90 la doğuma girmiştim
Bunda 75 ile kaldım 100 le girerim artık böyle giderse
Boyumda 1.78 dev gibi olurum
Kendime çeki düzen vermem lazım
Ah ahh benim boyum da yok topaç gibi yuvarlanır giderim artık doktorum kesin kızacak bana ilk hamileliğimde sonlara doğru cok zorlanmıstım kendi kilom bebğin ağırlığı diyecek hiç mi ders almadın ama napayım yemek yemek çok güzel bişey hayatım diyetle geçti şimdi hamilelik de sanki o yeme hakkını veriyor gibi geliyor bana 🤣 ama sağlık için almamız lazım kilo ben de farkındayım engel olamıyorum kendime

Bence de öyle benim sezeryan mayısta doğururum herhalde ama mayıs grubundaki anneler çok önde onlara katılınca hiç kıyaslama bişey öğrenme olmuyor orda şimdi ikili testler falan konusuluyor o yüzden bu gruptan gitmem ben🤣🤣
Sezeryan olunca erkenmi aliyolar, ben haziran 9 hesapladim bakalim doktor ne diyecek 😁
Mayis 26 da benim dogum gunum o gune denk gelse ne guzel olur

Bence de öyle benim sezeryan mayısta doğururum herhalde ama mayıs grubundaki anneler çok önde onlara katılınca hiç kıyaslama bişey öğrenme olmuyor orda şimdi ikili testler falan konusuluyor o yüzden bu gruptan gitmem ben🤣🤣
Evet haklısınız zaten doğal süreç öyle oluyor genelde. Ben eylül annesiydim hoop ağustos oldum 😁

Sizde mi alttan gördğnğz
Evet üstren baktığımızda hayal meyal görünce net değildi, alttan bakınca kese göründü pazartesi. 2 hafta sonra gel net embriyoyu ve hatta kalp atışını da duyabiliriz dedi ama ben yüksek ihtimalle haftaya cumaya giderim gibi 😂

Ama arada açıp okuyup bilgiler vereceğim sizlere akıntım vardı lekelenmem vardı normal dedi öyle bişey yaşarsanız endişelenmeyin ama doktorunuzu bilgilendirin bana doktorum 12.haftaya kadar normal dedi bana bol su ve yürüyüş dedi zararlı şeyleri yeme dedi
Merhaba ilk aylar yürüyüş öneriliyor mu? Yani ne kadar öneriliyor ilk üç ay

Canım 1 önceki sayfada konuşmuştuk 1 saat öncesinde;
Doktorum bana kesenin görülmediği hafta hiçbir şey yapmayacaksın demişti evi süpürdüm filan dedim onu bile yapma diye uyardı dinlen dedi. Sırf doktorum izin vermedi diye 1 aydır spora da gitmiyorum. Bu hafta keseyi alttan görünce normaline yavaştan geri dön ama yavaştan çok yormadan dedi, kısa yürüyüşler yapabilirsin dedi. Ama hala spora gitmiyorum sanırım iptal edeceğim salonu ama soracağım yeniden tabi.
Tamam canim sagol bende zorlamayim madem

Evet üstren baktığımızda hayal meyal görünce net değildi, alttan bakınca kese göründü pazartesi. 2 hafta sonra gel net embriyoyu ve hatta kalp atışını da duyabiliriz dedi ama ben yüksek ihtimalle haftaya cumaya giderim gibi 😂
Bnada oyle dedi bnm karından gaz var dedi duman gibi göremiyorum dedi iki hafta sonra dedi ama bnde dayanırmıyım bilemiyorum

Ah sevindim. Valla korktum ikiz bebek altından kalkamam. Bugün gideceğim bakalım ne diyecek. Siz gittiniz mi?
Ben gitmedim bugün 5+0 , sizin kaçıncı hafta ? Gittiniz mi doktora ? Bizim ailede de ikiz var bir yandan istemiyorum bir yandan da ayy çok tatlı olur diyorum

Benim doktorum yavaş tempolu yarım saat yürüyüş önerdi. hamilelik hastalık değil zaten sağlık açısından riskli bir gebelik değilse hareketli olmak daha iyi. ben tüm gün işte sonrasında evde hiç durmadan dolanıyorum bebeğim olduğundan. yani birşey olacağı varsa her türlü olur

Sezeryan olunca erkenmi aliyolar, ben haziran 9 hesapladim bakalim doktor ne diyecek 😁
Mayis 26 da benim dogum gunum o gune denk gelse ne guzel olur
Evet sezeryan 38. Haftada alınır genelde benim de mayıs oluyor öyle olunca ama dediğim gibi mayıs anneleri çok öndeler bu grup daha uygun 🤣

Benim doktorum yavaş tempolu yarım saat yürüyüş önerdi. hamilelik hastalık değil zaten sağlık açısından riskli bir gebelik değilse hareketli olmak daha iyi. ben tüm gün işte sonrasında evde hiç durmadan dolanıyorum bebeğim olduğundan. yani birşey olacağı varsa her türlü olur
Zaten hareketsiz olmak imkansız. Bende tüm gün işteyim , akşam gidip yemek yap buşalıklar çamaşılar temizlik. Ağır kaldırmıyorum fakat işlerimi de mecburen yapıyorum eşimden destek alarak. Bazen bi şey olur mu diyorum bazende 9 ay yatcak halimiz yok diyorum

Hamilelikte ilk üç ay düşük riski olduğundan spor önerilmez sonrasında ise doktor onayı ile yapılır hamile pilatesleri falan çok yaygın ama şuan nasıl isteğiniz haliniz var ben isten geliyorum baygın halde ya uyuyorum ya uzanıyorum kolumu kaldırmaya mecalim olmuyor inşallah ilerleyen haftalarda böyle olmam

Hamilelikte ilk üç ay düşük riski olduğundan spor önerilmez sonrasında ise doktor onayı ile yapılır hamile pilatesleri falan çok yaygın ama şuan nasıl isteğiniz haliniz var ben isten geliyorum baygın halde ya uyuyorum ya uzanıyorum kolumu kaldırmaya mecalim olmuyor inşallah ilerleyen haftalarda böyle olmam
Ay evet ya bende pilatese gidiyordum düzensizde olsa 3 aydır falan. Devam edecektim gebelik belli olsun diye paket almadım. Gebelikten önce işten sonra gidiyordum 19:00 dan sonra eve 21:00 de falan geliyordum. Şimdi ki halime bakıyorum. Akşam eve gelince yemeği zor hazırlayıp sofrayıda zorundan topluyorum spor işi yalan mı olacak 😢 inşallah ilerleyen haftalarda düzelir gideriz ya

Aynı durumdayım çok iştahlandım
Oğlumda 25 kilo almıştım.. bunda dikkat edeceğim dedim ama ağzımı durduramıyorum.
65 ile hamile kalmıştım oğlumda 90 la doğuma girmiştim
Bunda 75 ile kaldım 100 le girerim artık böyle giderse
Boyumda 1.78 dev gibi olurum
Kendime çeki düzen vermem lazım
Ben de ayni boydayim kizimda 25 kg aldim cok fenaydi simdi kg almaktan cok cook korkuyorum 😢

Tansiyon konusmussunuz kizlar ben de iki gundur gece uyanip mide bulantisi ve 9-6 tansiyonla geziyorum daha cok bayilcak gibi oluyorum, ilk hamilelikte boyle olmadim ama sanirim ac kaliyorum aliskanliktan ve hic oturmuyorum 🥲

X