2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kefir ,muz ,kasar ( eski kaşar da olur ) avakado , kabak çekirdeği ,ceviz ve kırmızı et ( kuzu olursa daha iyi yanında da bol yesillik ve sebze) balık olarak da küçük olta balıkları yemelisin demişti doktor ( civa riskinden dolayı )
Benim bildiklerim bunlar 🤷
Ben çok dikkat ediyorum ama benim bebeğim hep ortalama gidiyor hiç irilesmedi açıkçası ama devam 👍
Ya bence yemekle alakalı değil ama yinede denicem, oğlumda da normal beslenmeme devam ettim hamileyim diye ekstra bişeyler yapmadım ve 35 haftalık 3 kilo doğdu usg ye göre 37 küsür haftalık gözüküyordu Buda tam haftasına uyumlu ilerliyor. Hiç önden gitmedi

İnşallah canım bakalım kadın arıyorum ama bulamıyorum onlar da bi tribe girmiş ikna etmek yalvarmak falan gerekiyor sanırım 😒
Ay Dünyanın en zor işi sanırım yardımcı bulmak . Bende bu konuda muzdaribim 😔 İki kez armut.comdan rezervasyon oluşturdum . İkisi de iptal oldu . Yakın çevrenizden bulamazsanız interneti denersiniz 🤷

Ya bence yemekle alakalı değil ama yinede denicem, oğlumda da normal beslenmeme devam ettim hamileyim diye ekstra bişeyler yapmadım ve 35 haftalık 3 kilo doğdu usg ye göre 37 küsür haftalık gözüküyordu Buda tam haftasına uyumlu ilerliyor. Hiç önden gitmedi
Yani olabilir haklısın açıkçası ben normalde de bunları yiyordum fakat hergun dikkat edeyim demiyordum hamile iken ekstra dikkat ediyorum. Ama hep gününde ya da 2 gün geri ya da 3 gün ileri çıkıyor . Doktoruma gore çok normal . O yüzden takmamaya çalışıyorum bende. Sende panik yapmamaya çalış . Rahim ağzı uzunlugun çok güzel erken gelmesini gerektirecek bir şey yok . Güzel düşünelim güzel olsun herşey 💐

Çatlak olacaksa hiç bişey fayda etmiyormuş zaten. Ama bazısı da hiç bişey sürmese de çatlamıyor. Tamamen genetik bişey. Ben de sadece hindistan cevizi yağı sürüyorum. En azından kaşıntıyı hafifletiyor
Aynen canim annemde sıfır catlak mesela hicbisey de surmemis

Bu çocuk öldürecek beni ya. Gece zaten hep sıfır hareket. Ama sabah 7-8 gibi hareketlenirdi. Bugün bana mısın demedi. Göbeğimi okşadım sağ sol sırt üstü her yöne yattım. En son sarstım salladım tık yok. Daha yeni yeni hareketlendi şimdi yerinde durmuyor 🤦‍♀️
Kiz gece uyuyabildigine şükret bence 😂 tum gece uyutmasa napacaktin

Yani olabilir haklısın açıkçası ben normalde de bunları yiyordum fakat hergun dikkat edeyim demiyordum hamile iken ekstra dikkat ediyorum. Ama hep gününde ya da 2 gün geri ya da 3 gün ileri çıkıyor . Doktoruma gore çok normal . O yüzden takmamaya çalışıyorum bende. Sende panik yapmamaya çalış . Rahim ağzı uzunlugun çok güzel erken gelmesini gerektirecek bir şey yok . Güzel düşünelim güzel olsun herşey 💐
Doktor da en önemlisi rahim ağzı ama kasılmalar ilerlerse rahim ağzını kısaltabilir açabilir bu yüzden dikkat edicez dedi. Başka ilaç vermedi verse sanki daha iyi olurdu ya içim rahat ederdi en azından. Sanırım eczaneden progestan alıp fitil olarak kullanıcam

Ay Dünyanın en zor işi sanırım yardımcı bulmak . Bende bu konuda muzdaribim 😔 İki kez armut.comdan rezervasyon oluşturdum . İkisi de iptal oldu . Yakın çevrenizden bulamazsanız interneti denersiniz 🤷
Bana yardıma gelen 2 abla vardı ikiside sigortalı işe girmişler gelmiyorlar tüm düzenimi herşeyimi onlar biliyorlardı. Dün 2 kadınla görüştüm 3 bin ₺ istediler. Sanki evi sil baştan yaratacaklar 3 bin nedir ya 1 gün için

Doktor da en önemlisi rahim ağzı ama kasılmalar ilerlerse rahim ağzını kısaltabilir açabilir bu yüzden dikkat edicez dedi. Başka ilaç vermedi verse sanki daha iyi olurdu ya içim rahat ederdi en azından. Sanırım eczaneden progestan alıp fitil olarak kullanıcam
Sen korkma içini ferah tut bence 💐
Benim rahim agzimda kisalma görüldü sinirdaydi yani o yüzden progesteron fitil verdi . Bir daha ki kontrolün ne zaman ?

Son düzenleme:
Bana yardıma gelen 2 abla vardı ikiside sigortalı işe girmişler gelmiyorlar tüm düzenimi herşeyimi onlar biliyorlardı. Dün 2 kadınla görüştüm 3 bin ₺ istediler. Sanki evi sil baştan yaratacaklar 3 bin nedir ya 1 gün için
Bana söylenen de günlük 1500 un altında değil . Ona rağmen hep yogunlar ,gelemiyorlar . Ben o yüzden hiç alamadım bu süreçte . Eşimle annem 1.5ayda bir tüm tülleri sokup perdeleri yikiyorlar alerjimden dolayı. Camlar,kapılar falan dip kose olacak şekilde ama ben gelicek kimseyi bulamadım yine de .Bu konudan çok dertliyim .İnşallah gonlune göre birini bulursun da sen bari sıkıntı cekmezsin .

Bu çocuk öldürecek beni ya. Gece zaten hep sıfır hareket. Ama sabah 7-8 gibi hareketlenirdi. Bugün bana mısın demedi. Göbeğimi okşadım sağ sol sırt üstü her yöne yattım. En son sarstım salladım tık yok. Daha yeni yeni hareketlendi şimdi yerinde durmuyor 🤦‍♀️
Aynen canım ya dün de benimki pek hareket etmedi.Normalde hiç durmuyordu gece de hareketliydi. İki gecedir hiç hareket yok.Tedirgin oldum. Bugün kahvaltıdan sonra hareketlendi çok şükür.

Çok tşk ediyorum valla içimi rahatlatıyorsun 🥰☺️

Senin de bebislerin iri oluyor demek ki yani genetikten gelen bı durum 🤗
Herşey yolunda ise irilik zayıflık takılmamali aslında ama insan kendine engel olamıyor 🤷
Yok önce iri gidiyorlar sonra ben aklımı başıma toplayıp dengeli ve düzenli beslenmeye başlıyorum zamanla normale dönüyorlar. Oğlumun tahmini doğum kilosu 4.5 civariyken ben beslenme düzenimi değiştirince ideal kiloda doğdu 3.5 kilo

Doktor a gityiniz mi

Akşam doktora gittik. Nst temiz çıktı. Miyom sancısı olabilir dedi. Şimdi yine başladı aynı sancı. Korkmalı mıyım bilmiyorum
Bu ağrı için doktora gitmedim, ilk hamileliğimde de ara ara oluyordu, uzun süren kasılma, düzenli aralıklarla gelip giden adet sancısı, lekelenme vs olmadığı sürece pek korkmuyorum ben. Değişik bişey olduğunda insan anlıyor zaten, bı akşam siddetli sancı ve kasılmam olmuştu onun sabahında doktora gitmiştim progestan verdi. Ama bu ara ara hafif adet sancısı gibi ağrıları pek önemsemiyorum

Aynen hiç sorma guya hareketlenince rahat ederiz artık diyorduk şimdi de az hareket etti çok hareket etti diye kalpten goturuyorlar. Ama bu haftalardsn sonra yerleriniyice daralıyor ve uykuda daha çok kalıyorlar diye okudum bilen biri varsa bizi aydinlatir umarım bu konuda.
Sorma ya hiç de rahatlama gelmedi bana. Sürekli hareket etti mi kaç saat oldu diye düşünüp duruyorum. Daha doğmadan manyak ettiler bizi 😂

İnşallah canım bakalım kadın arıyorum ama bulamıyorum onlar da bi tribe girmiş ikna etmek yalvarmak falan gerekiyor sanırım 😒
Ben de ilk taşındığımda öyle bi sorun yaşamıştım. Gerçekten tuhaf bi tribe giriyorlar bazen. İnşallah gönlüne göre bulursun. Ama hiç acele edip evi temizlemeye falan kalkma. Beklesin öyle dağınık bişey olmaz

Bu ağrı için doktora gitmedim, ilk hamileliğimde de ara ara oluyordu, uzun süren kasılma, düzenli aralıklarla gelip giden adet sancısı, lekelenme vs olmadığı sürece pek korkmuyorum ben. Değişik bişey olduğunda insan anlıyor zaten, bı akşam siddetli sancı ve kasılmam olmuştu onun sabahında doktora gitmiştim progestan verdi. Ama bu ara ara hafif adet sancısı gibi ağrıları pek önemsemiyorum
Kaç haftalıksiniz

X