2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bana yardıma gelen 2 abla vardı ikiside sigortalı işe girmişler gelmiyorlar tüm düzenimi herşeyimi onlar biliyorlardı. Dün 2 kadınla görüştüm 3 bin ₺ istediler. Sanki evi sil baştan yaratacaklar 3 bin nedir ya 1 gün için
Yuh, evet işleri ağır ama fabrikada ağır sanayide çalışan insanlar günlük 3 bin almiyorlar ki işleri çok daha fazla risk barındırıyor ayrıca fiziksel kuvvet yer silmekten, lavabo ciflemekten daha fazla ağır sanayide.

Bana yardıma gelen 2 abla vardı ikiside sigortalı işe girmişler gelmiyorlar tüm düzenimi herşeyimi onlar biliyorlardı. Dün 2 kadınla görüştüm 3 bin ₺ istediler. Sanki evi sil baştan yaratacaklar 3 bin nedir ya 1 gün için
3 kadına 2200 vermiştim 3 ay önce. Acil yapılması gerektiği için bu fiyatları veriyorlar. İnsana da koyuyor tabi o kadar para vermek😕

Aynen canım ya dün de benimki pek hareket etmedi.Normalde hiç durmuyordu gece de hareketliydi. İki gecedir hiç hareket yok.Tedirgin oldum. Bugün kahvaltıdan sonra hareketlendi çok şükür.
Seninki benden 10 gün daha büyükmüş. Belki yeri daralmıştır uyumak istiyordur. İnsan hemen tedirgin oluyor aklımızdan çıkaramıyoruz. Karnımı dürtünce de vicdan azabı duyuyorum rahatsız etmek istemiyorum ama sabredemiyorum bazen☺️

Ben de 30 oldum. Bu haftalarda sancı olması normal mi bilemedim
Doktor değilim tabi ki normal mi değil mi bilemicem ama bu haftalardan sonra daha fazla ağrı, ağırlık, yürürken pelvikte batma, gece dönerken kramp, ara ara girip çıkan sancı bunlar olacak. Bu haftadan sonra nst yapmalarının sebebi de bu zaten, her sancı doğumla iliskilendirilmez doğum sancısı mi yoksa hamilelikte olağan organlardan kaynaklı sancı mi onu ayırt etmek için. Eğer sancim var deyip nst ye girdiysen ve sancin yoksa korkma. Barsaklarindaki bir duzensizlikte adet sancısına benzer sancı yaratabiliyor, ya da rahim baglarinin gerilmesi de. Önemli olan eşlik eden diğer belirtiler. Kaldı ki nst de sancı ciktiginda bile şiddetine göre değerlendiriyor doktorlar. Yani ufak tekfek ara ara gelen yalancı kasılmaları çok onemsemezken tabi ki 100 leri geçen sancıları ciddiye alıyorlar.

Cokta yeme kiz sonra bebis sisman olur bak😂
Hahah ya allah korusun erken dogarsa kendini çabuk toplayacak bi kiloda olsun bari diye birşeyler yapmak istiyorum o korkuyu yasadiktan sonra icgudusel herho🥺 halbuki biraz da genleri vs ile alakalı yemekle yuzde yüz baglantili değildir ama işte analik icgudusu 🥺

Doktor değilim tabi ki normal mi değil mi bilemicem ama bu haftalardan sonra daha fazla ağrı, ağırlık, yürürken pelvikte batma, gece dönerken kramp, ara ara girip çıkan sancı bunlar olacak. Bu haftadan sonra nst yapmalarının sebebi de bu zaten, her sancı doğumla iliskilendirilmez doğum sancısı mi yoksa hamilelikte olağan organlardan kaynaklı sancı mi onu ayırt etmek için. Eğer sancim var deyip nst ye girdiysen ve sancin yoksa korkma. Barsaklarindaki bir duzensizlikte adet sancısına benzer sancı yaratabiliyor, ya da rahim baglarinin gerilmesi de. Önemli olan eşlik eden diğer belirtiler. Kaldı ki nst de sancı ciktiginda bile şiddetine göre değerlendiriyor doktorlar. Yani ufak tekfek ara ara gelen yalancı kasılmaları çok onemsemezken tabi ki 100 leri geçen sancıları ciddiye alıyorlar.
Canım inşallah dediğin gibi biseydir. Hamileliğim çok zor geçti ve halen zor. Allah sağ Salim tsnamlatsin bu süreci

Aynen ya dogunca da ilk aylar nefes alıyormu uyurken, yemek yerken boguldu mu tribine girecegime o kadar eminim ki 🤣
Bak bu anneligin olmazsa olmazı işte 😁 çocuk uykuya dalsin da sen de az uyuyup dinlen diye gözünün içine bakarsın. Çocuk uyur sonra 10 dakikada bir kalkıp nefesini kontrol edersin, böyle üç beş kalkıp yattıktan sonra bı bakmışsın çocuk uyanmış, böyle bı kısır döngü 😁 zaten hiç bı şekilde derin bı uyku hali olmuyor ilk aylar, hep tetikte, gözler kapalı gibi, sanki uyuyor gibi ama zihin aktif 😁

Yok önce iri gidiyorlar sonra ben aklımı başıma toplayıp dengeli ve düzenli beslenmeye başlıyorum zamanla normale dönüyorlar. Oğlumun tahmini doğum kilosu 4.5 civariyken ben beslenme düzenimi değiştirince ideal kiloda doğdu 3.5 kilo
3.5 çok güzel bı kilo . İnşallah bu bebisin de öyle olur 🙏

3.5 çok güzel bı kilo . İnşallah bu bebisin de öyle olur 🙏
Bebeğin genetiği çok önemli tabi ki ama sağlıklı doğumun on kosulundan biri de ideal kilo aralığında doğması. O yüzden hepsi ideal kilolarinda, sağlıklı, güçlü bebekler olarak dünyaya gelsinler, hiç birinin solunum desteğine kuvoze ihtiyacı olmasın, hemen kucaklarimiza alalım inşallah 🤲

Ben de ilk taşındığımda öyle bi sorun yaşamıştım. Gerçekten tuhaf bi tribe giriyorlar bazen. İnşallah gönlüne göre bulursun. Ama hiç acele edip evi temizlemeye falan kalkma. Beklesin öyle dağınık bişey olmaz
Ev toparlansa hastane çantası işlerine başlıcam o bari aradan çıksın diye bakalım artık.

Yuh, evet işleri ağır ama fabrikada ağır sanayide çalışan insanlar günlük 3 bin almiyorlar ki işleri çok daha fazla risk barındırıyor ayrıca fiziksel kuvvet yer silmekten, lavabo ciflemekten daha fazla ağır sanayide.
Anlatamıyorsun maalesef 3 bin nedir ya 😅

Kızlar icinizde şeker yuklemesi yaptirmayan var mi hic merak ettim? Herkes sicak bakiyor ama yaptirmamak zararli mi onu bilemedim?
ben yaptırmadım canım. Benim kan değerlerim ve bebeğin gelişimine göre gerek yok dedi doktor. Her doktor farklı bir şey söylüyor şeker yüklemesiyle ilgili valla
Kizlar bende haftaya 32. Haftama giriyorum izne ayrilacagim kamuda calisiyorum takip eden doktorum ozel hastanede calisamaz raporunu ozelden alsam sorun olmaz degil mi devletten mi almak gerekir acaba alan arkadaslar varsa bilgi verebilir mi acaba
özel devlet fark etmiyor canım
Kızlar ben baya çatladım ilk başta yanlarım çatladı, sonra kasıklarımın üstü üst karnım şimdi de yukarıya doğru çıkıyorlar baya var 🙄Her gün hindistan cevizi yağı sürdüm ama bana mısın demiyor, annemde de aşırı çatlak var sanırım engellenmiyor`
bende henüz hamilelik çatlağı oluşmadı ama öncesinde baya bir çatlağım vardı. Amaaan ben de ne yaparsan yap çatlak işinin genetik yatkınlık olduğunu düşünüyorum 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

Kızlar bir kaç gündür annemler vardı aktif olamadım pek umarım hepiniz ve bebişlerniz çooook iyisinizdir 🌸.Gel şu bebişin eşyalarını çantasını halledelim diye çağırdım. Sağolsun bütün eşyaları yıkadı ütüledi. Bebişin çantası da hazır. Kendiminkinin hazır olması için de son bir kaç eksiğim vardı onların tamamlanmasını bekliyorum.
Gün yaklaştıkça iyice heyecqn sarıyor insanı

ben yaptırmadım canım. Benim kan değerlerim ve bebeğin gelişimine göre gerek yok dedi doktor. Her doktor farklı bir şey söylüyor şeker yüklemesiyle ilgili valla

özel devlet fark etmiyor canım

bende henüz hamilelik çatlağı oluşmadı ama öncesinde baya bir çatlağım vardı. Amaaan ben de ne yaparsan yap çatlak işinin genetik yatkınlık olduğunu düşünüyorum 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️
Ben de bu sabah oluşmuş. Her gün bakıyordum. Sanırım gece uykuda kaşimisim. Lierac kullanıyorum ama dediğin gibi tamamen genetik yatkınlık la alakalı bir durum. Annem de ablamlar da hepsinin karnı aşırı çatlak. Ben de olmaması ilginç olurdu.

X