2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ben anlıyorum, karnımın bir tarafında bi tümseklik oluyor işte o ağrım olduğunu gösteriyor illa acı çekerek hissedilmiyor 😒
Benim doktorum toplanma olablr ama 5 dk yi geçerse mutlaka gel dedi bende arada toplanıo tumseklesio dedim tmm ama 5 dk yi geciyormu bu durum dedi yok dedm iki pıt pıt yapıyorum düzeliyor dedm

Ayyyy bütün stresli üzüntülü şeyler hamile olmamı beklemiş gibi üst üste geldi gelmeye devam ediyor 🥲 bebişkomuda özledim. En son 29+6 da gitmiştim, bir daha ki randevum 33+5 te olacaktı bu akşam randevu için girdim siteye doktorum yarından itibaren pazartesi ye kadar izinli 🥲 pazartesiden sonra da cumartesi ye kwdar ben beklicem eşimle gidebilmek için 😂 canım bebem gittiğim de 34+4 olucak:) umarım sağ sağlim gelir bütün bebişler

Ayyyy bütün stresli üzüntülü şeyler hamile olmamı beklemiş gibi üst üste geldi gelmeye devam ediyor 🥲 bebişkomuda özledim. En son 29+6 da gitmiştim, bir daha ki randevum 33+5 te olacaktı bu akşam randevu için girdim siteye doktorum yarından itibaren pazartesi ye kadar izinli 🥲 pazartesiden sonra da cumartesi ye kwdar ben beklicem eşimle gidebilmek için 😂 canım bebem gittiğim de 34+4 olucak:) umarım sağ sağlim gelir bütün bebişler
Ya benim de öyle oldu. Ama ben 10 günde bir gidiyordum. Geçen persembeydi, ordan saliya ertelendi. Sonra tekrar cumaya. Şimdi acaba bidaha ertelenir mi diye strese girdim. Ara tatil olunca görmeye gelenler falan oluyor. Bu ara biraz fazla ayağa kalktım normale göre. Merak ediyorum rahim agzını falan.

Ya benim de öyle oldu. Ama ben 10 günde bir gidiyordum. Geçen persembeydi, ordan saliya ertelendi. Sonra tekrar cumaya. Şimdi acaba bidaha ertelenir mi diye strese girdim. Ara tatil olunca görmeye gelenler falan oluyor. Bu ara biraz fazla ayağa kalktım normale göre. Merak ediyorum rahim agzını falan.
Ağrınız vs var mı? Dert etmeyin stres olmayın. Ters giden bir şey olsa anneler hisseder bence ❤️ dinlenin bol bol. Çoğu bitti azı kaldı çok şükür. Kaç haftaliksiniz?

Kızlarrr malum ağrılar kapımızı çalınca ben düştüm bebeğe en çok kilo aldıran şeylerin peşine. Ne yemeliyim? Böyle doğrudan bebeğe kilo aldıracak şeyler neler fikir verebilir misiniz bana ?
Bende şeker çıkınca bebeğin kilosub2 hafta geri düştü. Ekmeğı bıraktım her gün en az bir öğün el ayası büyüklüğünde et veya balık ye dedi. Ve tohumlar da kilo aldırır dedi, susam, çorekotu falan. Sabahb2 yumurta yiyebilirsin dedi. Ceviz findık fıstık zaten. Muz da iyi kilo aldırır diyorlar ama bende şeker olduğu için repertuarım kısıtlı. Normal beslenen arkadaşlar da öneride bulunur şimdi. Ben de bakayım aralarında benim de yiyebileceğim var mı diye😊

Son düzenleme:
Ağrınız vs var mı? Dert etmeyin stres olmayın. Ters giden bir şey olsa anneler hisseder bence ❤️ dinlenin bol bol. Çoğu bitti azı kaldı çok şükür. Kaç haftaliksiniz?
30 haftalık. Ağrı hissetmiyorum. Ama çok kasılıyorum. Hele ayakta biraz durayım, o da yemek yaparken falan, başka kalkmıyorum zaten. Hemen taş gibi oluyor karnım. Tuta tuta yatmaya gidiyorum düzeliyor. Uzanırken daha az oluyor. Öncekiler ikizdi 33 te dogmuştu. Bari onları geçse diyorum ama yanlış dua da etmek istemiyorum. İnşallah zamaminda doğar bütun bebeklerimiz🤲

30 haftalık. Ağrı hissetmiyorum. Ama çok kasılıyorum. Hele ayakta biraz durayım, o da yemek yaparken falan, başka kalkmıyorum zaten. Hemen taş gibi oluyor karnım. Tuta tuta yatmaya gidiyorum düzeliyor. Uzanırken daha az oluyor. Öncekiler ikizdi 33 te dogmuştu. Bari onları geçse diyorum ama yanlış dua da etmek istemiyorum. İnşallah zamaminda doğar bütun bebeklerimiz🤲
O kasılmalar bende de oluyor, toplanıyor bir yere ovalaya ovalaya geçiriyorum. Sanki göğüsüm 10 kilo olmuş ta yük bindiriyor gibi. Google de yalancı kasılma, rahmi doğuma hazırlıyor tarzı şeyler yazıyor. Geçen ay şekerim yüksek çıktı ve idrar yolu enfeksiyonu çıkmıştı. Bunun üstüne doktoruma 'bazen bı yerde toplanıyor sağ tarafımda, kasılıyorum bunlarla ilgili mıdır' diye sorduğumda hayır ilgisi yok deyip üzerinde durmamıştı. Normal olduğunu düşünüyorum bende o günden beri. Size bu yazıyı yazarken bile bebisko toplanıyor bir yerde, umarım içinizi rahatlamışımdır biraz. Hepsi zamanında gelecek inşallah ❤️

Kızlarrr malum ağrılar kapımızı çalınca ben düştüm bebeğe en çok kilo aldıran şeylerin peşine. Ne yemeliyim? Böyle doğrudan bebeğe kilo aldıracak şeyler neler fikir verebilir misiniz bana ?
Kefir ,muz ,kasar ( eski kaşar da olur ) avakado , kabak çekirdeği ,ceviz ve kırmızı et ( kuzu olursa daha iyi yanında da bol yesillik ve sebze) balık olarak da küçük olta balıkları yemelisin demişti doktor ( civa riskinden dolayı )
Benim bildiklerim bunlar 🤷
Ben çok dikkat ediyorum ama benim bebeğim hep ortalama gidiyor hiç irilesmedi açıkçası ama devam 👍

Son düzenleme:
Kefir ,muz ,kasar ( eski kaşar da olur ) avakado , kabak çekirdeği ,ceviz ve kırmızı et ( kuzu olursa daha iyi yanında da bol yesillik ve sebze) balık olarak da küçük olta balıkları yemelisin demişti doktor ( civa riskinden dolayı )
Ben çok dikkat ediyorum ama benim bebeğim hep ortalama gidiyor hiç irilesmedi açıkçası ama devam 👍
Bunlara ilave olarak ara öğün olarak çiğ kuruyemiş . Siz yine doktorunuza danışın elbette .

Size ne gibi bı ilaç verdi acaba augmentin verdi kullandm ama fayda etmedi işte anlamadım tekrar mı gitsem gecmio cunki
Canım öksürüğün sebebi bakteriyse antibiyotik iyi gelir ama bi sürü öksürük çeşidi var. Alerjik olabilir virüsten olabilir. Bana doktor Cefaks verdi 2 gündür kullanıyorum. Daha az öksürüyorum ama tam bitmedi. Sana kan tahlili yaptı mı doktorun ilaç vermeden önce

İnşallah herşey yolundadır. Bi terslik olsa anlardın diye düşünüyorum. 2 gün kalmış zaten 🥰

Bu çocuk öldürecek beni ya. Gece zaten hep sıfır hareket. Ama sabah 7-8 gibi hareketlenirdi. Bugün bana mısın demedi. Göbeğimi okşadım sağ sol sırt üstü her yöne yattım. En son sarstım salladım tık yok. Daha yeni yeni hareketlendi şimdi yerinde durmuyor 🤦‍♀️
Aynen hiç sorma guya hareketlenince rahat ederiz artık diyorduk şimdi de az hareket etti çok hareket etti diye kalpten goturuyorlar. Ama bu haftalardsn sonra yerleriniyice daralıyor ve uykuda daha çok kalıyorlar diye okudum bilen biri varsa bizi aydinlatir umarım bu konuda.

Sağlıklı beslendigin için bebeğinin kilosu da sağlıklı gidiyor. Olması gereken seninki zaten, gereksiz diyette, dengesiz ve aşırı beslenme de ikisi de bebeğin kilosunu olumsuz etkiliyor. Beslenme düzenin tam senin ve bebeğinin ihtiyacı doğrultusunda demekki. Büyük oglumda daha erken oturtmustum ama bunda biraz daha rahat hareket ediyorum, ama neyseki son kontrole gittiğimde irilik biraz daha normale dönmüştü.

Sağlıklı beslendigin için bebeğinin kilosu da sağlıklı gidiyor. Olması gereken seninki zaten, gereksiz diyette, dengesiz ve aşırı beslenme de ikisi de bebeğin kilosunu olumsuz etkiliyor. Beslenme düzenin tam senin ve bebeğinin ihtiyacı doğrultusunda demekki. Büyük oglumda daha erken oturtmustum ama bunda biraz daha rahat hareket ediyorum, ama neyseki son kontrole gittiğimde irilik biraz daha normale dönmüştü.
Çok tşk ediyorum valla içimi rahatlatıyorsun 🥰☺️

Senin de bebislerin iri oluyor demek ki yani genetikten gelen bı durum 🤗
Herşey yolunda ise irilik zayıflık takılmamali aslında ama insan kendine engel olamıyor 🤷

Yardım edebilecek kimse yok mu canım. Kendi başına sakın elini sürme hiç bişeye. Herşey hallolur yoluna girer yeterki bebeğin sağlıklı olsun. Şu an en önemlisi o ❤️
İnşallah canım bakalım kadın arıyorum ama bulamıyorum onlar da bi tribe girmiş ikna etmek yalvarmak falan gerekiyor sanırım 😒

X