2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bebeğin genetiği çok önemli tabi ki ama sağlıklı doğumun on kosulundan biri de ideal kilo aralığında doğması. O yüzden hepsi ideal kilolarinda, sağlıklı, güçlü bebekler olarak dünyaya gelsinler, hiç birinin solunum desteğine kuvoze ihtiyacı olmasın, hemen kucaklarimiza alalım inşallah 🤲
Amin ,inşallah 🙏🙏
Tüm bebisler çok sağlıklı olsunlar 🥰

Bu çocuk öldürecek beni ya. Gece zaten hep sıfır hareket. Ama sabah 7-8 gibi hareketlenirdi. Bugün bana mısın demedi. Göbeğimi okşadım sağ sol sırt üstü her yöne yattım. En son sarstım salladım tık yok. Daha yeni yeni hareketlendi şimdi yerinde durmuyor 🤦‍♀️
Derin uykusundan uyandirmışsın çocuğu. İntikam alıyor 😊. Bende de oluyor sonra pişman oluyorum. Uyuyup büyüyordü boldüm uykusunu diyorum 😊.

ben yaptırmadım canım. Benim kan değerlerim ve bebeğin gelişimine göre gerek yok dedi doktor. Her doktor farklı bir şey söylüyor şeker yüklemesiyle ilgili valla

özel devlet fark etmiyor canım

bende henüz hamilelik çatlağı oluşmadı ama öncesinde baya bir çatlağım vardı. Amaaan ben de ne yaparsan yap çatlak işinin genetik yatkınlık olduğunu düşünüyorum 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️
Hatta ayni doktor her hamilelikte farkli uygulama yapıyor şeker ile ilgili. Benim doktorum ilk hamileliğimde direk şeker yüklemesi demişti, o zamanlar riskli degil mi diye sormuştum (hep bı kesim var ya asla yaptirmayin diyen ben de etkileniyordum onlardan) o zaman asıl yaptirmazsam risklerinden bahsetmisti bana. Bu hamileliğimde de şeker yüklemesine gerek görmedi, sadece kandaki şeker değerlerine baktı. Yani doktor bebeğin ve annenin durumuna göre en doğru kararı veriyor, doktorlara güvenmek lazım. Benim gittiğim doktor şeker yuklemesine karşı değil, yapılması gerekiyorsa yaptırır, ama gerekli görmüyorsa da şart koşmuyor mesela. Bunu ideolaji haline getirenlere de çok kızar. Saplantılı derecede su zararli bu tehlikeli diye körü körüne savunanlara çok karşı. Aşı konusunda da mesela katı kurallari yok. İlkinde iki doz tetanoz vurdurdu, bunda tek doz yeter ikinciye gerek yok dedi

Kızlar doktora geldim burda çalışanlar nts ye girip girmediğimi sordu 30 haftalık oldum daha erken değil mi?
Doktora ve hastaneye göre değişiyor sanırım. Ben de 31 olunca randevum. Merak ediyorum isteyecek mi diye. Ben de hiç baglanmadim daha rutin kontrollerde.

Bana yardıma gelen 2 abla vardı ikiside sigortalı işe girmişler gelmiyorlar tüm düzenimi herşeyimi onlar biliyorlardı. Dün 2 kadınla görüştüm 3 bin ₺ istediler. Sanki evi sil baştan yaratacaklar 3 bin nedir ya 1 gün için
Tek kişi mi 3000 istedi ben iki kişi olarak algıladım da . Hoş o da az değil ayrı .

Bak bu anneligin olmazsa olmazı işte 😁 çocuk uykuya dalsin da sen de az uyuyup dinlen diye gözünün içine bakarsın. Çocuk uyur sonra 10 dakikada bir kalkıp nefesini kontrol edersin, böyle üç beş kalkıp yattıktan sonra bı bakmışsın çocuk uyanmış, böyle bı kısır döngü 😁 zaten hiç bı şekilde derin bı uyku hali olmuyor ilk aylar, hep tetikte, gözler kapalı gibi, sanki uyuyor gibi ama zihin aktif 😁
Hahahah benim halam oturur izlerdi çocuk uyurken uyanincaya kadar ya kipirdiyor mu nefes alıyormu diye zorla gonderirdik git iki saat uyu biz bakariz diye🤣 Cidden cilginlik annelik ya 🤣

Yuh, evet işleri ağır ama fabrikada ağır sanayide çalışan insanlar günlük 3 bin almiyorlar ki işleri çok daha fazla risk barındırıyor ayrıca fiziksel kuvvet yer silmekten, lavabo ciflemekten daha fazla ağır sanayide.
Bir gunlük mü😱? Biz bedavaya calısiyoruz gerçekten. Ben yardımcı almıyorum ama doğum öncesi bikac gün alıp evi dip köşe yaptirayım diyordum. Tırstım şimdi. Ablamlarla iyi gecineyim bari😁

2.trimester ne güzel burda abuk subuk geyik muhabbeti yapiyorduk ya şimdi son trimester bizi cilgina cevirdi🤣 Bu arada şu haftaya kadar olmayan odemler bbi kaç gündür başladı bende sanki. Akşam her zaman giydiğim corabimi cikarinca farkettim ki boğum yapmış baya bilegimde 🤣🤣🤣

Bir kişi de yapsa iki kişi de yapsa yapılan iş aynı. Piyasadan mi uzak kaldım bilemiyorum ama fahiş geldi bana. İnşaat temizliği olsa anlarım da rutin temizlik.
2 kişi ayrı ayrı başka işler yapar diye düşündüm de bilemedim evin ihtiyacına göre de değişebilir. Bana da tek kişi 1500 un altında fiyat veren olmadı kaldı ki yoğunum diyip gelmediler :KK43:

Hatta ayni doktor her hamilelikte farkli uygulama yapıyor şeker ile ilgili. Benim doktorum ilk hamileliğimde direk şeker yüklemesi demişti, o zamanlar riskli degil mi diye sormuştum (hep bı kesim var ya asla yaptirmayin diyen ben de etkileniyordum onlardan) o zaman asıl yaptirmazsam risklerinden bahsetmisti bana. Bu hamileliğimde de şeker yüklemesine gerek görmedi, sadece kandaki şeker değerlerine baktı. Yani doktor bebeğin ve annenin durumuna göre en doğru kararı veriyor, doktorlara güvenmek lazım. Benim gittiğim doktor şeker yuklemesine karşı değil, yapılması gerekiyorsa yaptırır, ama gerekli görmüyorsa da şart koşmuyor mesela. Bunu ideolaji haline getirenlere de çok kızar. Saplantılı derecede su zararli bu tehlikeli diye körü körüne savunanlara çok karşı. Aşı konusunda da mesela katı kurallari yok. İlkinde iki doz tetanoz vurdurdu, bunda tek doz yeter ikinciye gerek yok dedi
bana da sadecr ailede şeker geçmişi var mı siye sordu. Değerlerimin de iyi olduğunu ve gerek olmadığını söyledi 🤷🏻‍♀️

2.trimester ne güzel burda abuk subuk geyik muhabbeti yapiyorduk ya şimdi son trimester bizi cilgina cevirdi🤣 Bu arada şu haftaya kadar olmayan odemler bbi kaç gündür başladı bende sanki. Akşam her zaman giydiğim corabimi cikarinca farkettim ki boğum yapmış baya bilegimde 🤣🤣🤣
ödemler çok kötüydü oluyor ya benimde aşırı aşırı balon gibi olmuyor ama oluyor yşne de akşamları . Ayaklarının altına yastık koyup yükseğe kaldır iyi geliyor canım

Hahah ya allah korusun erken dogarsa kendini çabuk toplayacak bi kiloda olsun bari diye birşeyler yapmak istiyorum o korkuyu yasadiktan sonra icgudusel herho🥺 halbuki biraz da genleri vs ile alakalı yemekle yuzde yüz baglantili değildir ama işte analik icgudusu 🥺
Korkma canım Allah'ın izniyle bisey olmaz inşallah 🙏 bende ayni korkulari yaşıyorum herkes yaşıyordur muhtemelen. Hayirlisiyla 35 36 haftayı geçse herkes rahatlicaz ama iste☹️

Ne kadar şanslı ya. Cildi esnek demekki ☺️

Baya uyutuyor yavrum gece bir kere bile uykusuz bırakmadı beni. Ama sabah uyanır uyanmaz hemen hareket etsin istiyorum. Aklıma çok takıyorum sonra 🙂
Takma bence canim onlarda uyuyor dinleniyorlar 24 saat nasil tepinsin yavrucak😂

Sen kac haftalik oldun canim nst lere kaçıncı haftada basliyor senin doktorun

Tek kişi mi 3000 istedi ben iki kişi olarak algıladım da . Hoş o da az değil ayrı .
Evet ama ev büyük 2 katlı sanırım o sebeple bu fiyatları istiyorlar. Normalde benimkiler bu fiyatları almıyordu o yüzden çok şaşırdım ama el mahkum

X