2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar birde birşey sormak istiyorum, eksikleriniz bitti mi? Yani ben asla biteceğini düşünemiyorum da. Odasının sadece şifonyeri kaldı. Birde bu ay minik olan şeyleri aldım, tarağıydı, emziğiydi, beziydi gibi. Bitiren varmı aramız da
Eksikler bitmiyor.Kargo şirketleri bana çalışıyor bugünlerde ama hala almam gerekenler var.Mesela hastane çantası hazırlayayım dedim.Bebegin kıyafetlerini yikayacaktim deterjan almadığımı fark ettim. Ufak tefek birçok eksik var.

Günaydın kızlar. Doktordan çıktım şimdi. İlk kez kızımın yüzünü net gördüm. Uyuyordu dr uyansın diye dürttü ama uyanmadı.1480 gram olmuş kuzum.15 gün sonra gel doğum izni için dedi ve artık iki haftada bir geleceksin nts ye gireceksin diyo. Su gelmiş gibi oldu demiştim ama rahim ağzı kapalı suyu yerinde dedi. Eğer tekrar olursa gel burda su mu değil mi testle bakalım dedi. Doğum şeklini de sezeryan veya normal doğum yapılabilir o zaman belli olur sancını bekleyeceğiz dedi. Her şey yolunda giderse normal olacak gibi. Bizlerden böyle havadisler.
Maşallah kuzucuğa çok sevindim canım.😍💞
Maşallah, Çok güzellll 🧿🙃 ben de şimdi randevu saatimin gelmesini bekliyorum. Çalışır raporu alıcam. Değişik bi heyecan var yaaa 🥹🫠
Benim de bugün randevum 13.30'da.Calısabilir raporu alacağım ve ntsye gireceğim.Heyecanla bekliyorum.🥰

Kızlar şimdi hastanedeyim açılma filan yok kanama alani da yok ama nst'de biraz sancı çıktığı için yatış verdiler bugün gozlemleyecekler bakalım. Aşırı tadım kaçtı ya cidden 😭😭😭
Kızlar şimdi hastanedeyim açılma filan yok kanama alani da yok ama nst'de biraz sancı çıktığı için yatış verdiler bugün gozlemleyecekler bakalım. Aşırı tadım kaçtı ya cidden 😭😭😭
Açılma yoksa hiç korkma canım tabiki doktorun daha da iyi yönlendirir. Abimin eşinin 6.ayin sonunda sancıları çıkmıştı nstde iki hafta dinlenme verdiler. 39.haftanin sonunda normal doğumla geldi . Bende de rahim ağzı kisalmasi görülmüştü onunla konuştuğumda anlatmıştı . Canını sıkmamaya çalış lütfen ..

Benim gibi doğum iznine ayrılan var mı 29+0 yıllık iznim vardı 24 gün 32 haftaya kadar kullanmaya karar verdim ağırlaştım ilçeye gidip geliyordum her gün günleriniz nasıl geçiyor

Peki çalışır raporu alınca da analık parası alınıyor mu biliyor musun? Benim maalesef prim günüm yetmiyor ama çalışabilir alırsam ve tam yatırmasını istersem ancak yetecek gibi. Bilemedim ya part time çalışıyorum şuan
Canım o muhasebesel kısmı hiç bilmiyorum maalesef. öğrenirsem yazarım.
Güzel haberlerle çık. Sonra yaz bize de.
Maşallah kuzucuğa çok sevindim canım.😍💞

Benim de bugün randevum 13.30'da.Calısabilir raporu alacağım ve ntsye gireceğim.Heyecanla bekliyorum.🥰
Güzel hanımlar çıktım, bebek iyi dedi ama bir hafta önde gözüküyor suyu da biraz artmış dedi. Ama daha ilk kontrolden beri 4 gün önde diyordu.
Şekere çok dikkat et dedi, erken doğum olasılığı böyle olunca artıyor dedi. Kilo 2150ymiş, boyu da sanırım 44 gibi bişi. Biraz tırstım sanırım. 4-5 aralık gel hem bebeğe bakalım hem nst bakalım dedi.
Bi müddet açlık tokluk şeker ölçümü yapıcam, açlık 90dan az tokluk 140tan az olmalı dedi.

:KK200:

Geçmiş olsun cnm canın sikilmasin, gözlem altında kalman iyi, erken doğum önleyici için ilaçlar verirler merak etme sıkıntı olmaz

Açılma yoksa hiç korkma canım tabiki doktorun daha da iyi yönlendirir. Abimin eşinin 6.ayin sonunda sancıları çıkmıştı nstde iki hafta dinlenme verdiler. 39.haftanin sonunda normal doğumla geldi . Bende de rahim ağzı kisalmasi görülmüştü onunla konuştuğumda anlatmıştı . Canını sıkmamaya çalış lütfen ..
Acilma yok ama işte hastane yatisi aşırı sinirimi bozdu hiç beklemedigim anda ya 😭 bi sancı da hissetmiyorum ama nst de çıkmış bilmiyorum ne olacak

Çok geçmiş olsun, baksınlar bakalım inşallah güzel sonuçlarla çıkarsın hastaneden. stres yapınca kötü oluyor. sıkma canını. :dua: :KK200:

Benim gibi doğum iznine ayrılan var mı 29+0 yıllık iznim vardı 24 gün 32 haftaya kadar kullanmaya karar verdim ağırlaştım ilçeye gidip geliyordum her gün günleriniz nasıl geçiyor
Ben 23 haftadan beri rapor kullanıyorum, öğretmenim, maalesef programımı güzel yapmadılar çok boşluklar vardı arada, eve git gel zor oluyordu okulda kalsam ayaklarımı uzatıp dinlenemiyodum, bide 3 katlı her ders ayrı katlarda, in çık zorlandım, bıraktım, bide 21 aylık oğlum var onun için de bıraktım, okulda tüm enerjim bitiyordu

Güzel hanımlar çıktım, bebek iyi dedi ama bir hafta önde gözüküyor suyu da biraz artmış dedi. Ama daha ilk kontrolden beri 4 gün önde diyordu.
Şekere çok dikkat et dedi, erken doğum olasılığı böyle olunca artıyor dedi. Kilo 2150ymiş, boyu da sanırım 44 gibi bişi. Biraz tırstım sanırım. 4-5 aralık gel hem bebeğe bakalım hem nst bakalım dedi.
Bi müddet açlık tokluk şeker ölçümü yapıcam, açlık 90dan az tokluk 140tan az olmalı dedi.

Bebeğin önden gidebilir normal benim büyük oğlum hep bi hafta 10 gün önden gidiyordu ama şekerine dikkat et inşallah yoktur

Bebeğin önden gidebilir normal benim büyük oğlum hep bi hafta 10 gün önden gidiyordu ama şekerine dikkat et inşallah yoktur
inşallah, suyun 10u geçmemesi gerekiyormuş benimki 9a yakınmış. 8-10 arası normal kabul edilir dedi. kafam iyice karıştı. sanırım uyarılar ve şeker diyeti tedbiren.

Geçmiş olsun, sancin kaç çıktı nst de. Nst de bı zaman sonra hafif sancılar çıkıyordu ama kacinci haftadan itibaren normaldi unuttum. Tabi sancının kaç şiddetinde çıktığı da önemli
Önlem amaçlı tutuyorlardir, bı sorun çıkmadan taburcu olursun umarım

Ben varım. 25 te kanamam olmuştu. O zamandan beri raporluyum. Haftaya da 32 doluyor kısmetse. İznim başlayacak.

Ölçümlerini ihmal etme canım, illa gebelik şekeri olmasına gerek yok, karbonhidrat ve tatlı ağırlıklı beslendigimizde de bebek irilesebiliyormus. Bir hafta 10 gün kadar ileride olması normal ama sanırım bı kaç hafta önden gidiyor bebeğin. Biraz dikkat edersen hemen normale döner. Benim de iki buçuk hafta kadar önden gidiyordu seker diyeti yaptım 1 buçuk haftaya düştü fark. Şimdi seker diyeti yapmiyorum sadece öncekine oranla dikkat ediyorum. Oğlum da çok iri gidiyordu benim 4.5 kilo civarı hesaplamisti doktor tahmini kilosunu, dikkat edince normale döndü çok şükür 1 hafta filan gibi bı irilik devam etti o kadarına normal demisti doktor.

Çok geçmiş olsun. Umarım şu doğuma vücudun hazırlanması için yalancı sancı olur ya o sancıdandır. İsmini hatırlayamadım şimdi. Moralini bozma. İnşallah zamanında doğacaktır bebişin.

X