2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar öksürüğümden dolayı göğüse gittim bugün. Bronşitim varmış. İki tane solunumla alınan ilaç verdi. Bir de antibiyotik verdi. Tahlilimde crp normal çıktı ama sedimantasyon biraz yüksek. Hafif de olsa enfeksiyon varmış kanımda. Doktor çok kararsız kaldı ama sonra antibiyotik içmemin daha iyi olacağını söyledi. Cefaks diye bi antibiyotik verdi. Kullanan oldu mu aranızda S Sariucurtma sen bilirsin belki ☺️
Cefaks içmeden önce kadın dogumcuna sor mutlaka canım, ben onu hamilelikte kullanmadım ama normal zamanda bana çok ağır gelmişti o antibiyotik. Hamilelikte augmentin ya da largopen güvenli daha doğrusu amoksisilin etken maddesi olanlar güvenli

Eksikler bitmiyor.Kargo şirketleri bana çalışıyor bugünlerde ama hala almam gerekenler var.Mesela hastane çantası hazırlayayım dedim.Bebegin kıyafetlerini yikayacaktim deterjan almadığımı fark ettim. Ufak tefek birçok eksik var.
Bende daha kıyafet almadan deterjanı aldım önden biberon mama valiz için ufak hurclqr alicam fln daha çok eksik bitmez çamaşır terlik daha 2 ay var inşallah hallolur diye oteliyorum🙂

Cefaks içmeden önce kadın dogumcuna sor mutlaka canım, ben onu hamilelikte kullanmadım ama normal zamanda bana çok ağır gelmişti o antibiyotik. Hamilelikte augmentin ya da largopen güvenli daha doğrusu amoksisilin etken maddesi olanlar güvenli
Doktor augmentinle cefaks arasında da kararsız kaldı sesli düşündü bi ara. Sonra cefaks yazalım dedi. Bu arada gebelikte sedimantasyon zaten yüksek çıkması normalmiş. Buna bakarak da antibiyotik kullanmam mantıklı mı bilemedim şimdi kafam karıştı 🤷🏼‍♀️

Benim 10 gündür geçmeyen öksürügum var ama solunumla alınan bı ilaç veren olmadı iyi gelldimi o ilaç size banada cep yüksek biraz die augmentin verdi içtim ama öksürüğü geçirmedi hala aynıyım tekrar gidicem kadın dogumcum bol su iç oksurmen zarar vermez dedi bende öyle yapıyorum sıvı bol alıyorum limonlu ballı ne bulursam bakalm bayag uzadı

Kızlar güncelleme yapayım serumlardan sonra tekrar nst ye girdim ve sancı çıkmadı ve eve gonderildim. Ama en ufak seyde geri gel dendi. Bugün ilk kez çok korktum ve olayın ciddiyetini anladim 🥺 inşallah bebisler en azından 5-6 hafta daha dursunlar ya amin 🙏
Arada böyle korkutuyorlar bizi işte. Sen güzelce dinlen şimdi çok şükür bi sıkıntı olmadı bak. İnşallah bekleyecekler günlerini 🙏🏻

Canım o muhasebesel kısmı hiç bilmiyorum maalesef. öğrenirsem yazarım.

Güzel hanımlar çıktım, bebek iyi dedi ama bir hafta önde gözüküyor suyu da biraz artmış dedi. Ama daha ilk kontrolden beri 4 gün önde diyordu.
Şekere çok dikkat et dedi, erken doğum olasılığı böyle olunca artıyor dedi. Kilo 2150ymiş, boyu da sanırım 44 gibi bişi. Biraz tırstım sanırım. 4-5 aralık gel hem bebeğe bakalım hem nst bakalım dedi.
Bi müddet açlık tokluk şeker ölçümü yapıcam, açlık 90dan az tokluk 140tan az olmalı dedi.

:KK200:
Benim diğer oğlum 2.5 hafta önden giderdi hep en başından beri. Hep şekerden şüphelenip defalarca şeker yüklemesi yaptılar ama herşey olumluydu. Sonra erken döllenme olduğunun kanaatine vardık. Usgye göre 37+4 sata göre 35+2 de normal doğumla doğdu erkenci kuşum 3000 gr olarak 🧿 1 hafta çok mühim bi önden gitme değil sen doğumuna 1 hafta daha az kalmış gibi düşünüp hazırlıklı ol sadece tedbir için.

Kızlar güncelleme yapayım serumlardan sonra tekrar nst ye girdim ve sancı çıkmadı ve eve gonderildim. Ama en ufak seyde geri gel dendi. Bugün ilk kez çok korktum ve olayın ciddiyetini anladim 🥺 inşallah bebisler en azından 5-6 hafta daha dursunlar ya amin 🙏
Amin inşallah canım 🙏 Bu şekilde olup sonuna kadar götürenler varmış.Dikkat et bolca dinlen bir şey olmaz Allah'ın izniyle.

Benim diğer oğlum 2.5 hafta önden giderdi hep en başından beri. Hep şekerden şüphelenip defalarca şeker yüklemesi yaptılar ama herşey olumluydu. Sonra erken döllenme olduğunun kanaatine vardık. Usgye göre 37+4 sata göre 35+2 de normal doğumla doğdu erkenci kuşum 3000 gr olarak 🧿 1 hafta çok mühim bi önden gitme değil sen doğumuna 1 hafta daha az kalmış gibi düşünüp hazırlıklı ol sadece tedbir için.
Yaa işte bana da ilk kontrolde 4 gün önde demişti zaten. Şimdi sıkı bi diyet yapayım öyle gideyim 35. Hafta kontrolüne diyorum.
Maşallah sizin minnoşa 🧿🎈hakkımızda hayırlısını nasip etsin Allah. 🙏🫶

Kızlar öksürüğümden dolayı göğüse gittim bugün. Bronşitim varmış. İki tane solunumla alınan ilaç verdi. Bir de antibiyotik verdi. Tahlilimde crp normal çıktı ama sedimantasyon biraz yüksek. Hafif de olsa enfeksiyon varmış kanımda. Doktor çok kararsız kaldı ama sonra antibiyotik içmemin daha iyi olacağını söyledi. Cefaks diye bi antibiyotik verdi. Kullanan oldu mu aranızda S Sariucurtma sen bilirsin belki ☺️
Geçmiş olsun bana Augmentin vermişti günde 2 mg. 30 haftalardan sonra sıkıntı olmaz demişti. Hemencecik geçsin inş.🙏🎈

Çok geçmiş olsun canım

Kızlar bu kan uyuşmazlığı ignesi kaç hafta koruyordu ya :KK43: sanki pembemsi bi leke gördüm bugün pecetede ama o kadar açık renk ki anlamadım kan mi başka şey mi:KK43: ağrı sizi kasilma da yok napsam gitsem mi acile :KK43:(
benimde olmuştu canım ertesi gün apar topar doktora gittim ama bür şey çıkmamıştı
Kızlar şimdi hastanedeyim açılma filan yok kanama alani da yok ama nst'de biraz sancı çıktığı için yatış verdiler bugün gozlemleyecekler bakalım. Aşırı tadım kaçtı ya cidden 😭😭😭
inşallah bir şey olmaz canım. Canını sıkma desekte eminim üzgünsündür ama bu haftalar itibariyle her şey bizim için artık. Umarım çabucak normale döner her şey

Sen bundan sonra çoook dikkat et canım kendine. Dediğin gibi son haftalar kaldı zaten az daha sabreder inşallah bebişler

Benim 10 gündür geçmeyen öksürügum var ama solunumla alınan bı ilaç veren olmadı iyi gelldimi o ilaç size banada cep yüksek biraz die augmentin verdi içtim ama öksürüğü geçirmedi hala aynıyım tekrar gidicem kadın dogumcum bol su iç oksurmen zarar vermez dedi bende öyle yapıyorum sıvı bol alıyorum limonlu ballı ne bulursam bakalm bayag uzadı
Oksurugun sebebi bakteriyel enfeksiyon değilse antibiyotik ise yaramaz zaten. Tahlil ve boğaz kültürü almadan mi vermişti antibiyotiği. Ben augmentin largopeni diş enfeksiyonu için kullanmıştım onlar için iyi geldi evet. Öksürükte işe yarar mı bilmiyorum

Herhangi bi ilaç verilmedi mi

X