2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Benim de çok eksiğim var, işin kötüsü tasinmam gerekiyor, ev bakıyoruz, en geç Ocak sonu gibi çıkmamiz lazim, ev sahibimiz kendi yerleşecek, bu hengamede bı de taşınma derdi çıktı başıma, her şey allak bullak oldu. Bebeğin esyalarini yıkayıp yavaş yavaş çanta mi hazirlasam diyorum, yoksa önce taşınıp sonra mı bu işleri halletsem diyorum, dönüyorum doğumdan sonra mı tasinsam diyorum, karmakarışık oldum
Mümkünse dogum sonrasına bıraksan daha iyi olur canım.Şu durumda çok zor gercekten iyice ağırlaştık.Rabbim kolaylık versin inşallah.

Cok sevindim için rahatlamıştır artık, bebeğinin gelişiminde kilo almasını engelleyen bişey olsaydı bu zamana kadar ortaya çıkardı zaten. Neyseki kilo aldığını görmüşsün 😇 32. Haftaya girmişsin bu haftadan itibaren bence artık hazırlıkların büyük çoğunluğu yapılmalı (diyen ben ama icraat yok😬) neticede 37. Haftadan önce doğan bebekler evet erken doğum oluyor ama yaşama ihtimalleri çok yüksek, hatta neredeyse tamamına yakını yaşıyor. Bu durumda beklemenin anlamı yok ki, hani 18. Hafta olsa anlarım bebek doğsa yaşamaz sonra insanın psikolojisi daha kötü olur yaptığı hazirliklari kaldırırken ama 32. Haftadan sonra artık erken doğsa da Allah'ın izniyle evine gelecek o bebek.
Allah’ıma çok şükür valla içim çok rahatladı 🙏🙏🫣 elim bir türlü gitmiyor eşyalara eşime dolap almalıyız diyorum yeni doğan bebeğin dolaba ihtiyacı mı olur diyor 😂😂🙈 ben bi dahakine baba olmak istiyorum ya 😂😂 en azından çantasını hazırlamaya başliyim ben bişeyler yapasım var 🙈

Çok üzüldüm bu duruma 😔Doğumdan sonra taşınma imkanın varsa bence onu degerlendir . Evet küçük bebekle çok zor olur fakat hamile iken riske girmemiş olursun diye düşünüyorum. Ev sahibin anlayisli biri ise belki müsaade eder gerçi etse sen bu kadar düşünmezdin o da ayrı 😔

Aynı durum benim başımda da var . Bizimkisi kira konusu . Biz 2 kat zam yaptık onlar 3 kat istiyorlar . Orta yolu bulamayınca da bizi dava ettiler Aralık ayı içinde duruşma var hatta ( 3 ay içinde nasıl duruşma aldılar bilmiyoruz ) Tabi dava kiradan acilmadi alt soyundan biri oturacak ihtiyacım var şeklinde açılmış . Her neyse bende ne yapacağımı bilmiyorum yani bu konuda ama tedbiren de dinlenmem gerekiyor rahim ağzı kisalmasi olmasın diye .
Herşey para tamam ama insanlıkta kalmamış ya 😒😒 hamilesin el insaf be zaten harcamaları olacak falan diye düşünmüyor kimse 😤

benimde taşınma problemim olacak sanırım ev sahibiyle konuşmayı bekliyoru 2 aydır 🙈 saldık artık bizde ısrar etmiyoruz konuşmak için ne zaman canları isterse gelsinler konuşalım 😂 taşınma durumu olunca herşey ortada oluyor şunu yapsam mı yapmasam mı arada kalıyor insan tamda doğum zamanına denk geliyor senin herşeyi açıp taşımak zor olabilir inşallah güzel bir ev bulur hemen taşınır tek iş yapmış olursun 🙏🙏🙏
Evet şuan her şey havada, yavaş yavaş hazırlıklara başlamam lazım aslında ama tasinma konusu gündeme geldiğinden beridir hiç bı girişimim olmadı, bu evdeyken mi doğum yapicam tasinip mi yapicam o bile muallakta. Kısa sürede hallolur umarım.

Allah’ıma çok şükür valla içim çok rahatladı 🙏🙏🫣 elim bir türlü gitmiyor eşyalara eşime dolap almalıyız diyorum yeni doğan bebeğin dolaba ihtiyacı mı olur diyor 😂😂🙈 ben bi dahakine baba olmak istiyorum ya 😂😂 en azından çantasını hazırlamaya başliyim ben bişeyler yapasım var 🙈
Eşinin kıyafetlerini hurclara koy ya da valize, ondan açılan yere bebeğin kıyafetlerini koy, hakliymissin dolaba gerek yokmuş de 😁

Mümkünse dogum sonrasına bıraksan daha iyi olur canım.Şu durumda çok zor gercekten iyice ağırlaştık.Rabbim kolaylık versin inşallah.
Amin canım, doğum da 15 ile 20 si arası yapalım dedi doktorum. Ondan sonra da çok bişey kalmıyor Ocak sonu tasinmamiz gerekiyor, sezaryen olucam dikişli halimle nasıl olur bilemedim, bı de yenidoğan bebek, meme tutturmaya çalış süt gelsin diye cebelles o arada taşınma da araya girince hunileri takar miyim acaba

Yaaa çok sevindim bütün bebekler kilo alsın istiyorum . Tombul bebek fantezisi gbi birşey benimki 😂😂

Bizde bir hazırlık yok açıkçası sadece abimler beşik vermişti ahşap onu kurduk yeni . Kullanıp kullanamayacagimizi görmek için . Ona yeni yatak ,kenarliklar falan alınacak . Kıyafet eksiği yoktur diye düşünüyorum ama biberondur,pompadir falan hep eksik .Bu ay şampuan ,krem işlerini hallettim . Alt açma ,ıslak mendil aldım . Pamuk alcam daha . Ama eksik çok . Hiç bez almadım . Hizlanmam lazım .
Bu arada ben erken bulmuyorum hiç birşeyi . Yenidoğan kıyafetlerini aldığımda 4 ya da 5 .ayda falandim . O zaman çok rahat gezebiliyordum . Şu an 10 dkdan fazlası yasak . İyi ki göre göre almışım çoğu şeyi . Sen iyi isen erkenden hazırlaman daha iyi bence .
Sen aldım dediklerini yazdıkça ben hiçbirşey almadığımı farkettim 🙄🙄 tek bir ayda yüklenmekte eksikleri fazla gelebilir 🙈🙈 bende ufak ufak almaya başliyim bari

Evet şuan her şey havada, yavaş yavaş hazırlıklara başlamam lazım aslında ama tasinma konusu gündeme geldiğinden beridir hiç bı girişimim olmadı, bu evdeyken mi doğum yapicam tasinip mi yapicam o bile muallakta. Kısa sürede hallolur umarım.
Allah yardımcın olsun kuşum 🙏 umarım herşey gönlünce olur 🙏🙏

Herşey para tamam ama insanlıkta kalmamış ya 😒😒 hamilesin el insaf be zaten harcamaları olacak falan diye düşünmüyor kimse 😤
Kötü konuşmak istemem ama geçmiş kayiplarimi bildikleri halde bize söylenen bu . Kaldı ki doğumdan 3 ay sonraya denk gelicek şekilde tahliye taahutnamesi imzalamayı bile teklif etmiş eşim ama onlar da üç katı zamda ısrarcı olmuşlar . Bu arada apartmanda başka boş daire de var . Yani bize tahliye davasınin sebebi bile saçma ama bakalım . Ben çok düşünmemeye çalışıyorum bu konuyu . Hayırlısı diyelim artık 🤷

Benim de çok eksiğim var, işin kötüsü tasinmam gerekiyor, ev bakıyoruz, en geç Ocak sonu gibi çıkmamiz lazim, ev sahibimiz kendi yerleşecek, bu hengamede bı de taşınma derdi çıktı başıma, her şey allak bullak oldu. Bebeğin esyalarini yıkayıp yavaş yavaş çanta mi hazirlasam diyorum, yoksa önce taşınıp sonra mı bu işleri halletsem diyorum, dönüyorum doğumdan sonra mı tasinsam diyorum, karmakarışık oldum
ay canım Allah yardımcın olsun valla ama başa gelen bir şekilde çekiliyor ne kadar zor gözüksede 🤷🏻‍♀️

kızlar kanguru alacak mısınız? alacaksanız ne marka düşünüyorsunuz?
bir de ayrıntılı bir alılveriş listesi vardı onu bırakayım buraya 😅

Eklentiler

• IMG_0412.png
    IMG_0412.png
    419,4 KB · Görüntüleme: 55
Kızlar black friday ne zaman bilen var mı. Alışveriş tutkunu kardeşime sordum bana her gün black friday dedi 🤦 güzel indirimler olur umarım eksikleri tamamlarız, yarın değildir herhalde hiç reklamını görmedim bu aralar çünkü
11 kasımda indirim olacakmış bende o günü bekliyorum alacaklarım var

Kızlar bebislerinizin ismi hazır mı ben oglusa hala isim bulamıyorum 🙄🤭😀 bgnde kontrole gittim doktor biraz yorgun bitkin di çok istediğim ilgiyi bulamadım ama gelişimi iyi herşey yolunda dedi şükr normalde 27.5 güz bihafta önde işte makat geliş dedi dönerken dalgalanma olur merak etme ,sadece toplanma olur ve bu 5 dkdan uzun sürerse hemen gel dedi bende toplanıyor kasılıyor ama uzun sürmüyor dedim bakalm hayırla gelsinler inşallah
Biz kızımızın adını Hüma koyacağız

Ev sahibimiz çok anlayışlı biri aslında, ama evleniyor, evde biraz tadilat ve hazırlıklar yapacak anladıgım kadarıyla. Bu evi tutarken de bize bu konudan bahsetmişti zaten, şuan bekarım ama ileride evlenebilirim bu durumda bilginiz olsun demişti, biz de buna istinaden kabul etmiştik çünkü bu ev cok hosuma gitmişti. Şimdi de o zaman tamam deyip bugün zor durumda birakamayiz diye ev arayışına girdik. Ama o konuda da tam bı netlik kazanamadık, o ilçe mi olsa bu ilçe mi olsa benim tayinim hangisine daha kolay çıkar derdi sardı, tekrar kiraya çıkmak istemiyorum çünkü artık yaşanılası bı yerden ev alıp yerleşik düzene geçmek istiyorum. Siz de ev sahibinden alt soyundan biri oturacagina dair yazılı tebligatı isteyin. İleride dava açma hakkınız doğar. En azından taşınma masraflarınızı tazmin edebilirsiniz. Bunu yapan çok ev sahibi var, güncel piyasa koşullarına cekemeyince eski kiracıyı çıkarıp yenisine bölgenin piyasasından veriyor. Bu fırsatçılık işte, çünkü kiracı ev sahibini enflasyona karşı korumakla yükümlü değildir, ev zaten enflasyon karşısında değer kazanan bişey, ayrıca sıcak sermaye de gerektirmiyor. Kullanım ve yıpranma bedelini ödüyor kiracı kira vererek. Kendi ailesinden biri bile yerleşecek olsa size tebliğ ettiği süre zarfından sonra belli bı muhleti var diye biliyorum. @Cimenlere_uzansam yanlış hatırlamıyorsam avukatti o daha net biliyordur bu konuları, görünce yazar o da.
Sitedeki problemden dolayı çok zor yazabiliyorum bu mesajı sanırım sistemsel bir hata var .
Sizin durumda belki ev sahibi ile konuşup doğumdan sonrasi için izin istenebilir . Tabi en iyi siz bilirsiniz . Ev alırsanız sizin için çok daha iyi olabilir . Hayırlısını diliyorum 🙏

Benim durumumu da zaman gostericek. Henüz avukat tutup tutmamaya da karar vermedik . Biz zaten çocuk için daha iyi bir yere taşınmayı planlıyorduk ama benim tüp bebek sürecim ve sonrasindaki rahatsızlığım gbi durumlar yüzünden doğum sonrası diye düşünmüştük hep . Kaldı ki ev sahibi de biliyor durumu . Ben davanın takipcisi olacagim zaten . Zaman gostericek hakimin kararini bekliyorum aslında ☺️

kızlar kanguru alacak mısınız? alacaksanız ne marka düşünüyorsunuz?
bir de ayrıntılı bir alılveriş listesi vardı onu bırakayım buraya 😅
Kanguru mu sling mi onda da kararsız kaldım, hayatımda en kararsız dönemini yaşıyorum sanırım 🙈 evde sling kolaylık olur mu acaba diyorum, ama dışarda da kanguruyu eşime taksam ne rahat gezerim diye düşünmekten kendimi alamıyorum. Kanguru alırsam dolap uygulamasından ikinci el almayı düşünüyorum ama çok yıpranan bişey değil diyorlar, bacak arası genişliği iyi olsun, ergonomik model olsun, ikinci el olmasında sakınca yok benim icim

Sen aldım dediklerini yazdıkça ben hiçbirşey almadığımı farkettim 🙄🙄 tek bir ayda yüklenmekte eksikleri fazla gelebilir 🙈🙈 bende ufak ufak almaya başliyim bari
Bende aylara yaymaya çalışıyorum maalesef . Hala pompa ,biberon her ihtimale karşı mama gbi şeyler ilk aklıma gelen eksikler ☺️
Zamanla hallolur sağlık olsun ne diyelim 🙏☺️

Bende aylara yaymaya çalışıyorum maalesef . Hala pompa ,biberon her ihtimale karşı mama gbi şeyler ilk aklıma gelen eksikler ☺️
Zamanla hallolur sağlık olsun ne diyelim 🙏☺️
Pompa ile kaşık biberon aldım, bı de pompanın kendi biberonu vardı çok kaliteli değil ama aciliyeti karşılayacak bişey en azından. Mama da alicam ama onu internetten almaya cesaret edemem. Güvenilir satıcı yok çocuk beslenmesi için bildiğim. İnfluenzer takip etmiyorum zaten ama arastirsam onların güvenilir satıcı diye tavsiye ettiklerine de güvenmem. Ebebek magazasina gidip mama almam lazım, bı de ateş ölçer filan alicam indirim başlayınca. Ufacık tefecik içi dolu tursucuk zibilyon tane eksik var. Bir çoğu da yükte hafif pahada ağır 🤦

Hahhaha benim eşim de kötüyü cagirma 40.haftaya kadar durucak kızımız diyor 😂😂 Benim.40 hafta Şubat'ın birinde doluyor bana kalsa şu aralar başlarım ama doktor dinlenme önerdiği için birşey elleyemiyorum .
Kendi sifonyerimizi çocuk için kullanmayı planlıyoruz biz ama muhtemelen sığmayacak 🤷😃

X