2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
İnatçı ve işkolik olduğumuzu söylerler, bence pamuk gibi çok tatlı bir burç oğlak. 🙃 Eşim de kendini ve burcunu beğenir, aynı burç olsun istiyor.
Büyük oğlum (21aylik)kova,küçüğüm oğlak olcak ikisini de zor diye duydum, oğlum şimdiden zor bi çocuk, 2 erkekle Allah yardımcım olsun 😆he bide koca bebeğim var 😆

Benim tırnak kesme fobim vardı, hele doğduklarında kibrit çöpü gibi oluyor parmakları asla cesaret edemedim, hep annem ya da eşim kesti tırnaklarını oğlumun, ellerim tutmuyor resmen, hala bile cok zorunda olmadıkça ben kesmem eşime paslarim tırnak kesme işini. Bu bebeğime dönen torpulerden aldım umarım işe yarar cok hassas gibi ama kisaltiyordur inşallah
Onlardan herkes memnun hayat kurtarici diyorlar ben de aldım o yüzden çünkü hiç bi şeyden eksik kalamam 🤣

Benim tırnak kesme fobim vardı, hele doğduklarında kibrit çöpü gibi oluyor parmakları asla cesaret edemedim, hep annem ya da eşim kesti tırnaklarını oğlumun, ellerim tutmuyor resmen, hala bile cok zorunda olmadıkça ben kesmem eşime paslarim tırnak kesme işini. Bu bebeğime dönen torpulerden aldım umarım işe yarar cok hassas gibi ama kisaltiyordur inşallah
Erkeklerin bu konuda bizden daha cesur olması beni şaşırtıyor 😂 eşim de ben hallederim ya modunda . Bende bir tane edineyim bu aletlerden o zaman ,çok tşk ediyorum .

Kızlar Aralık annelerinde doğum yapanlar olmuş.😲 Sıra bize geliyor ve benim daha birçok eksiğim var.Çantam da hazır değil. Kızım 38. haftada olmuştu umarım bu da 38'e kadar bekler. Hepimiz vaktinde sağlıkla kucağımıza alırız inşallah.🙏
Ayy ben diger aylarin konularina da bakiyodum eylül ekim kasim hatta şubat ama baktim aralik annelerinde birileri sacma triplere giriyor neymis ocak anneleri gruplarini okuyomus ifsalayacaklarmis vs vs böyle yorumlar görünce tuhafima gitti bakmayi biraktim diger aylara bakiyorum sadece :KK70:

Ben bugün kontrele gittim su an aciklik yok nst de sancim da cikmadi ama her an tetikte ol dedi dr. Öncekiler erken dogduyduysa bu da cok durmaz dedi. :KK51:

Hiç bir şey söylemediler, ben zaten çok fazla su da içerim. Sebebi sanırım böbreklerim deki protein kaçağıymış, şimdi taburcu dediler, bazı testlerin sonucu bir haftada çıkacağı için bir hafta sonra nefrolojiye yönlendirdiler.
Hadi geçmiş olsunn. Benim gebelikten önce tansiyonum yükseliyordu bir dönem, çok irdelediler bi dünya test şu bu, özellikle protein kaçağı üstünde durulmuştu. Ee şimdi gebelik olunca böyle üstüne düşülmesi çok çok normal 🙏🏼 inşallah bir şey çıkmaz.
Tunaydinlar kizlar
Biz bu bebeklerin tırnaklarını nasıl kesicez 🤷
Tek derdin bu mu diyeceksiniz şimdi ama yavaş yavaş eksikleri alayım diyorum 😂
Makas şeklinde olan tırnak makası mi alalım yoksa normal mini tırnak makası mi ?
Yaa benim de en korktuğum şeydi, ama doğunca makas gibi olanla bi kesmeye başladım bi daha hep ben kestim 😁 fııyt diye kesiveriyor zaten tek seferde, anlamıyorsun bile ☺️ 3 yaşını geçti hala onla kesiyorum ötekine geçemeyeceğim bu gidişle.
Ben törpüleri hiç duymamıştım o zaman, etrafımda da görmedim ama çok mantıklı bir alete benziyor çekinenler için:)

Ayy ben diger aylarin konularina da bakiyodum eylül ekim kasim hatta şubat ama baktim aralik annelerinde birileri sacma triplere giriyor neymis ocak anneleri gruplarini okuyomus ifsalayacaklarmis vs vs böyle yorumlar görünce tuhafima gitti bakmayi biraktim diger aylara bakiyorum sadece :KK70:

Ben bugün kontrele gittim su an aciklik yok nst de sancim da cikmadi ama her an tetikte ol dedi dr. Öncekiler erken dogduyduysa bu da cok durmaz dedi. :KK51:
Millet ne kadar boş ya, vala kafam almıyor bu kadarını 😂😂 ben buna nasıl bakılıyor onu bile bilmiyorum kaç yıllık forumcuyum 🤣

Ee Tokata gitmisken bi tokat kebabi ye bi sarma ye bi keskek ye :KK48:

uzun süre kullanmayacagimi düşünerek marka gözetmedim canim fiyat olarak uygun olani aldim

ADİL OYUNCAK Bebek Tırnak Kesme Ve Törpülme Makinesi Fiyatı, Yorumları - Trendyol

🙂
Ya bi problem vardı sanırım bi türlü yazamadım. Yerim tabi ki 🤤

Hemen sepetime attım 🫶

Diğer gruplarda yasa dışı paylaşım mı yapılıyor 😁 ifşalanacak neler var a ce baaa 🥸 🔍

Allah herkesin gönlüne ferahlık, huzur, mutluluk versin. 🥰 Aksi halde hayat zindan olur. 💐🤍

Ben de uzun zamandır bakmıyordum aslında. Aman ifşalasınlar istediğimiz gruba bakarız herkese açık değil mi 😄 Sanki devlet meselesi konuşuyorlar.😂

Benim ilki son aylar yaza gelmişti tatil olunca evdeydim. Bunda çalışıyorum o yüzden erken olur diye tedirgin oluyorum.Sen de dikkat et o zaman canım kendini yoracak işler yapma ama belki bu digerleri gibi erkenci olmaz.Bizim arkadaşınki biri 41. haftada olmuş biri 34 diğeri de 37'de. Hepsi aynı olacak diye bir kural yok ama yine de hazırlıklı olmakta fayda var sanırım.😃

Kızlar Aralık annelerinde doğum yapanlar olmuş.😲 Sıra bize geliyor ve benim daha birçok eksiğim var.Çantam da hazır değil. Kızım 38. haftada olmuştu umarım bu da 38'e kadar bekler. Hepimiz vaktinde sağlıkla kucağımıza alırız inşallah.🙏
Benim de çok eksiğim var, işin kötüsü tasinmam gerekiyor, ev bakıyoruz, en geç Ocak sonu gibi çıkmamiz lazim, ev sahibimiz kendi yerleşecek, bu hengamede bı de taşınma derdi çıktı başıma, her şey allak bullak oldu. Bebeğin esyalarini yıkayıp yavaş yavaş çanta mi hazirlasam diyorum, yoksa önce taşınıp sonra mı bu işleri halletsem diyorum, dönüyorum doğumdan sonra mı tasinsam diyorum, karmakarışık oldum

Dedikodu kazanı 🤣

Ben de uzun zamandır bakmıyordum aslında. Aman ifşalasınlar istediğimiz gruba bakarız herkese açık değil mi 😄 Sanki devlet meselesi konuşuyorlar.😂

Benim ilki son aylar yaza gelmişti tatil olunca evdeydim. Bunda çalışıyorum o yüzden erken olur diye tedirgin oluyorum.Sen de dikkat et o zaman canım kendini yoracak işler yapma ama belki bu digerleri gibi erkenci olmaz.Bizim arkadaşınki biri 41. haftada olmuş biri 34 diğeri de 37'de. Hepsi aynı olacak diye bir kural yok ama yine de hazırlıklı olmakta fayda var sanırım.😃
İste benimde ilk 32 ikinci ve ucuncu 37 dogunca bu da erken dogar diye düşünüyorum 😊 hepimiz saglikla kavusalim insallah bebislerimize. İlk aylar küçük bebek büyütmek biraz zorlasa da hepsi büyüyor yeterki saglik problemleri olmasin :KK36:

Hayırlı günler hanımlar benim bebiş 30 haftada fakat bir türlü net şekilde cinsiyet söylemedi devletteki doktorlar göstermiyordu falan ama kıza benziyor dediler, bugünde başka bir hastaneye gittim doktor 30 haftadan sonra cinsiyet gorulmez dedi yer darmis toplu duruyormuş göstermezmiş şaka herhalde dedim ama bilgimde yok bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim

Günler geçtikçe hepimiz eksikler var diye tutuşuyoruz 🥶 bugün indirim falan vardır diye avmye geldim ne alayım diye kös kös oturuyorum enerjim bitti

Hayırlı günler hanımlar benim bebiş 30 haftada fakat bir türlü net şekilde cinsiyet söylemedi devletteki doktorlar göstermiyordu falan ama kıza benziyor dediler, bugünde başka bir hastaneye gittim doktor 30 haftadan sonra cinsiyet gorulmez dedi yer darmis toplu duruyormuş göstermezmiş şaka herhalde dedim ama bilgimde yok bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim
Ayni durumdayiz canim. Net olmamakla birlikte kiza benziyor dediler. Ya arkasi donuktu ya kordon bacaklarinin arasindaydi kac doktora sordum sayisi belli degil. Sirf cinsiyet icin özele gittim 2 kere 😁 bugün de sordum bagdas kurmus testis goremedim kiza benziyor dedi yine:KK48: bu benim 4. Hamileligim diger hamilelik belirtilerime bakarak ben de kiz diyorum 😂

Ayni durumdayiz canim. Net olmamakla birlikte kiza benziyor dediler. Ya arkasi donuktu ya kordon bacaklarinin arasindaydi kac doktora sordum sayisi belli degil. Sirf cinsiyet icin özele gittim 2 kere 😁 bugün de sordum bagdas kurmus testis goremedim kiza benziyor dedi yine:KK48: bu benim 4. Hamileligim diger hamilelik belirtilerime bakarak ben de kiz diyorum 😂
Benimde ikinci hamileliğim,kızımda böyle değildi belirtiler ama kıza benziyor dediler, ilk hamileligimle hiç alakası yok ilkide kız bunada kıza benziyor dediler,belirtilere bakarsak değil ama detaylıda bile göremedi en aşağı oturmuş kemiğin geliyo ultrason orayı görmüyor ama kız bence dedi böyle muallak olunca ne birşey alabiliyorum ne hazırlık yapabiliyorum sinirim bozuldu resmen sağlıklı olması tabiki ilk önceliğim ama insan bı heves ediyor işte ondada böyle muallakta kaldı

Benim de çok eksiğim var, işin kötüsü tasinmam gerekiyor, ev bakıyoruz, en geç Ocak sonu gibi çıkmamiz lazim, ev sahibimiz kendi yerleşecek, bu hengamede bı de taşınma derdi çıktı başıma, her şey allak bullak oldu. Bebeğin esyalarini yıkayıp yavaş yavaş çanta mi hazirlasam diyorum, yoksa önce taşınıp sonra mı bu işleri halletsem diyorum, dönüyorum doğumdan sonra mı tasinsam diyorum, karmakarışık oldum
Kolay gelsin.

X