2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bana şöyle bir şey hediye geldi . Bi denedim kullanımı hoşuma gitti.hem sling gibi hem kanguru gibi
İnşallah bebiş de sever
ChiccoBoppy ComfyHug Kanguru

Amazonda 1600 liraymış ,daha uyguna modellerde var trendyolda falan ama nasıldır bilemiyorum
Kanguru mu sling mi onda da kararsız kaldım, hayatımda en kararsız dönemini yaşıyorum sanırım 🙈 evde sling kolaylık olur mu acaba diyorum, ama dışarda da kanguruyu eşime taksam ne rahat gezerim diye düşünmekten kendimi alamıyorum. Kanguru alırsam dolap uygulamasından ikinci el almayı düşünüyorum ama çok yıpranan bişey değil diyorlar, bacak arası genişliği iyi olsun, ergonomik model olsun, ikinci el olmasında sakınca yok benim icim

Kesinlikle ateşolcer ve termometre👏
Kızlar dijital ne aliyorsanız alın, manuel bir ateş ölçer her zaman elinizin altında bulunsun. Ne zaman arıza vereceği belli olmaz. Genelde dijitale ölcerken arada manuelle de ölçersiniz. Benim kulaktan ölçer arizalanmıştı ateşli çocugu 36.5 gösteriyordu. Sbaahtan akşama kadar ateşli ateşli beklettim çocugu. Son anda elime manuel geçti koltuk altından bı olcerim ki ateş aldı başını gidiyor. O gün bugündur ikibtane manuel ölçeğim va bı onu bı onu kullanıyorum.
Benim de başıma gelmişti, bakıyorum çocuğun ateşi var gibi ama olcuyorum normal çıkıyor, çok ucuz da bı atesolcer de değildi ama doğru olcmuyordu, bunda Braun alicam bı de dediğin gibi koltuklati bı ateş ölçer bulundurmak şart

Bana şöyle bir şey hediye geldi . Bi denedim kullanımı hoşuma gitti.hem sling gibi hem kanguru gibi
İnşallah bebiş de sever
ChiccoBoppy ComfyHug Kanguru

Amazonda 1600 liraymış ,daha uyguna modellerde var trendyolda falan ama nasıldır bilemiyorum
Dediğin markayı bı arastirayim, teşekkürler 🙏

Kötü konuşmak istemem ama geçmiş kayiplarimi bildikleri halde bize söylenen bu . Kaldı ki doğumdan 3 ay sonraya denk gelicek şekilde tahliye taahutnamesi imzalamayı bile teklif etmiş eşim ama onlar da üç katı zamda ısrarcı olmuşlar . Bu arada apartmanda başka boş daire de var . Yani bize tahliye davasınin sebebi bile saçma ama bakalım . Ben çok düşünmemeye çalışıyorum bu konuyu . Hayırlısı diyelim artık 🤷
Düşünüp kendini üzme şekerim çok çabaladık biz bi evlat sahibi olalım diye çok şükür yüzdük kuyruğuna geldik 😍😍 herşey hallolur gider 🙏🙏

Cumartesi ev bakmaya cikicaz umarım gönlümüze göre bı ev buluruz. Bı kaç tane favorilere ekledim ama fotoğraflarda hep çok geniş ferah görünüyor evler, gidip bakıyorsun kutu kadar. Bir an evvel bulup tasiniriz umarım
İnsallah canım gönlünüze gore uygun fiyatli ferah genis guzel bir ev bulursunuz inşallah 🤲

İş yerinde benden önce doğum yapan arkadaşlar bir kaç liste yapmışla paylaşayım belki aklınıza yatar :)

HASTANE ÇANTASI
ANNE
  • [ ] Depend
  • [ ] tarak
  • [ ] Tşört,
  • [ ] eşofman altı
  • [x] 3 gecelik (2si mutlaka emzirme uyumlu olmalı) +1 beyaz gecelik (foto için)
  • [x] Meme ucu kremi (çok lazım)
  • [x] Atlet, çorap, iç çamaşırı
  • [x] Terlik

BEBEK
  • [ ] Puset, puset örtüsü
  • [x] 3 takım+10lu hastane çıkışı
  • [ ] Biberon
  • [x] 35 bez
  • [x] Islak mendil(alınacak)
  • [x] Ağız bezi, müslin örtü

BABA
  • [ ] eşofman altı
  • [ ] Gömlek, pantolon
  • [x] 2 tşört, atlet, çorap,

ANNE
  • [ ] Emzirme sütyeni (e bebektekini sevdim ben)
  • [ ] İç çamaşırı
  • [ ] Pijama
  • [ ] Gecelik
  • [ ] Emzirme önlüğü
  • [ ] Puset örtüsü
  • [x] Sabahlık

BEBEK (Hiç bi şeyi yenidoğan alma. Sadece 1 takım)
  • [ ] 10 Çorap
  • [ ] Havlu (Abartılı bişeye gerek yok. Bornoz alma çok minik oluyo)
  • [ ] Önlük
  • [ ] Penye hırka
  • [x] 5 tane kısa kollu 0-3 ay zıbın
  • [x] Penye yelek (Gerek yok sen bilirsin çok örüyolar)
  • [x] 3 Şapka
  • [x] Hastane çıkışı (Bunu 10lu alabilirsin iyi oluyo)
  • [x] Yenidoğan 1 takım
  • [x] Omuz bezi
  • [x] 5 tane 0-3 ay uzun kollu zıbın
  • [x] 5 tane tek parça ayaklı tulum (Bunu alma bence. 1-2 belki. Bende 0 tulumlar var. Hava çok sıcaktı. Hiç giyilmedi)
  • [ ] Nevresim (Geçirmeli çarşaf al yeter. Yastık 1 yaşa kadar yasak)

• [ ] Yan yatma yastığı (GEREKSİZ dümdüz yastık koy)
  • [ ] Alt değiştirme örtüsü (Baby me al)
  • [ ] Islak mendil/havlu (Baby me havlu ve sleepy bio natural ıslak mendil. Islak mendil sevmiyorum. Havluyu ıslat sil. Pişik olmaz o zaman)
  • [ ] Valiz düzenleyici (Trendyoldan aldım. Hala arasın eşyalarını bavula bunlarla koyuyorum)
  • [ ] Bebek şampuanı - Hipp, mustela, derinex(Farketmez)
  • [ ] Lif (Banyo küvetinin içinden çıkan süngeri kullanıyorum. Kayınvalide lifte verdi. Müslinde olabilir. Çitilemiyoruz sonuçta)
  • [ ] Bebek losyonu (mustela, derinex. Mustelanın yağı da güzel. Gaz masajı yapıyorum onla)
  • [ ] Tarak (Chicco)
  • [ ] Tırnak makası (Törpü alma bence. Makasla kolay kesiliyo emzirirken)
  • [ ] Burun aspiratörü
  • [ ] Ateş ölçer (wewell dijital)
  • [ ] Termometre (Ben ateş ölçeri termometreli aldım)
Banyo termometresi (Gerek yok. Ateş ölçerde bu da var)
  • [ ] Bebek deterjanı // siveno?? Green clean, siveno
  • [x] Pişik kremi - desitin , sudocream, en iyisi bepantol bence
  • [x] Sterilizatör (Alma kaynatırsın)
  • [x] Biberon seti (Alma. Bende 0 cam philips avent falan var. Kaşık biberon al bunun yerine. Normal biberon meme reddi yapar diye hiç kullanmadık biz)
  • [x] Emzik (Philips avent, tomme tippee ve emzik tutaun diye bol dua. Bizimki tutmadı)
  • [x] Göğüs pompası (Mochi mutlaka al. Çok pratik. Gerisi sana kalmış. Ben sağamıyorum süt)
  • [x] Koku yapmayan çöp kovası - korbell kesinlikle.
  • [x] Göğüs ucu kremi Lansiloh güzel. İlk başta yara oluyodu.
  • [x] Göğüs pedi (Hiç bi işe yaramadı ama bol sütün olursa kıyafet batırıyomuş. Benim o kadar fazla akmıyo)
  • [x] Bez /// prima premium care 1 x2 alabilirsin
  • [x] Küvet (babyjem katlanır küvet aldım. Kovası falan var seviyorum)
Telsiz (bende wewell var ama keşke kameralı alsaydım)
-Park yatak (yoyko çok iyi)
-Yatağını yataş aldım.

Hahhaha benim eşim de kötüyü cagirma 40.haftaya kadar durucak kızımız diyor 😂😂 Benim.40 hafta Şubat'ın birinde doluyor bana kalsa şu aralar başlarım ama doktor dinlenme önerdiği için birşey elleyemiyorum .
Kendi sifonyerimizi çocuk için kullanmayı planlıyoruz biz ama muhtemelen sığmayacak 🤷😃
Allahım bende dolaba ikna ettim edicem sanırım yoksa gerçekten onun dolabını boşaltma fikri çok mantıklı geldi 😂😂🙈

Sağol canım 🙏🏻 sanırım 38+4 filan oluyor
Bende sezeryan olmayi dusunuyorum da 38. Haftam tam araligin sonuna denk geliyor acaba 38+0 da yapar mi yoksa 39 u mu bekler diye merak ediyorum. Yıl dönecek çünkü 39a kalirsa 2024 dogunlu olur, aralikta dogarsa 2023 dogumlu olur

Benim de çok eksiğim var, işin kötüsü tasinmam gerekiyor, ev bakıyoruz, en geç Ocak sonu gibi çıkmamiz lazim, ev sahibimiz kendi yerleşecek, bu hengamede bı de taşınma derdi çıktı başıma, her şey allak bullak oldu. Bebeğin esyalarini yıkayıp yavaş yavaş çanta mi hazirlasam diyorum, yoksa önce taşınıp sonra mı bu işleri halletsem diyorum, dönüyorum doğumdan sonra mı tasinsam diyorum, karmakarışık oldum
Kolaylıklar dilerim, ben de kızım doğmadan 1.5 ay önce taşınmıştım. Doğumdan sonra taşınmayı planlıyorduk ama istisnasız herkes çok zorlanırsın demişti, sonra karar verip pıt diye taşınmıştık. O yola girince gerisi hemen geliyor. İnşallah gönlünüze göre ev bulursanız, ekip de varsa elini taşın altına koyacak halloluverir hemencecik 😌

Ay bir sürü alıntılamışım yazana kadar kaç sayfa geçmiş :)
S sunsea ya çok sıkıntılı süreçlerdir Allah yardımcınız olsun. İnsanları birbirine düşürdüler resmen ne kötü bi zamandayız ya. Gönlünüze göre sonuçlansın dilerim.

İyi de kimin hangi ay annesi olacağı garanti değil ki. Ben oncekinde temmuz annesi olacakken birden mayıs annesi oluverdim. Haziran bile değil yani düşünun. Ben aralık annelerini de takip ediyorum. Yorum da yapıyorum. Çünkü Ocak annesiyiz ama hepimiz birer aralık annesi adayıyız😊. Bir de özellikle yapılacak işlem ve tahlillerle ilgili önden bilgi sahibi olmak iyi oluyor.
Oo hem okuyup hem yorum yapıyorsun demek, sen yürek yemişsin yaa😂

Bende sezeryan olmayi dusunuyorum da 38. Haftam tam araligin sonuna denk geliyor acaba 38+0 da yapar mi yoksa 39 u mu bekler diye merak ediyorum. Yıl dönecek çünkü 39a kalirsa 2024 dogunlu olur, aralikta dogarsa 2023 dogumlu olur
38+3 38+4 gibi filan yapıyorlar. Ama bence doktorun ile görüş istersen, belki yapabiliyordur. Benimki her halükarda ocakta doğacak 🙃 ocağın 4 ünde 38 haftama girmiş oluyorum

Kanguru mu sling mi onda da kararsız kaldım, hayatımda en kararsız dönemini yaşıyorum sanırım 🙈 evde sling kolaylık olur mu acaba diyorum, ama dışarda da kanguruyu eşime taksam ne rahat gezerim diye düşünmekten kendimi alamıyorum. Kanguru alırsam dolap uygulamasından ikinci el almayı düşünüyorum ama çok yıpranan bişey değil diyorlar, bacak arası genişliği iyi olsun, ergonomik model olsun, ikinci el olmasında sakınca yok benim icim
bende dolaptan bakıyorum canım en çok ismini duyduğum ve önerilen ergobaby diye bir metka ama baya pahalı güzel temiz bir şey bulursam dolaptan alcam. Sling yeni doğan için oluyor demi? onu rq bağlaması çarşaf gibi dolaması zor seğil mi ya her seferinde bilmiyorum 😅😅
Atesolcerle oda termometresi en önemlisi imiş 😂 ben onu en önce not almışım ama henüz almamışım 😂
Pompa ile kaşık biberonu aradan cikarman çok iyi olmuş 🙏
Bu ay şimdiden çok alışveriş yaptım gbi hissediyorum ben ama ortada pek de bişi yok eksik adına anlamadım 😂 Çünkü dediğin gbi yükte hafif pahada ağır oluyor .

Bu arada bende biberon var abimin eşi vermişti ama iyi durumda mi kullanilir mi bilmiyorum . Biri 10 yıl önceden kalma Dr. Brown diğeri de 4 yil önceden Tommy tippe olması lazım 😂 Sterilazasyon makinesi bile vermişler bana . Mutfağım da minicik umarım kullanmayi becerebilirim .
oda termometresi henüz almadım ama ateşölçerde daha bugün geldi. Braunun termoscan diye bir modeli var ondan aldık.
Bana doktor 2 ocakta alalım dedi hep aralık sonu diye düşünüyordum ama yıl kaybetmesin bir kaç günden dedi. 38+3 oluyor 2 ocakta.
Hocam ya normal doğum sancım gelirse o zamana dedim e normal doğuruverirsn o zaman canım dedi güldü. Umarım sadece şaka yapıyordur 🤣🤣🤣

bende dolaptan bakıyorum canım en çok ismini duyduğum ve önerilen ergobaby diye bir metka ama baya pahalı güzel temiz bir şey bulursam dolaptan alcam. Sling yeni doğan için oluyor demi? onu rq bağlaması çarşaf gibi dolaması zor seğil mi ya her seferinde bilmiyorum 😅😅

oda termometresi henüz almadım ama ateşölçerde daha bugün geldi. Braunun termoscan diye bir modeli var ondan aldık.

Bana doktor 2 ocakta alalım dedi hep aralık sonu diye düşünüyordum ama yıl kaybetmesin bir kaç günden dedi. 38+3 oluyor 2 ocakta.
Hocam ya normal doğum sancım gelirse o zamana dedim e normal doğuruverirsn o zaman canım dedi güldü. Umarım sadece şaka yapıyordur 🤣🤣🤣
Valla bende sancim gelir falan diye korktugum icin aralikta alsin istiyorum benimde 38+4 oluyo 2 ocakta😅

38+3 38+4 gibi filan yapıyorlar. Ama bence doktorun ile görüş istersen, belki yapabiliyordur. Benimki her halükarda ocakta doğacak 🙃 ocağın 4 ünde 38 haftama girmiş oluyorum
Cok heyecanlanıyorum düşündükçe 😂 şu grupta ilk doguran ben olmam inşallah Allahım amin😅

Kolaylıklar dilerim, ben de kızım doğmadan 1.5 ay önce taşınmıştım. Doğumdan sonra taşınmayı planlıyorduk ama istisnasız herkes çok zorlanırsın demişti, sonra karar verip pıt diye taşınmıştık. O yola girince gerisi hemen geliyor. İnşallah gönlünüze göre ev bulursanız, ekip de varsa elini taşın altına koyacak halloluverir hemencecik 😌
Umarım bı çırpıda hallolur 🙏

X