2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Sormaa bi de mart annelerine bakiyorum arada o kadar cok mesj yazismislar ki ne konusuyolar merak ediyorum:KK70:
Başka grupları kendilerine dert edinmedikleri sürece sorun yok 😁 Allah herkesin kalbine iyilik ihsan eylesin 🙏 ben de arada girip bakıyorum diğer gruplara. Buraya da girip bakanlar var, bundan normal ne var anlamadım, neyi ifsalicak, bu aralar da herkes kendini Feyza Altun sanmaya başladı çok gülüyorum 🤣🤣

Benimde ikinci hamileliğim,kızımda böyle değildi belirtiler ama kıza benziyor dediler, ilk hamileligimle hiç alakası yok ilkide kız bunada kıza benziyor dediler,belirtilere bakarsak değil ama detaylıda bile göremedi en aşağı oturmuş kemiğin geliyo ultrason orayı görmüyor ama kız bence dedi böyle muallak olunca ne birşey alabiliyorum ne hazırlık yapabiliyorum sinirim bozuldu resmen sağlıklı olması tabiki ilk önceliğim ama insan bı heves ediyor işte ondada böyle muallakta kaldı
Benim ikisi de erkek ama bu hamileliğim ile ilki çok farklı belirti bakımından, hatta ilk zamanlardaki bulantilardan tut aserdigim şeylere kadar hepsi kızı işaret ediyordu, kesin kız demiştik, doktor 11. Haftada erkeğe benziyor dediğinde mümkün değil kızdır o dedik, ama nipt sonucu da gelince emin olduk. Yani hamilelikleri kıyaslayıp yanılma, aynı cinsiyette çok farklı belirtiler olabiliyor.

Son düzenleme:
Kızlar black friday ne zaman bilen var mı. Alışveriş tutkunu kardeşime sordum bana her gün black friday dedi 🤦 güzel indirimler olur umarım eksikleri tamamlarız, yarın değildir herhalde hiç reklamını görmedim bu aralar çünkü

Ocak anneleri kadar baslarina taş düşsün ya ne istiyorlar bizden de ifsalayacaklarmis surda bir avuç nezih tatlı bak kaymak anneyiz kimseye zararimiz yok dertleri ne bizle anlamadım. İnat değil mi gece gündüz girip aralık grubunu okuycam aglayarak gunluklerine yazabilirler 🤣
Kız çok tatlısın sen seviyoruz seni kuş🥰

Bugün kontrole gittim çok şükür herşey yolunda miniğim kilo alıyormuş evham yapmama gerek yokmuş 🙈🙈 artık baş aşağı dönmüş 💃💃 hareketleri hiç ama hiç durmuyor sürekli debelenme halinde 😂😂 çocuk odasını kurmaya kıyafet falan yıkamaya başladınız mı ben başlamak istiyorum ama erken diyorlar hevesim kalıyor siz neler yaptınız 🫣 beşik dolap falan kurdunuz mu 🫠 bu arada Yozgat’tan selamlar ay git gide azalıyor günler 🫠🫠

Hadi geçmiş olsunn. Benim gebelikten önce tansiyonum yükseliyordu bir dönem, çok irdelediler bi dünya test şu bu, özellikle protein kaçağı üstünde durulmuştu. Ee şimdi gebelik olunca böyle üstüne düşülmesi çok çok normal 🙏🏼 inşallah bir şey çıkmaz.

Yaa benim de en korktuğum şeydi, ama doğunca makas gibi olanla bi kesmeye başladım bi daha hep ben kestim 😁 fııyt diye kesiveriyor zaten tek seferde, anlamıyorsun bile ☺️ 3 yaşını geçti hala onla kesiyorum ötekine geçemeyeceğim bu gidişle.
Ben törpüleri hiç duymamıştım o zaman, etrafımda da görmedim ama çok mantıklı bir alete benziyor çekinenler için:)
Demek ki hepimizin ortak noktası korkumuz 🤗

Kız çok tatlısın sen seviyoruz seni kuş🥰
Ben de sizi seviyorum ballarimm 💋😍 ama haksız mıyım daha önce de dedikodumuzu yapmıştı sanki o grup kavga vs oluyor diye. Resmen kaynana gibi ordakiler ya aaaa🤣 boylece bunu da okuyup iyice bilensinler ve aglasinlar oh canima degsin 🤣

Bugün kontrole gittim çok şükür herşey yolunda miniğim kilo alıyormuş evham yapmama gerek yokmuş 🙈🙈 artık baş aşağı dönmüş 💃💃 hareketleri hiç ama hiç durmuyor sürekli debelenme halinde 😂😂 çocuk odasını kurmaya kıyafet falan yıkamaya başladınız mı ben başlamak istiyorum ama erken diyorlar hevesim kalıyor siz neler yaptınız 🫣 beşik dolap falan kurdunuz mu 🫠 bu arada Yozgat’tan selamlar ay git gide azalıyor günler 🫠🫠
Oh oh super sona doğru yaklasirken hep böyle güzel şeyler duymayi diliyorum😍

Cok sevindim için rahatlamıştır artık, bebeğinin gelişiminde kilo almasını engelleyen bişey olsaydı bu zamana kadar ortaya çıkardı zaten. Neyseki kilo aldığını görmüşsün 😇 32. Haftaya girmişsin bu haftadan itibaren bence artık hazırlıkların büyük çoğunluğu yapılmalı (diyen ben ama icraat yok😬) neticede 37. Haftadan önce doğan bebekler evet erken doğum oluyor ama yaşama ihtimalleri çok yüksek, hatta neredeyse tamamına yakını yaşıyor. Bu durumda beklemenin anlamı yok ki, hani 18. Hafta olsa anlarım bebek doğsa yaşamaz sonra insanın psikolojisi daha kötü olur yaptığı hazirliklari kaldırırken ama 32. Haftadan sonra artık erken doğsa da Allah'ın izniyle evine gelecek o bebek.

Ben de sizi seviyorum ballarimm 💋😍 ama haksız mıyım daha önce de dedikodumuzu yapmıştı sanki o grup kavga vs oluyor diye. Resmen kaynana gibi ordakiler ya aaaa🤣 boylece bunu da okuyup iyice bilensinler ve aglasinlar oh canima degsin 🤣
Bak artık kavga oluyor mu, pozitif enerjiler dört dönüyor grupta 🧘

Benim de çok eksiğim var, işin kötüsü tasinmam gerekiyor, ev bakıyoruz, en geç Ocak sonu gibi çıkmamiz lazim, ev sahibimiz kendi yerleşecek, bu hengamede bı de taşınma derdi çıktı başıma, her şey allak bullak oldu. Bebeğin esyalarini yıkayıp yavaş yavaş çanta mi hazirlasam diyorum, yoksa önce taşınıp sonra mı bu işleri halletsem diyorum, dönüyorum doğumdan sonra mı tasinsam diyorum, karmakarışık oldum
Çok üzüldüm bu duruma 😔Doğumdan sonra taşınma imkanın varsa bence onu degerlendir . Evet küçük bebekle çok zor olur fakat hamile iken riske girmemiş olursun diye düşünüyorum. Ev sahibin anlayisli biri ise belki müsaade eder gerçi etse sen bu kadar düşünmezdin o da ayrı 😔

Aynı durum benim başımda da var . Bizimkisi kira konusu . Biz 2 kat zam yaptık onlar 3 kat istiyorlar . Orta yolu bulamayınca da bizi dava ettiler Aralık ayı içinde duruşma var hatta ( 3 ay içinde nasıl duruşma aldılar bilmiyoruz ) Tabi dava kiradan acilmadi alt soyundan biri oturacak ihtiyacım var şeklinde açılmış . Her neyse bende ne yapacağımı bilmiyorum yani bu konuda ama tedbiren de dinlenmem gerekiyor rahim ağzı kisalmasi olmasın diye .

Yaaa çok sevindim bütün bebekler kilo alsın istiyorum . Tombul bebek fantezisi gbi birşey benimki 😂😂

Bizde bir hazırlık yok açıkçası sadece abimler beşik vermişti ahşap onu kurduk yeni . Kullanıp kullanamayacagimizi görmek için . Ona yeni yatak ,kenarliklar falan alınacak . Kıyafet eksiği yoktur diye düşünüyorum ama biberondur,pompadir falan hep eksik .Bu ay şampuan ,krem işlerini hallettim . Alt açma ,ıslak mendil aldım . Pamuk alcam daha . Ama eksik çok . Hiç bez almadım . Hizlanmam lazım .
Bu arada ben erken bulmuyorum hiç birşeyi . Yenidoğan kıyafetlerini aldığımda 4 ya da 5 .ayda falandim . O zaman çok rahat gezebiliyordum . Şu an 10 dkdan fazlası yasak . İyi ki göre göre almışım çoğu şeyi . Sen iyi isen erkenden hazırlaman daha iyi bence .

Kızlar black friday ne zaman bilen var mı. Alışveriş tutkunu kardeşime sordum bana her gün black friday dedi 🤦 güzel indirimler olur umarım eksikleri tamamlarız, yarın değildir herhalde hiç reklamını görmedim bu aralar çünkü
11.11 değil mi ben mi yanlış biliyorum acaba 🤷 Bu arada Kasım ayı genel indirim ayıdır diye ben şampuan ,krem gbi şeyler aldım . Umarım daha fazla indirime girmez 2 gün sonra yoksa üzülürüm 😃

Kızlar Aralık annelerinde doğum yapanlar olmuş.😲 Sıra bize geliyor ve benim daha birçok eksiğim var.Çantam da hazır değil. Kızım 38. haftada olmuştu umarım bu da 38'e kadar bekler. Hepimiz vaktinde sağlıkla kucağımıza alırız inşallah.🙏
Daha benim 2.5 ayım kalmış oluyor bnmde beşik daha yeni geldi kıyafetler yikanacaklar duruyor çok bişi almadım şampuan vs ufak tefek birsuru eksik var diğer ay dedm toplu biyerden alım sonrada yıkama utulemeye geçerim valizde de toz olmasın hurç alıp ona koyacağım ins

Çok üzüldüm bu duruma 😔Doğumdan sonra taşınma imkanın varsa bence onu degerlendir . Evet küçük bebekle çok zor olur fakat hamile iken riske girmemiş olursun diye düşünüyorum. Ev sahibin anlayisli biri ise belki müsaade eder gerçi etse sen bu kadar düşünmezdin o da ayrı 😔

Aynı durum benim başımda da var . Bizimkisi kira konusu . Biz 2 kat zam yaptık onlar 3 kat istiyorlar . Orta yolu bulamayınca da bizi dava ettiler Aralık ayı içinde duruşma var hatta ( 3 ay içinde nasıl duruşma aldılar bilmiyoruz ) Tabi dava kiradan acilmadi alt soyundan biri oturacak ihtiyacım var şeklinde açılmış . Her neyse bende ne yapacağımı bilmiyorum yani bu konuda ama tedbiren de dinlenmem gerekiyor rahim ağzı kisalmasi olmasın diye .
Ev sahibimiz çok anlayışlı biri aslında, ama evleniyor, evde biraz tadilat ve hazırlıklar yapacak anladıgım kadarıyla. Bu evi tutarken de bize bu konudan bahsetmişti zaten, şuan bekarım ama ileride evlenebilirim bu durumda bilginiz olsun demişti, biz de buna istinaden kabul etmiştik çünkü bu ev cok hosuma gitmişti. Şimdi de o zaman tamam deyip bugün zor durumda birakamayiz diye ev arayışına girdik. Ama o konuda da tam bı netlik kazanamadık, o ilçe mi olsa bu ilçe mi olsa benim tayinim hangisine daha kolay çıkar derdi sardı, tekrar kiraya çıkmak istemiyorum çünkü artık yaşanılası bı yerden ev alıp yerleşik düzene geçmek istiyorum. Siz de ev sahibinden alt soyundan biri oturacagina dair yazılı tebligatı isteyin. İleride dava açma hakkınız doğar. En azından taşınma masraflarınızı tazmin edebilirsiniz. Bunu yapan çok ev sahibi var, güncel piyasa koşullarına cekemeyince eski kiracıyı çıkarıp yenisine bölgenin piyasasından veriyor. Bu fırsatçılık işte, çünkü kiracı ev sahibini enflasyona karşı korumakla yükümlü değildir, ev zaten enflasyon karşısında değer kazanan bişey, ayrıca sıcak sermaye de gerektirmiyor. Kullanım ve yıpranma bedelini ödüyor kiracı kira vererek. Kendi ailesinden biri bile yerleşecek olsa size tebliğ ettiği süre zarfından sonra belli bı muhleti var diye biliyorum. Cimenlere_uzansam Cimenlere_uzansam yanlış hatırlamıyorsam avukatti o daha net biliyordur bu konuları, görünce yazar o da.

Kızlar bebislerinizin ismi hazır mı ben oglusa hala isim bulamıyorum 🙄🤭😀 bgnde kontrole gittim doktor biraz yorgun bitkin di çok istediğim ilgiyi bulamadım ama gelişimi iyi herşey yolunda dedi şükr normalde 27.5 güz bihafta önde işte makat geliş dedi dönerken dalgalanma olur merak etme ,sadece toplanma olur ve bu 5 dkdan uzun sürerse hemen gel dedi bende toplanıyor kasılıyor ama uzun sürmüyor dedim bakalm hayırla gelsinler inşallah

Benim de çok eksiğim var, işin kötüsü tasinmam gerekiyor, ev bakıyoruz, en geç Ocak sonu gibi çıkmamiz lazim, ev sahibimiz kendi yerleşecek, bu hengamede bı de taşınma derdi çıktı başıma, her şey allak bullak oldu. Bebeğin esyalarini yıkayıp yavaş yavaş çanta mi hazirlasam diyorum, yoksa önce taşınıp sonra mı bu işleri halletsem diyorum, dönüyorum doğumdan sonra mı tasinsam diyorum, karmakarışık oldum
benimde taşınma problemim olacak sanırım ev sahibiyle konuşmayı bekliyoru 2 aydır 🙈 saldık artık bizde ısrar etmiyoruz konuşmak için ne zaman canları isterse gelsinler konuşalım 😂 taşınma durumu olunca herşey ortada oluyor şunu yapsam mı yapmasam mı arada kalıyor insan tamda doğum zamanına denk geliyor senin herşeyi açıp taşımak zor olabilir inşallah güzel bir ev bulur hemen taşınır tek iş yapmış olursun 🙏🙏🙏

X