Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Erkek bebeklerde oluyor diye duydum benimki de erkek ama 3 kez felan ağrıdi
Benim kız bebiş ama çok baş ağrısı çekiyorum. İlk başlarda kanamam oldu düşük tehlikem vardı o yüzden magnezyumda vermemişti doktor. İlk aylarda gevşeme yapıyor demişti. (Sağlık ocağı doktoru) bende bir daha almaya cesaret edemedim.

Kızlar merhaba,bugun gittim doktora,bebek aşagı baskı yapıyomus sureklı rahım agzını tekmelıyormus ama rahım agzı uzunlugu 38-39 mm imiş.o yüzden bir sorun olacagını düşünmüyorum dedi,güçlü görünüyor servıkal uzunluk dedi,3 hafta sonraya detaylı ultrason randevusu verdı (18+3 cıktı bugun bebek)bir sıkıntı yok dedı son durumlar böyle🥰🥰🧿💙
Selamlar, rahim ağzı uzunluğu haftalar ilerledikçe artan bişey mi? Bilmediğimden soruyorum. Benim de bugün konrolüm vardı 34 mm miş. Çok iyi dedi. Ama normali ne bilmediğim için bişey diyemedim 😄

Selamlar, rahim ağzı uzunluğu haftalar ilerledikçe artan bişey mi? Bilmediğimden soruyorum. Benim de bugün konrolüm vardı 34 mm miş. Çok iyi dedi. Ama normali ne bilmediğim için bişey diyemedim 😄
Bende bılmıyorum kuzum🤪😀banada ıyı erken dogum beklemıyorum dedı,ınternetten baktım ama 30-50 arası ıyıymıs sanırım🥰

Benim kız bebiş ama çok baş ağrısı çekiyorum. İlk başlarda kanamam oldu düşük tehlikem vardı o yüzden magnezyumda vermemişti doktor. İlk aylarda gevşeme yapıyor demişti. (Sağlık ocağı doktoru) bende bir daha almaya cesaret edemedim.
Herseyın fazlası zarar kuzum bence.ben hıcbır vıtamını hergun almıyorum,haftada bır ıkı hepsınden.basın agrıdıgı zaman magnezyum alabılırsın sureklı almana gerek yok.(acıbademdekı kadın dogumcuya sorup kullanmıstım ılk haftalardada cunku basım cok agrıyordu sımdı sıklıgı azaldı)

Herseyın fazlası zarar kuzum bence.ben hıcbır vıtamını hergun almıyorum,haftada bır ıkı hepsınden.basın agrıdıgı zaman magnezyum alabılırsın sureklı almana gerek yok.(acıbademdekı kadın dogumcuya sorup kullanmıstım ılk haftalardada cunku basım cok agrıyordu sımdı sıklıgı azaldı)
Çok haklısın. Benim de doktorum fazla ilaca karşı zaten. Benim kanamam falan olmuştu o yüzden ekstra hassas davranmış olabilirler magnezyum konusunda da. Ama çok şükür şuan risk bitmiş normale dönebilirsin dedi 🙏🏻🙏🏻

Oh maşallah ben bu aşı bir kez vuruluyor diye biliyordum 😂 senin 3 olacak o zaman çok değil mi yaw 😂 bir doz koruyor ve yetiyor demişti doktorum ama 🤔 Bu arada iyi olmana yan etki yapmamasına çok sevindim 🤗 tam olarak üzerinde başka bir isim var mıydı? Adacel yazmış doktor kağıda ama yanlış okumuş olabilirim inactit mi ne yazıyor yazısı da okunmuyor ki 😂 adacel inactit mi ne öyle bişey. Senin aşı da bu muydu canım?
Yok toplamda iki tane olmus olacak. Hic hatirlamiyorum hangisiydi, biraz arastirdim adacel ve boosterix kullaniliyormus buarada, ikisi de iyi duruyor, fda onayli, hamileler icin guvenli vs . Benimki de eski asidan farkli olabilir, bunu doktor ofisinde yapicaklar artik ne cikarsa 😂

Isterseniz doktorunuza simdi tekrardan bir sorun emin olmak adina, benim de kanamam vardi 11. Haftaya kadar, ama daha sonra magnezyumu kabizlik icin baslatti bana doktorum ve sukur gercekten, bas agrilarim bitti, kabizlik duzene girdi. Bas agrisi icin bol su, maden suyu( abartmadan tabi) ve cok agrin olunca da kafein al dedi bana doktorum. Burada baska bir arkadas da aynisini yazmisti diye hatirliyorum.

Isterseniz doktorunuza simdi tekrardan bir sorun emin olmak adina, benim de kanamam vardi 11. Haftaya kadar, ama daha sonra magnezyumu kabizlik icin baslatti bana doktorum ve sukur gercekten, bas agrilarim bitti, kabizlik duzene girdi. Bas agrisi icin bol su, maden suyu( abartmadan tabi) ve cok agrin olunca da kafein al dedi bana doktorum. Burada baska bir arkadas da aynisini yazmisti diye hatirliyorum.
Benim de baş ağrım ve kabızlığım vardı doktor kabızlığın için verdi magnezyumu gerçekten hem kabızlığım hem baş ağrım gitti.

Yaa aslında bende de kabızlık var. Sorayım ben o zaman çok teşekkür ederim. Kahveden ve çaydan aşırı tiksindim hamileliğimin başından beri hiç kafen alamıyorum. Ama bu yüzden herhalde hayatımda ilk defa demirim iyi çıktı 😄

Kizlar sizin bebek goruntulerinizde bebisinizin herseyi belli oluyor mu ? Burun goz vs 17 18.haftalar burun sekli goz sekli tam yok sanirim
16+6da böyleydi bizim epey belli olmaya başladı.

Eklentiler

• IMG_20241012_175159.jpg
    IMG_20241012_175159.jpg
    82,7 KB · Görüntüleme: 17
Kızlar, nabzınız yükselmesi ile alakalı birkaç yorum gördüm. Ben de son 2 haftadır böyleyim. Üstelik baş dönmesi, mide bulantısı ve bulanık görmede eşlik ediyor. Dr az ve sık ye demişti. 2 gün önce hemoglobin değerlerimin %20 oranda düştüğünü öğrendim. Meğer ondanmış. Dr bebek ile kan sirkülasyonunuz arttığı için özellikle 2. Trimestede oluyor dedi. Tabi normal kabul etmedi ve 2 hafta yeme içmene max dikkat et, geçmezse serum yazacakmış. Öyle işte. Ben de bol ıspanak, kuru üzüm, balık ve et yemeye çalışıyorum. Eskisinden daha iyiyim 🧿

Kizlar benim bu 3. Gebeligim olacak inşallah göğsüm hic yara olmadi ama ilk gebeliginde tedbiren lansinoh kullanmistim. 2. De bisey kullanmadım.bazılarinin gögus ucu kucuk oluyor. O yuzden bebek tutamıyor eger öyle olan varsa simdiden bir aparat var onu bulsun. Yoksa bebek ememiyor.bebek duzgun tutmadigi icin yara oluyor. Bir de başı ağriyan arkadaslar bebeklerinizin cinsiyeti erkek mi erkek olunca cok agrirmis
Benim başım çok ağrıyor ve erkek🙃

Kuzum soguk suyla bıleklerını boynunu gun ıcınde yıka,yemeklerı asla aşırı yeme,az az ye,merdıven falan cıkarken yavas hareket et,mg kullan 90-100 lere dusuyor.benım 130 lardaydı😳😳kalp dr u muane ettı gorunurde bır sıkıntı yok ama atladıgımız bısey olabılır holter takalım dedı taktırmadım sımdı daha ıyıyım,bazen artıyor ama duzelıyor sonra.cok pımpırıklenmek ıstemıyorum.magnezyumu sitrat olanı kullanıyorum mg diasporal adı.
Canım benim sen yinede bir taktırsan keşke. Önemsemek lazım. Seninde çok yüksekmiş benim gibi.Zaten seninle aynı şeyleri yaşadık gebelikte 🤗 günlerimiz bile aynı neredeyse. Zaten hızlı yürümek mümkün değil benim için. Merdiven yavaş çıkıyorum dediğin gibi. Her an küt küt atıyor kalbim 😊 Allah yardımcımız olsun 🙏 benimde ostocare diye bişey magnezyumum.

Canım benim sen yinede bir taktırsan keşke. Önemsemek lazım. Seninde çok yüksekmiş benim gibi.Zaten seninle aynı şeyleri yaşadık gebelikte 🤗 günlerimiz bile aynı neredeyse. Zaten hızlı yürümek mümkün değil benim için. Merdiven yavaş çıkıyorum dediğin gibi. Her an küt küt atıyor kalbim 😊 Allah yardımcımız olsun 🙏 benimde ostocare diye bişey magnezyumum.
Hersey cok guzel olcak yarısı bıttı yarısı kaldı🥰🥰🫠bu hatıralarımızda erkeklerın askerlık anıları gıbı bızımle kalacak🤭bir bakmısız subatın sonu gelmıs,cok rahatsızlanırsam taktırırım canım benım cok tesekkur ederım💙💙💙bir adet ayak bırakıyorum buraya tüm moralımız duzelsın🥰🥰

Eklentiler

• IMG_5479.png
    IMG_5479.png
    497,3 KB · Görüntüleme: 13
X