2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Pompa ile kaşık biberon aldım, bı de pompanın kendi biberonu vardı çok kaliteli değil ama aciliyeti karşılayacak bişey en azından. Mama da alicam ama onu internetten almaya cesaret edemem. Güvenilir satıcı yok çocuk beslenmesi için bildiğim. İnfluenzer takip etmiyorum zaten ama arastirsam onların güvenilir satıcı diye tavsiye ettiklerine de güvenmem. Ebebek magazasina gidip mama almam lazım, bı de ateş ölçer filan alicam indirim başlayınca. Ufacık tefecik içi dolu tursucuk zibilyon tane eksik var. Bir çoğu da yükte hafif pahada ağır 🤦
Atesolcerle oda termometresi en önemlisi imiş 😂 ben onu en önce not almışım ama henüz almamışım 😂
Pompa ile kaşık biberonu aradan cikarman çok iyi olmuş 🙏
Bu ay şimdiden çok alışveriş yaptım gbi hissediyorum ben ama ortada pek de bişi yok eksik adına anlamadım 😂 Çünkü dediğin gbi yükte hafif pahada ağır oluyor .

Bu arada bende biberon var abimin eşi vermişti ama iyi durumda mi kullanilir mi bilmiyorum . Biri 10 yıl önceden kalma Dr. Brown diğeri de 4 yil önceden Tommy tippe olması lazım 😂 Sterilazasyon makinesi bile vermişler bana . Mutfağım da minicik umarım kullanmayi becerebilirim .

Atesolcerle oda termometresi en önemlisi imiş 😂 ben onu en önce not almışım ama henüz almamışım 😂
Bu ay şimdiden çok alışveriş yaptım gbi hissediyorum ben ama ortada pek de bişi yok eksik adına anlamadım 😂 Çünkü dediğin gbi yükte hafif pahada ağır oluyor .

Bu arada bende biberon var abimin eşi vermişti ama iyi durumda mi kullanilir mi bilmiyorum . Biri 10 yıl önceden kalma Dr. Brown diğeri de 4 yil önceden Tommy tippe olması lazım 😂 Sterilazasyon makinesi bile vermişler bana . Mutfağım da minicik umarım kullanmayi becerebilirim .
Silikon emzik alıp kullanabilirsin, biberon da sızdırma yapmadığı sürece kullanılır nesilden nesile 😄 elinde varsa ekstra almana gerek yok, belli bı yasa gelene kadar kendin bakacaksan biberon belki hiç gerekmeyebilir bile. Ben emzirme yastığı ile emzirme örtüsü de aldım. Yastık oğlumda çok kullanışlı gelmişti bana, bu bebeğimde de temel ihtiyac listemdeydi.

Tunaydinlar kizlar
Biz bu bebeklerin tırnaklarını nasıl kesicez 🤷
Tek derdin bu mu diyeceksiniz şimdi ama yavaş yavaş eksikleri alayım diyorum 😂
Makas şeklinde olan tırnak makası mi alalım yoksa normal mini tırnak makası mi ?
Makas şeklinde olan çok rahat oluyor. Zaten ilk baslarda çok yumuşak okuyor tirnaklari. Makas ada eğimli. Güvenle kesebilirsin.

Silikon emzik alıp kullanabilirsin, biberon da sızdırma yapmadığı sürece kullanılır nesilden nesile 😄 elinde varsa ekstra almana gerek yok, belli bı yasa gelene kadar kendin bakacaksan biberon belki hiç gerekmeyebilir bile. Ben emzirme yastığı ile emzirme örtüsü de aldım. Yastık oğlumda çok kullanışlı gelmişti bana, bu bebeğimde de temel ihtiyac listemdeydi.
Silikon emzik biberon başlığı mi oluyor ☺️ ( cahillikte nirvanayim sanırım )
Eğer öyle ise evdekileri kontrol edeyim boşa almayayım ya da duruma göre alirim . İnşallah kullanılabilir durumdadırlar .En az bir yıl ise dönmeyi düşünmüyorum gerçi hayat şartları ne gösterir hiç belli olmaz . Bu kadar borçla çabuk da dönmem gerekebilir 😀 Eğer öle olursa iyi bir biberon almam ihtiyaç olur ,şimdi değil sanırım .

Emzirme yastığı verdiler bana da fisher price in umarım kullanabilirim . Emzirme örtüsü ayrıca mi alınmalı ?Ben muslin kumaş almıştım onu ortsem olmaz mı 🤷

Kızlar bebislerinizin ismi hazır mı ben oglusa hala isim bulamıyorum 🙄🤭😀 bgnde kontrole gittim doktor biraz yorgun bitkin di çok istediğim ilgiyi bulamadım ama gelişimi iyi herşey yolunda dedi şükr normalde 27.5 güz bihafta önde işte makat geliş dedi dönerken dalgalanma olur merak etme ,sadece toplanma olur ve bu 5 dkdan uzun sürerse hemen gel dedi bende toplanıyor kasılıyor ama uzun sürmüyor dedim bakalm hayırla gelsinler inşallah
Herşeyin yolunda olmasına çok sevindim 😍Bebisin ismi hazır değil . Ben eşime bıraktım o işi o araştırsın ,uğraşsın 😀

Silikon emzik biberon başlığı mi oluyor ☺️ ( cahillikte nirvanayim sanırım )
Eğer öyle ise evdekileri kontrol edeyim boşa almayayım ya da duruma göre alirim . İnşallah kullanılabilir durumdadırlar .En az bir yıl ise dönmeyi düşünmüyorum gerçi hayat şartları ne gösterir hiç belli olmaz . Bu kadar borçla çabuk da dönmem gerekebilir 😀 Eğer öle olursa iyi bir biberon almam ihtiyaç olur ,şimdi değil sanırım .

Emzirme yastığı verdiler bana da fisher price in umarım kullanabilirim . Emzirme örtüsü ayrıca mi alınmalı ?Ben muslin kumaş almıştım onu ortsem olmaz mı 🤷
Dene biberonlarin içine sıvı koyarak, akıtma yapmıyorsa başlık olarak almana gerek yok sadece silikon emzik kısmını alsan yeterli ebebekten. (Markasına uygun) işe başlarken hala emmeye devam ediyor olursa medela alicam ben de, ama onun haricinde meme reddi yapmaya kalkarsa da alırım medelayi, memeye geri döndürmek için de kullanılıyor çünkü. Umarım gerek kalmaz emmeyi seven bebekler olurlar. Emzirme örtüsü muslin de olabilir sadece boyundan baglanacak bı ip ya da bant gibi bişey eklersen aniden düşmez ya da rüzgarda uçmaz. Daha rahat olur senin için.

Amin canım, doğum da 15 ile 20 si arası yapalım dedi doktorum. Ondan sonra da çok bişey kalmıyor Ocak sonu tasinmamiz gerekiyor, sezaryen olucam dikişli halimle nasıl olur bilemedim, bı de yenidoğan bebek, meme tutturmaya çalış süt gelsin diye cebelles o arada taşınma da araya girince hunileri takar miyim acaba
Ben de öyle düşündüm sizin için açıkçası, karnımızdayken daha kolay gibi geliyor bana, doğduktan sonra bebekten başka birşeyle ilgilenmek çok daha zor olur gibi. Doğumdan önce taşınma hallolsa bebeğin düzenini de oturtup ondan sonra doğuma gidebilirsiniz gibi.

Ben de sizi seviyorum ballarimm 💋😍 ama haksız mıyım daha önce de dedikodumuzu yapmıştı sanki o grup kavga vs oluyor diye. Resmen kaynana gibi ordakiler ya aaaa🤣 boylece bunu da okuyup iyice bilensinler ve aglasinlar oh canima degsin 🤣
Sanırım bu gruptaki eski kavgacılar oradalar ve orayı da bulandırmaya çalışıyorlar😀

Kızlar bebislerinizin ismi hazır mı ben oglusa hala isim bulamıyorum 🙄🤭😀 bgnde kontrole gittim doktor biraz yorgun bitkin di çok istediğim ilgiyi bulamadım ama gelişimi iyi herşey yolunda dedi şükr normalde 27.5 güz bihafta önde işte makat geliş dedi dönerken dalgalanma olur merak etme ,sadece toplanma olur ve bu 5 dkdan uzun sürerse hemen gel dedi bende toplanıyor kasılıyor ama uzun sürmüyor dedim bakalm hayırla gelsinler inşallah
Ben de daha karar veremedim ya kızımın ismine. Eşim Pakize,Pako diye seviyor 😀 bana da diyo koyduk işte ismini diyo. Pakize istemiyorum deynce o zaman şuküfe olacak diyor. Sinir etmek için🤣🤣

Ben de öyle düşündüm sizin için açıkçası, karnımızdayken daha kolay gibi geliyor bana, doğduktan sonra bebekten başka birşeyle ilgilenmek çok daha zor olur gibi. Doğumdan önce taşınma hallolsa bebeğin düzenini de oturtup ondan sonra doğuma gidebilirsiniz gibi.
Sanırım en doğrusu doğum öncesi taşınmak, annemle eşim halledecek bir çok şeyi zaten, ben sadece ellerim belimde talimat veririm 🤣

Kızlar bugün doktor randevumuz vardı. 30 haftalık olduk bugün, 42 cm boyu ve 1735 kg olmuşuz. Nasıl da büyümüş böyle 🙏🏻😊 Allah evlatlarımızı sağ Salim bize kavuştursun. Sezeryan olmak istiyordum. Ocak 7-12 arası siz karar verin dedi. Aralık başında tekrar gittiğimde net konuşacağız 🙏🏻
Hayirli olsu canim 7-12 arasi kaç haftalik oluyor bebis

Sanırım en doğrusu doğum öncesi taşınmak, annemle eşim halledecek bir çok şeyi zaten, ben sadece ellerim belimde talimat veririm 🤣
Bencede kesinlikle canim dogumdan sonra zor olur bebekle usutur falan Allah korusun Ocak ayi İstanbul'da da soguk olur dikkat etmek lazım sen bu isi aralikta hallet😊

Amin canım, doğum da 15 ile 20 si arası yapalım dedi doktorum. Ondan sonra da çok bişey kalmıyor Ocak sonu tasinmamiz gerekiyor, sezaryen olucam dikişli halimle nasıl olur bilemedim, bı de yenidoğan bebek, meme tutturmaya çalış süt gelsin diye cebelles o arada taşınma da araya girince hunileri takar miyim acaba
Haklısın bebekle de zor olur hem de kışın soğukta.Aslında yardımcı olabilecek birilerini ayarlarsan cok sıkıntı olmaz inşallah.İlk gebeligimde biz de tasinmistik.3 aylik hamileydim.Düşük tehlikem vardı.Yardıma annem, kardesim ve kuzenim gelmişti. Sag olsunlar evi yerleştirdiler bana bir sey yaptirmadilar. İlk zamanlar neyi nereye koydular biraz sıkıntı yaşasam da zamanla düzene girmişti.

Ayy ben diger aylarin konularina da bakiyodum eylül ekim kasim hatta şubat ama baktim aralik annelerinde birileri sacma triplere giriyor neymis ocak anneleri gruplarini okuyomus ifsalayacaklarmis vs vs böyle yorumlar görünce tuhafima gitti bakmayi biraktim diger aylara bakiyorum sadece :KK70:

Ben bugün kontrele gittim su an aciklik yok nst de sancim da cikmadi ama her an tetikte ol dedi dr. Öncekiler erken dogduyduysa bu da cok durmaz dedi. :KK51:
İyi de kimin hangi ay annesi olacağı garanti değil ki. Ben oncekinde temmuz annesi olacakken birden mayıs annesi oluverdim. Haziran bile değil yani düşünun. Ben aralık annelerini de takip ediyorum. Yorum da yapıyorum. Çünkü Ocak annesiyiz ama hepimiz birer aralık annesi adayıyız😊. Bir de özellikle yapılacak işlem ve tahlillerle ilgili önden bilgi sahibi olmak iyi oluyor.

Bencede kesinlikle canim dogumdan sonra zor olur bebekle usutur falan Allah korusun Ocak ayi İstanbul'da da soguk olur dikkat etmek lazım sen bu isi aralikta hallet😊
Cumartesi ev bakmaya cikicaz umarım gönlümüze göre bı ev buluruz. Bı kaç tane favorilere ekledim ama fotoğraflarda hep çok geniş ferah görünüyor evler, gidip bakıyorsun kutu kadar. Bir an evvel bulup tasiniriz umarım

Haklısın bebekle de zor olur hem de kışın soğukta.Aslında yardımcı olabilecek birilerini ayarlarsan cok sıkıntı olmaz inşallah.İlk gebeligimde biz de tasinmistik.3 aylik hamileydim.Düşük tehlikem vardı.Yardıma annem, kardesim ve kuzenim gelmişti. Sag olsunlar evi yerleştirdiler bana bir sey yaptirmadilar. İlk zamanlar neyi nereye koydular biraz sıkıntı yaşasam da zamanla düzene girmişti.
Kardeşim çalışıyor zaten çok nane molla bı kız, ama annem üstesinden gelir, eşim de yardım eder.

Kesinlikle ateşolcer ve termometre👏
Kızlar dijital ne aliyorsanız alın, manuel bir ateş ölçer her zaman elinizin altında bulunsun. Ne zaman arıza vereceği belli olmaz. Genelde dijitale ölcerken arada manuelle de ölçersiniz. Benim kulaktan ölçer arizalanmıştı ateşli çocugu 36.5 gösteriyordu. Sbaahtan akşama kadar ateşli ateşli beklettim çocugu. Son anda elime manuel geçti koltuk altından bı olcerim ki ateş aldı başını gidiyor. O gün bugündur ikibtane manuel ölçeğim va bı onu bı onu kullanıyorum.

X