2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bazen gerçekten gerekli durumlarda alınıyor bazen de sırf alınsın diye alınıyor. Özel hastanelerin biraz politikası ile ilgili, hastadan ücret alinmasa da devletten alınıyor o ücret çünkü. Ama hastanenin etik değerlere önem verdiğini düşünüyorsan doktoruna da güveniyorsan aklımda soru işareti kalmaz. Umarım hepimiz doğumdan hemen sonra kucağımıza alırız 🙏
Özel hastanelerle ilgili böyle bişey ben de duymuştum. Doğumdan sonra hemen kucağına almak ister insan. Hiç etik değil gerçekten. Bi an önce hastane aşamasını bitirip evimize geldiğimiz anın hayalini kuruyorum açıkçası

Kızlar mustela ürünleri Hepsiburada da bayag düşüyor yağ şampuan pişik kremli takim var onun harici losyon almasak yeterli olur mu ki sizler losyon da aldinzmi acaba ben ilk kizimda yağ kullanmstm sadece

Ya gece 4:20 de ki nidicard ilacımı almayı unutmuşum sabah bi gözümü açtım 7 hemen içtim ama panik bastı beni , 6 saatte bir alıyorum erken doğum riskimden dolayı vermişti doktro. Bugün de teftiş için okula gitmem lazım çok moralim bozuldu ya 🤔 ikinci ilacı da 10:20 de alacam şimdi onun saatini ötelesem mi bilemedim 🤷🏻‍♀️

Kızlar mustela ürünleri Hepsiburada da bayag düşüyor yağ şampuan pişik kremli takim var onun harici losyon almasak yeterli olur mu ki sizler losyon da aldinzmi acaba ben ilk kizimda yağ kullanmstm sadece
Ben şampuan, pişik kremi, yağ üçlü set şeklinde aldım daha uyguna geldiği için ama şampuan haricinde diğerlerini çok kullanacağımı sanmiyorum, gerekmedikçe kullanmam yani. Oğlumda da yağı nadiren kullanmıştım, öyle her gün çocuğu pehlivan gibi yağlayıp sarmadim yani. Masaj filan yapınca sürdüm o da her masajda degil.

Kızlar hepinize merhaha elimde ikeanın ahşap beşiği var sıfır kutuda hiç açılmadı dahi almy düşünen varsa döneblrmi bana? 2100e aldım 1800e bırakacam kutsunda direkt kargo yapacam

Ay benim oğlan daha hastanede 30 ml ile doymuyordu 45 ml hazirlayin dedi doktor, eve gelince de 60 ml e çıkarmıştık 😬 ona rağmen nasıl zayıftı hayret ediyorum mama ve anne sütü ikisini birden alırdı halbuki. Kaşık biberonlar da 60 ml, o yüzden alacak olanlar biberon seti olarak alsın bence, başlığı biberonuna takip içirmek zorunda kalabilirler
Oy maşallah🧿. Benimkiler 60 ml daya iki aylık falanken içiyordu. Erken dogmalarinin da etkisi var tabi. Gerçi aynen devam ediyorlar😊. Sizinkinin yemesi şimdi nasıl?

Bende ilk gebelikte aksine çok hazırdım şimdi ağırdan alıyorum galiba gerçi benm battaniye pazen onlar hep varda beşik alicam portatif sadece kızımın park yatak biraz deforme olmuş alt kısmı yeni alım dedim oğluma bide kıyafet mama şu bu eksik hiç bitmiyorki kafamda bidunya alınacak listesi var paraya bakıyor hepsi ufaktan başlamak lazım bakalm
Başlamak lazım. Ama nerden😊. Ben hastane çıkışı bikaç takım kıyafeti olsun, battaniyeleri hazır olsun. Doğunca da birçok şey ihtiyaç oldukça alınır kafasındayım. Öncekinde de mesela arabalarını doğduktan sonra beraber gidip almıştık😊.

Hanımlar merhaba
Geceden geniz akıntım başlamıştı dün sabah zor uyandım işe gittim, baş ağrım oluştu, dilimde iki küçük baloncuk gibi bişey oldu (ağrılı)
Zencefil çayı içtim, iyi geldi ama yine de çıkışta bi KBBye görüneyim dedim. (Soğuk algınlığı için aşırı dikkat ettiğim halde)

Gittim boğaz, kulak, burun hep iltihap olmuş. (Ben normalde alerji hastasıyım ama gebelik boyunca ilaç kullanmadım)
Kulağıma bakarken ' Sende reflü var bu acıya nasıl dayandın' dedi doktor, evet var dedim ama şaşırdım kulaktan farketmesine.

Meğer Reflü gazı ta kulağa kadar çıkıp tahriş ediyormuş tüm geçtiği yolları, e oralarda da iltihap oluşuyomuş. Alerjik olduğum için de hepsi birbirini tetiklemiş. Reflü için ilaç kullanmak gerek. O gazı yukarı çıkartmayın. Ben kullanmıyım idare ederim ağrıyı diye diye bu hale getirmişim. Bilmiyordum ama.

Antibiyotik, Reflü için tablet, nazal sprey ve alerji ilacı yazdı.
30. Haftayı geçmişsin bebeğin tüm organları oluşmuş ilaçların bi zararı olmaz dedi. Reflü tabletini kullanıcam ama yine de diğer ilaçlar için doktoruma mesaj attım O okeylerse kullanıcam.

Size de yazayım dedim, Allah korusun reflü oluşacak olursa dikkat edin. 🙏🎈🫶🤍💐
Çok geçmiş olsun

Ay son zamanlarda her doğumda bunu duyuyorum ya. En ufak bişeyde kuvöze alıyorlar sanırım. Normal doğumda bebeğe biraz oksijen desteği gerekebiliyor sanırım. Bi de sarılık ve enfeksiyondan bebeği kuvöze alınan arkadaşlarım oldu. İnşallah doğumdan sonra hemen kucağımıza gelecek yavrularımız. Pozitif düşünmeye devam edelim 🙏🏻🥰
Benim de oğlum 4.15 te doğdu akşam 10 a kadar küvezde tutmuşlardı. Normal doğum ama ten tene temas ettirmediler ((

Kızlar baya bir yazışma olmuş. Şimdi hepsini okuyabildim. Ne güzel şeyler konuşulmuş. Beni de doğum yaklaştıkça bir panik basıyor. Bu arada ortopedi doktoruma gittim ameliyat eden. Doktor normal doğum veya sezeryan olabilirsin sadece dizinin açısına göre sabitlesinler ve doğum öncesi sonrası antibiyotik devam edilsin diye yazı yazdı. Bana da dikkat et dedi ama o doğum anında nasıl dikkat edeceğim ki. 😕 Çalışan kızlar nasıl dayanıyorsunuz? 3,5 haftam kaldı ayaklarımda ödem oluşuyor artık. Hayırlısıyla sağlıkla kucağımıza alalım inşallah 🌺

Başlamak lazım. Ama nerden😊. Ben hastane çıkışı bikaç takım kıyafeti olsun, battaniyeleri hazır olsun. Doğunca da birçok şey ihtiyaç oldukça alınır kafasındayım. Öncekinde de mesela arabalarını doğduktan sonra beraber gidip almıştık😊.
Ben de bugün Eminönüne gidip bakacağım yeni doğan kıyafeti battaniyesi lohusa takımı falan. Hastane için lazım olan şeyleri bir hazırlayayım en azından diyorum. Kalan şeyler ihtiyaç oldukça alınır bence de. Biraz kıyafet te almıştım zaten alt üst takım.

Oy maşallah🧿. Benimkiler 60 ml daya iki aylık falanken içiyordu. Erken dogmalarinin da etkisi var tabi. Gerçi aynen devam ediyorlar😊. Sizinkinin yemesi şimdi nasıl?
Çok iştahsız, 2 yaşına kadar iştahı iyiydi şekerli ve tatlı gıdalarla tanışınca tüm sağlıklı besleme çabalarım boşa gitti. İlk iki yıl çok iyi beslendi ama sonrasında paketli gıdalar, içecekler derken iştah filan kalmadı. Ne kadar sinirlasakta bebeklikteki gibi söz geciremiyoruz artık.

Çok iştahsız, 2 yaşına kadar iştahı iyiydi şekerli ve tatlı gıdalarla tanışınca tüm sağlıklı besleme çabalarım boşa gitti. İlk iki yıl çok iyi beslendi ama sonrasında paketli gıdalar, içecekler derken iştah filan kalmadı. Ne kadar sinirlasakta bebeklikteki gibi söz geciremiyoruz artık.
Dogru diyorsun. Benimkiler de 3 yasına kadar hiç bilmezlerdi. Markete gidince istemezlerdi çünkü ne olduğunu bilmezlerdi. Anaokuluna bı gittiler 3 yasında. Her gün bir arkadasları ya şeker getiriyor ya çikolata. Hatta 4 yasında bı arkadasşım ben mutfaktayken benimkilere yuvarlak şeker vemiş. Ben gelince söyledi şeker verdim diye. Dedim oğlum onu agzinda tutacaksın yutmayacaksın tamam mı dedim. Öyle bakıyor bana. Çoktan yutmuş bile. Bu konuda çok ofkeliyim.

Ben de bugün Eminönüne gidip bakacağım yeni doğan kıyafeti battaniyesi lohusa takımı falan. Hastane için lazım olan şeyleri bir hazırlayayım en azından diyorum. Kalan şeyler ihtiyaç oldukça alınır bence de. Biraz kıyafet te almıştım zaten alt üst takım.
Kolay gelsin. İnşallah güzel şeyler bulursun.

Kızlar baya bir yazışma olmuş. Şimdi hepsini okuyabildim. Ne güzel şeyler konuşulmuş. Beni de doğum yaklaştıkça bir panik basıyor. Bu arada ortopedi doktoruma gittim ameliyat eden. Doktor normal doğum veya sezeryan olabilirsin sadece dizinin açısına göre sabitlesinler ve doğum öncesi sonrası antibiyotik devam edilsin diye yazı yazdı. Bana da dikkat et dedi ama o doğum anında nasıl dikkat edeceğim ki. 😕 Çalışan kızlar nasıl dayanıyorsunuz? 3,5 haftam kaldı ayaklarımda ödem oluşuyor artık. Hayırlısıyla sağlıkla kucağımıza alalım inşallah 🌺
Çalışamıyoruz😊. Kendi adıma konuşmak gerekirse. Ben ayağa kalkınca karnım taş gibi oluyor. Yapacağımı hızlı hızlı yapıp kendini yatağa atıyorum hemen. Zaten ev işi falan pek yapmıyorum. Yerden bişey kaldirmıyorum. Düşen kalıyor orda😊. Allah yardımcısı olsun calişan herkesin. Allah merhametli calışma arkadasları nasip etsin 🤲.

Bence doğum zamanı da baktın zorlanacak gibisin söylersin heralde normal diye ısrar etmez onlar da. Sezaryene alırlar.

Ay son zamanlarda her doğumda bunu duyuyorum ya. En ufak bişeyde kuvöze alıyorlar sanırım. Normal doğumda bebeğe biraz oksijen desteği gerekebiliyor sanırım. Bi de sarılık ve enfeksiyondan bebeği kuvöze alınan arkadaşlarım oldu. İnşallah doğumdan sonra hemen kucağımıza gelecek yavrularımız. Pozitif düşünmeye devam edelim 🙏🏻🥰
Amin. Eşimle hep bunu diyoruz. Öncekinde yaşamadığımız için. Çok buruk oluyor insan. Bir de yandaki oda kapısını süslemisti. Bebek ağlama sesi falan geliyordu onlardan. Mutluydular. Bizdeyse sessizlik. Matem havası vardı. Çok ozenmistim onlara. O yüzden kapı süslemeyi falan düşünmüyorum ben. Allah'ım sağlıkla, hayır ve güzellikle versin herkesinkini inşallah🤲

inşallah inşallah.. benim yeğenlerden 3ü acıbademde doğdu, hiçbir sıkıntı olmamasına rağmen önce anne odaya geldi sonra bebek, böyle camın arkasında giydirdiler biz izledik filan, bana anlamsız gelmişti valla. Benim de herhangi bir sorun olmamıştı çok şükür, doğumhaneden çıkarken de resmen paketleyip kucağıma verdiler, ben de beklemiyordum :)
biz kapıdan birlikte bi çıktık, dışarda bekleyen herkes şok :KK70: Allah o duyguyu herkese yaşatsın en en içten dileğimdir🙏🏻
Ne güzel olmuş😊. Karnında girip kucağında çıkmışsın. Ablamda da bebeği önce çıkardılar. Ablama dikiş atılırken kontrollerini yaptılar. Sonra odaya getirdiler. Ama yanağına yaslamışlar icerde. O yüzden epidural istiyorum ben de bu sefer. Allah'ım güzellikle nasip etsin sağlıkla.

Prima pure konuşmuştuk sanki :)

Ya bize hemşire şırıngayla azcık bi şey vermişti ilk gün böyle mememden akıtır gibi, şırıngayla verin demişti sanki ilk günlerde. Sonradan gerek kalmadı ama şimdi diyorum ben de alsam mı kaşık biberon, nolur nolmaz.
Şırıngayı ben de düşündüm de bazen sert oluyor ya sapı. Birden ağzina çok kaçar mı diye korktum açıkçası. Kaşık biberon daha güvenli geldi o anlamda. Daha almadım ama civilde sanki uyguna vardı 100 TL nin altıydı bı ara karsıma çıktı.

Kızlar merhaba şubat grubundayım normal de ama erken olursa ocak sonuda olabilir dedi doktor sizede brşey sormak istiyorum benim devlete karşı fobim var özelliklede doğum konusunda özele gidiyorum ama okadar para vermekte içime sinmiyor aranızda varmı devlette doğum yapıcak olan?

X