2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Benim uzun zamandır var maalesef çok zor, çok çektim midemden, mide bulantısı ağrısı yaşadım 3 4 ay, tam rahatladım derken yanması çıktı, gaviscon kullanıyorum ben yatmadan hemen hemen her gece yoksa uyuyamıyorum
Bulantım 16. Haftadan sonra geçti ama reflü var bende hep bi acı tat, ağrı oluyordu, şimdi bı de yanma sıklaştı, uyutmazsa gaviscon almayı düşünüyorum ben de

Kızlar bu demir hapida aç karna iciliyor troid hapı da. Hangi sırayla veya kaç saat arayla iciyorsunuz her ikisini de kullananlar?
Kime sorsam önce tiroid dedi. Eczacı bana şöyle demişti. Aç karnina tiroid, 40 dk sonra kahvaltı. Ondan bir saat kadar sonra da demir ilacı. Hatta demir için bir saat önce ve sonrası çay ve süt ürünleri tuketmediysen tok da icebilirsin demişti.

Yaklaşık dört- beş gecedir yemek boruma ve midem yangın yeriymiş gibi hissederek uykudan uyanıyorum , en son bu gece artık dayanamadım kalkıp iki yudum soğuk süt içtim , sanki cayır cayır yanan yangının üstüne buz gibi su dökmüş gibi oldu foşşşş dediğine yemin edebilirim ama ispatlayamam😊

Yaklaşık dört- beş gecedir yemek boruma ve midem yangın yeriymiş gibi hissederek uykudan uyanıyorum , en son bu gece artık dayanamadım kalkıp iki yudum soğuk süt içtim , sanki cayır cayır yanan yangının üstüne buz gibi su dökmüş gibi oldu foşşşş dediğine yemin edebilirim ama ispatlayamam😊
Evet soğuk süt bana da iyi geliyor aynen o foss sesini ben de hissediyorum 🤣🤣

Kime sorsam önce tiroid dedi. Eczacı bana şöyle demişti. Aç karnina tiroid, 40 dk sonra kahvaltı. Ondan bir saat kadar sonra da demir ilacı. Hatta demir için bir saat önce ve sonrası çay ve süt ürünleri tuketmediysen tok da icebilirsin demişti.
Tamam ben de tam böyle yaptım bugün artık böyle ederim tatlım teşekkürler🥰

Merhaba,
Dün geceden bu yana bebeğim çok az hareket etti. Hatta bir ara hiç etmedi biraz endiselendim doktorumu aradım nst yaptı. Herşey Yolunda. Benzer durumu yaşayanlar olursa diye yazdım. Bazan olabiliyormuş böyle durumlar 😊

Merhaba,
Dün geceden bu yana bebeğim çok az hareket etti. Hatta bir ara hiç etmedi biraz endiselendim doktorumu aradım nst yaptı. Herşey Yolunda. Benzer durumu yaşayanlar olursa diye yazdım. Bazan olabiliyormuş böyle durumlar 😊
Birde ben varım tabiki dayanamadım ve doktora gittim kendi doktoruma ulaşamadım ve başka doktora gittim ve bir doktor bu kadar mı tatlı olur 🙏 çok şükür herşey yolunda duruş pozisyonundan ötürü hareketleri hissedemememiz normalmış 🙈 bu haftalarda yapılan ölçümler net olmayabiliyor ileride veya geride diye kafanızı takmayın dedi. İlk ölçümlerdeki bebek net olduğu için her zaman onlar baz alınır bu aylarda bebek ayaklarını karnına çekebilir net bir ölçüm alınamayanilir dedi 🫶bebeğin gelişim geriliği bu takiplerden çok besleyen damarların takibinden yapılır dedi 🙈🙈 çok şükür kilo almış kuzum herşeyi yolunda kuş gibi hafifledim resmen 🫠🫠🫠

Kızlar acil sorum var.
Kasılmalarınız oluyor mu? Karnımın bir tarafı sertleşip şişiyor hissediyorum kasıldığını korkuyorumda. Şu sıra biraz fazla yokluyor çünkü. Geçen hafta doktora gitmiştim 3.8 idi serviks ama bu hafta daha farklı. Siz de oluyor mu kasılma?

Kızlar acil sorum var.
Kasılmalarınız oluyor mu? Karnımın bir tarafı sertleşip şişiyor hissediyorum kasıldığını korkuyorumda. Şu sıra biraz fazla yokluyor çünkü. Geçen hafta doktora gitmiştim 3.8 idi serviks ama bu hafta daha farklı. Siz de oluyor mu kasılma?
Bende oluyor canım magnezyum kullanıyor musun. Kullanmıyorsan başla mutlaka. Eğer bir saat içinde 4 5 defadan fazla olursa ve süresi 1 dkdan uzun olursa doktoruna haber ver nst yapmaları gerekebiliyor

X