Popüler Konu 2025 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar merhaba inşallah hepinizin hamileliği güzel geçiyordur 🥰 benim bazı sıkıntılarım var anlatmak ve fikir almak istediğim. 12. haftada ikili test ultrasonunda bebeği besleyen damarlarda uterin arterlerde yani direnç çıktı iki taraflı. Perinatolog coraspine başlattı. Şu an 16 haftalığım. Geçen gün kontrole gittiğimde kendi doktorum dedi ki sende ciddi bir ödem problemi var o yüzden preeklampsiye adaysın. Zaten kilolu hamile kaldım 89 kiloyla. Şu an 83.5 kiloyum iştahım hiç yok yiyemiyorum bir şey adam gibi. 20. Hafta detaylı ultrasonda geçip geçmediğini öğrenicem bu durumun. Çok gerginim internette preeklampsiyle ilgili korkunç şeyler yazıyor çok korkuyorum. Tansiyonumu sürekli ölçüyorum 9’a 6 çıkıyor hep. Nabzım da 85-90 civarı oluyor. Benzer bir durum yaşayan var mı benimle?

Kızım deli gibi yatıyor abartmıyorum bir bakıyorum baş kısmında bir bakıyorum ayak kısmına gitmiş kafası o tarafa geçmiş yani bir baştan bir başa gider gelirdi yatakta ama yine de o baza yanı korkuluk bize yetti gerçekten yetiyor emin olun montessori de uzun süre kullanılmıyor yani ha kullanmaz mısınız ilkokula kadar da belki kullanırsınız ama kocaman oluyorlar biranda büyüyorlar bebeklikten çıkmaya başladıklarında yerde ki yataktan böyle yatıp kalkmaları garip geliyor ama normal baza daha ideal oluyor
montessoriler büyük olduğu için uzun süre kullanılmaz mı? ben yaklaşık 7 8 yaşına kadar kullanılır gibi düşünmüştüm

Benim markası neydi hatırlamıyorum bir bebek mağazasında almıştım ama küçük almamıştım 3-4 yaşa kadar yatsın diye gerçekten de 3 yaşaka kadar yattı şuan 5nyaşında yani yine sığsa sığar biraz gazla büyük almışım sanırım ben 😀yani 3 sene garanti uyurlar yanınızda ben yanımda odamızda yatırdım park yatağı odamızdaydı 3 yaşta ayırdım ben odasını şöyle ki bu konuda da tabiki çok farklılık var benim yakınımda kimisi 8 aylıkken ayırdı kimisi 2 yaş kimisi 5 yaş yani bence bu anne bebek arasında bellimolan birşey ben Elazığ depremini yaşadığım için ayıramadık odasını korktum 3 yaşa kadar bizimle park yatağında uyudu . Ama zorlanmadım götürdüm odasına hemen alıştı tam alışmıştı ki Hatay depremi oldu o da elazığı çok etkiledi ondan sonra korkup yine yanıma almıştım da bunlar kişisel sorunlarımızdı. Ama dediğim gibi 3 yaşta ayırdım ben ilk olarak ve hemen de alıştı hiç ben ayıramam sanıyordum tek yatamaz diyordum ben bile bu taşımda tek yatmaktan korkuyorum 😀🙈ama çok şükür çocuklar okadar çabuk adapta oluyor
Süreci yaşayıp benim ve bebeğin ihtiyacına göre şekillendirmek en uygunu galiba 🥰
Teşekkürler 🌸

Zor bi süreç geçirmişsiniz, deprem hepimizin korkusu.
Allah tekrarını kimseye yaşatmasın🙏🏻

X