2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
3 incire çok normal çıkmış, incir ve üzüm şeker oranı en yüksek iki meyve. Annemde şeker yok incir yediğinde denemek için olcmustum çok eskiden sınırı geçmişti, normal insanda bile şekeri yükseltiyor. Ama gel gelelim ben de çok seviyorum inciri. Bu hamileliğimde sadece bir kez bir tane yiyebildim korkudan yiyemiyorum
Benim de yediğim yiyeceğim o oldu işte😊.

Merhaba sevgili anne adayları 🌺 ben de mart annesiyim inşallah ❤️ Kasım indirimlerinden bebek arabası almayı düşünüyorum. Şık görünsün ve hafif olsun istiyorum. Ama birşey bulamıyorum. Aklım hep travel sistemlere gidiyor ama önermiyorlar 🥲🥲 bana önerebileceğiniz bebek arabaları var mı acaba kızlar?
Merhaba ben yoyko Quantum modelini aldım. Hafif ve kabin boy bir bakın isterseniz. Ben geçen aylarda 5 binliraya almıştım

Her gün zor oluyor bunları hazırlayıp okula götürmek, bazen diğer hamile arkadaşla öğlen kalacaksak yemek götürüyoruz tek çeşit ama her sabah kahvaltı çantası hazırlamak yorucu, ara ara yaptığım oldu ama sürdürülebilirliği yok onun. Bı sure sonra kabak tadı veriyor yani her sabah aynı telaşı yaşamak. Evde kahvaltı etmek daha pratik, bı çok şey dolapta hazır oluyor zaten. Bı de okulda ben yumurta filan yiyemem sogumamis olması lazım, ayrıca baskasi etrafı kokutsa aşırı sinirlenirim, ben de yumurta kokusuna gelemem çünkü 😁
Ayy yok yumurta olmazzz 😅 doğrudur oda bir yerden sonra yorar amaa az kaldı yaa biraz daha sabır o zaman 🙏🥰

Yok kuzum hiç bişey kullanmamış. Sadece çok hareketli geçirmiş hamileliğini onun etkisi var mı bilmiyorum. Doğumdan iki gün öncesine kadar işe gitmiş. Bir de doğru şekilde ıkınmak nefes alıp vermek önemli normal doğumda dedi. O yüzden rahat olup sakin kalarak ebelerin doktorun dediği anlarda itince hemen çıkıyor dedi ☺️ böyle anlatılınca çok basit bişey gibi duruyor tabi ama bence tamamen şans. Bi kadının iki doğumu bile birbirine benzemiyor. Bakalım biz neler yaşayacağız 🤷🏼‍♀️
Ay o ikinmalari nefes egzersizlerini ve mümkünse hamile yogasini filan adam akıllı nerden ogrenebiliriz ya duyan bilen youtube kanalı vs tavsiyesi olana minnettar kalırım 🥰🙏

Ay o ikinmalari nefes egzersizlerini ve mümkünse hamile yogasini filan adam akıllı nerden ogrenebiliriz ya duyan bilen youtube kanalı vs tavsiyesi olana minnettar kalırım 🥰🙏
Tatlımmmm
İki kanal buldum takip edeyim diye sadece abone oldum yaklaşık bir aydır 🤩

Hande ile pilateste daha çok video var.

Eklentiler

• IMG_20231031_124923.jpg
    IMG_20231031_124923.jpg
    78,7 KB · Görüntüleme: 24
Devlet hastanesinde gebe okulu oluyor aslında. Geçen beni çağırdılar gitmedim. Muayeneye gidince ebe kızdı biraz 🙈 emziremiyorum diye ağlıyorsunuz sonra dedi 🤣 6 kasımdaki gruba çağırdı ne yapıp edip gidicem artık. Gidenler çok memnun. Sadece doğum da değil bebek bakımıyla ilgili de çok bilgilendirici oluyormuş

Devlet hastanesinde gebe okulu oluyor aslında. Geçen beni çağırdılar gitmedim. Muayeneye gidince ebe kızdı biraz 🙈 emziremiyorum diye ağlıyorsunuz sonra dedi 🤣 6 kasımdaki gruba çağırdı ne yapıp edip gidicem artık. Gidenler çok memnun. Sadece doğum da değil bebek bakımıyla ilgili de çok bilgilendirici oluyormuş
Hangi il için acaba bu gebe okulu ? Aslında ben çok gitmek istiyordum . Doktor izin verir mi benim özel durumumdan dolayi o da ayrı .

Hangi il için acaba bu gebe okulu ? Aslında ben çok gitmek istiyordum . Doktor izin verir mi benim özel durumumdan dolayi o da ayrı .
Her hastanede var canım. Şu an Balıkesirdeyim buradaki şehir hastanesinde var. İzmirde de Çiğli eğitim araştırmaya gidiyordum orada da vardı. Egzersizlere katılmayabilirsin ama teorik dersler var doğum şekilleri bebek bakımı gibi. Onlar faydalı olabilir. Bence yakınındaki bi hastaneye sor mutlaka

Her hastanede var canım. Şu an Balıkesirdeyim buradaki şehir hastanesinde var. İzmirde de Çiğli eğitim araştırmaya gidiyordum orada da vardı. Egzersizlere katılmayabilirsin ama teorik dersler var doğum şekilleri bebek bakımı gibi. Onlar faydalı olabilir. Bence yakınındaki bi hastaneye sor mutlaka
Bana en yakın devlet hastanesine bir ulaşmaya çalışayım . Çok tşk ediyorum 💐

selam kızlaar, iyisinizdir umarım baya sayfa birikmiş ara ara girip okuyabiliyorum emoji atabiliyorum bazen yalnızca :) Haftasonu da 29 ekim kutlamalarına gittim 2 gün 2 gece, kızım da iyi vakit geçirsin görsün eğlensin diye ama canım çıkmış. Artık baya ağırlaşmışız şaka maka.
Dün de ablamın evinden bebek eşyalarını topladık, nesilden nesile gezen şeyler var resmen :KK70: sanırım hiçbir şey almayacağım, bi doğunca ilk giyeceği 3 lü bi takım alayım diyorum hatırası olsun ilk giysisi diye.
Sonra internette bakarken bi heyecan kapladı içimi :) Dün de bıdık bıdık eşyaları görünce bi duygulandım. Ancak idrak ediyorum galiba hamile olduğumu ve vaktin yaklaştığını 😅

ayy ben baya araştırmıştım, aklımda sadece nefes kalmış. o kadar çok kişiye tarif etmiştim ki unutamadım :d
ama egzersizleri unuttum hep, kurcalamak lazım. Gerçi normal doğum bekleniyorsa özellikle son haftalarda yürüyüş, asansör yerine merdiven kullanımı vs gayet güzel egzersizler bence :)

Ben doğuma girerken teoride baya iyiydim, ama iş doğum anına gelince yani pratikte kafam karışmıştı hiç unutmuyorum :) doğumhaneye girene kadar çok iyiydim ama sonra böyle öss ye çok çalışıp girmişim gibi bir heyecan :KK70:
O doğum masasının tutunma yerlerini kendinize çekip ıkının gibi bir bilgi vardı iyice ezberlemişim, ama ben inatla çekmek yerine itiyorum, kimse de demiyor ki kızım itsene oradan, anca ıkın deyip duruyorlar 😅
sonra sancı kesildiği kısa bir an kendim idrak ettim, dedim bu böyle değildi, doğrusunu bi yaptım pıt diye geldi gerisi :)

ayy ben baya araştırmıştım, aklımda sadece nefes kalmış. o kadar çok kişiye tarif etmiştim ki unutamadım :d
ama egzersizleri unuttum hep, kurcalamak lazım. Gerçi normal doğum bekleniyorsa özellikle son haftalarda yürüyüş, asansör yerine merdiven kullanımı vs gayet güzel egzersizler bence :)

Ben doğuma girerken teoride baya iyiydim, ama iş doğum anına gelince yani pratikte kafam karışmıştı hiç unutmuyorum :) doğumhaneye girene kadar çok iyiydim ama sonra böyle öss ye çok çalışıp girmişim gibi bir heyecan :KK70:
O doğum masasının tutunma yerlerini kendinize çekip ıkının gibi bir bilgi vardı iyice ezberlemişim, ama ben inatla çekmek yerine itiyorum, kimse de demiyor ki kızım itsene oradan, anca ıkın deyip duruyorlar 😅
sonra sancı kesildiği kısa bir an kendim idrak ettim, dedim bu böyle değildi, doğrusunu bi yaptım pıt diye geldi gerisi :)
Hahahaha kız nasıl o doğrusu bize de tarif et ya 🤣🤣 ay ne güldüm ama ya teoride iyi pratikte kafam karıştı demene 🤣🤣🤣

Bebekler yukselen tsh değerim için levotiron 25 mg verdiler kullanan var mı acebağğ

85 görünüyor senin günlüğünde ama Kıbrıs’tan başlayacaksın herhalde 🤣
Evet ya benimki karişti biraz. Tüp bebek olunca adetimle uyumlu olmadı hamileligim. Transfer geç oldu biraz. Önceki doktorum 3. gün embriyosu diye düşünerek tarih vermişti ben de hep öyle biliyordum. Ama benimki 6 günlük bir embriyoydu. Şimdiki ona göre hesapladı. Nasıl yaptı etti bilmiyorum adet tarihimi 5 gün geriye çekti. Zaten bebek de kilo hariç hep önden gidiyordu. Ben de seviniyordum😊. Ama buna daha çok sevindim tabi nerdeyse bir hafta öne atti.

X